Tvoje tvář má známý hlas

(pořad)
Hudební / Soutěžní / Reality-TV
Česko, 2016, 120 min

Martin Hes

Účinkují:

Ondřej Sokol (moderátor), Vladimír Polívka (moderátor), Jakub Kohák, Janek Ledecký, Jitka Čvančarová, Ivana Chýlková, Adam Mišík, Petr Vondráček (více)

Začíná nová velkolepá show! Osm známých osobností se za pomoci týmu maskérů, kostymérů a choreografů změní na ikony hudební scény a zazpívají jejich nejslavnější hity. (TV Nova)

angel74

Jistěže mám i já své výhrady k téhle zábavné show, pokleslostí se v ní najde víc než dost, nicméně občas se vyplatí na nějaká čísla mrknout. Letos jsem kupříkladu málem praskla smíchy při vystoupení hostujícího porotce Jana Ciny, který se převtělil do Aji Farkašové a s lehkostí sobě vlastní vystřihl její hit s názvem Asi, asi. Neméně vtipně mu sekundovali i zbývající členové poroty za přispění moderátora Vladimíra Polívky. Když si teď tu písničku pustím, klidně i v originále, vždycky mě totálně rozseká, obzvlášť při vzpomínce na tu sqvadru s Cinou... A v samotném závěru koronavirového roku 2020 musím ocenit finálový výkon Jitky Čvančarové (které jsem dosud nemohla přijít na jméno, zřejmě budu muset přehodnotit svůj vztah k ní), protože její podání skladby You Raise Me Up od Susan Boyle bylo neskutečně emotivní. Celkově pořad Tvoje tvář má známý hlas hodnotím třemi hvězdičkami, a to hlavně proto, že v rámci hudebních soutěží se ve vysílání našich komerčních televizí najdou daleko větší hrůzy. (50%) ()

boshke odpad!

Dlouho jsem se tomuto úspěšně vyhýbal (bez televize to jde ostatně poměrně snadno). Zasáhla až návštěva příbuzenstva, jež vlastní bedničku s trubadúry. Nejdřív slovenská verze na Markíze, následně ranou boží česká na Nově. Bylo mi fyzicky nevolno. Vždycky, když si myslím, že jsem na dně, někdo mi hodí lopatu, říkáme s Garfieldem. Pořad úúúplně o hovně, kdy stejně skoro celou práci udělají v maskérně a kostymérně. Oběti jejich snažení pak už jen stačí nechat se vyvézt na pódium, trochu se zavlnit a odzpívat často dosti nenáročnou píseň. A davy šílí, porota hodnotí ve stylu Do-Re-Mi, kdy každý odvede výkon na výbornou. Podtrženou. A s hvězdičkou. Vysvětlí mi zastánci tohoto hnoje, které občas slýchám, co je tak světoborného na tom, když se Chýlková nechá nabarvit na žluto, vycpat pár polštáři, v kostymérně dostane sako á la Psy a předvede taneček, který jednu dobu zvládaly i pětileté děti?! Hm? Zábava? Možná... Ale od debilů pro debily... 0% ()

EastWicka

(Hodnotím 2. řadu!) Jednou takhle v neděli jsem se zlinkovala už po 20. h. a při surfování po kanálech narazila na 2. díl 2. řady. A ohromně jsem se bavila! Trochu ten formát na pomezí drag show a postmoderní showbiz recyklace, ale hlavně účinkující: fousáč Kohák s liščí vílou Pazderkovou v porotě, to jsou moji miláčci (no a co si budem povídat, jejich komediální etudy mě dotáhly do finále i s 0% v krvi) - a pak božská rocková Marta Jandová a objev soutěže, rozkošný multitalent Jan Cina. ()

ivishka odpad!

Slovenskou verzi jsem tedy ještě neviděla a nevím, jestli to po tomhle fiasku teda zvládnu psychicky. Neskutečně hrozná byla Ivana Chýlková se svou přehnaně zfetovanou Amy Winehouse (asi měla kvalitní matroš) nebo Petr Rychlý a jeho Daniel Nekonečný.. A vůbec trošku kromě mladého Krause to stálo všechno za pendrek. A i když mám Ondru Sokola celkem ráda a v podstatě mi na něm nic nevadí, tak musím opravdu uznat, že moderování se mi k němu vůbec nehodí. Ale co nějak si musí vydělat peníze. Ale přísahám, že se už nikdy takto mrzačit nebudu a na tuto "show" se dívat také už nikdy nebudu. Jediná pozitivní věc z toho byla, že to alespoň věnují na charitu. BTW - připadalo mi to jako nějaké levné vystoupení revival souborů někde na náměstí za pár šupů kde mezi sebou soutěží lidi, kteří už opravdu netuší co s časem. ()

GilEstel

Nemohu tento pořad hodnotit jako celek, protože jsem neviděl jediný celý díl. Představa, že musím poslouchat ty kecy moderátora a křečovité vtipy poroty, mě naplňuje sklíčeností a rozpaky. Pouštěl jsem si jen samotná vystoupení z youtube. Nejlepší byl jednoznačně Kraus. I vystoupení některých dalších stála za vidění. Bohužel o zpěvu to není. Tenhle pořad má být chytlavou show do prime-time pro celou rodinu. Spotřební zboží pofidérní kvality. Raději se vyhnout obloukem.___P.S. Mám silné podezření, že výběr písní není zcela náhodný. Až na drobné výjimky se vesměs stává, že "losované" skladby velmi sedí jednotlivým zpěvákům. Zároveň je zpěv buď částečně nebo zcela podpořen playbackem. Není biologicky možné předvádět tanečně dechově náročné číslo a při tom zpívat čisté rovné tóny bez chyby. Chápu, že to není soutěž, ve které by o něco šlo. Je to jen show. Ale blbce by z nás dělat nemuseli. ()

• V deváté sérii, kdy Denisa Nesvačilová ztvárnila podobu příšerky jménem El Chombo, výroba masky trvala 9 hodin. Po pár hodinách z masky Denisu začala bolet hlava. (TheSlezy)
  • Vzhledem k tomu, že se díly předtáčejí a nevysílají se živě, došlo v pátém týdnu soutěže k nepříjemné shodě okolností. Zpěvák a herec Adam Mišík imitoval legendárního amerického zpěváka Prince, který však byl v době vysílání čerstvě po smrti. Za odvysílání dílu sklidila TV Nova kritiku. (Revivup)