Život

Život

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 104 min

Pod filmem s tak okázalým názvem se nakonec skrývá roztomile bezelstná podívaná, výživná vykrádačka Vetřelce, osvěžující právě svou bezduchostí a hloupostí. Vlastně se v kině moc často nevidí tak čisté béčko, kde se hloupé postavy seřadí do řady před neporazitelné monstrum, aby mohly být jedna za druhou zlikvidovány. Jde tu být buď nonstop naštvaný, jak debilně a mimozemsky se tu všichni chovají, nebo se dá nahodit otupělý úsměv a užít si tu upřímnou pitomost se vším všudy. Velký plus i za to, že jde o svižnou devadesátiminutovku - jak má dnes každý blockbuster přes dvě hodiny, začíná být nesnesitelné. 3 a 1/2(21.3.2017)

Film trpí komplexem neurčitosti. Seriózní tón střídá záměrná béčkovitost a z mé strany je výsledkem občasné neúplné pochopení tvůrčího záměru v některých scénách a trochu rozporuplný dojem z celkového vyznění. To je však jediná větší výtka. Film působí velkolepě, postavy mají charakter, intenzivní scény jsou výborně natočené a hudba se mi po zhlédnutí filmu už prohnala i sluchátky. Žánrová klasika to nebude a vůbec k ní má dost daleko, ale mně to celé velmi sedlo. 80%(6.10.2017)

• Mr.Ripley

Nikdy bych nečekal, že to řeknu. Lobotomické chování postav z Promethea bylo překonáno. Skoro to vypadá, jako bychom na naší planetě neměli jiné vědce, než naprosté imbecily co jdou jako telata na porážku. (Zítra rozvedu.)(22.3.2017)

No opravdu klasická vyvražďovačka, jen trošku jinak. Závěr se mi ale líbil, to se musí nechat. Jinak tuctovka(23.7.2017)

Jako místní génius přes filmový žánr horor ohodnotím i tento snímek. Život je vhodným filmem na nedělení podvečer. Z gastronomického hlediska ideální jednohubka, respektive předkrm před pořádným hororem. Sportovec by řekl strečink před hlavním závodem a člověk provozující s*x to nazve předehrou před hlavním číslem. I takové horory jsou potřeba! Zastávají na trhu černou práci a pomáhají držet žánrovou laťku nahoře. Herci v naprostém v pořádku. Sympaťáci, kterým držíme palce. Hlavní padouch zajímavý. Filmu by prospělo kvalitnější budování atmosféry a strachu z neznáma. Určitě snímek doporučuji a hodnotím mezi 3 - 4*(asi stárnu a cvaknu tam horší 4*).(24.7.2017)

Pěkné Sci-Fi, ale do kategorie "Horor" bych to zas tak úplně nedával. Podstatnou stránkou filmu je, že v něm není tuna klišé, ale pořádná mrazivost a surovost. Nejsem si úplně jist zdali jsem viděl lepší Sci-Fárnu od dob prvního Aliena, která by nenudila a držela divákovu pozornost tak silně. 80%(23.3.2017)

Život je super - teda ak ho nemusíte zdieľať s historicky prvým vypestovaným mimozemšťanom... ___ Čo je zlé na tom, ak si vezmem nejakú archetypálnu, už aj vo filme zdomácnenú premisu a spracujem ju nanovo, poctivo podľa súčasných meradiel kvality ? Príbehy sa stále opakujú... - už od zrodu inteligentného života. Ich aktualizácia je pochopiteľná, nevyhnutná aj žiadúca (a žiadaná). Vidieť to najlepšie na prenesenej úlohe človeka - síce stále obete, ale už nie sme iba pasívni príjemcovia, náhodní okoloidúci, ale Stvoritelia samotní. A máloktorý sci-fi film podľa pôvodného scenára ho má vypracovaný tak poctivo, ako sa vyžaduje od literárnych podôb tohto žánru, hoci záver v štýle KRAJNÝCH MEDZÍ som neuvítal, tentokrát sa mi to akosi nehodilo. ___ Nevidím teda dôvod tento v podstate psychologický remake VOTRELCA odsudzovať. Vyčítať mu môžem iba to, že už možno nikdy nebudem mať tak rád chobotnice, ako tomu bývalo predtým... Pozitívne hodnotím aj to, že tento Život nebol o rozmnožovaní, ale kvantifikácií.(25.3.2017)

• Larushka

Cítím to podobně jako kolega: flanker.27(31.3.2017)

• ivan_drago

Tak tady už je od začátku cítit takové to ... na levačku... atmosféru se nepodařilo příliš navodit, k postavám jsem si nevytvořil potřebnou emoci, takže mi bylo úplně u prdele co se s nimi stane, onen Život také není z nejzajímavějších a hloupý konec filmu také nepřidá...(3.7.2017)

Nebylo to tak hrozné, jak jsem si myslela ani zas tak dobré. Řekla bych, že film je průměrný a celkové hodnocení mu odpovídá. Nejsem v tomto žánru moc sběhlá, ale dost mi to, co se děje týče, připomínalo Vetřelce. Dost mě překvapil zvrat na konci. Snad jen mírně doporučuji.(11.7.2017)

