Pod černou vlajkou

USA, (2014–2017), 35 h 12 min (Minutáž: 49–65 min)

Hudba:

Bear McCreary

Toby Stephens, Luke Arnold, Clara Paget, Mark Ryan, Hakeem Kae-Kazim, Jessica Parker Kennedy, Patrick Lyster, Langley Kirkwood, Jeremy Crutchley, Tom Hopper (více)

Série(4) / Epizody(38)

Píše se rok 1715 a nad piráty se začíná pomalu smrákat. Světové mocnosti jim vyhlašují  absolutní válku, protože ohrožují prosperitu zámořského obchodu. Obávaný bukanýr, kapitán Flint, přibírá do své posádky mladého nováčka Johna Silvera a společně se vydávají na výpravu za obřím pokladem, který by mohl zachránit upadající pirátskou základnu… (TV Prima)

Supak

První sérii bych hodnotil na 3*. Seriál co neurazí a není úplná škoda času na něj koukat. Druhá série mě trochu nudila, u té jsem váhal 2-3*. Ovšem 3 série nabrala pěkné obrátky. Nevím jestli je v dnešní době k pozvednutí seriálu nutné nechat umřít několik hlavních postav, nicméně na mě to funguje. Rázem jsem se rozmýšlel mezi 3-4*. Ke konečnému rozhodnutí 4* mě ovlivnily hlavní postavy kapitána Flinta (Toby Stephens) a Charlese Vane (Zach McGowan). Jeden vystupuje jako "záporný klaďas", tzn. k dosažení vyšších ušlechtilých cílů se neštítí jakékoliv špíny v podobě vražd, lhaní a nedodržování vlastních slibů.. Zatím co Charles Vane je od začátku "záporný záporák", který žádné vyšší cíle nemá a chce hlavně zbohatnout, získat slávu, moc a především hlavní ženskou postavu seriálu Eleanor Gothrie (Hannah New). Během těchto 3 sérií mi postavy přirostly natolik k srdci že jsem se vyloženě těšil na každý další jednotlivý díl. Seriál mi zpočátku připadal jako milá pohádka o pirátech z prostředí díla Ostrov pokladů, která se ale později vyvinula v tvrdý pohled na život pirátův té době. Dále se mi líbí že jádro příběhu se odráží od skutečných událostí a postav. ()

LadyRainier

Za začátku jsme čekala, co se z toho vyvrbí a byla jsem trošku skeptická, ale hned v půlce první série jsem se chytla a začala se těšit na každý díl. Charles Vane mi hned přirostl k srdci, naopak Flinta moc nemusím doteď .-) Největší devizu vidím v tom, že opravdu nevíte, komu máte věřit a díly jsou nepředvídatelné. První série rozjezd, druhá trošku stagnace, ovšem třetí je největší pecka ...po Vaneovi je Teach moje topová postava a celkový vývoj mě donutil dát celou sérii během 2 dnů. Čtvrtá série už byla jako na houpačce, více omáčky než akce, ale pořád vysoko nad průměr všeho o pirátech, co kdy bylo natočeno.Právě jsem dokoukala poslední díl čtvrté série, nebudu spoilerovat, i když překvapena jsem. Skončilo to prakticky dobře, což mne potěšilo...jen napíšu, že vrata dle mne zůstala pořádně dokořán .-) ()

Sunwheel

Konečne piráti, ktorým uveríte, že to lano vedia držať a nemyslia pri tom na análny sex (teda väčšina)! Patričná špinavosť, žiadne kladné postavy a aj napriek tomu im po čase začnete fandiť. Inšpirovanie históriou akurát pre potreby vlastného príbehu, kde jednotlivé dejové zvraty do seba elegantne zapadajú. Vynikajúca hudba, ženy, kulisy a výprava ako bonus! Rum, kozy, zlato, pušky a meče! Upgrade po poslednej sérii: Seriál si podľa môjho názoru ku koncu neudržal tú latku, ktorú mal 3 série. Záver doslova nasilu a narýchlo pozliepaný. Uberám jednu hviezdu... ()

kreion

1. séria - 70% 2. séria 80% 3. séria 90% 4. séria 80%. Najlogickejšia postava - Charles Vane. Najmenej logická postava - Elena Guthrie. Koniec nie taký, aký by si to zaslúžilo. Ale bola to skvelá jazda! :) ()

Montcalm

Ak mám hodnotiť seriál ako celok, tak je to taký lepší priemer. Žiaľ mnoho dielov ma nudilo, liezla mi neskutočne na nervy hlavne ženská trojka Barlow, Eleanor Guthrie a Mex. Seriál by som zosekal tak na dve série, vypustil pasáže s nudnými kecami a prílišným filozofovaním a sústredil dej viac na akciu. ()

Sharlis

Je to priemer. Pilot zacina super, prepadnutim lode a spinavymi piratmi. Ale potom nasleduje nespocet dielov plnych konverzaciek a nekonecnych intrig, kde kazdy diel niekto paktuje s niekym inym az sa postupne neda urcit, kto je s kym a kto ma ake ciele. Intrigy medzi piratmi su na mieste, ak by sa i nieco dialo na mori. Ale na more sa takmer nedostaneme, pretoze konverzacky na piratskom ostrove striedaju konverzacky v flashbackoch na anglickom dvore. ()

Predator77

1 Série: 60 Procent, 2 Série: 85 Procent, 3 Série: 90 Procent, 4 Série: 85 Procent, Tak pokud bych to měl nějak shrnout tak se za mě jedná o rozhodně skvělí seriál s pirátskou tématikou a rozhodně musím podotknout že tohle nejsou žádní piráti z karibiku pro děti ale pořádná chlapská záležitost tak že tu nechybí dost krvavých soubojů, nebo i nějaké ty erotické scény, ale co rozhodně stojí za zmínku je opravdu nádherné prostředí a lehce my to připomělo hru assassins creed black flag, ze které my přišlo že to i čerpá třeba pirácký ostrov nassau, ale i některé postavy které tady nechci zminovat, jinak co se týče jednotlivých řad tak když překonáte tu první která se celkem táhne tak se vám rozhodně odmění těmi dalšími které rozhodně už za to stojí a pochválit můžu i samotný konec seriálu který my nepřišel vůbec špatný a jsem rád že to skončilo tak jak to skončilo tak že ve výsledku můžu tenhle seriál jenom doporučit. ()

JaymanCZ

Po shlédnutí pilotu jsem velmi příjemně překvapen. Vypadá to na první velmi slušný seriál, který mnohým přiblíží jak to chodilo mezi pirátskou "sebrankou". Od první minuty pilotu jsem se velmi bavil, úvodní povedená akce mě vtáhla do děje a navodila celkovou atmosféru. Líbí se mi nastíněná zápletka a nezbývá než jen čekat jak se to celé vyvine dál. Za mě 80% po úvodním díle. ()

jarmil8 odpad!

Stačil jeden díl, abych se s Black Sails zase rozloučil. Už nechci vidět digitální lodě, Disneyland uprostřed Karibiku (nebo kde), vymydlené piráty a jejich šlapky a už ani nechci zjistit, kam všichni ti drsní piráti s dokonalým chrupem chodí k zubaři. ()

Allein4

No - zpracování výtečné, uvěřitelné. Příběhově? To už taková sláva není. A očekávání je docela malé, ani nevím, jestli se po pilotu podívám na nějaké další díly. ()

GIANNIS

Po pravde zatim se tam toho moc nedeje.Zatim jen vyjednavani,intrikareni a sem tam naky mord.Pevne doufam,ze se to rozjede az vyrazi na more a zacne se skutecne neco dit.Hodnoceno po prvnich trech dilel.Prvni rada 85%.Druha rada se uz paradne rozjela a melo to paradni zaver,100%,Treti rada nemela chybu.100% ()

Shanman

Tak jsem tomuto seriálu dal druhou šanci, pak třetí, pak pro jistotu čtvrtou, protože pirátskou tematiku mám fakt rád, ale pátou už prostě nedostane - na víc jak dvě hvězdy to rozhodně není. ()

