Život

Život

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 104 min

Pod filmem s tak okázalým názvem se nakonec skrývá roztomile bezelstná podívaná, výživná vykrádačka Vetřelce, osvěžující právě svou bezduchostí a hloupostí. Vlastně se v kině moc často nevidí tak čisté béčko, kde se hloupé postavy seřadí do řady před neporazitelné monstrum, aby mohly být jedna za druhou zlikvidovány. Jde tu být buď nonstop naštvaný, jak debilně a mimozemsky se tu všichni chovají, nebo se dá nahodit otupělý úsměv a užít si tu upřímnou pitomost se vším všudy. Velký plus i za to, že jde o svižnou devadesátiminutovku - jak má dnes každý blockbuster přes dvě hodiny, začíná být nesnesitelné. 3 a 1/2(21.3.2017)

SPOILER ALERT. Největší mínus filmu je, že vešel do kin stejně jako Alien: Covenant a v podstatě kopíruje Vetřelcovskou zápletku. Co fanouška dost posmutní je fakt, že nejsympatičtější postava Ryana Reynoldse, takový ironicky satirický vesmírný Deadpool zkape po cca 15 minutách filmu a vetřelec postupně vyvražďuje celou posádku. Jake Gyllenhaal je sice můj oblíbenec, ale tahle role mu moc nesedla a konec je klišé samo o sobě.(13.6.2017)

Velmi mile prekvapeni od filmu, od ktereho jsem nic necekal. Od zacatku do konce se je na co divat, zadne zbytecne sceny. Scenar mozna neni originalni, ale je zajimavy a nenudi ani ty, kteri se pro sci-fi zanr nenarodili. Slusne herecke obsazeni, i kdyz samotne herectvi ve skafandru a prilbe tolik nevynikne. Ja v Zivotu Vetrelce ani Gravtaci nehledal a jsem spokojeny a zaroven moc nechapu tak nizke hodnoceni.(20.6.2017)

Po né moc pozitivních recenzích jsem mírnil očekávání, ale úplně zbytečně. Vyklubal se z toho nejlepší horor za posledních několik let. Žádní přiblblí duchové na tisíc způsobů, kteří nevystrašej ani předškolní děti, ale pořádnej mimozemskej hajzl, kterej není vůbec blbej. Navíc se to odehrává na vesmírné lodi, což bylo vždycky nejdokonalejší místo na budování napětí. Bál jsem se konce, který často kazí celkový dojem z filmu, ale rovněž zbytečně, protože ten byl úplně dokonalej. Už dlouho jsem si nebyl tak jistej maximálním hodnocením.(25.3.2017)

Žila? Byla jedna chobotnička, jejíž zárodek si s velkou slávou a pompézností vzali na palubu kosmonauti ISS. Sympatická to posádka, zejména Rakeťák Ryan ctíc pravidlo o tom, že sympaťáci umírají mladí/první, jež na přizpůsobivosti, inteligenci a touze žít svého nového člena, nebyla ani zdaleka připravena. Parádní thriller tipu Vetřelec, vizuálně dokonalý, u kterého jsem se skvěle bavil.(12.6.2017)

"Život" je dobrý sci-fi horor, který má všechno, co očekáváte. Uzavřený prostor, trochu jiné fyzikální zákony, docela dobré monstrum, zajímavé herce, s nimiž to jde táhnout až do konce, a tak se nebudete nudit. Dějově to je ale něco jako spojení "Vetřelce" a "Gravitace" a scenáristicky je to bohužel očekávané. Ale má to parádní pointu.(7.7.2017)

• chelseaman22

Hvězdné obsazení s tak ubohou zápletkou, že i metráž se zdá nekonečná. Vážně mě uchvacuje paradox podobných filmů, kdy při nebezpečí infekce nikdo z posádky nechce ponechat infikovaného svému osudu. Proto se vždy najde nějaký ten ňouma porušující protokol, jehož vinou pak zhynou všichni. Jediné, co lze ocenit je závěr samotný, kdy něco na způsob vetřelce nehodlá chcípnout. A to si lidstvo vyžere. Do dna. odpad!(31.7.2017)

Nijak výjimečný klon Vetřelce. Chování všech postav je sice idiotské, či naprosto absurdní, ale to si říkám při čtení příčin jaderné havarie v Černobylu taky.(17.9.2017)

Solidní závěr, ale některé ty momenty byly vyloženě stupidní a už vůbec bych neuvažoval nad tím, jak se do vesmírného programu dostane ochrnutý černoch. Debilní úmrtí způsobené z větší části demencí postav, jinak docela fajn sci-fi, i když je cítit, že kdyby tam nehráli slavní lidi, budou to dávat v úterý v půl jedné po teleshoppingu.(2.10.2017)

To byla slušná zábava se skvělým obsazením. Nechápu ty nenávistné komentáře, opravdu někdo čekal od boje s mimozemšťanem něco převratného? Od prvního traileru se nabízelo srovnání s Vetřelcem a myslím, že je více než přesné. Mě to například bavilo mnohem víc než Prometheus. Závěr mě potěšil...(27.10.2017)

• Larushka

Cítím to podobně jako kolega: flanker.27(31.3.2017)

Sakra, kam se na toto hrabe Covenant a přenudná Gravitace s kterou to tu pořád všichni porovnávají. Už dlouho jsem neviděl ve filmu tolik napětí a opravdu napjaté atmosféry Z malé bunky se vyvinout taková svině a ještě ve vemíru, za mě skvělé a já se výborně bavil, rozhodně více než u nuceného vycucaného nudného Covenanta (Scott by se mohl učit) kde mi byly všechny postavy totálně u prdele a Gravitace, kde jedna minuta trvala asi hodinu a já myslel že se mi to z té nudy snad začne líbit...ale nezačlo. Po dlouhé době pěkně napínavý skoro hororový scifák s bohužel jasným a lehce předvídatelným koncem. Za mě plný počet.(15.6.2017)

No opravdu klasická vyvražďovačka, jen trošku jinak. Závěr se mi ale líbil, to se musí nechat. Jinak tuctovka(23.7.2017)

Jako místní génius přes filmový žánr horor ohodnotím i tento snímek. Život je vhodným filmem na nedělení podvečer. Z gastronomického hlediska ideální jednohubka, respektive předkrm před pořádným hororem. Sportovec by řekl strečink před hlavním závodem a člověk provozující s*x to nazve předehrou před hlavním číslem. I takové horory jsou potřeba! Zastávají na trhu černou práci a pomáhají držet žánrovou laťku nahoře. Herci v naprostém v pořádku. Sympaťáci, kterým držíme palce. Hlavní padouch zajímavý. Filmu by prospělo kvalitnější budování atmosféry a strachu z neznáma. Určitě snímek doporučuji a hodnotím mezi 3 - 4*(asi stárnu a cvaknu tam horší 4*).(24.7.2017)

Film trpí komplexem neurčitosti. Seriózní tón střídá záměrná béčkovitost a z mé strany je výsledkem občasné neúplné pochopení tvůrčího záměru v některých scénách a trochu rozporuplný dojem z celkového vyznění. To je však jediná větší výtka. Film působí velkolepě, postavy mají charakter, intenzivní scény jsou výborně natočené a hudba se mi po zhlédnutí filmu už prohnala i sluchátky. Žánrová klasika to nebude a vůbec k ní má dost daleko, ale mně to celé velmi sedlo. 80%(6.10.2017)

Jen tak tak sledovatelné. Možná jako vetřelec, ale chybí spád, napětí a kromě snad poslední čtvrt hodiny není víceméně o čem vyprávět. Nůďo...55%(12.11.2017)

• Mr.Ripley

Nikdy bych nečekal, že to řeknu. Lobotomické chování postav z Promethea bylo překonáno. Skoro to vypadá, jako bychom na naší planetě neměli jiné vědce, než naprosté imbecily co jdou jako telata na porážku. (Zítra rozvedu.)(22.3.2017)

Pěkné Sci-Fi, ale do kategorie "Horor" bych to zas tak úplně nedával. Podstatnou stránkou filmu je, že v něm není tuna klišé, ale pořádná mrazivost a surovost. Nejsem si úplně jist zdali jsem viděl lepší Sci-Fárnu od dob prvního Aliena, která by nenudila a držela divákovu pozornost tak silně. 80%(23.3.2017)

Život je super - teda ak ho nemusíte zdieľať s historicky prvým vypestovaným mimozemšťanom... ___ Čo je zlé na tom, ak si vezmem nejakú archetypálnu, už aj vo filme zdomácnenú premisu a spracujem ju nanovo, poctivo podľa súčasných meradiel kvality ? Príbehy sa stále opakujú... - už od zrodu inteligentného života. Ich aktualizácia je pochopiteľná, nevyhnutná aj žiadúca (a žiadaná). Vidieť to najlepšie na prenesenej úlohe človeka - síce stále obete, ale už nie sme iba pasívni príjemcovia, náhodní okoloidúci, ale Stvoritelia samotní. A máloktorý sci-fi film podľa pôvodného scenára ho má vypracovaný tak poctivo, ako sa vyžaduje od literárnych podôb tohto žánru, hoci záver v štýle KRAJNÝCH MEDZÍ som neuvítal, tentokrát sa mi to akosi nehodilo. ___ Nevidím teda dôvod tento v podstate psychologický remake VOTRELCA odsudzovať. Vyčítať mu môžem iba to, že už možno nikdy nebudem mať tak rád chobotnice, ako tomu bývalo predtým... Pozitívne hodnotím aj to, že tento Život nebol o rozmnožovaní, ale kvantifikácií.(25.3.2017)

"Life" vyzeral byť skutočne zaujímavým filmom. Sci-fi v kombinácii s thrillerom a so životom z Marsu... jop, to vyzeralo byť niečo pre mňa. A musím povedať, že po dopozeraní som sklamaný neostal. Rozhodne je to tohtoročný marťanský film, ktorý odporúčam viac ako "The Space Between Us". Alebo teda minimálne pokiaľ máte radšej filmy, ktoré budujú atmosféru. A myslím si, že tento film to zvláda celkom dobre. Postavy sú dobre spracované, majú charizmu a každého vieme identifikovať. Akurát mám pocit, že niektoré by som chcel, aby dostali trošku viac časového priestoru na to, aby sme ich vedeli lepšie poznať. Občas to funguje, no inokedy mám pocit, že som ostal relatívne chladný. Chcel som viac poznať Roryho, lebo bohužiaľ príde o život už v prvej tretine filmu. A rozhodne mám pocit, že Ryan Reynolds tu mohol mať väčšiu rolu. Ostatní sú podľa mňa s výnimkou Rebeccy Ferguson okey. Ona je podľa mňa veľmi dobrá. Calvin je tu skvelou bytosťou a musím povedať, že snaha našich hrdinov ochrániť Zem ma skutočne dostala. A bojovali až do konca. Koniec je trošku predvídateľný, no aj tak som trošku dúfal, že to dopadne opačne. Ale čo sa dá robiť? Nie všetko dopdne pozitívne. Celkovo keď to vezmem, tak som si film užil. Atmosféra bola dobrá, hudba bola skvelá, dizajn Calvina bol skvelý a aj naši hrdinovia neboli hlúpi a robili, čo mohli. Film určite stojí za to vidieť. Hodnotenie: B+(26.3.2017)

• ivan_drago

Tak tady už je od začátku cítit takové to ... na levačku... atmosféru se nepodařilo příliš navodit, k postavám jsem si nevytvořil potřebnou emoci, takže mi bylo úplně u prdele co se s nimi stane, onen Život také není z nejzajímavějších a hloupý konec filmu také nepřidá...(3.7.2017)

1 7 8 9 10 11 12 13 21 31 41