FrediaK

Nebýt strašnýho rozjezdu, spousty nesmyslů ve scénáři, chlápka ve slipech a policie, která propustí jako by nic chlápka, co zmlátil půl okrsku, bylo by to i lepší než dvojka.... Dokoukat se to dalo ... ()

TarzanLesni

Taken je moje oblíbená série a nebýt několika scén, kterýma si to u mě pokazili, dal bych větší hodnocení. Film tak nějak naplnil moje očekávání a škoda, že Olivier Megaton nepřekvapil. ()

XXXXXXXX

Ultimátní staroch se vrací potřetí. No a protože z nesvaté trojice otec, matka a dcera, už po otci a jeho ratolesti šly, zůstala tentokrát ubohému scénáristovi jenom ta matka. A tak ji teda zabíjí že, vždyť o něčem to přece musí být. Ultimátního padoucha tohoto dílu, odhalíte snadno během prvních 30 minut, a nic na tom nemění fakt, že do hry scénáristi vloží pár těch rusáků, to aby měl Liam mezitím koho kydlit že, nebo místní policie, která jde tradičně po tom nesprávném podezřelém. A tak je třetí Tak3n, stejně jako je reprodrozd pouhou urážkou 2 předchozích dílů, jen ubohým pokusem, naposledy vytřískat z již neatraktivní značky ještě nějaký ten miliónek. Závěrem už snad jenom nástiny názvů, dalších dílů: Taken 4: Granpa in Danger: aneb pohádka o tom kterak Liamovi rodiče vlivem Azheimerovy nemoci ztratí orientaci v domově důchodců a hrdinný Liam se vrací aby jim ji pomohl najít, nebo snad trhák Taken 5: Great-grandparents in pursuit: vyprávějící o tomtéž akorát tam hrají Liamovi prarodiče a ústřední zápletka se bude odehrávat na hřbitově. No podrž koště, máme se teda na co těšit... ()

Dinsberg

Tohle mělo vyjít jako dvojka. Ale jen za předpokladu, že by akční scény natáčel Craig Baxter. Zvlášť ta pitomě sestříhaná naháněčka na dálnici. Ačkoli Charlie Chaplin nebyl přílišným zastánce dynamiky filmové kamery, věděl, že pokud se předmět dostane ze záběru vpravo, v dalším se musí objevit vlevo. Megaton začne scenérii snímat z opačné strany a tím naruší kontinuitu akční scény. Jakoby divákovi říkal "Buď rád, že se tam tříští sklo". Průměrný akční snímek mohla kvalitní režie vynést na stejnou úroveň jako první Taken. Liam je pořád cool, ale už jen to, že vím čeho je schopen, o něm vzbuzuje pocit "Kdy už to rozpálí, a rozmlátí jim hlavy". Na stoličce měl zůstat Pierre Morel. Ten vědě, jaký film točí. Megaton je jen opička, která kopíruje již vymyšlené koncepty. ()

Ivoman

Taková tragédie to rozhodně není jak se tady všichni snaží zvěstovat. Možná tomu pomohl DTS zvuk, ale že bych se vyloženě nudil nebo předvídal se říct nedá. ()

whysoserious

Ach jo... škoda, že si to neudrželo nastavenou laťku- jednička byla vynikající. U dvojky jsem přimhouřil oči nad tím, s jakou zběsilostí režisér stříhal v akčních scénách natolik horlivě a rychle, až se v tom člověk nestíhal orientovat. Jenže se stejnou rychlostí se střídají střihy v akčních pasážích i tady v posledním díle a díky tomu se akce stává prakticky nekoukatelnou, protože z toho bolí oči. Škoda. ()

0verseer

Únos dcéry, únos ex, zavraždenie ex... Menšia obmena zápletky tretiemu Taken pomohla (pomohla rozumej udržala v znesiteľnej hladine). Liam sa tentoraz miesto zachráncu zahral na pomstiteľa-zachráncu. Jasné, že nejde o nič viac ako o prachsprostú béčkovú záležitosť, ale na rozdiel od dvojky aspoň tá akcia (kašľať na to, že béčková) nie je doprasačená strihom. Raz za 2/3 roky takúto taken-ovskú jednohubku bez újmy (priznám sa, že miestami aj s chuťou) prežijem. ()

zubrik66

No a je to tu zas. Na bývalého agenta CIA sa to opäť sype. Lenže Bryan sa so všetkého dostáva s ľahkosťou deda so Simpsonovcov...a dobro zvíťazilo nad zlom, napriek pár mŕtvol skončí Bryan ako hrdina, ktorý uznáva správne americké hodnoty... ()

mrclTV

Z trojky sa stal značne tuctový a hlavne nudný film so štýlom "na utečenca" (dokazovanie neviny zo zločinu, pričom hlavný hrdina je tri kroky pred políciou). Celý film som čakal no poriadný únos (ktorý je pre túto sériu typický), ale oni ho vybavili dvojsekundovým kamerovým záznamom, tiež už budeme svedkami robenia si srandy z hlavnej postavy a jej signature lines (I'll come for you. I'll find you, and we both know what's gonna happen.) Sklamanie. Keby som vedel, do čoho idem, radšej to nepozerám. ()

george82

Tahle série měla skončit u prvního dílu. Už je to stále to samé a nepřináší to nic nového. A když je to potřetí, tak už to člověka prudí. Slabší 3 hvězdy. ()

subic

První díl má letos už 10 let a i dneska je pořád parádní našlápnutý prakticky nepřetržitou akcí. Dvojka se přesunula z Paříže do exotického Istambulu, je o něco víc pohádkoidní a méně akční, do děje zasahuje i mamka. No a konečně trojka, tak je takové něco mezi. Tentokrát jsou všichni doma, manku zabije ruská mafie, protože její současný manžel jim jaksi něco dluží. Navíc je to nastražené tak, že to jakože udělal taťka. A teď jak z toho. Zatímco taťka jel v jedničce čistě sám na sebe, teď v trojce se spoléhá hned na několik kámošů. Ale na víc jak 3 frčky to zkrátka není. ()

helrohir

Treba uznať, že aspoň v dejovej zápletke je na tom "Taken 3" o čosi lepšie než druhé pokračovanie a v niektorých chvíľach som bol dokonca v miernom napätí. Ale ako akčný film opäť zlyháva na celej čiare. Jednak je tam tej akcie k uzúfaniu málo, a naviac je chaoticky nakrútená a otrasne, ale fakt otrasne, zostrihaná. Nad scénami, v ktorých je Liam prezentovaný ako nezničiteľný terminátor (výťahová šachta, padajúce auto), som sa musel už len pousmiať. Veľká škoda, že ten netalentovaný odkundes Megaton doslova pochoval túto sériu, ktorá po excelentnej jednotke mala nábeh stať sa jednou z kultových akčných sérií. 40%. ()

Pete

Dal jsem si trojku ze zvědavosti, jak dopadne tato rodinná drama sága s tradičně výborně prokreslenou psychologií postav (ha ha ha). To jsem si dal! Po jedničce v Paříži a dvojce v Istanbulu tentokrát nejsme na dovolené, jenže ani zpátky doma v LA nemá rodinka klid, nějaký ten ruský mafián se najde všude. Z nemilosrdného zachránce unesených se nám tu z Neesona stal takový Uprchlík, což je docela vítané osvěžení, a nebrání to v pokračování osvědčeného mstitelského schématu "najít a zabít". Na rozdíl od přímočarých předchozích dílů je však hloupoučký scénář (Besson?!) skoro až překombinovaný. Megaton jako režisér stojí za starou bačkoru, akce je zase zoufale nepřehledná, a z toho Liama se nám stal v podstatě Terminátor. Když ho chce někdo zabít, vždycky se bůhví jak zase objeví živ a zdráv, a jak říká ten polda, ani nemá cenu ho sledovat, stejně se ztratí. Možná hodnotím moc přísně, aby nebylo mejlky - já si u toho odpočinul, a perfektně pročistil hlavu. ()

ostravak30

Luc Besson a Robert Mark Kamen spolupracovali na všech 96-ti hodinách, to Olivier Megaton dělal jen dva díly. Říkal jsem si, zda jsou schopni tvůrci ještě přijít s něčím novým a hle...nemýlil jsem se - nepřišli. Snad stokrát použité téma - nesprávně obviněný muž ze zabití někoho tady filmaři okořenili tím, že Bryan Mills měl zabít vlastní ženu. Kdyby policista nebyl alespoň trochu natvrdlý, tak by mu celkem hned došlo, že jde o nesmysl. Místo toho sledujeme honičku, která vlastně nemá zrovna čím překvapit. Jde o takový standart této série, ale nic nového nelze čekat. Liam Neeson je pořád výborný, ale jinak je vše spíše rutina a stereotyp. ()

Meow86

Obyčejná snadno zapomenutelná oddechovka s v luftu rotujícíma vehiklama alá Kobra 11. Jestli na něco ale nezapomenu, tak je to nechutnej Rusák v ještě nechutnějších slipech. ()

eXot12

Rozhodne najslabšia časť. Nebolo to zlé, ale až na jednu vec sa tam neudialo nič prekvapivé. Námet nebol zlý, ale spracovanie na figu, škoda. ()

Stepa777

Film by mohl být dost dobrý, ale tento režisér to proste moc przní. I přesto mi ale trojka přijde lepší než dvojka a dalo se na to dívat. Byly zde 2-3 přemrštěné scény: najetí auta a jeho následný výbuch ve výtahové šachtě, sražení auta s Liamem ze skály a jeho přežití a nakonec uražení podvozku startujícího letadla. Na druhou stranu, pár přemrštěných scén neovlivní moje hodnocení. Pořád to je akční film s Liamem Nessonem, který celkem stojí za to. Ale nijak moc zábavné to není, chybí tomu nějaké napětí.. a to právě jednička měla. Ještě bych řekl, že tento díl se trochu liší od těch původních v tom, že zatímco v předchozích dílech to bylo čistě a jen o Liamovi, kdy postupně pozabíjel vše co mu stálo v cestě, ale zde byla navíc skvadra policajtů která se ho snažila dostihnout + zde byly Liamovi "kumpáni" z králičí nory, co mu pomáhali. Ve výsledku se to celkem dalo. ()