ledzepfan

Za mě někde mezi 3 a 4.... Každopádně je to jedna z nejsympatičtějších a nejlépe natočených věcí na dané téma za poslední roky, ale občasné (a zbytečné) chujoviny výsledný dojem prostě kapku kazí. ()

Kryton

Life is life. No nebude to Opus, ALE spíše Průměrus. Nevím zda je to režisérem, ale dlouho jsem neviděl hezky vypadající šeď. Vlastně ano - Pasažéři. Triky jsou hezké, kamera a veškerý vizuál zabírají. Nejvíce filmu škodí schizofrenost. Chce to být hodně realistické a uvěřitelné, ALE nesmyslně se přepne do béčkových brakových vod, kde mu chybí paradoxně lacinost a nadhled. U mě letošní souboj ALiEn pohrobků vyhrává Life, ALE jen o prsa kosmonautky. Opravdu ALE opravdu je Covenant horším filmem. Malým plusem je závěr. Hodnocení OST: Hudba mě moc neoslnila a čekal jsem více budování klaustrofobické atmosféry. 5/10 ()

wikked

V podstatě béčková sci-fi vyvražďovačka uvařená z vody, 2 lžic Gravitace a 2 kostek Aliena, do které se nějak přimotal Ryan Reynolds a Jake Gyllenhaal. Vyloženě neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne.. až na cca 2 povedené scénky, které trochu zkoumají lidskou anatomii. ()

MartinezZ

No, nevím, co jsem od toho vlastně čekal, ale neodcházel jsem nějak nadšen. To, co se píše, je pravda - je to prostě vykrádačka všeho možného od Vetřelce přes Predátora, Gravitaci po hromadu dalších nejen sci.fi vyvražďovaček. Navíc zvraty jsou tak, eh, průhledné, že celá závěrečná sekvence a část filmu musí překvapovat asi jen někoho, kdo se bál celý film otevřít oči a uši. Hudba se snaží taky vykrádat Gravitaci s Křečkem v noční košili, tedy vlastně Interstellar, a postavy se chovají ještě pitoměji a nesmyslněji než o mnohými proklínaného Promethea. Jde tak vlastně hlavně o potvrzení nepsaného pravidla, že jak je film napěchován známými tvářeni, nestojí za moc. Nejvíc je mi tak líto Jakea, který ve svých filmech opakovaně ukazuje, že umí, a Ryana, který se pod Deadpoolovi kariérně trochu oživil. Snad jim to vyjde ještě někdy jindy. ()

SaNcHeZ_cz

V rámci béčkových kulis zvládá Daniela Espinosa předvést poměrně slušné a atmosferické scifko, které byť není originální nebo bezchybné, má atmosféru a dokáže napnout diváka hned v několika momentech natolik, že jeho vnitřní nedostatky úplně neřeší. Pokud tedy snímky o šmejdu z vesmíru jsou vaší parketou, směle do toho. [70%] ()

agentmiky

Uznávám, že jsem opravdu milovníkem scifi filmů, notabene těch s hororovým nádechem. Ale taktéž musím uznat, že málokterý z nich oplývá výborným příběhem. Život mě ve svém úvodním traileru docela oslovil, a tak, když se naskytla možnost jít na film do kina, jsem neváhal ani na jednu minutu a ihned jsem vyrazil. Musím si pogratulovat sám sobě, protože výběr to byl bezchybný. Jediná věc, které jsem se tak trochu bál, byl předvídatelný nelogický děj (a taktéž v zásadě režisérova plnohodnotná prvotina v Hollywoodu). Když jsem si usedl do sedačky a viděl pár prvních minut, tak se mé obavy rozplynuly jako pára nad hrncem. Film mě chytl již na začátku a pak už nepustil. Zaprvé musím zmínit atmosféru. Již dlouho jsem v kině nezažil tak často "běhající mráz po zádech". To jen dokazuje, jak byl film kvalitní. Zápletka byla špičková, nic tak promyšleného jsem vůbec nepředpokládal. Herci zaváleli, kladem taktéž je, že chování postav mělo hlavu a patu. Samotná mimozemská bytost byla dost nechutná, to filmu samozřejmě jen a jen pomohlo. Hudba se mi dostávala přes kůži až do vnitřních orgánů, kde mi musela dunit ještě pár desítek minut po skončení. Na Jona Estranda si budu muset dávat pozor. Vizuál filmu je pastvou pro oči, kochal jsem se každým momentem. Vyvražďovačky postav se mohou pochlubit svou rozmanitostí, na mě nepůsobily monotónně, což je velké plus. Konec filmu byl suprový. Na závěr chci jen říct, že kdyby neexistoval Vetřelec, tak by Život byl jasnou jedničkou na poli tohoto žánru. Kdo se rozhoduje, na co jít do kina, by měl zvážit tuto možnost. Rozhodně je to film pro velké plátno. A hlavně ten prostorový zvuk, který už i tak perfektní film posouvá do úplně jiných výšin. Za mě dávám 90 % ()

Korbitch

Už dlouho jsem neviděl tak ukrutně nudnou sterilní rutinu. Z totální tragédie to zachránilo pár světlých momentů a Calvin, který je total smart killthemall mother fucker. ()

dejww

Moc pěkný hybrid Gravitace a Vetřelce. Nápad to není nejoriginálnější, ale mě se tenhle koncept prostě líbí :). Z mého pohledu, si to z obou konceptů bere přesně to, co bych si v takovémto filmu přál. Možná jsou 4 hvězdy moc a objektivně to taková bomba není, nicméně mě se to dost líbilo. ()

Vxxx

Rozhodně jedno z lepších sci-fi. Příběh se vyvíjí a ubíhá příjemným tempem. I když není ničím překvapivý a i konec se dá vcelku jednoduše odhadnout. Skvělé herecké obsazení tomu taky neuškodilo. 4* ()

Praxis

Schizofrenní film. Chvilku je to vědecká scifarna a chvilku laciná vyvražďovačka. Peníze jsou na tom vidět, takže vizuální stránka filmu je skvělá. Nicméně začátek krade Gravitaci, pak je to zase kopírka Vetřelce a konec vypadá, jako že nám Sony chce něco naznačit? 70% Shlédnuto na ČSFD premiéře v Cinestar Černý Most ()

javak810i

Svůj komentář bych rád začal výtkou k traileru, který prozrazuje takřka celý děj filmu až na závěrečný "plot twist". Každopádně teď už k samotnému Životu. Poukazovat zde na očividnou podobnost s některými nejmenovanými sci-fi snímky by bylo nošení dříví do lesa, takže se budu víc soustředit na to, co mě konkrétně (ne)zaujalo na Espinosově nejnovějším počinu samotném. V prvé řadě musím pochválit vizuální zpracování a soundtrack. Na efektech je v dobrém slova smyslu znát velký rozpočet a hudba dodává ty správné "grády" přesně kde jich je třeba. Co mi ale trochu vadilo byly zvukové efekty ve vesmíru. Je mi jasné, že tohle je mnohem víc horor než o realismus snažící se sci-fi, ale třeba v Interstellar mi jejich absence přišla jako zajímavý detail, protože jak všichni víme - zvuk se vesmírem nešíří. Dále musím vychválit i design samotného "vetřelce" z Marsu, který je jednak dostatečně hororově děsivý a zároveň v rámci žánru i celkem originální. Poslední věcí, která mě příjemně překvapila, je samotný závěr filmu - sice ty poslední tři minuty tak trochu tušíte, ale stále si nejste jistí, jestli to ti filmaři fakt udělají nebo ne :D. No a teď se nevyhnutelně dostáváme i ke kritice. Herecké výkony mi nepřišly ničím výjimečné, některé postavy se v určitých situacích chovají dost nelogicky a k žádné z nich jsem si nedokázal vytvořit takové pouto, aby mi nějak extra záleželo na tom, jestli ve filmu umřou či nikoliv. Taky celá ta událost mi přišla v souvislosti s bezpečnostními opatřeními trochu přitažená za vlasy. Ale tak co, bez ní by nebyl ani žádný film. Na závěr musím zmínit žánr horor. Nepopírám, že by nebyl tenhle film místy napínavý, ale hororový element jako takový mi přišel dost slabý. Ano, divák se dočká pár "lekaček", ale žádná se mnou ani nepohnula. To je ve srovnání s "dokovací" scénou z Interstellar, kdy Matt Damon udělá svou osudovou chybu, a u které jsem doslova vyskočil z křesla, trochu smutné. Za mě 6,5/10 ()

Wysch

Příběhově vetřelčí sci-fi standard s nadstandardním řemeslem a zbytečně upozaděnými herci (hercem?). Audio a hlavně vizuálně pro mě lahůdka, scénáristicky průměr kopírující zcela zbytečně sci-fi mustr. Přesto v závanu komiksáren, generických komedií a romanťáren je každej sci-fi thriller s kapkou vody z Marsu v zásadě i příjemný osvěžení za sedmdesát procent. ()

JJ.Gibson

Life je takový novodobý Vetřelec. Určitě ne kultovní, ale na své poměry dost slušný! Vše vypadalo pěkně, od vesmíru, zemi, Calvina, k tomu není co vytknout. Herecké obsazení je určitě poutavé, ale musím zároveň dodat, že si s nikým nevybudujete takový vztah, jako s Ripleyovou, což trochu film sráží. A co úplně nepotěší jsou dialogy, takové bezduché řekl bych. Nadruhou stranu mám rád sci-fi žánr, pocelou dobu jsem se poměrně bavil a líbilo se mi zakončení filmu, takže s přimouřením jednoho chapadla dávám 4* ()