Z Espinosy se pomalu stává můj oblíbenec, jeden film,a budu ho nucenej dát do topky.Jinak podobnej druh filmů(scifi,vesmírná loď,rostoucí parazit)mě hrozně baví,takže zklamání u mě nehrozilo.Likvidace byly slušný,filmek vodsejpal ,navíc střídmá stopáž,a vlastně i hudební podkres byl super.Líbilo,a hodně.80%.(6.8.2017)

• Pump

To jsou snad všichni v tom příběhu mentálně retardovaní?(9.6.2017)

Tomuhle béčku chybí snad jen kulervoucí epická hudba (ve srovnání s Interstellarem a Gravitací). Podstata scifi je tu naplno naplněna a doprovází ji pár lehce naznačených filozofických otázek. Kdo chce, najde si je. Kdo nechce, nebude tou promrhanou minutkou snad znechucen. Při "záchraně" Sojuzem sice došlo k nějakému krkolomnému a podivně divokému přehmatu ve střižně, ale to je jediná vada na kráse.(13.6.2017)

Sakra, kam se na toto hrabe Covenant a přenudná Gravitace s kterou to tu pořád všichni porovnávají. Už dlouho jsem neviděl ve filmu tolik napětí a opravdu napjaté atmosféry Z malé bunky se vyvinout taková svině a ještě ve vemíru, za mě skvělé a já se výborně bavil, rozhodně více než u nuceného vycucaného nudného Covenanta (Scott by se mohl učit) kde mi byly všechny postavy totálně u prdele a Gravitace, kde jedna minuta trvala asi hodinu a já myslel že se mi to z té nudy snad začne líbit...ale nezačlo. Po dlouhé době pěkně napínavý skoro hororový scifák s bohužel jasným a lehce předvídatelným koncem. Za mě plný počet.(15.6.2017)

V jednoduchosti je někdy krása. Life je sázkou na sci-fi jistotu bez zbytečných ptákovin okolo. Zápletka nenadchne, ale ani neurazí... šlo to určitě podat trochu lépe... třeba takový jinak naprosto průměrný a jinak nedotažený Arrival uvedení a postupným odhalováním zápletky vyloženě vynikal. Life prostě mohl být v úvodu... napínavější... tajuplnější. Závěr ale vše zachránil.(24.6.2017)

65(16.7.2017)

Vetřelce jsem v tom poznal, Gravitaci taky, občas se připomněla i Věc. Což neznamená, že jde o špatný film. Navzdory spoustě drobných nedostatků a jedné umanutě opakované chybě ve scénáři, to když postavy touží vyřešit každou ošemetnou situaci porušením karantény, jde o výborný sci-fi horor. Nešetří vyhrocenými situacemi ani atmosférou. Herci sice nepomáhají, ale jsou tak hodní, že jí ani nehází klacky pod nohy. Minulý film Daniela Espinosy potopil mizerný scénář a přestřelené ambice. Úplně stejné neduhy trápí i Život, ovšem ani jedna není tak fatální, aby zásadně pokazila dobrý dojem.(16.8.2017)

Moc fajn scífko. Nic nového pod sluncem, ale řemeslně skvěle odvedené. Skvělá kamera a práce s atmosférou. Kombinace Gravitace a Vetřelce více než výstižná. Hudba výborně podtrhuje už tak napjatého diváka. Jake Gyllenhaal byl docela trapnej, ale Rebecca Ferguson to zachraňuje. Konec správně dorážející. V posledních letech hned po Moon film z menší produkce, co má ambice.(29.8.2017)

Průměrné sci-fi, které ničím nepřekvapí, sází na dobré herce a atmosféru ve stylu aliena. Už od objevení buňky, je jasné co bude následovat- napadení, počínající psycho pro posádku, následně první mrtvý a neznámy tvor z Marsu nabírá na velikosti a hlavně inteligenci s jasným cílem zabít. Závěr je šokující a otevřený, takže další pokračování by mohlo přinést něco ve stylu predátora s bohatším obsahem. 65%(27.9.2017)

Jediné štěstí tohoto snímku je, že stopáž je lehce nad 1,5 hodiny, jinak bych hodnotil ještě trochu níž, i tak mám trochu výčitky, že 3* jsou moc. Samozřejmě to není úplná bída, postavy jsou docela sympatické, ztvárnění podoby života mimo Zemi je poměrně originální, ale zasazené do hodně neoriginální zápletky. Dejte místo Vetřelce chobotnici, lehce to mixněte s The Thing a máte film Život.(23.3.2017)

Kterak Deadpool svému alias do puntíku dostál a Gyllenhaal si zase trochu zakrotil horu. Vesmírného slizu. Po dvou minutách je jasné, že půjde o Prometheovského vetřelce mrsknutého s Gravitací do ISSky, kde je směs důkladně protřepána a nemíchána. Výsledek? Třeskutě zábavná vybubávačka (nejvíc mě vyděsilo to užnevímkolikáté sosání ze Strausse a Ligetiho - jsem se vyděsil, že jsem naklusal na další rádobyOdysseu), která je naprosto předvídatelná (včetně závěru, který ale i tak velmi potěšil), což mi však přesto celou stopáž naprosto nevadilo. Nezdráhám se říci, že to byl nejlepší film, se kterým jsem se za posledního cca tři čtvrtě roku potkal v kině.(24.3.2017)

1 7 8 9 10 11 12 13 20 30 39