Život

Život

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 104 min

Pod filmem s tak okázalým názvem se nakonec skrývá roztomile bezelstná podívaná, výživná vykrádačka Vetřelce, osvěžující právě svou bezduchostí a hloupostí. Vlastně se v kině moc často nevidí tak čisté béčko, kde se hloupé postavy seřadí do řady před neporazitelné monstrum, aby mohly být jedna za druhou zlikvidovány. Jde tu být buď nonstop naštvaný, jak debilně a mimozemsky se tu všichni chovají, nebo se dá nahodit otupělý úsměv a užít si tu upřímnou pitomost se vším všudy. Velký plus i za to, že jde o svižnou devadesátiminutovku - jak má dnes každý blockbuster přes dvě hodiny, začíná být nesnesitelné. 3 a 1/2(21.3.2017)

Najvacsie negativum filmu vidim v tom, ze Espinosa nevie, ci chce divakovi prezentovat seriozne sci-fi alebo beckovu oddychovku. Momenty pseodofilizofickych zivotnych mudrosti narazaju na totalne vyplatlane chovanie pritomnych vedcov a popritom sa nam tam kruti slizak Calvin. Obsadene je to fajn, herci hraju, co potrebuju, remeselne je to tiez v pohode. Film bezproblemov vdaka rozumnej stopazi bavi, no okrem jednorazoveho pobavenia neponuka dovod, preco sa k nemu vratit. 3,5/5*(9.8.2017)

Ze začátku, který okouzloval kamerou a vesmírem samotným, jsem byl nadšený. Neměl jsem problém filmu uvěřit, že se tvářil vážně a vědecky. Ani nevím, kdy přesně začal první dojem vyprchávat a přesedlání na vraždění mě už tolik neoslovilo. Na chování postav si ale nemůžu stěžovat, mimozemšťan nebyl výtvarně k zahození a nechtěl bych se s ním setkat. A konec je mimo jiné odvážný.(30.9.2017)

Leviathan (1989) ve vesmíru. Takže super.(25.3.2017)

O filme som nevedela takmer nič a bola to fakt bomba. A ten koniec? Nedýchala som.(27.3.2017)

Klasické dražší Béčko obsazené hvězdnými herci. Ano, vykrádačka Gravitace a Vetřelce v jedné podobě, ale vůbec mi to nevadilo. Mám podobné filmy v oblibě, takže jsem jen usedl a nechal se unášet. A přidávám hvězdu za konec. Docela mě to překvapilo.(10.4.2017)

Ale jo, konec byl pecka, hlavně i hudebně. Možná zkouknu seriál MARS.(3.6.2017)

Na pomezí 3/4 a za závěr se přikláním k té čtvrté...(10.7.2017)

Vesměs nezajímavá žánrovka, která je směsicí několika slavných filmů, z nichž si půjčuje to nejlepší a snaží se to spojit do jednoho celku, což moc nefunguje. Espinosa totiž postrádá jakoukoli osobitost a větší nápaditost, která by film posunula o úroveň výš a udělala z něj něco déle zapamatovatelného. Kamera je moc hezká a různé naklápění obrazu (povětšinou vzhůru nohama) je fajn, jenže je ho tu málo, a i když vizuální stránka je propracovaná, nějak to k uspokojení nestačí. Zpočátku to vypadá, že půjde o chytrou a filozofickou sci-fi, jenže postupem času se na tyhle ambice rezignuje a snímek se mění ve standardní, solidní, ale nijak výjimečný vesmírný horor, v němž se postavy nechovají úplně logicky a k vědeckému uvažování mají trochu daleko, ale to tolik nevadí. Spíš zamrzí to, že tvůrci nedokážou využít potenciál slibného obsazení, protože většina herců nemá moc co hrát, jedinou výjimkou je snad jen Rebecca Ferguson a v závěru i Gyllenhaal, jehož účast jsem ale moc nepochopil, o Reynoldsovi nemluvě. Osvěžující je ovšem samotný závěr, který působí podvratně a zároveň absurdně a černohumorně. Škoda, že tu humoru není víc. Life není špatný film, ale ve výsledku působí jen jako Vetřelec light, což není úplně pozitivní. 60%(18.7.2017)

Co vlastně chcete vymyslet nového? Film Life jistě hodně připomíná Vetřelce a je na stejném principu. Ale mě to nevadilo.. Výborná hudba, napětí, solidní herci, triky, nápady a scény..až na některé, kde rozebírali zbytečnosti to vše fungovalo jak mělo. Velmi mě překvapil závěr...a ptáte se jestli to tak mělo dopadnout? To posuďte sami :-) (80%) => 4★(30.7.2017)

• easaque

2* provedení i atmosféra tohoto sci-fi kopíruje sérii Vetřelce i pozdější Věc, jen tu samozřejmě v modernějším kabátku, takže se na to hezky kouká. S dějem mám ale problém, který mě několikrát při sledování vytočil. Chování některých členů posádky je nesmyslné, prostě jako v béčkových filmech a tenhle má scénář možná i céčkový. Doporučuji tedy těm rozumnějším vypnout mozek a nebo se mu vyhnout velkým obloukem. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](13.9.2017)

Nemám to slovo moc rád, ale tohle prostě je vykrádačka Vetřelce a tak trochu i tý Gravitace. Z každýho si to vzalo trochu, ale kdyby to aspoň posunuli na lepší úroveň, nikdo by neřekl slova půl. Takhle si to bohužel svý kritiky najde, ačkoli to byla super podívaná na kvalitní sci-fi horor zase po nějaký době. Obsazení nadmíru obstojný a vetřelec sice nebyl kdovíjak zajímavej, ale nepříjemně vychytralej a zákeřnej. Našlo se tam pár logickejch kiksů, jak se asi zachovat trochu líp, ale nejlíp, jak tomu předejít, je nezkoumat cizí životy a organismy a nechat je tam, kde jsou. Nás taky nikdo nezkoumá, (snad). Konec potěšil a dokážu si představit, jakou neplechu dokázal způsobit, vzhledem k tomu, jak se rychle učí a vlastně je i nesmrtelnej.(10.12.2017)

Mix Vetřelce a Gravitace? Neřekl bych, že je to úplně pravda. Vesmír a vesmíry jsou teď v kurzu, takže si Espinosa vzal inspiraci u Cuaróna, přimíchal k tomu fajn potvůrku a béčková vyvražďovačka s áčkovými kořeny mohla začít. Life se bere vážně, nicméně na to je tam pár logických kiksů. Přesto je po celou délku stopáže (umírněných 100 minut) napínavý a nabídne takový konec, jaký si přejete. Čili úkol je splněn. Párkrát se zafilozofuje, ale to není primárním účelem filmu a těmto úvahám ani není dáván moc velký význam. Takže chutná jednohubka, na kterou se člověk může podívat i víckrát. Gyllenhaal s Reynoldsem nevyužiti.(27.3.2017)

Sci-fi horror na klaustrofobní vesmírné stanici, na které velice nebezpečná a inteligentní mimozemská forma postupně likviduje místní lidské astronauty. Že vám to něco připomíná? No nene! Nenechte se ale odradit, Life je vcelku slušně natočený snímek, jehož první půlka přetéká naprosto parádní atmoškou, mysteriózním duchem a celkem slušným hereckým obsazením. Bohužel od druhé půlky nastává celkem klišé a stereotyp klasických vyvražďovaček, jenž onu atmošku pěkně topí. Velká škoda. Navíc by i mnohem víc fungovalo, kdyby onen zlý emzák ke konci nevypadal tak nestvůrně, představa toho, že mě chce zabít téměř nehmotná směsice buněk je mnohem víc děsivější. Škoda té druhé půlky, jinak by se jednalo o opravdu skvělý horrůrek. Lepší 3*(15.6.2017)

"Život" je dobrý sci-fi horor, který má všechno, co očekáváte. Uzavřený prostor, trochu jiné fyzikální zákony, docela dobré monstrum, zajímavé herce, s nimiž to jde táhnout až do konce, a tak se nebudete nudit. Dějově to je ale něco jako spojení "Vetřelce" a "Gravitace" a scenáristicky je to bohužel očekávané. Ale má to parádní pointu.(7.7.2017)

Hororů z tohoto prostředí se moc nevidí a tento jsem tedy uvítal, jenomže ono to není dvakrát šťastné. Úplně by jsem to nenazval hororem a ani dobré obsazení nepomáhá. Je to škoda a především zklamání. ( 21.7.17/MAC )(28.7.2017)

Kdyby měl Calvin podobu ptapkopyska šlo by o uvěřitelnější a mnohem děsivější formu mimozemského života. Sledovat souboj mezi Japoncem a hlavonožcem sice je zábava ale taky strašné klišé.(5.2.2018)

Po né moc pozitivních recenzích jsem mírnil očekávání, ale úplně zbytečně. Vyklubal se z toho nejlepší horor za posledních několik let. Žádní přiblblí duchové na tisíc způsobů, kteří nevystrašej ani předškolní děti, ale pořádnej mimozemskej hajzl, kterej není vůbec blbej. Navíc se to odehrává na vesmírné lodi, což bylo vždycky nejdokonalejší místo na budování napětí. Bál jsem se konce, který často kazí celkový dojem z filmu, ale rovněž zbytečně, protože ten byl úplně dokonalej. Už dlouho jsem si nebyl tak jistej maximálním hodnocením.(25.3.2017)

Tak si tak říkám, co je vlastně tím ukazatelem, který rozděluje filmy na áčkové a béčkové. Kupříkladu Life má áčkovou režii, áčkovou kameru a áčkové obsazení, ale přesto ho tu mnozí označují jako béčkové sci-fi. Jo, ve zkratce je to o tom, že se vesmírná posádka tluče s učenlivým marťanským virem, takže žádný velký záběr na mozkovnu, ale když to tak vezmu kolem a kolem, tak drtivá většina filmů jede podle žánrové šablony. Já jsem viděl sci-fi kategorie A, které si bere to dobré z klasik let minulých, přidává něco z Gravitace a je tu i vlastní invence. Že se to na začátku trochu táhne mi nijak zvlášť nevadilo a odpustit se dají i občasné výpadky, kdy film neměl co říct. Notabene když vše korunuje parádní konec. Herci na čele s Rebeccou Ferguson bez výjimky výborní, takže za mě spokojenost veliká. 85%(10.6.2017)

SPOILER ALERT. Největší mínus filmu je, že vešel do kin stejně jako Alien: Covenant a v podstatě kopíruje Vetřelcovskou zápletku. Co fanouška dost posmutní je fakt, že nejsympatičtější postava Ryana Reynoldse, takový ironicky satirický vesmírný Deadpool zkape po cca 15 minutách filmu a vetřelec postupně vyvražďuje celou posádku. Jake Gyllenhaal je sice můj oblíbenec, ale tahle role mu moc nesedla a konec je klišé samo o sobě.(13.6.2017)

Velmi mile prekvapeni od filmu, od ktereho jsem nic necekal. Od zacatku do konce se je na co divat, zadne zbytecne sceny. Scenar mozna neni originalni, ale je zajimavy a nenudi ani ty, kteri se pro sci-fi zanr nenarodili. Slusne herecke obsazeni, i kdyz samotne herectvi ve skafandru a prilbe tolik nevynikne. Ja v Zivotu Vetrelce ani Gravtaci nehledal a jsem spokojeny a zaroven moc nechapu tak nizke hodnoceni.(20.6.2017)

1 7 8 9 10 11 12 13 24 35 46