Marlo

Mám za sebou 5 dílů takže hodnocení berte provizorně. Hned z kraje pochválím vyýběr titulního hrdiny coby Tobyho Stephense a tím bych asi tak u castingu skončil jelikož jsou jinak( co se týče vedlejších postav) postavy nesympatické a některé si musely spléest s výběrem do brazilské telenovely. Pak mě mrzelo Pirátské prostředí které ano asi odpovdá reáliím tehdejšího karibského 17 století, ale vše mi přišlo až moc čisté, upravené či do tohoto světa nevhhodně zařazené (sluneční brýle to jako vážně, vousy ala modýlek apod). Příběh mi zatím příjde solidní a intriky v něm jsou zajímavě rozehrané plus scénář není špatný, ale jak jsem zmínil v úvodu je vidět nakolik dokáže nepovedený csting potopit tak nadějně vyhlížející seriál.... snad se to s přibývajícímy díly změní..i když o tom ve skrytu duše pochybuji zatím za mě 6/10. ()

Deso

Herci ako z módneho časopisu + pár holých zadkov to je v skratke Black Sails. Herci s chrupom ako z reklamy na zubnú pastu by neboli to najhoršie.Čo sa ale nedá prehliadnuť sú stupídne dialógy plne otrepaných fraz.Zmes trapnosti a pózerstva, snaha byť cool za každú cenu.Úprimne ľutujem Toby Stephensa ,ale hold občas si herec nemôže vyberať. ()

Hypnocrocus

Po první sérii bych tomu dal tak 3 hvězdy a musím uznat, že jsem se musel docela držet abych tu sérii dotáhnul do konce. Tak ukecaný seriál jsem dlouho nezažil, jenže to by mi tak nevadilo jako to zklamání, když jsem nedostal pořádnou porci bukanýrství jakou jsem chtěl. Nicméně díky parádním hercům, kteří to táhli od začátku až do konce jsem vydržel a byl jsem odměněn famozní druhou řadou... Absolutně jiný seriál, dokonale nadupaný, který nenudil až do finále, které bylo mimochodem jedno z nejlepších letos. Alespoň pro zatím :) ()

Mraxis

Pirátský seriál, který se tváří jako drsné námořnické drama. Jako dobrodružství předcházející Ostrov pokladů. Skutečnost je taková, že by se neměl jmenovat "Černé plachty", ale "Suchozemské krysy". Protože tohle je prznění Ostrovu pokladů, prznění všech dobrodružných filmů odehrávajících se ve zlatém věku pirátství. Je to nudné konverzační drama, které se z 90% odehrává v jednom pirátském městě a monitoruje intriky mezi jednotlivými frakcemi. Je to pro mě největší seriálové zklamání poslední doby. Slavné pirátské figury jsou ztvárněny nesympatickými, modely a neherci pochybné sexuální orientace (Pane bože, pořád mám chuť zvracet, když si vzpomenu na herce, který ztvárnil Johna Silvera). O logických dírách se dá napsat seminární práce. V jednom díle dokonce pirátská posádka, která nemá loď ani možnost se k nějaké dostat se z nějakého nevysvětlitelného důvodu octne na úplně jiném ostrově a dožene Španělskou galeonu která vyrážela z tentýž ostrova ve stejném časovém úseku. Celé je to ubohé, až nekoukatelné nebýt solidního představitele kapitána Flinta a občasné akce, která vás překvapí a ze slovy: " Hele ono je to chvilku zajímavé".To krátce upoutá vaší pozornost. Bohužel veškerá akce a námořní bitvy jsou maximálně vlažné. Další odpornost na seriálu je i to, jak se to tváří jako něco více. Snaží se to být populární Hrou o Trůny. Jenže takhle se pirátský seriál prostě nedělá!!! První a druhá série 30%. Příšernost nad příšernosti. ()

Medvjet

Hodne zajimavej serial, kterej v prvni serii zaujme, ale az teprve druha tomu dava ten spravnej smrnc. Finale druhe serie je jedno z nejlepsich serialovych finale vubec, uz jenom tim jak utvari celkovy pohled na celou druhou serii a cely serial vubec. Hodne mile prekvapeni. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson