Brian Wilson byl duší skupiny Beach Boys, ale o tu svou málem přišel.
Brian Wilson (John Cusack) byl v šedesátých letech zakládajícím a také nejdůležitějším členem veleúspěšné skupiny Beach Boys. V osmdesátých letech je to však lidská troska, trpící duševní chorobou. Přesto má dostatek šarmu, aby okouzlil mladou prodavačku aut Melindu Ledbetterovou (Elizabeth Banksová). Žena pozná jeho nejbližší přátele a především jeho osobního psychiatra, dr. Eugena Landyho (Paul Giamatti). Ten velmi přísně dbá o Brianův životní režim a pokouší se klienta „ochránit“ před čímkoliv, co by mohlo zhoršit jeho paranoidní schizofrenii. Počátky Brianových psychických obtíží sahají do dob největší slávy Beach Boys v šedesátých letech (kde muže ztvárňuje herec Paul Dano). Mladíkovy hudební experimenty se na vrcholu popularity začaly rozcházet s představami ostatních členů kapely; jeho otci ostatně nebylo z jeho tvorby nikdy nic dost dobré. Užívání LSD bylo zřejmě jen poslední kapkou… Jenže Melinda postupem času zjistí, že věci se mají poněkud jinak. Že Dr. Landy zřejmě Brianův stav záměrně zhoršuje s pomocí psychofarmak, a to ze zištných důvodů… (Česká televize)

Aljak

The Beach Boys si občas rád vypočujem, tak som bol zvedavý na tento film z histórie tejto pop-legendy na čele s Brianom Wilsonom. Formát filmu mapujúci dve etapy Brianovho života bol celkom zaujímavý, avšak oveľa viac sa mi páčilo to kreatívne obdobie (teda 60.roky), a tamtá depresívna fáza (80.roky) ma až tak nebavili. Osobne som však očakával celkovo viac od tohto životopisného filmu, ktorý mi po obsahovej stránke veru moc neimponoval. Čo ma na tomto filme bavilo, tak to bol určite Paul Dano, ktorý stvárnil mladého Briana naozaj výborne. Ale inak film ako taký zaostal za očakávaním, aj za priemerom. ()

Streeper

Opravdu zvláštní film se skvělými hereckými výkony, ale to je veškeré pozitivum, co nám film nabízí. John Cusack je v roli Briana opravdu dokonalý, věřila jsem mu každé gesto a slovo a bohužel tenhle film je také důkazem toho, že člověk udělá vše pro peníze i na úkor lidské psychiky. ()

pakobylka

Trochu chaotické vyprávění, které nedokáže oddělit jednotlivosti důležité od jednotlivostí podružných, tudíž není v jeho moci z doširoka rozhozených střípků poskládat přesvědčivý a výstižný portrét Briana Wilsona. Krom toho: Nepochopím, jak mohli autoři vybrat pro ztvárnění ústřední postavy ve dvou časových rovinách TAK diametrálně odlišné typy herců. Připadalo mi, jako bych sledovala dva na sobě nezávislé příběhy, které vůbec nic nespojuje - možná i proto mě průběžné přeskakování v čase (které bych za jiných okolností uvítala) neobyčejně iritovalo a konečný výsledek pokládám za poněkud tristní. P.S.: S trochou nadsázky by se dalo říct, že nejpodařenější jsou závěrečné titulky, během nichž můžete sledovat skutečného Briana Wilsona. ()

BoXBe

Nejde o veledílo, ale kouzlo tvorbě Beach Boys ve studiu se upřít nedá, hudba skvělá a uklidňující tempo filmu bylo příjemnou změnou k šíleným a přestylizovaným střihům posledních let. Jinak jde o úplně standardní hollywoodský cheeseburger, absolutní standard, který nemá chybu, ale od průměru se ani o chlup nehne. ()

dr.fish

I kdyby to nemělo žádný "true story" základ, tak tenhle film bude pecka. To, že je založen na skutečnosti je jen bonus- třešnička na dortu. Je brilantně natočen a sestříhán, Cusack, Dano, Giamatti a překvapivě Elizabeth Banks podali absolutní výkon. Ten příběh je fakt síla. Skvělý zvukový mix. "Hearing voices" v 5.1 je audio-zážitek. Nevím kdo a proč to tady na databázi tak sundal, ale svědčí to o naprostém nepochopení situace, protože tohle je výtečný film, o němž budu ještě nějaký čas asi přemýšlet. 85% ()

andrii

Plážový chlapec - pro letní slunění jako stvořený, ale po sezóně, když padá listí, stranou od lidí, nastává turné terapie. Život bolí, duše ochoří. Jen tvá láskyplná blízkost se jeví jako povzbuzující medicína, která mě může uzdravit. ()

Johnny.ARN odpad!

Ježíš Mária, život týchto dofetených umelcov vždy stojí za to Vždy to má dve hodiny, vždy majú halušky a nikto ich nikdy nechápe a len otravujú svoje okolie svojími dofetenými stavmi. A mňa ako diváka. Cusak nikdy nebol a nikdy pre mna nebude herec, jeho mladšia verzia bola nesympatická a tak celkovo je cely tento film dosť nepozeratelný. Koho už len zaujíma dávno zabudnutá kapela. ODPAD! ()

progression

Zajímavý životopisný film o skupině mých mladých let Beach Boys s hlavním důrazem na jejich ústřední postavu a tvůrce většiny písní Briana Wilsona. Myslel jsem, že té "pamětnické hudby" tam bude více, docela dost mne rušily to střídání dvou časových rovin a i když Paul Dano mi do té "mladší role" docela sedl, John Cusack v "té starší" (i když to zahrál výborně) už podstatně méně. Navíc bych uvítal větší důraz na to období mladší a i díky tomu "ubyla" jedna hvězdička oproti minulému shlédnutí. ()

Georgex

Legendární chlapecká skupina Beach Boys, ale i samotný Brian Wilson, by si zasloužili mnohem lepší film, než kterým je tento nový počin režiséra Billa Pohlada, jelikož se jedná o tuctový a šíleně nudný životopisný film, ve kterém se dozvíte pouze to, že byl Brian Wilson jedinec trpící psychickými poruchami. To je bohužel málo a nezpraví to ani zdařilé přetočení a přezpívání legendárních písniček, jelikož k tomuto účelu si je lepší pustit originální videoklipy. Moje hodnocení 40%. ()

sedm.1

Naprosto perfektní životopisné drama, které ovšem bohužel není v příliš širokém diváckém povědomí, což považuji za skutečně velkou škodu, neboť prakticky ve všech ohledech se může směle srovnávat se všemi známými, podobně laděnými a žánrově příbuznými snímky. Každopádně, tento velice výrazný příběh duše skupiny Beach Boys, Briana Wilsona, mě emočně opravdu silně zasáhl a pokud se to celé skutečně takto stalo, tak to je masakr a před samotným Brianem Wilsonem a jeho manželkou Melindou upřímně smekám a jen tak mimochodem, opět se ukázalo, že ti největší géniové, a to ať už se to týká jakéhokoliv odvětví, snad ani nemohou být svým způsobem jednoduše normální, stejně tak jako už je bohužel tradicí, že na takovýchto lidech budou vždy jen parazitovat ti největší šmejdi, kteří na nic jiného nemají. Nicméně, krom samotného úžasného příběhu Briana Wilsona mě film nadchl i svým zpracováním ve dvou časových rovinách, což filmům využívajících této metody, vždy prospívá, a Love and Marcy toho určitě není výjimkou, opomenout samozřejmě pak ale nemohu ani úžasnou hudbu, která v tomto filmu sehrává též velmi důležitou roli, strašně moc mě nadchly již zmiňované emoce, při mnoha dramatických momentech jsem pomalu ani nedýchal a závěr mě pak upřímně dojal, krásný, uspokojivý, hřejivý a ani trochu mi nevadila ta kýčovitá happyendovost, spíš naopak, už dlouho jsem nějaké milostné filmové dvojici tak nefandil, jako právě zde. No a na závěr jsem si nechal tu nejsladší třešničku, a to herecké výkony většiny zúčastněných. O nadprůměrných hereckých kvalitách Paula Dana vím už dlouho a ani zde nezklamal, a Eizabeth Banks tu pak ke své nesmírné kráse přihodila i nečekaně výrazný výkon, ovšem to co tu předvedl John Cusack, to mě doslova šokovalo. Neskutečně silný a přesvědčivý výkon, samozřejmě nejlepší a nejkvalitnější v jeho kariéře, a to, že se právě jeho výkon stane tím stěžejním prvkem už tak kvalitní podívané, to jsem fakt nečekal a opakuji, mě osobně ohromil. Love and Mercy je zkrátka parádní podívaná, kterou by si určitě ovšem neměli utéct nejen milovníci hudby Beach Boys, ale ani všichni ti diváci, tíhnoucí k vážně kvalitní filmařině. ()

Hanys_

Nevím jestli dvě časové osy byl dobrý nápad, hlavně ta s Cusackem mě moc nebrala. Zato mladí Beach Boys na vrcholu své slávy byli dost zajímavá skupinka, takže fakt škoda, že se tvůrci nevěnovali jen tomu ranému období. Navíc Paul Dano byl jako Brian Wilson skvělý. ()

Disease

Spíš než o Beach Boys je to o démonech Briana Wilsona. Naneštěstí na to John Cusack zkrátka nemá a režijně je to také dost suchopárné. Zjištění, že Beach Boys natočili svého "seržanta" o pěkných pár let dřív než Beatles, překvapilo. ()

lardko

Naprostá bomba. Nejsem žádný fanda skupiny beach boys , ale jak byl zpracován tenhle film , tak se mi hodně líbilo. ()

Chudobka

Mám ráda hudbu Beach Boys, takže pro mě to byl zajímavý film. Slyšet jejich hudbu, vidět, jak Brian Wilson skládá, to asi potěší každého příznivce této skupiny. A k tomu vynikající a můj oblíbený Paul Dano. Jakmile se pak objevil v hlavní roli  John Cusack, už to nebylo ono. Ne že by to byl špatný herec, ale podle mě se na tu roli prostě nehodil. ()

ink flo

Životopisnej film o Brian Wilsonovi, zpěvákovi Beach Boys. Ti začali jako surfařskej RnR boyband, ale pak začal Wilson tripovat, takže se posunuli trochu dál. Bohužel si tím zároveň rozjel paranoidní schizofrenii a mj. měl období 2 let, kdy jen ležel v posteli. Film jede ve dvou časových liniích - vzpomínková odehrávající se v tomto čase přerodu a současná, kdy je z Wilsona troska totálně pod vlivem manipulativního psychiatra (démonickej Giamatti), která ale potká ženu, jenž by mohla věcmi pohnout. Každopádně hodně výživnej materiál na film, imho zvládnutej. Mám rád retro filmy z 60s a 70s, takže oko plesalo z dobových interiérů, designu atp, casting taky povedenej (hlavně John Cusack), zvuk poladěnej, hodně halucinačních koláží atp....btw. songy od Beach Boys mám asociovaný s dalším filmem - Vanilla Sky, kde hrály celkem důležitou roli ()

BOURQUE

Príbeh v príbehu. Jeden z nich je takmer ideálne natočená, druhý však má niekoľko nedostatkov. Samotné nahrávanie albumu Pet Sounds (mimochodom album je fantastický) a pesničky Good Vibrations sú top momentmi celého filmu. Príbeh Briana Wilsona by zaslúžil kompaktnejší a prehľadnejší film. Presvedčivé výkony od P. Dano a E. Banks. To isté však nedá teraz povedať o J. Cusackovi, ktorý trošku zaváhal. PS.: Po skončení filmu som hneď musel spustiť pesničky od The Beach Boys! Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

bearmeedek

Je mi jasné, že tento příběh neuchvátí každého, ale je to opačný případ toho, když já dám vysoce hodnocenému filmu průměr a méně. Tady u mě zásah do černého. Životopisné drama o jednom hudebníkovi z pravěku, kterého provází schíza, musíme poslouchat vtíravé ruchy a další bordely, neustále prolínaní dvou časových rovin - může to někdo dvě hodiny vydržet a ještě se bavit? Tak já jsem to všechno dal, užíval si každou rovinu filmu, závěrečné titulky sledoval až do konce (což se vyplatilo) a byl na konec spokojený jako prase (pardon, ale zvířecí zvuky i název jednoho LP mají ve filmu také své místo). Starší dějová linka pojednává o vzniku legendárního alba Beach Boys: "Pet Sounds" (1966). A dále o jeho stvořiteli Brianovi Wilsonovi, na tu dobu naprosto geniálním hudebníkovi a skladateli., kterému se tehdy mohl rovnat jen stejně starý konkurent za oceánem, Paul McCartney. Také v Americe nové, přelomové album Pet Sounds u domácích fanoušků propadlo, ale v Británii hned porazili Beatles s jejich novou deskou Revolver. Film na mě zapůsobil o moc razantněji už tím, že zmíněné album se ke mě v mládí dostalo a až teď se ke mě dostaly i informace zajímavé z hlediska jak hudebního zrodu, tak z období údajné psychické choroby Wilsona. Nikde už se moc neprezentuje, že chorého jej různými prášky udržoval vlastně jeho psychoterapeut dr. Landy, který z toho měl ohromný byznys. A odhalit to a "uzdravit" Wilsona musela nakonec až ta Láska. A zjištění, že Brian Wilson dodnes žije, vzal si svou zachránkyni Melindu a dodnes tvoří a hraje. K tomu všemu výlet do historie pop-rockové hudby a slušné herecké výkony hlavních představitelů. ()

pushover

Beach Boys jsem nikdy neposlouchal, ale tohle je jednoznačně skvělej film. Všichni herci sedli do rolí parádně, příběh silnej. ()