Pod černou vlajkou

USA, (2014–2017), 35 h 12 min (Minutáž: 49–65 min)

Hudba:

Bear McCreary

Toby Stephens, Luke Arnold, Clara Paget, Mark Ryan, Hakeem Kae-Kazim, Jessica Parker Kennedy, Patrick Lyster, Langley Kirkwood, Jeremy Crutchley, Tom Hopper (více)

Série(4) / Epizody(38)

Píše se rok 1715 a nad piráty se začíná pomalu smrákat. Světové mocnosti jim vyhlašují  absolutní válku, protože ohrožují prosperitu zámořského obchodu. Obávaný bukanýr, kapitán Flint, přibírá do své posádky mladého nováčka Johna Silvera a společně se vydávají na výpravu za obřím pokladem, který by mohl zachránit upadající pirátskou základnu… (TV Prima)

Nemezzis

První tři díly průměr a musel jsem se vždy dokopat k dalšímu, naštěstí se to trochu zvedlo a i když je první série co se týče děje v podstatě o ničem 65% si zaslouží.Druhá série je velká jízda, kterou jsem sjel v podstatě bez přestávek a urcitě jí doporučuju, i když některý postavy bych nejradši přeobsadil( Hannah New,Clara Paget,Jessica Parker Kennedy). Prostředí bylo krásný už v první sérii,děj nesrovnatelně lepší a pochvala za hudbu k titulkům 9dílu-Nick Cave - Avalanche 90%. První polovina třetí série servíruje natahovanou nudu, plnou nesmyslů. Od konce 5. dílu se začne konečně “hrát“ . (Jessica Parker Kennedy a Hannah New mě stále těžce iritují 65%). ()

fikee

Black Sails jsou klasickou fuck operou, kde každý zkouší osouložit, podvést a zabít všechny ostatní a to dříve, než je sám osouložen, podveden a zabit. To vše v kulisách zlatého věku pirátství. Seriálu musím připsat k dobru hezké a slušné herce a hezký kompars, velké množství prs a svalů (a jeden penis), repliky plachetnic, spoustu šermování a scénáristy, kteří mají i světlé chvilky. Děj se točí kolem politické situace nezávislého pirátského přístavu Nassau a kolem španělského pokladu nedozírné hodnoty. Starnoucí idealista kapitán Flint, živočišný kapitán Vane, vycházející hvězda John Silver a rozmazlený fracek rádoby guvernérka Eleanor Guthrie zkusí své štěstí ve hře plné lásky, zrady, ideálů, zlata a vůli po moci. Sledovat jejich peripetie je zábavné, byť jsou najdou hluchá místa a spousta nikoliv nečekaných zvratů. Tvůrci v druhé sérii předvedli nejzábavnější ruskou trojku v historii pirátství a nemilosrdně (neúmyslně?) strhli masku idealistům jdoucím přes mrtvoly a zvedli tak sérii o trochu výš. Celkově BS nejsou špatné a pro fandy pirátské romantiky nutností, ale ani nijak zvlášť nevyčnívá z řady. ()

RoyBatty444

Veľmi realisticky ale aj zaujímavo urobené. Na seriál veľká výprava. Dobrý herci zaručujú dobrý zážitok. Dialógy sú šťavnaté a štylizácia dobová napriek tomu je pretkaná súčasnosťou. Postavy silné vo veľkom počte napriek tomu prehľadné. ()

rime

Slabota, herci nic moc - výber hlavni postavy je spatny, ten herec se nehodi na to aby tahnul serial, zajimavy je, že tím to nekonci, obecne vykony hercu jsou nepresvedcivy, jak kdyby hrali poprve, navic charaktery jsou umely - je to jak pest na oko. Dále nepotesi tupa americka produkce pro masy a nejvetši slabinou hned po reziserovi je scenar. Proste idealni produkt pro vyplach mozku(zbytku). ()

zekon

Zfilmováno profi, proti tomu nic. Prostředí super, ale žeby piráti tak vykecávali, pletichařili, politikařili a tak prachbídně naháněli lodě nevěřím!! Až na výjimky tomu chybí šťáva a je to jen vata a kecy. Ve chvíli kdy to začne je to paráda, ale je tam toho hrozně málo. Takový piráti nepiráti. ()

Radim98

Tenhle seriál se hodnotí sám: Nic nepřekoná umění dobře vyprávět silný příběh. Vůbec jsem nečekal, že se mi to bude tak moc líbit. První řada asi dokáže spoustu nedočkavců odradit, ale počkat si se vyplatí protože Black sails nestřílí jen tak naslepo, ale naopak postupně a mistrně rozkrývají ten největší pirátský příběh vůbec. Tohle se zkrátka musí vidět, abyste to mohli prožít. Závěrem jen závidím všem, kdo se nechali vděčně unést na vlně jimi kritizovaného happy-endu bez sebemenších pochybností, na mě Silverova verze tak silně nezapůsobila. PS: Obří díky tvůrcům, že seriál ukončili na vrcholu navzdory dnešním trendům, které nechají téměř všechny seriály postupně zahnít a odejít jako zklamání. Obzvláště v dnešní době jim za to patří velký dík! ()

Max Frajer

Seriál, který mě "chytil" a donutil přemýšlet o tom, co bude dál. Splňuje všechna klasická klišé moderních serošů - poutavé intro, cool neokoukaný casting, spousty zvratů - nečekaných, hodně sexu / nahoty / erotiky, mocné ženy v době a na místě, kde to není příliš reálné a jako bonus navrch lesbičky a pirátskou verzi zkrocené hory :D...Za mě asi TOP 2. řada, tam si mě Black Sails opravdu podmanilo tím, jak rozkrylo Flintovu historii, první řada byla nejslabší. Vyústění a konec pro mě adekvátní a střízlivý. Za mě super. TOP postavy: Flint, Anne Bone a nakonec docela i ten John Silver. Docela se mi i líbilo, jak do děje tvůrci obstojně zařadili reálné postavy a alespoň trochu se snažili tam promítnout jejich (domnělý) charakter či osudy..Jediné, co se mi zde nelíbilo, bylo to, jak snadno se občas jednotlivé postavy a děj nechal ovlivňovat vysvětlováním a argumentací jednotlivých postav, občas to bylo dost krkolomné, jak pár logických argumentů z úst zavilého nepřítele zcela zvrátilo děj. Jinak pecka dobrodružné drama :) Toby Stephens hraje Flinta skvěle. ()

d_stirling

Piráty si buď musíte pustit všechny nebo na ně nekoukat vůbec. První sezóna je jen úvodem do spletitého příběhu, který potěší komplexností a nadchne vývojem postav. Tuctové dobrodružství prožije intrikánskou pubertu a dospěje do politických rozměrů boje humanistických myšlenek prosazovaných rukou pirátskou, zkázou a chaosem, proti neméně zkažené koloniální Británii. ()

Mrsina

Vynikající úvodní znělka. Výborná tématika. Originální prostředí, které člověka prostě nadchne, baví a vtáhne do děje. Zajímavé postavy, které se neustále a střídavě vyvíjí v divákův zájem, oblibu či odpor. Intriky, mezilidské vztahy, prokelpy z přítomnosti do minulosti, to diváka do děje vtáhne nejvíc ze všeho. Snad poprvé jsem nijak zvlášť extra nedokázal odhadnout děj dopředu, což si myslím, že je to pro seriál jedině plus a má stále čím překvapit. Aspoň podle mě je zde umístěno hodně obsahu v poměrně krátkém časovém období, nevím, jestli je to plus nebo mínus, vím však, že mě mrzí, že seriál není delší, protože takhle jsem se nebavil už hodně dlouho. ()

bicekz

Celkově nic moc děj, hrozně prodlužovaný a nezajímavý. Grády seriál nabral až na konci 3. a 4. série, kdy jsem opravdu viděl to, co jsem čekal. Seriál se povedeně zakončil. ()

RavenSpector odpad!

Sorry, ale Flint jako homometrouš? A ty šukačky? Ostrov pokladů? Na to už jsem asi moc starý. Hnus velebnosti. Hezká výprava tento hnůj bohužel nemá nejmenší šanci zachránit. Na tohle se fakt nedá dívat ()

ouki81

POZOR SPOILERY! To co původně vypadalo jako vynikající prequel k legendárnímu Ostrovu pokladů se nám krapet zvrhlo. Je sice fajn že se přímočaré pirátské dobrodružství okoření trochou intrik,ale tohle už bylo fakt moc. Vcelku jsem nechápal jak je možné že se Max a Eleanor nezhouply na provaze tak zhruba v polovině druhé série. Přerod loosera Johna Silvera v Dlouhého Johna Silvera,děsivou pirátskou personu by byl fajn kdyby dotyčný neustále nehuhlal o tom,jak jej Flint vtahuje do své temnoty. Dopadení Blacbearda bylo doslova hrozné. Nejdřív jej Jack Rackham obdivuje za to že je v podstatě génius a pak se génius nechá chytit do tak primitivní pasti? Vskutku celkem uhozené. A co se Flinta týče....možná by bylo lépe natočit seriál o jeho celkové kariéře a zanechat v ní konec který mu přisoudil L.R.Stevenson,tedy že se uchlastá k smrti, než zmiňovat se o jeho minulosti ve flashbacích. Jinak je ovšem seriál výborně natočen,děj odsýpá, boje jsou patřičně krvavé,ženy patřičně ochlupené a paluby lodí patřičně vydrhnuté. Osobně jsem si zamiloval dvojici "Calico" Jacka Rackhama a Ann Boney, kteří se ze všech hlavních hrdinů chovali jako praví piráti. ()

KeineLust

Znovu zhlídnuto letech a užil jsem si to snad ještě víc. Ohromně nedoceněnej seriál. Hrozně mě baví, že motivace všech postav dávají smysl a se všema se dá svým způsobem souhlasit. Neni tu žádnej clear-cut záporák stejně jako žádnej vyloženej dobrák. Skvěle napsaný a zahraný. Špičkovej vizuál, skvostná gradace a vývoj charakterů na jedničku. ()

kamic

Hodnoceno po 6. dílu. Konečně pořádně drsně, krvavě a špinavě působící zpracování z pirátského prostředí. Toby Stephens si roli pořádně užívá, jeho Flint je zajímavá kombinace zabijáka a zákulisního pleticháře, který si jde tvrdě za svým a přesto s ním divák cítí sympatie. Líbí se mi, že se kromě scén zabíjení také tvůrci snažili popsat, jak asi mohla vypadat "pirátská civilizace". Vrcholem jsou námořní scény, které si nezadají se scénami z filmů jako ze série Hornblower nebo Master & Commander. Myslím, že hodnotit by se měl tento seriál až po více dílech, ne jen po pilotu. Evidentně mají tvůrci v plánu několik sérií, protože během 6 dílů uběhlo jen pár dnů, během kterých se Flint teprve připravuje na svou životní trefu - miliónový poklad ze španělské Urca de Lima (mimochodem reálná loď ze španělské zlaté flotily, která ztroskotala u Floridy roku 1715). A než Flint, Silver a Billy Bones získaný poklad zakopou (jak všichni víme z knihy Ostrov pokladů), tak to bude asi ještě pořádně drsné a krvavé ... ()

HectorHagman

Kterého dementa napadlo udělat z pirátskýho seroše nudnou žvatlačku v pěknejch kostýmech??? Akce pouze jak v Hře o trůny (tzn.: hurá nakopem jim prdel střih uf to byl boj že sme jim ale ukázali!!!) jinak jen vatovité žvanění a natahovačky a nic... hvězda za Flinta a hvězda za úvodní melodii...................... Arrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!! ()

Gagin

1. série - 65 % | 2. série - 85% | 3. série - 100% - Black Sails stoupá každou sérií, no třetí byla pecka včetně jednoho z nejsilnějších momentů co jsem zatím v seriálech viděl. Těším se na 4. sérii. ()

Altaire

1. série čistej průměr s několika skvělými momenty. 2. série je neskutečnej nářez, zvyšuji na plné hodnocení! ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson