Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Metalicum

naposto promarnena prilezitost. Napul valecne drama, napul naivni Star Wars jak ho mame radi, ale dohromady to proste neklape. 3 hvezdy jsou hlavne za kameru a vizual, film vypada opravdu dobre i co se tyce trikove stranky. Fan service jde to takovych mezi, ze se clovek stydi bejt fanousek SW, a poslednich 20 vterin filmu je vylozene stupidnich. Vice filamriny a dobre odvedeneho remesla, a mene vraceni se zpatky. U Ep. VII jsem to jeste odpoustil, zejmena proto, ze postavy jako Kylo nebo Finn byly proste zajimave a dobre odehrane. V rogue one postavy nedotavaji prostor protoze se neustale preskakuje na jine sety, planety, a buh vi co. Naznaky geniality obrazu kamery a barev jsou utopene v tune zbytecnych zapletek, nedotazenych postav a trapneho fan service. "Hello Tarkin, you look particularly well animated today!" Edit: Na dalsi promitacku je to skoro nestravitelnej skvar. 1*, prumer za 2* ()

fifox

Asi největší pecka roku! Ačkoliv má být Rogue One oficiálně spin-off ke Star Wars, dá se říct, že má s ústředním tématem původní hexalogie víc společného než The Force Awakens. Star Wars není o stíhačkách, blasterech a – světe div se – ani o kulervoucích soubojích světelňákem. Původní příběh Star Wars je o tragickém osudu Anakina Skywalkera, posléze Dartha Vadera, který ačkoliv se v tomto filmu mihne jenom na pár chvil, stihne se v nich představit ve vší své podstatě, síle a zlověstnosti. Vader je však pouze doplňkem úzce spojujícím film s epizodou IV. Hlavní téma filmu je samo o sobě nosné a děj tak skvěle graduje až do dramatického závěru, kde dokonalou syntézu umocní hudba Michaela Giacchina. Vystihnout hluboké emoce a zároveň význam imperiálního křižníku zabodávajícího se kolmo do generátoru silového pole v souzvuku tří tónů dokáže v současném Hollywoodu snad jen on. Největší úžasností je ale jednoznačně Felicity Jones alias Jyn Erso. Charakterní, sympatická a neohrožená. Role jí sedne po všech stránkách a tak je možná škoda, že její postava prostupuje Star Wars univerzem pouze v tomto filmu. ()

Asdas

Výpravne, svieže , možno nie tak osudové ako to najlepšie zo sveta Star Wars ale páči sa to a záverečné finále ( ostrovy) je pastva pre oči . ()

Vanguard77

Za mě velká spokojenost. Je to jiné, je to svěží, je to zábavné... Tak trochu to je a není Star Wars, ale funguje to báječně. Galen je skvěle napsaná postava, a droidí společník v podání Alana Tudyka byl naprosto skvostný. ()

Kimkong

Tak na rovinu mnohem lepší než předchozí remake dílů 4 až 6 s názvem Síla se Probouzí. Film, který měl co se týče možností děje silně omezené mantinely podobně jako epizoda 3. Každý dopředu věděl, jak filmy musí dopadnout. Ve dvou hodinách jsou je nám zde naservírováno tolik postav jako za každou trilogii zvlášť a přitom jsem si s nimi stihl vybudovat nějaký vztah. Takže mi na konci i několikrát slza ukápla. Nejzajímavější postavou je bezesporu robot K-2SO, který s přehledem překonává nejen robotí modrou popelnici či zlaťáka, ale také většinu hraných postav. Musím také ocenit, že Hvězda Smrti je zde znázorněna opravdu monstrózně, a síla z ní, nejen díky efektivním výbuchů, přímo srší. Film si jen pohrává se Silou a Jediestvím. Dokonale však zobrazuje to co se od něj očekávalo. Zoufalý odpor hnaný pouze nadějí proti stále sílícímu Impériu. Menší scénu si zde stihl střihnout i Darh Vader, který je samozřejmě neuvěřitelně badass. Slabší části filmu jsou začátek, kde lítáme mezi pro mně naprosto nic neříkajícími planetami sem a tam. Bohužel další slabší část je pro mě již nevýrazná a dost ohraná hudba. Bohužel je o tak. Film opět nenabídl co se soundtracku týče nic zajímavého jako epizoda II Across The Stars. Viděno v Imaxu. ()

blowup

Tak se přidávám na stranu síly pěti hvězdiček. Dokonce mi bylo na konci do pláče. Triumfální hudba během titulků ve mně vzbudila davové nadšení, když jsem se drala přes sedící fanoušky. Jak odlišné od "obyčejných" akčních kusů, které proběhly v ukázkách. Multikina, jinak lezoucí na nervy, ospravedlněna. Co se mi na SW vlastně líbí - pohádka dobro a zlo, osudová linka, zamlžený prašný obraz... U téhle části i smutný konec a exhibice DV. A vzývání síly zase nebylo trapné. ()

Mkartaylas56

Já, jakožto člověk co až do této doby neviděl žádný předešlý díl této světoznámé série jsem byl ohromen akcí za každým rohem a skvělými vizuálními ekekty. Mimo jiné mě film navnadil ke shlédnutí celé proslulé série, takže rozhodně doporučuji shlédnout! ()

Stranger77

Povedená odbočka z hlavního proudu Star Wars. Jediové, světelné meče atp. mi ale stejně chyběli. Každopádně poctivý blockbuster, který za návštěvu kina rozhodně stojí.Více zde. ()

ratpile

Vizualne, duchem a vubec celkovou atmosferou, mi Rogue One prisel o neco vic Star Wars nez regulerni sedmicka. Byt se timto spin-offem serie nikam neposouva, nedojde k zadnemu sokujicimu odhaleni, pocitove rozsiruje myslenkove podhoubi zoufale revoluce o dalsi prijemnnou vrstvicku. Prvni hodinu jsem si sic uzival krasne zabery a prijemne nedigitalne pusobici triky, ze bych se u nikterak vzrusivych dialogu kralovsky bavil, se rozhodne rict nedalo. Postavu Foresta Whitakera pak povazuji za absolutni zbytecnost. Nastesti, druha polovina je zabavnejsi a "starwarsovejsi" nez epizoda 1-3 na hromadce. Opravdu jsem se pri invazi rebelu citil podobne jako pri bitve na planete Hoth ci puvodnim napadeni Hvezdy smrti. Felicity Jones byla uzasna, Ben Mendelsohn pravy vychrtly imperialni general, zaver dodal emoce a vystoupeni Darth Vadera ve me nakonec vyvolalo detske nadseni. Edwards pochopil. I Am One With the Force and the Force Is With Me! ()

Divnejpavouk

Vemte dokonalé ingredience a nechte to zprznit někým jako je Láďa Hruška. Logika děje a chování postav..... ble. Jedna hvězda za Vadera a druhá protože jsem SW fanda. ()

Ikedar

Druhá polovica film dosť zachraňuje, a to aj napriek celkovo výbornej atmosfére a pôsobivému vizuálu. Problém je, že vo filme sa pohybuje až príliš veľa postáv, ktoré ostávajú zbytočne nerozvinuté. Nanešťastie to platí aj pre hlavnú protagonistku. Počas filmu som hľadal nejaké drámo, niečo emotívne, a nielen pekne vykreslené star wars univerzum. Našťastie som sa na úplnom konci dočkal a bol som za to rád. Je príjemné sledovať, čo viedlo k známym udalostiam, ktoré poznáme z minulých filmov. Je to tak práve vďaka tomu, že divák vie, čo bude nasledovať až film skončí, kde sídli centrum emotívneho rozuzlenia tohto filmu. Čo je popravde plus, avšak pre niekoho (kto snáď nevidela epizódu IV) aj veľké mínus. ()

Fungore

Zdá se mi, že díl "Síla se probouzí" se chtěla zavděčit co nejvíce lidem a vydělat co možno nejvíc peněz. Rogue one naopak se zdá být filmem, který je hlavně pro fandy série a po cestě s sebou přibere fanoušky nové. Kombinují se tu klasické SW s novými nápady a hlavně s lepšími efekty. Rogue one si prostě předchozí díl strčil do kapsy jak nic. Fungují zde emoce, příběh, hudba a všechno do sebe zapadá a moc pěkně se na to kouká. Určitě jeden z mých nejoblíbenějších dílů vůbec. ()

Hawaj

Film u kterého zjistíte že vaše velká televize je žalostně malá. Konečně Války hvězd jak mají být, nové neznámé tváře, nový hrdinové, dramatický vývoj, místní doupata, opuštěné krajiny a epické vesmírné bitvy. Předešlý film byla jen stupidní úlitba americkým fanouškům na provětrání již nefuknčních hvězd a diváckých peněženek. Tentokrát se ponoříte do nového pěkného příběhu. Záporák je dobrej, klaďasce nakonec začnete fandit… ale najednou bum! Kurva co tam dělá ten Zatoiči, proč musel scénárista najednou opisovat? ()

XXXXXXXX

To zas jednou lukasáci oprášili starý nepoužitý scénář a bylo hotovo. Nechybí ani generický robot, generický pilot a vůbec je to všechno takové strašně strojené a umělé. A oprášen byl i pán v černém, který už musí být snad tisíciletý staroušek nad hrobem, co ale ještě pořád vládne artritickou ručkou a sem tam dokáže někoho i přiškrtit. Na rozdíl od předchozího dílu, se mi to líbilo o něco více, ale zase tam nehrál nikdo ze staré skvadry. Velmi slabé tři hvězdičky. ()

Hedy

Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii. Nacisté tvoří zbraň které může vyjebat s radikálními islamisty před půlku solárního systému. Mezi tím se dcera kolaboranta dostává do rukou černého radikála. Na své cestě potkává náhodné lidi se kterými se vydají pro plány Hvězdy smrti. Při souboji na jedné planetě se tato směsice lidí rozhodne ukončit boje jednou pro vždy. Náhle jim v tom pomáhají další radikálové. "Allahu Akbar". Zvolali hrdinové při své úspěšné misi porazit zlé nacisty. SPOILER-Všichni umřou jako správní sebevražední atentátníci.-KONEC SPOILERU. Dostáváme ukrutnou nálož toho nejlepšího co může Star Wars nabídnout napěchovanou do 2 hodin mistrovského díla. Opravdu nervy drásající bitva která nezabrala obyčejných 10 minut jako v ostatních filmech. Tahle bitva nám rvala koule dobrou čtvrtinu filmu. Aby toho nebylo málo mohli jsme si jí vychutnat jak na zemi tak ve vzduchu. Film v sobě má ještě dokonalé charaktery a každý z nich má co nabídnout. Není to taková grupa ze které si zapamatujete jen hlavního hrdinu, a ostatní charaktery zapomenete. Každý člen je nepostradatelný a každý má účel. Navíc se mi moc líbil takový oldschool přístup a více realistické efekty a kulisy. Musím uznat že se to kurevsky povedlo. Za mě tedy 5 Hvězd smrti ()

murkl

Suicide squad: Star Wars Story. Divně napsané postavy, kterým se nedalo pořádně fandit. Škoda, že nedali více prostoru Mikkelsenovi nebo Whitakerovi. Ti z mála vymáčkli maximum. Šermovačka s Vaderem na konci byla pro mě nejlépe natočená akční scéna ze všech dílů Star Wars. ()

Nely

Achjo. Tak ráda bych dala lepší hodnocení, aspoň třeba na ty 3*, ale nejde to. Od začátku mě to nijak nechytlo. Cast je strašně nesympatický. Vůbec jsem těm jejich postavám nepřišla na chuť. Bylo to prostě takové bez emocí. Co se týče samotného příběhu...no ok. Jen ta první hodinka se táhla, v podstatě se tam z mého pohledu nic nedělo. Druhá půlka to ale trochu zachránila a za to dávám jednu hvězdu. Druhá je za Darth Vadera a v podstatě za to, že je to Star Wars :) Jo a efekty byly fajn, to se tomu musí zase nechat :) ()

Kortexo

Studio Walt Disney porodily další zbytečný film. který se dělá jenom pro peníze a ne proto, že by obohatil myšlenkově, nebo jinak universum Star Wars.Do pár let čekejme další filmy podobného ražení např: film o vzniku světelného meče, nebo o tom, kdo a jak vymyslel helmu Darth Vadera.Jenom dál choďme do kina a urážejme Georga Lucase... ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord