Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

vampvegetar

prequel k novej part VII, a fakticky totožný úrovňovo, no nedosahuje level dielov 1-3, ktoré mi filmovo najlepšie vyhovovali, tu ide o pokusný návrat k "oprášneným ale úsmevne young-adult" slávnym filmom ako dejovo-trikovým dielam. Napriek tomu vďaka niektorým sekvenciám a inovátorstve ( fajn úvod ) živý film s trochu prehnaným záverečným bojom. 3,75 ()

Losos

Docela by mě zajímalo, jestli ti co ROGUE ONE v roce 2016-2017 odstřelili, namlsaní z EP VII dnes, po završení "třetí trilogie", mají cukání upravit hodnocení. Pro mě povyrostl a to i přes nesedící dabing. ()

honza.g

Proti jiným dílům SW se mi tento zdál myšlenkově přímější a to jsuy u mne body navíc. Nemusím se vyptávat jako u těch klasických, co je vlastně motorem pro konání jednotlivých postav. A taky se mi líbila zmínka o obchodnících , co prodávají zbraně komukoliv. Ve starších epizodách s vyššími čísly se otázky zdrojů pohnutek i financí celkem důsledně ignorovaly. ()

bonsetti odpad!

blbost...roboti pořád stejně dětsky přiblblý, šílený zvuk a hudba, celkově o ničem. Po 10 min jsem začal klikat, po půlhod. vypnuto. ()

bambiz

Jen z úcty k sérii dávám tři hvězdy - nevýrazný scénář, režie, herecké výkony. Kdyby tenhle film nebyl, asi by se nic nestalo. ()

Kikaa_B

Moc jsem od tohoto filmu neocekavala, ale musim rict, ze jsem byla velmi prijemne prekvapena, hlavne ten zaver! Pekny film, ktery fanousky Star Wars rozhodne neurazi. ()

GameOfThrows

Naprosto zbytečnej film z hlediska příběhu. Vlastně i ze všech ostatních hledisek až na ty finanční. Jedna hvězda za závěrečný wipe a druhá hvězda za odvahu tohle produkovat. ()

Overlord_04

Nevím co lidi na tom vidí. Pár scén z Impéria a z Rebelské základny, Tarkin a Vader. Myslím, že hodnotí toto. Navíc je všudy přítomná temná atmosféra a ten konec. Hlavní hrdinové FŮŮŮJ !!!!! 7/10 ()

domco61

krásna odbočka a nadviazanie na IV diel ... ukážka toho, že záporáci vždy mali navrch s počtom svojich bojovníkov - ale tento krát si nikto nedával servítky - že nebudú žiadne obete .... a pekne naservírovali ukážku ako by vyzerala vojna ... ()

murinvm

Film není špatný,ale něco mi tam chybělo,nebo tam bylo něco navíc(felicity).Ale Vader,ze kterého ta temnota úplně sálala a finalní bitva to jakš takš zachránili...4/10 ()

OndrejKW

Totálně zbytečnej film, kterej se přiživuje na značce Star Wars. Vůbec žádná pamětihodná scénka se zde nenašla, Darth Vader tu má absolutně zbytečnou roli. Nemá to vůbec nic, co by vám uvízlo v hlavě.. je to takový na jedno podívání, ze kterýho si neodnesete nic, lehce se to zapomene. O postavách se taky vůbec nic nedozvíme, ale to už jsem si zvykl ze sedmýho dílu Síla se probouzí, kde J.J. Abrams nám naservíroval plno potenciálních postav, jež nevykonali vůbec nic extra, nikdy nedrželi lightsaber v ruce, a už byli schopný bez tréningu porazit Sitského lorda. (Facepalm) Pokud si myslíte, že lord Vader vás tu ohromí, a představí nějakou slušnou akci, tak jste totálně na OMYLU. Vůbec by se nic nestalo, kdyby těch zbytečných 120 minut vyhodili do odpadu, a použili z toho jen 10ti minutovou závěrečnou scénu, která jako jediná stála za podívání. ()

Macek97

Takhle měla vypadat nová trilogie ! Děj se vyvíjí originálně, nové postavy. Tento film mi dodal naději, že lze vymyslet na značku STAR WARS i dobrý napínavý film. Vřele doporučuji ! ()

Vaud

(Spoiler allert) Rogue One je intelektuálně povznášející asi jako sledování akvária s rybičkami.  Je to hrozná slátanina, kde zloduši jsou jen neschopní a opravdové zlo a manipulace přichází  z řad Rebelů. V úvodní scéně přilétá imperiální ředitel Krennic v doprovodu několika vojáků hledat skrývajícího se architekta Hvězdy Smrti Galena Erso. Ten je sice geniálním architektem nejničivější zbraně ve vesmíru, ale jeho nový domov nemá ani základní bezpečnostní systémy, ikdyž tak trochu počítá s tím, že ho najdou a vykope si aspoň skrýš. Může sice Krennica zastřelit z dálky, protože to je jediná bíle oblečená postava mezi černě oděnými vojáky, ale radši se sám vzdá, aby zachránil ženu a dceru. Jeho žena se zcela nelogicky rozhodne opustit malinkou dceru a nechat se zabít, ikdyž jí to nemůžeme mít za zlé, protože vojáci Impéria se dosud nikdy do nikoho netrefili, tak se ji může zdát přesila 1:3 na vzdálenost pěti metrů jako férovka. Erso se po ztrátě ženy a dcery pustí  znovu pilně do práce pro Impérium, protože... asi má zpátky svou kancelář v rohu. A Impérium mu věří, dceru dále nehledají a předchozí zrada odpuštěna. Galenova dcera Jyn Erso hraná v dospělosti okatou britskou herečkou Felicity Johnes je celkem koukatelná, ale strašně nudná a Disney jí důsledně obléká a film stříhá tak, aby nebyla nikde moc sexy. Jyn pak vidíme v dospělosti, kdy jí Rebelové osvobodí z imperiálního vězení, za což dva z nich zmasakruje lopatou, protože co jí má kdo osvobozovat, krasavici emancipovanou. Následně se dostává k Rebelům, kteří jí zajmou. V podstatě první půlku filmu popoběhne pár metrů a někdo jí zatkne. Pak taky mydlí střílející imperiální vojáky klackem a ti (ač mají brnění) jsou po každém zásahu klackem moribundus a přestávají se na dobu nezbytnou hýbat, aby nedostali klackem ještě jednou. Možná je to kvůli menší uhlíkové stopě klacku...   Rebelové Jyn nevěří, protože je kriminálnice, která falšovala dokumenty Impéria a slíbí jí odpuštění trestu  za to, že najde svého otce. Není mi úplně jasné, jak a proč by jí měli odpustit trest v imperiálním vězení, když proti nim sami bojují a Jyn dělá to stejné, jako oni. Její otec Galen Erso se rozhodne, že pošle rebelům plány Hvězdy smrti a zabuduje do ní místo, kudy lze Hvězdu smrti zničit, za což se ho Rebelové logicky rozhodnou… zabít. Vyšlou na to Cassiana Andora, který  sice plánuje vraždu, ale Jyn se do něj přesto pár minut po otcově smrti zamiluje. Rebelům se snaží rovněž pomoct dezertující Bodhi Rook, který má vzkaz od Galena Ersa, za což ho pochopitelně Rebelové nejdřív mučí.  Nejvyšší vedení Rebelů se rozhodne nehledat ukryté plány Hvězdy smrti, protože nevěří, že Hvězda smrti existuje, ikdyž předtím nechali zabít jejího konstruktéra a Hvězda smrti zničila při demoverzi jedno město, což se možná už rozkřiklo.  Jyn zákaz ignoruje, aby pomohla Rebelům, kteří jí dosud zatkli, vydírali, nevěřili,  nadávali do kriminálníc a zabili jí otce (na námitku, že jí zabili otce je jí řečeno něco jako "se stim smiř a nedělej vlny"). Je to zřejmě fajn holka. Sežene partu žoldáků (včetně jednoho slepého, který kolem sebe dovede mávat tyčí) a ukradnou Rebelům kradenou imperiální transportní  loď a jedou na solo akci proti celé planetě. Tady někde by měl film končit sestřelením lodi při vzletu. Místo toho Rebelové pronášejí moudra typu, když je válka není mír. Čili z pohledu rebelujících Rebelů nějaká holka, které jsme před chvíli zabili taťku, nás vezme na vedením zakázanou sebevražednou misi do nejstřeženejšího místa Impéria, kde budeme bojovat proti obrovské přesle, protože tam nám taťka logicky ty plány nechal a nepřišel na lepší místo, kam je schovat, což všem připadá jako fajn nápad. Celý ten mega dlouhý úvod na asi deseti různých planetách je nekonečně dlouhá a zmatená předehra k tomu, jak a jestli dostnou Rebelové plány Hvězdi smrti. Ve filmu se mihne Darth Vader, který pokárá ředitele Krennica za úspěšný test Hvězdy smrti nařízený nadřízenými Vadera, což opět nedává smysl. Hvězda smrti fungovala a jestli to strategicky nedávalo smysl, by měl řešit s svým vedením a ne s Krennicem. Takže tady není Vader zlej, ale jen korporátně zmatenej.  To je takovej ten moment v práci, kdy si řeknete,: "Co to tu mele blbeček jeden dezorientovanej?". Ve filmu jsou špatně motivace a konflikty postav a strašné jsou i dialogy (Cassian při namátkové kontrole vojáky Impéria, když po něm chtějí dokumenty, říká nelogicky: "moment, rukavice",  ačkoliv žádné rukavice nemá) a pak je nelogicky zabije, ačkoliv doklady zřejmě má. () (méně) (více)

Stingray

EDIT 2022 Teď po první řadě Andora ( a po hrůzostrašný nový trilogii) zvedám na 5! Dívám se teď na to úplně jinak. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord