Reklama

Reklama

Labyrint - Série 1

(série)
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, 2015, 6 h 46 min (Minutáž: 58 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Hrají:

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Pavel Batěk, Zuzana Kajnarová, Anna Kameníková, Michal Dlouhý (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(7)

Recenze (56)

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První sérii jsem dokoukal podruhé. Příběh byl vystavěn velice inteligentně a rafinovaně. Policisté byli sympatičtí, případ napínavý, mysteriózní a svým způsobem zábavný. Ovšem finále mi přišlo místo šokujícího zážitku spíše trpce úsměvné,nejen díky tristní epizodě s GIBS a vlastně pochopitelným chováním právníka. Každopádně výborné jako celek. ()

Lupes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Paráda! U nás naprosto ojedinělý počin, mysteriózní krimi sérii, která se povedla! Není to přihlouple provinční, naivní či pitomé a trapné. Autoři se vyhnuli klasickým českým klišé o církvi (ve třetí sérii se jim to už ale nepovedlo), originálně okopírovali šablonu severských krimi a celkem opatrně nakládali i se středověkými mystérii a Boschovými malbami. Je to navíc noir se vším všudy. Tleskám! Dceru hlavního hrdiny ani jeho romanci nepovažuji, na rozdíl od Mirky Spáčilové, za nechutná klišé; mají v seriálu své místo. Jediná výtka směřuje snad jen k plagiátorství. Bez inspirace by ale zřejmě nic podobného v českých luzích a hájích nevzniklo. ()

Reklama

MartinezZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bože na nebesích, takhle to pokurvit, to musí být umění - artový český seriál. 6 zajímavých dílů, kdy postupně naprosto nesouvisející věci skvěle začnou zapadat a vrcholem je naprosto nečekané useknutí plynule a úspěšně se rozplétajícího klubka šíleného plánu koncem šestého dílu, přičemž by to skutečně končilo v tématu díla vůbec ne moc optimisticky a přesto to by byl TEN správný konec všeho, bylo doslova zabito naprosto idiotským posledním dílem, přinášejícím tak pitomé konstrukce děje, že mi tam snad chyběli jen UFOni. Ten poslední díl byl TAK moc nesmyslý, že hodně dobrý seriál (****) klesl až do "ereba" a jednu hvězdu tomu nedám fakt jen za těch šest předchozích dílů. Hudský se snad sjel nějakým dost špatným matrošem nebo to celé z nějakého příkazu z ČT nechtěně ale z povinnosti totálně dosral. Taková škoda. Pro lepší vyznění doporučuji snad sedmý díl vůbec nepouštět a smířit se s otevřeností konce dílu 6. Tak jako to skončilo, by to končilo i pro diváka a tečka v ději, tečka pro postavy a tečka pro diváka, svět je zlý. A ne že se pak vše musí nesmyslně dovysvětlovávat hovadinami. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obstojné množství Brna, které zde vypadá občas i docela sexy, pohříchu málo brněnských herců, výborná hudba a skvělá režie, na moje gusto je zde poněkud více mrtvol, ale časem si člověk na to množství pomalu zvykne. Jsem ráda, že se tvůrci zaslavili u sedmi epizod, protože přihodit ještě takových dvacet, v Brně a okolí už by mnoho obyvatel nezbylo. Poslední epizoda už poněkud drhne a je na ní vidět, že je pouze do povinného počtu. Kdyby se celý seriál smrsknul na polovinu dílů a mrtvol, jen by to prospělo. Strach však prokázal, že i s komplikovaným námětem dokáže vytvořit srozumitelné a hlavně napínavé krimi. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První série je vcelku zábavná věc, toho mysteriózna je tu snesitelně málo, ačkoli scénář a příběh prostě trpí mnoha nešvary: vrah je nezajímavý (!), asi pochází z nějaké marvelovky, jinak si nelze vysvětlit jeho schopnosti, celá linie se zajetím biskupa skrz vykonstruovaný nález sochy je zcela neuvěřitelná, navíc, když do podzemí vede vstup od jinud a rovněž i docela velký okno - garantuju vám, že ve skutečnosti by se o podzemí dááávno vědělo, protože žijí magoři typu salahadina, kteří se na vyhledávání a zkoumání podzemí přímo specializují; dále autor scénáře špatně pochopil zpovědní tajemství, tzn. celá anabáze s knězem, který by rád pomohl, ale "nemůže", je nesmysl - kněz má povinnost, pokud ve zpovědi uslyší o vraždě, okamžitě penitenta delegovat na policii a rozhřešení případě udělit až po jeho samoudání. Navíc platí, že v případě těžkých kriminálních zločinů musí i kněz předcházet dalším. Čili nerozumím, jak mohl Jirka Strach něco takového natočit. Mučírnu na hradě jsem už rozebíral v komentáři výše. Je to nesmysl. Když se podívám na filmové charakteristiky, tak jsem spokojen. Tým Remeš a spol. je sympatický včetně psí čumáčice ze Slovenska, která zapadla perfektně. Je fajn, že spolu neměli sex hned poté, co si nabídli tykání, což by asi u většiny jiných tvůrců nastalo. A velkou pochvalu uděluji za úvodní titulkovou sekvenci s rozpohybovaným Boschem - ten chlap byl fakt ultramagor. V dobrém smyslu. ()

Galerie (224)

Zajímavosti (23)

  • Vila Dorfových je Bakešova vila v brněnských Pisárkách, Lipové 28. Výrazný příklad samostatně stojící vily je hodnotnou ukázkou anglického pojetí architektury, tzv. cottage stylu, doplněného o secesní prvky. Stavba je cennou součástí památkové zástavby této městské lokality. Jaroslav Bakeš (1871–1930), který ve vile bydlel, byl primář a přednosta III. chirurgického oddělení Moravské zemské nemocnice u sv. Anny. (sator)
  • Policista tvrdí kriminalistice (Zuzana Kanócz), že musí počkat na autogen, jelikož mříž ve stropě je přivařená a ona poté vylézá z cely po žebříku. Ale dva recidivisté, když pomáhali ze stejného vězení unesené dívce, ji vedli z vězení po schodech. (sator)

Reklama

Reklama