Laxik

Život je vyvražďovačka ve vesmíru, děcka, nic víc a nic míň. Smiřte se s tím. Život si nehraje na nic jiného, než na přiblblé béčko, kterým je. Zároveň se ale nestydí okořenit šestákovou zápletku áčkovým vizuálem a hvězdným obsazením, které předvádí výkony, jako by to bylo všechno myšlené smrtelně vážně. Ve výsledku se jedná přesně o ten typ filmu, při kterém sice můžete (spíš musíte) vypnout tu část mozku starající se o logiku, ale můžete (a měli byste) si při tom ponechat zapnutou hemisféru pravou a neomezit tak svoje sledování jen na dvě hodiny vegetativního stavu, do jakých se ponoříte při sledování pecek typu Jurský svět. ()

filmsim

Díky tomu, že jsem Život viděl až po Vetřelci: Covenant, tak jsem z filmu nejspíš méně zklamaný než uživatelé, kteří snímek viděli při březnové premiéře. Život je o řád lepší než nejnovější Vetřelec, ale stále se nejedná o dech beroucí zážitek bez chyb. Největším problémem jsou ploché nezajímavé postavy, které se po nástupu smrtícího marťana chovají jak idioti a ne jak adorovaní vědci z NASA. Vývoj celého filmu je jen těžko uvěřitelný a i přes kvalitní vizuální efekty, zajímavého "vetřelce" a solidní řemeslo se jedná o zklamání, kterému chybí patřičná dávka napínavé atmosféry a nečekané brutality. Film (bez) Života. 5.5/10 ()

MikO_NR_1909

Život - Life lahôdkovo odsýpa, výborne pracuje s efektami, ktoré presne takýto zábavno-atmosferický druh filmu potrebujú, ale je akosi bez "života". Krajne obohratý fatalistický scenár je maximálne neinvenčný, stokrát opakujúca sa kostra teda neprináša nejaký novší, živší upgrade legendárneho Aliena. Prekvapí mierne deprimujúci záver, kedy som očakával, že aspoň niektorým postavám režisér "dopraje" satisfakciu za jej neoblomnú vieru v záchranu toho najcennejšieho, čím disponuje. Ale žeby som veľmi bavil, tak to nie... ()

nirvanafan

Strašně mě baví, jak se o každém vesmírném hororu říká, že je to jenom další vykrádačka Vetřelce. Inspiraci to samozřejmě nezapře, ale myslím, že to svému starému předchůdci vzdalo hold více než dostatečný. Život si totiž jde vlastní cestou s příšerkou, která není na první pohled tak děsivá jako vetřelec, ale o to více překvapí, co ta podivná hmota vlastně dokáže... Rozjezd je trochu pomalý, ale od chvíle, kdy se Calvin naplno probere k životu, je to napínavé až do konce. ()

PKD

Jednoho krásného dne si Last Days on Mars,Europa Report,Gravitace a Sunshine řekli své ano a zplodily...Život. Ehm,tedy LIFE. Trochu mě pobavilo,že Ryan Reynolds tu v podstatě hraje trochu slušnějšího Deadpoola a POZOR SPOILER! nepřežije ani do poloviny děje. Musím přiznat,že jsem se k tomuto filmu vůbec nikdy nechystal,a pokud by nebylo skvělého ost (které je ještě víc psycho,než na samostatný poslech a i ten je parádní),které se mi začalo hodně líbit v posledních nekolika týdnech,zřejmě bych ho nikdy neviděl a to by byla velká škoda. Ale tak už to holt na světě chodí. Ignorujete věci,které se posléze ukážou,jako mňamky a naopak,filmy,na které čekáte velmi,velmi dlouho (u mě např.Dark Tower etc.),vás udeří do tváře svou odfláklostí a neúctou k předlohám. Prvních 30min.jsem se tedy nechytal na 100% a už jsem si maloval,jak tomu zde dám tak 3 * a šmytec. Ovšem,když se tento thrillerový horror(?) překlopí do své 2.poloviny,tak jsem dost často skoro ani nedýchal napětím. Ale z čeho nejsem zatím moc nadšený,je konec. No,tedy konec...jaký konec,když tu žádný není,že? No,asi takto. U tohoto filmu (obzvláště vzhledem k roku vzniku),bych čekal jasný a uzavřený závěr a ne,klasicky,otevřený konec z béčkových hororů,což bylo ve velké módě,tak před 30+ lety. Na jednu str.je to skvělý a pro mě,dost odvážný krok,na druhou str.je to na pytel,zvlášť,pokud nebude 2,o čemž dost reálně pochybuji. V každém př.to na 4 * je spolehlivě. P.s.Donnie Darko in space (nesnášejícího všechny lidi,jak já mu rozumím),potěšil,stejně tak i Calvin.:) Který,jak jsem to pochopil já,ovládne či zlikviduje život na Zemi,jak ho známe,pokud se umí rozmnožovat,což je vzhledem k jeho podstatě,nabíledni. Rozhodně mám už teď silný pocit,že tento počin,docením plně,až po nějaké době a možná z něj učiním svého new SF/H favorita. Kdo ví...? OST 95% ()

PF 2017

PF 2017