Život

Život

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 104 min

Pod filmem s tak okázalým názvem se nakonec skrývá roztomile bezelstná podívaná, výživná vykrádačka Vetřelce, osvěžující právě svou bezduchostí a hloupostí. Vlastně se v kině moc často nevidí tak čisté béčko, kde se hloupé postavy seřadí do řady před neporazitelné monstrum, aby mohly být jedna za druhou zlikvidovány. Jde tu být buď nonstop naštvaný, jak debilně a mimozemsky se tu všichni chovají, nebo se dá nahodit otupělý úsměv a užít si tu upřímnou pitomost se vším všudy. Velký plus i za to, že jde o svižnou devadesátiminutovku - jak má dnes každý blockbuster přes dvě hodiny, začíná být nesnesitelné. 3 a 1/2(21.3.2017)

Na pomezí 3/4 a za závěr se přikláním k té čtvrté...(10.7.2017)

Vesměs nezajímavá žánrovka, která je směsicí několika slavných filmů, z nichž si půjčuje to nejlepší a snaží se to spojit do jednoho celku, což moc nefunguje. Espinosa totiž postrádá jakoukoli osobitost a větší nápaditost, která by film posunula o úroveň výš a udělala z něj něco déle zapamatovatelného. Kamera je moc hezká a různé naklápění obrazu (povětšinou vzhůru nohama) je fajn, jenže je ho tu málo, a i když vizuální stránka je propracovaná, nějak to k uspokojení nestačí. Zpočátku to vypadá, že půjde o chytrou a filozofickou sci-fi, jenže postupem času se na tyhle ambice rezignuje a snímek se mění ve standardní, solidní, ale nijak výjimečný vesmírný horor, v němž se postavy nechovají úplně logicky a k vědeckému uvažování mají trochu daleko, ale to tolik nevadí. Spíš zamrzí to, že tvůrci nedokážou využít potenciál slibného obsazení, protože většina herců nemá moc co hrát, jedinou výjimkou je snad jen Rebecca Ferguson a v závěru i Gyllenhaal, jehož účast jsem ale moc nepochopil, o Reynoldsovi nemluvě. Osvěžující je ovšem samotný závěr, který působí podvratně a zároveň absurdně a černohumorně. Škoda, že tu humoru není víc. Life není špatný film, ale ve výsledku působí jen jako Vetřelec light, což není úplně pozitivní. 60%(18.7.2017)

Najvacsie negativum filmu vidim v tom, ze Espinosa nevie, ci chce divakovi prezentovat seriozne sci-fi alebo beckovu oddychovku. Momenty pseodofilizofickych zivotnych mudrosti narazaju na totalne vyplatlane chovanie pritomnych vedcov a popritom sa nam tam kruti slizak Calvin. Obsadene je to fajn, herci hraju, co potrebuju, remeselne je to tiez v pohode. Film bezproblemov vdaka rozumnej stopazi bavi, no okrem jednorazoveho pobavenia neponuka dovod, preco sa k nemu vratit. 3,5/5*(9.8.2017)

Nemám to slovo moc rád, ale tohle prostě je vykrádačka Vetřelce a tak trochu i tý Gravitace. Z každýho si to vzalo trochu, ale kdyby to aspoň posunuli na lepší úroveň, nikdo by neřekl slova půl. Takhle si to bohužel svý kritiky najde, ačkoli to byla super podívaná na kvalitní sci-fi horor zase po nějaký době. Obsazení nadmíru obstojný a vetřelec sice nebyl kdovíjak zajímavej, ale nepříjemně vychytralej a zákeřnej. Našlo se tam pár logickejch kiksů, jak se asi zachovat trochu líp, ale nejlíp, jak tomu předejít, je nezkoumat cizí životy a organismy a nechat je tam, kde jsou. Nás taky nikdo nezkoumá, (snad). Konec potěšil a dokážu si představit, jakou neplechu dokázal způsobit, vzhledem k tomu, jak se rychle učí a vlastně je i nesmrtelnej.(10.12.2017)

Klasické dražší Béčko obsazené hvězdnými herci. Ano, vykrádačka Gravitace a Vetřelce v jedné podobě, ale vůbec mi to nevadilo. Mám podobné filmy v oblibě, takže jsem jen usedl a nechal se unášet. A přidávám hvězdu za konec. Docela mě to překvapilo.(10.4.2017)

Sci-fi horror na klaustrofobní vesmírné stanici, na které velice nebezpečná a inteligentní mimozemská forma postupně likviduje místní lidské astronauty. Že vám to něco připomíná? No nene! Nenechte se ale odradit, Life je vcelku slušně natočený snímek, jehož první půlka přetéká naprosto parádní atmoškou, mysteriózním duchem a celkem slušným hereckým obsazením. Bohužel od druhé půlky nastává celkem klišé a stereotyp klasických vyvražďovaček, jenž onu atmošku pěkně topí. Velká škoda. Navíc by i mnohem víc fungovalo, kdyby onen zlý emzák ke konci nevypadal tak nestvůrně, představa toho, že mě chce zabít téměř nehmotná směsice buněk je mnohem víc děsivější. Škoda té druhé půlky, jinak by se jednalo o opravdu skvělý horrůrek. Lepší 3*(15.6.2017)

Super, jsem nadšená, film se mi moc líbil! Kromě tedy zbytečně dlouhého začátku byl film plný napětí, líbily se mi záběry země, lodi i družice. Několikrát během filmu jsem se příjemně lekla a očekávala co bude dál. Docela mne tedy zamrzelo, že nejlepší herec i postava umře hned jako první a na začátku filmu, nechápu proč nedostat větší prostor....I ta příšerka se mi líbila... Jinak dobrá podívaná doporučuji :)(23.3.2017)

Mix Vetřelce a Gravitace? Neřekl bych, že je to úplně pravda. Vesmír a vesmíry jsou teď v kurzu, takže si Espinosa vzal inspiraci u Cuaróna, přimíchal k tomu fajn potvůrku a béčková vyvražďovačka s áčkovými kořeny mohla začít. Life se bere vážně, nicméně na to je tam pár logických kiksů. Přesto je po celou délku stopáže (umírněných 100 minut) napínavý a nabídne takový konec, jaký si přejete. Čili úkol je splněn. Párkrát se zafilozofuje, ale to není primárním účelem filmu a těmto úvahám ani není dáván moc velký význam. Takže chutná jednohubka, na kterou se člověk může podívat i víckrát. Gyllenhaal s Reynoldsem nevyužiti.(27.3.2017)

Tak si tak říkám, co je vlastně tím ukazatelem, který rozděluje filmy na áčkové a béčkové. Kupříkladu Life má áčkovou režii, áčkovou kameru a áčkové obsazení, ale přesto ho tu mnozí označují jako béčkové sci-fi. Jo, ve zkratce je to o tom, že se vesmírná posádka tluče s učenlivým marťanským virem, takže žádný velký záběr na mozkovnu, ale když to tak vezmu kolem a kolem, tak drtivá většina filmů jede podle žánrové šablony. Já jsem viděl sci-fi kategorie A, které si bere to dobré z klasik let minulých, přidává něco z Gravitace a je tu i vlastní invence. Že se to na začátku trochu táhne mi nijak zvlášť nevadilo a odpustit se dají i občasné výpadky, kdy film neměl co říct. Notabene když vše korunuje parádní konec. Herci na čele s Rebeccou Ferguson bez výjimky výborní, takže za mě spokojenost veliká. 85%(10.6.2017)

SPOILER ALERT. Největší mínus filmu je, že vešel do kin stejně jako Alien: Covenant a v podstatě kopíruje Vetřelcovskou zápletku. Co fanouška dost posmutní je fakt, že nejsympatičtější postava Ryana Reynoldse, takový ironicky satirický vesmírný Deadpool zkape po cca 15 minutách filmu a vetřelec postupně vyvražďuje celou posádku. Jake Gyllenhaal je sice můj oblíbenec, ale tahle role mu moc nesedla a konec je klišé samo o sobě.(13.6.2017)

Sakra, kam se na toto hrabe Covenant a přenudná Gravitace s kterou to tu pořád všichni porovnávají. Už dlouho jsem neviděl ve filmu tolik napětí a opravdu napjaté atmosféry Z malé bunky se vyvinout taková svině a ještě ve vemíru, za mě skvělé a já se výborně bavil, rozhodně více než u nuceného vycucaného nudného Covenanta (Scott by se mohl učit) kde mi byly všechny postavy totálně u prdele a Gravitace, kde jedna minuta trvala asi hodinu a já myslel že se mi to z té nudy snad začne líbit...ale nezačlo. Po dlouhé době pěkně napínavý skoro hororový scifák s bohužel jasným a lehce předvídatelným koncem. Za mě plný počet.(15.6.2017)

Velmi mile prekvapeni od filmu, od ktereho jsem nic necekal. Od zacatku do konce se je na co divat, zadne zbytecne sceny. Scenar mozna neni originalni, ale je zajimavy a nenudi ani ty, kteri se pro sci-fi zanr nenarodili. Slusne herecke obsazeni, i kdyz samotne herectvi ve skafandru a prilbe tolik nevynikne. Ja v Zivotu Vetrelce ani Gravtaci nehledal a jsem spokojeny a zaroven moc nechapu tak nizke hodnoceni.(20.6.2017)

Kdyby měl Calvin podobu ptapkopyska šlo by o uvěřitelnější a mnohem děsivější formu mimozemského života. Sledovat souboj mezi Japoncem a hlavonožcem sice je zábava ale taky strašné klišé.(5.2.2018)

Po né moc pozitivních recenzích jsem mírnil očekávání, ale úplně zbytečně. Vyklubal se z toho nejlepší horor za posledních několik let. Žádní přiblblí duchové na tisíc způsobů, kteří nevystrašej ani předškolní děti, ale pořádnej mimozemskej hajzl, kterej není vůbec blbej. Navíc se to odehrává na vesmírné lodi, což bylo vždycky nejdokonalejší místo na budování napětí. Bál jsem se konce, který často kazí celkový dojem z filmu, ale rovněž zbytečně, protože ten byl úplně dokonalej. Už dlouho jsem si nebyl tak jistej maximálním hodnocením.(25.3.2017)

Žila? Byla jedna chobotnička, jejíž zárodek si s velkou slávou a pompézností vzali na palubu kosmonauti ISS. Sympatická to posádka, zejména Rakeťák Ryan ctíc pravidlo o tom, že sympaťáci umírají mladí/první, jež na přizpůsobivosti, inteligenci a touze žít svého nového člena, nebyla ani zdaleka připravena. Parádní thriller tipu Vetřelec, vizuálně dokonalý, u kterého jsem se skvěle bavil.(12.6.2017)

"Život" je dobrý sci-fi horor, který má všechno, co očekáváte. Uzavřený prostor, trochu jiné fyzikální zákony, docela dobré monstrum, zajímavé herce, s nimiž to jde táhnout až do konce, a tak se nebudete nudit. Dějově to je ale něco jako spojení "Vetřelce" a "Gravitace" a scenáristicky je to bohužel očekávané. Ale má to parádní pointu.(7.7.2017)

Nebylo to tak hrozné, jak jsem si myslela ani zas tak dobré. Řekla bych, že film je průměrný a celkové hodnocení mu odpovídá. Nejsem v tomto žánru moc sběhlá, ale dost mi to, co se děje týče, připomínalo Vetřelce. Dost mě překvapil zvrat na konci. Snad jen mírně doporučuji.(11.7.2017)

• chelseaman22

Hvězdné obsazení s tak ubohou zápletkou, že i metráž se zdá nekonečná. Vážně mě uchvacuje paradox podobných filmů, kdy při nebezpečí infekce nikdo z posádky nechce ponechat infikovaného svému osudu. Proto se vždy najde nějaký ten ňouma porušující protokol, jehož vinou pak zhynou všichni. Jediné, co lze ocenit je závěr samotný, kdy něco na způsob vetřelce nehodlá chcípnout. A to si lidstvo vyžere. Do dna. odpad!(31.7.2017)

Nijak výjimečný klon Vetřelce. Chování všech postav je sice idiotské, či naprosto absurdní, ale to si říkám při čtení příčin jaderné havarie v Černobylu taky.(17.9.2017)

Solidní závěr, ale některé ty momenty byly vyloženě stupidní a už vůbec bych neuvažoval nad tím, jak se do vesmírného programu dostane ochrnutý černoch. Debilní úmrtí způsobené z větší části demencí postav, jinak docela fajn sci-fi, i když je cítit, že kdyby tam nehráli slavní lidi, budou to dávat v úterý v půl jedné po teleshoppingu.(2.10.2017)

1 7 8 9 10 11 12 13 23 33 44