Volejte Saulovi - Série 2

(série)
USA, 2016, 7 h 36 min (Minutáž: 42–49 min)

Kamera:

Arthur Albert

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian, Michael Mando, Michael McKean, Ed Begley Jr., Kyle Bornheimer, Jessie Ennis, Juan Carlos Cantu (více)

Epizody(10)

Jimmy McGill je zpět s novým pohledem na svět a novými názory, které posunou jeho kariéru a vztahy do neprobádaných území. (Netflix)

vyfuk

Druhá série už dostává spád. Je jasné, že v první se musíme seznámit s postavami a nějak si uspořádat jejich charakterové vlastnosti atd. O to víc se může se sebevědomým vrhnout do tohohle nášupu dalších deseti dílů. Líbí se mi jak vztah Jimmyho s Chuckem je gradován ještě před dějem seriálu a jak je vidět, že mezi nimi to nikdy nebylo za dobře, jak se někdy v seriálu může zdát. Seriál trochu začíná být i o Mikeovi, což je super odlehčení do jiné linie příběhu. Ale je to těžké porovnávat, protože obě jsou ve druhé sérii super. Seriál se pomalu začíná podobat svou chytlavostí a super příběhem na Breaking Bad, a to je přeci jenom to, co nejeden z nás očekává. Neříkám, že to je taková pecka, ale rozhodně se to začíná chytat. Finále... neuvěřitelné. ()

Soweek

Jimmyho linka bohužel trochu přechází v soap operu. Drogová linka to naštěstí drží při životě. Už je znát, že všichni dotyční ztrácí nervy, tak by se to už snad mohlo zvrtnout. ()

Sdoom

Druhá série mě bavila o něco více než první, ubylo hluchých momentů, dobře se začaly rozvíjet linie jak Mika, tak Nacha, no a Jimmy se pomalinku polehounku začíná proměňovat v Saula. Opět 4 hvězdičky, ale lepší než u první série. (Netflix 4k, orig.) ()

Blondsky

Vše, co dělala první série, dělá druhá lépe. Bob pálí jeden koncert za druhým a děj je dle aspoň mě více ucelenější, a tím ubíhá rychleji. Stále si však tento druhý akt pro mne ukradl Jonathan Banks, kterého začínám mít čím dál radši a těším se, jak se jeho válka s kartelem pohrne dál. A konec nás snad jen navnadil na to, v jakých průserech bude Jimmy lítat tentokrát. ()

Oralfabet

Ne tolik stand out epizod jako v první sérii, ale zase to působí trochu uceleněji. Taky je tu o trochu víc komediálních prvků, což mě celkem potěšilo, i když se zároveň těším na další série, kde bude dle mého odhadu převládat dramatická stránka. Konec dost navnadil. 10/10 ()

Muel

| Netflix | O štipku lepšie, ako 1, ale furt na hraniciach 3/4. Baví ma to síce čoraz viac, dvojke ale neupriem šablonovitosť a - vlastne každá linka sa nejak nehýbe. Je to skôr zaujímavé ako vyslovene zábavné, s opäť kvalitnou réžiou a scenárom. Už to bude iba lepšie, to určite, ale tu to ešte proste nie je ono. | Hodnotenie: 6/10 | ()

lakart

Tak to je přesně ono. Lepší v každém ohledu. Postavy mají více prostoru, situace opět zamotané, vyhrocené a nepředvídatelné. Místy jsem ani nedýchal. Jen tak dál. 100% ()

Lupes

Vše se opakuje, ale to co bylo v první sérii objevné, nyní už poněkud nudí. A dva tři kousky, které se Saulovi povedou, je na 10 dílů poněkud málo. Docela prostě řečeno, nebýt drsného "staříka", byla by to vlastně taková soap opera. Melodramatičnost, rodinné vztahy, neuvěřitelné natahování děje, právnické prostředí jako kulisa (u soudu postavy nepotkáte, těžko říct, čím se živí). Z českého prostředí mi to velice připomíná Nemocnici na kraji města a jiné Dietlovy počiny; pokud byly z líbivého prostředí (u nás frčí špitály a lékaři), byly rovněž až nepochopitelně populární. I Dietl věděl, že tam musí být sympatický "lump", který baví, rodinný konflikt a bůh ví co ještě. A tak Saul neobjevuje Ameriku, a to doslova ani v přeneseném slova smyslu. Přesto ***, neboť práce s charaktery je dobrá, kamera výborná, a navíc mám Nemocnici na kraji města docela rád. ()

Likan7

Přestává mě to vyloženě bavit. Poslední díly, tady se pohybující přes 90 %, jsem vyloženě už protrpěl. 2 řady stále čekám a už mě to čekání nebaví. Občas je nějaká scéna skvělá, ale za celou sérii, 10 dílů, jich bylo tak 5, zoufale málo. ()

G.THOMPSON

V druhé sérii se děj začíná konečně rozjíždět, ale pořád se tu řeší dokola ty samé věci jako v první sérii. Scény s Mikem patří k tomu nejlepšímu ze seriálu a jeho dějová linie mě bavila ze všech nejvíc. Naopak Jimův brácha Chuck je šíleně otravná postava a uvítal bych, kdyby v další sérii už nebyl, nebo měl výrazně méně prostoru. ()

Mkartaylas56

Jo, pomalu, ale jistě se nabírá na tempu a tudíž Better Call Saul zatím potvrzuje, že jde o další projekt V. Gilligana a dalších, který je promyšlený od začátku, až do konce a tudíž, že se půjde s kvalitou výše a výše, stejně jako v Breaking Bad. A ano, v přímém porovnání je Saul stále takovým chudším bratrem, avšak stále nám tvůrci předkládají vysoce kvalitní řemeslo, které správným (a žánrově lehce odlišným) způsobem rozšiřuje tuto značku a já se každopádně těším na další série. ()

PaTeXx

Některé díly byly místy hluché a poměrně bez náplně (ale v žádném případě se NEDÁ říct, že bych se nudil), některé díly byly přímo jako z nebes (konkrétně máme všichni na mysli epizodu Nailed). Postavy jednoznačně pokročily - Jimmy se veeeelmi pomalinku stává Saulem a Mike tím neskutečným badassákem jakým byl v BrBa. V dalších sériích se ovšem ještě musíme dozvědět pár takových "drobností". Co se stane z Hectorem, jak to dopadne s Kim a Chuckem. Určitě se bude na co dívat. ()

Dejf4

Už první série mě dostala a druhá to jen podtrhla. Saul je bravůrní podívaná kde není zbytečné scény. A především střihu, kdy díky tomu vynikne každičky detail a důležitý okamžik. Práce s kamerou je zkrátka lahůdka. Postavy mají ještě více prostoru a dialogy a vzájemný vztah mezi Saulem a Chuckem je absolutní vrchol. 2 série. Je to ještě více chytlavější a pohlcující. 9/10 ()

rashaverak

Ani nepamatuji kdy naposledy se mi stalo, abych uplne ztratil pojem o case, dil zacal a po necem co se zdalo jako pet minut neocekavane skoncil. Ne kazdy dil, nektere byly nudnejsi, ale nudnejsi neznamena nudne, znamena pouze o neco malo mene strhujici nez jine. Nudnejsi dily zde, jsou dily, na jejichz kvalitu vetsina serialu nikdy nedosahne. ()

antolikopoli

Séria sa rovná priemernému seriálu ktorý ani neurazí a ani nenadchne. Spočiatku vyzeral veľmi sľubne a dokonca Miková časť má stále dosť bavila. Ale čo sa týka hlavného hrdinu Jimma tam to je veľmi na váškach, dobrých okamihov je stále menej a menej. Preto 3* ()