Ghoul

• Slovensko Ghoul

bari68

V mojich očiach ďalší zo zbytočnej haldy found footage hororov. Zo začiatku sa film rozbieha celkom slušne, buduje si svoju spirituálnu atmosféru, až nakoniec spadne do nudy a šedi a celú prácu zdevaluje. ()

DonQ

Nečekal jsem absolutně nic a nakonec jsem dostal celkem slušnou nálož nepříjemného mrazení doprovázané několika víceméně lacinými lekačkami. V rámci tohoto žánru to patří k tomu nejlepšímu a nebál bych se to přirovnat i k Blairwitch. Takže s přimhouřeným okem za téma Čikatila ještě čtyři (ale jsem tedy hodně mírný..) ()

Luciášek

Zajímavé téma a lokace, z nichž by se bývalo dalo hodně vytěžit. Bohužel tomu odpovídá pouze prvních cca 30 minut. Co z dobře rozjetého filmu udělali tvůrci pak nebudu popisovat, protože bych musela být asi sprostá. Škoda, mohl to být hodně dobrý kousek mezi horory. ()

Michelle75

Já se na to tak těšila, trailer byl vydařený a reklama a rozhovory s Jáklem působily tak sebevědomě a velkolepě. Bohužel realita trochu jiná, většího tlučhubu,než pana kaskadéra neznám. Prostředí good, ale to ostatní na mě působila jako slátanina, bez logiky. Herci makoví, pořádně ani nevíme o co jde, protože základní pointa se pomalu roztříšťuje a abnormality stoupají, ovšem kvalita dozajista klesá. Nejčastěji slyšíte slovo kujva:), kamera se třese,ale dá se to ustát, ovšem to blikání kdy je více tmy, než světla mě už úplně utlumilo. Prostě zklamání a chaos. ()

JamesSi

Veselý příběh ukrajinské teleportovací mačky a jejího průletu skrz zavřené okno. Ale nebojte se neuvidíte jen číči, ale i nepovedený striptýz kanibala Čikatyla, který si až pozdě uvědomil, že si nestrhává tričko, ale části kůže, což je téměř nemožné. Pokud by vám toto představení nestačilo je tu i dušné sexování a démonská šukačka. Pokud jste však fanoušci horroru a found footage filmů nenajdete nic nového. Občas dobrá atmosféra, postavy nemají žádnou hloubku a barevná paleta celkem ujde. Rada na závěr: Pokud vás ke kanibalismu nedonutí hlad, tak vás donutí démon. ()

klukluka

To závěrečné zhmotnění zla, ta jeho personifikace, to shodilo. Dokud bylo nehmatatelné, tajemné, iracionální, tak to bylo lepší, víc mě to tahalo za koule. Jako film to hodnotím pozitivně, podepsanej bych ale pod něčím podobným být nechtěl. Některý reálný hrůzy by podle mě měly zůstat pro filmaře tabu. ()

Wally

Tohle není typ filmu pro mne...stejně jako 'slavná' Blair Witch...jen spousta křiku, roztřesených a rozmazaných záběru, vždy se jen něco někde mihne...nebaví a nelíbí... ()

provitamin

Celkom fajn atmosféra, v opustenej starej chatke s temnou minulosťou uprostred ukrajinských lesov. Lenže postupne mi začalo byť jedno ako to celé dopadne a to nem dobre. Vadilo mi tzv. lakanie zvukom, kde preferujem skôr lakanie obrazom. Lakanie zvukom by mohlo spraviť horor aj z relácie o kuchárskom umení: kamera pomaly natáča múku, vajcia, mlieko a tu zrazu záber na hrôzostrašnú cibuľu s ešte hrôzostrašnejším zvukom. Alebo priamy prenos z letných olympijských hier, vodný slalom, Marcel Merčiak komentuje Michala Martikána, komentuje bratov Hochschornerovcov a tu zrazu dunivý piskľavý zvuk a záber na Elenu Kaliskú. ()

danielosbourne

V českých krajinách zatím nevídaná podívaná. Sice je kompletně zahraniční cast, ale Ghoul je prostě Český horor, který se nejen vyrovnává, ale dokonce předčí některé found footage horory ze zahraniční produkce. Vážně nikdy jsem neviděl, že by lidé odcházeli z kina v obětí a hrůzou ve tváři. U Ghoula jsem to už vůbec nečekal a to jsem navštívil v kině několik hororových promítání. Já sám jsem si trochu s myšlenkou odchodu pohrával, ale nikdy bych neodešel. Bál jsem se, lekací scény fungovaly, hudební podklad byl také zdařilý, nehostinná krajina špinavé Ukrajiny působila skvěle a dokonce bylo i vysoce příjemné obsazení, což se většinou u takovýchto filmů neočekává. Nemůžu jinak, než dát plné hodnocení a pochválit Petra Jákla, za jeho odvahu natočit takovýto film a doufat, že bude v takovýchto žánrech pokračovat. Rozhodně má co nabídnout. ()

rtio

Nečekal jsem od toho moc a očekávání se splnila. Velice průměrné dílo. Hodně slabá vykradačka Záhady Blair Witch. /16.3, 2D s CZ tit./ ()

Corpsegrinder

Uspěchanej konec na můj vkus, ale od českýho režiséra takovej film to se vážně jen tak nevidí. Scéna kdy se holka rozhlíží v lese kolem sebe a najednou přestane hrát i hudba, to je přesně to co od hororu chci. ()

divak84

"Ne, nechod ven, jestli je někdo venku, chce abys šel ven..!" / "proto tam jdu" ... Jákl je sice jediný pro-americky orientovaný režisér u nás, ale kopíruje hollywood až moc i se všema blbostma, klišéma atd. ghoul je strašně otravný horor. já nevím zda existuje anglická verze, ale ten čeksý dabing obou mužských rolí je neskutečně debilní a otravný,. co se příběhu a hlášek týče tak reprezentativním vzorkem asi je : "Ryane proč jdeš ven, když ten generátor běží ?" / "musíme ho znova nahodit ! " (dojdou tam a generátor běží).. Jáklův Kajínek byl ve všech směrech o parníky lepší. Ghoul je jen umělá ukázka toho, jak se dost nereálně mění lidské charaktery za 48 hodin. Blair Witch 1,2 a další horory tady jdou silně cítit, až na pár scenek se solidním horrorovým aspektem tady je, ale celkově je to mrzutý počin se silně předvídatelným obsahem i koncem. ()

Litvicek

Kromě nešokujícího konce, nemám co vytknout. Jasný, je to pořád vesmě to samé. Třesoucí se kamera, stejná klišé, otřepané lekačky. To souhlasím ale i přes všechno, co se dá v tomto směru čekat, vidět, to má něco do sebe. Pojem Čikatilo. Bylo zajímavé jak se věci vyvinou a jak to celé skončí. Po celou dobu to mělo mojí pozornost a nebylo tam nic, co by mi vyloženě vadilo, protože kdyby ano, nejspíš bych to nedokoukal. Já nemám rád nepromyšlený, nebo přehnaně stupidní filmy. Pokud jde o ten konec, tak nebyl opravdu jenom dostatečně šokující. Je teda pravda, že jsem se chvíli díval v jednu hodinu ráno a ze strachu jsem to radši přesunul na ráno, takže výsledný efekt nebyl tak silný. Každopádně, jedná se o zajímavý snímek, ve kterém nechybí ten správný filmový náboj pro diváky. ()

dopita

Nikterak originální, ale patřičně sirové, napínavé a řemeslně solidně odvedené. Na český poměry je to supr záležitost. Škoda jen toho závěru, ten mě zklamal. ()

Hanys_

Vlastně tuzemský horror, který se směle může rovnat s tunou zámořských poloamatérských podobných blbinek. Není to pochvala, ani kárání...ale do tohohle žánru prostě Jákl nic nového nepřinesl, a to je skoro 20 let po blair witch trochu smutné zjištění. ()

HArna

Horory Found footage jsou pro mě zábavné a rozhodně je to dobrá cesta jak horory točit. Poměrně jsem jich už dost viděl a tento je rozhodně lepší než třeba Záhada Hory mrtvých a Chernobyl Diaries. To jsem nečekal, protože českým filmům se záměrně vyhýbám. Příjemné 80% ()

HonzysKISS

Když budete někde na chatě a nebudete mít to co dělat, tak zkoukněte tenhle film. První půlka filmu mě bavila o dost víc. Ty rozhovory a ta připravenost byly takové zajímavější. Ani druhá polovina není tak špatná, ale už je tam prakticky to samé, jako v ostatních podobných snímcích. Atmosféru to má stoprocentně skvělou. Ještě aby nemělo, když je to Found Footage, na tom se toho moc nedá zkazit. Každopádně se mi hodně líbilo, že do toho pěkně zahrnuli opravdu reálného kanibala, to na mě udělalo dojem. A scénka, jak si všichni pouštěli ty svoje záznamy, to mě taky bavilo. ()

Krabak

Všechen respekt, že se češi snažili udělat nějáký cool horor. Bohužel si vzít jako předlohu Záhadu Blair Witch a v podstatě ji přetočit s "pár" změnami moc nevyšlo. Bůh ví...třeba kdo Záhadu neviděl, tak se mu tento film bude líbit. Bohužel já z této skupiny nejsem a v podstatě od pulky filmu jsem totálně všechno předpokládal. Je až hnus, jak moc jsem ten film odhadl. Herecké výkony nic moc, chování postav tak zoufale nelogické, že se mi z toho chtělo brečet a atmosféra, či napětí? V podstatě nulové. Po dlouhé době jsem dal českému filmu šanci a zase mě zklamal. --->20% PS: Ten kdo ZBW neviděl, tak tento film by se mu mohl opravdu líbit! ()

Sayko

Už po několikáté a stále perfektní. Nemohu uvěřit tomu, že by Čech dokázal natočit tak dobrý snímek, potažmo horor, jako je tento. Horor na plnohodnotné světové úrovni, pasující se hrdě po boku Sinistera, Blair Witch nebo Insidious. Petr Jákl, režisér snímku, zřejmě naprosto věděl co točí (na rozdíl od většiny české produkce). First person footage naprosto úchvatný respektive strašidelný, reálné záběry a historky z dob ukrajinského hladomoru ještě více podněcovali k mému posrání se, zvukové efekty pravda, takové jsem už viděl v nejednom hororu a herci, no z těch jsem byl posranej úplně nejvíc. Perfektně zahrané na obou stranách, jak hloupí Češi, tak strašidelné Ukrajinky. ()

F.W.Colqhoun

I don't remember anything... / Maybe because it's so short. Dávat ukrajinský hladomor z let 1932-1933 a přidružené hrůzné stravovací praktiky trýzněných Ukrajinců do souvislosti s čímkoliv jiným než zločinným sovětským režimem je necitlivé historické kaskadérství i za účelem produkce natočení zábavného found footage horůrku. Pomineme-li zmatené pozadí reálií příběhu (hladomor, duchařina, katakomby, Čikatilo), svědčícím o frekventovaném googlování kombinace hesel Ukrajina+kanibalismus+etc., zbývá obligátní parta lidí v nepříznivé životní situaci, svépomocí snímaná při pokusu opustit scénář, který jim v tom nevychází vstříc. Čistě řemeslně nejde asi vůbec o špatný počin - představuji si, že natočit něco strukturovaného tak, aby to působilo jako náhodný, nesestříhaný bordel a dávalo to alespoň elementární smysl není jen tak. Film netají záměr překonat něco, co může fanoušek úpadkových žánrů vnímat jako poprděnost tuzemské kinematografie (i kdyby to mělo znamenat zabřednutí do uniformního globálně-béčkového sračkařství), a v tomto směru jde o jednoznačný úspěch. Jáklovi se ale nedaří to hlavní, převést na plátno věrohodné postavy a evokovat paniku, která v emerickém štábu natáčejícím pilot seriálu o kanibalech uprostřed východoevropské pustiny zavládne. Zápletka je tak bohapustá píčovina, že divákovi neumožňuje věřit ani přímo zobrazeným scénám, ani osudu, který jednotlivé postavy jednu po druhé stravuje. Přes všechno ultranásilíčko sterilní a vlastně dost nudné. Jedním okem tam, druhým ven. ()