Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sagara
  *****

  Spočiatku mi to prišlo otravné, ale musím povedať, že som si celkom rýchlo zvykol a dvojicu aj s vedlajšími postavami som si obľúbil. Stále ma však straší ten úvod. Po druhej sérii zvyšujem na plný počet a do svojho "bucket listu" pripisujem položku stráviť 24 hodín v NY s Abbi a Ilanou. Absolutely Fabulous hipster éry!(25.3.2015)

 • Thomick
  ***

  V recenzi od Emily Nussbaum z The New Yorker se můžete dočíst, že je Broad City na sitcomovýho nováčka "až nezvykle sebevědomý" a že se ("atraktivně") odmítá nechávat poutat "nudnym realismem". Což je veskrze přesný. V USA zřejmě nemálo populární dvojice Jacobson-Glazer (v březnu vyráží na jevištní turné po celých USA) v mnoha okamžicích připomíná postavičky z Girls, přitom ale ve svý ztřeštěnosti zachází ještě mnohem dál, často až na jaksi rušivou mez. Některý scény maj dokonce až groteskní charakter. Proto (a i pro nezvyklý vypípávání/zamlžování slova "fuck") jsem měl z pilotu přinejlepšim rozpačitý pocity; v dalších dvou dílech si mě ale Broad City z větší části získalo na svou stranu. Zatim osciluju mezi třema a čtyřma hvězdičkama.(7.2.2014)

 • Matty
  *****

  Popfeministická seriálová „bra-mance“, tematizující s nenapodobitelnou střeleností „ženské problémy“, o nichž se na veřejnosti stále moc nemluví. Broad City přes své zdání neškodné zábavy poměrně odvážně mění obecnou představu o tom, jak by měly ženy vypadat, co by měly říkat a čím by se měly zabývat. ___ Oproti Girls není seriál založen na antagonismu hrdinek a myšlence, ale naopak na nerozlučném přátelství dvou mladých žen a zároveň autorek pořadu. Zdánlivě nahodilé řetězení skečů, točících se zpravidla okolo jednoho ústředního tématu, má poměrně semknutou strukturu s postupně rozvíjenými a navracejícími se motivy, dobře zvládnout gradací a jednolitým stylem. Komického efektu je například opakovaně dosahováno přechodem k většímu záběru a odhalením kontextu, v němž Abbi nebo Ilana řekly/provedly něco nepatřičného. Provázanost jednotlivých skečů ale rozhodně není zárukou toho, že byste po několika epizodách dokázali dopředu odhadnout, jakým směrem se děj bude ubírat. ___ Obsahově jsou jednotlivé díly Broad City stejné jako design Ilaniných nehtů nebo úvodní titulky – pokaždé zcela jiné. Všechny narativní cesty jsou otevřené, nic není nemožné a sebevíc ujetý vtip může být vždy doveden ještě o úroveň výš. K vítané nepředvídatelnosti významně přispívá odmítání příběhových schémat založených na klasických otázkách typu „Má mě rád, nemá mě rád?“ ___ Určujícím existenčním principem Abbi a Ilany je, stejně jako pro Mirandu Hart, hra. Hra nikoliv jako kratochvíle. Hra jako cíl. Abbi a Ilana jsou mnohdy trapné a nemotorné a říkají v nevhodnou chvíli nevhodné věci, ale nemají s tím nejmenší problém a požadavku na všestrannou dokonalost se podřídit nesnaží. Vše, co dělají, je pro ně o součást hry, ve které budete vítězit tak dlouho, dokud si dokážete udržet nadhled a odstup od malicherných každodenních přešlapů. ___ Kulometnou slovní kadencí, neutuchající energií a samozřejmostí, s jakou si podmaňují okolní prostor, připomínají Abbi a Ilana hrdinky screwball komedií. Tím, že své „ženské nedostatky“ proměňují z něčeho nepatřičného, za co by se měly stydět, v něco vtipného a vcelku roztomilého, mění je své přednosti. Jejich síla spočívá v tom, že se nebojí neúspěchu a nervózního smíchu, který jejich počínání může vyvolávat. V ideální společnosti by stejným způsobem měly uvažovat všechny dospělé ženy, veřejným diskurzem stále přesvědčované, že mantinely toho, co je povolené, jsou pro ně mnohem užší než pro muže. Více zde.(1.5.2017)

 • Fifer
  ***

  Možná jsem měl hodnotit spíš dvěma, sám nevím. Chemie mezi ústřední dvojicí pryští a zurčí, občas je to sympaticky ulítlé, ale drží se to standardního sitkomového rámce. Navíc ztřeštěná holka byla už v Přátelích, posléze v seriálu The Girl, tady jsou akorát dvě, ale styl humoru je podobný (jen se tu víc hulí a je to trochu odvážnější). Holky by měly hrát divadlo, anebo natočit nezávislý film, tenhle sitkomový rámec příliš svazuje jejich kreativitu.(14.7.2015)

 • Tom Riddle
  ****

  Přesně napůl cesty mezi 2 Broke Girls a Girls co do stylu humoru i realističnosti, svérázná komedie Broad City funguje díky nezávislému feelingu i sympatickému feminismu, především ale díky neuvěřitelné chemii mezi ústřední dvojkou, na trapasy náchylnou Abbi a věčně zhulenou Ilanou. Ta je vzhledem k původu seriálu předpokládám úplně autentická, a je to poznat, takhle sympatickou sismance jsem už dlouho neviděl (pokud nepočítám Leslie a Ann z Parks & Rec, hipster duo z BC je ale přece jenom trochu někde jinde). Hlavně začátek vázne, prvních pár epizod se potácí někde na hraně dvou a tří, ale humor si rychle sedne, a od chvíle, kdy baculatá, seriály milující Abbi prozradí, že Six Feet Under je její nejoblíbenější seriál, jsem měl o čtyřhvězdě jasno.(10.8.2015)

 • - Seriál je založený na rovnomennej web sérii. (dwdb)

 • - Spoiler: V prvej epizóde druhej série sú Abbi a Ilana na začiatku epizódy v metre. Staršia žena tam osloví  Abbi "Val!". V piatej epizóde druhej série je odhalené, že keď sa Abbi opije do bezvedomia, stáva sa z nej Val, ale nikdy si to nepamätá. (dwdb)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace