Spike17

Hlavní problém Života tkví v tom, že neví, čím chce být. Je postřehnutelné, že si bere něco z Vetřelce, Gravitace, Věci a v podstatě všech klasických monster hororů. Ze svých inspirací ale plete nekonzistentní bič a ve výsledku se tak stává žánrovým hybridem, na který se bude stěží vzpomínat. Více zde ()

kaylin

"Život" je dobrý sci-fi horor, který má všechno, co očekáváte. Uzavřený prostor, trochu jiné fyzikální zákony, docela dobré monstrum, zajímavé herce, s nimiž to jde táhnout až do konce, a tak se nebudete nudit. Dějově to je ale něco jako spojení "Vetřelce" a "Gravitace" a scenáristicky je to bohužel očekávané. Ale má to parádní pointu. ()

blackrain

Když se příšerka rozhodla zpříjemňovat posádce jejich nudný život na vesmírné stanici, vzpomněla jsem si na Vetřelce, ale tak to měli i všichni ostatní, kteří film viděli. Tenhle film ani inspiraci starším a bestiálnějším bratříčkem nezastírá. Kupodivu mi to příliš nevadilo, protože děj filmu se odehrává v naší nedaleké budoucnosti, takže to není zase taková pohádka a lidstvo si tak rádo hráje s tím, čím nemá. Možná bych tenhle příběh mohla taky brát jako takové malé varování, kdo ví. ()

..Lucas..

Pravda, občas béčkové a předvídatelné, ale to nemění nic na tom, že zábavné. Několik scén dost nepříjemných a některé části velmi napínavé. Musím pochválit také hudbu a herecké obsazení. Za mě 70 %. ()

movieband

V případě Života se jedná o dost průměrný sci-fi horor, který ničím nijak zvlášť nepřekvapí. Na svou délku zabaví, relativně diváka udrží v šachu, ale jinak se jedná o už stokrát zpracovaný materiál, jen s jinak zpracovaným emzákem. Co stojí za zmínku je perfektní vizualice snímku, a herecké obsazení, kde každý z herců dělá, to co umí nejlíp. Mám dojem, že nebýt Gyllenhaala a Reynoldse, tak se na Život asi nepodívám. Nelituju, že sem film viděl, ale asi by mě neubylo kdyby mě minul. 60% ()

Kaluž

Myslím, že po téhle náloži to Ridley Scott může s tím novým Alienem rovnou zabalit. Tuhle napínavou sci-fi podívanou už letos v kinech jen tak něco netrumfne. ()

italka63

Tedy, upřímně, proč sakra prakticky v každém filmu se můj velmi oblíbený Hirojuki Sanada nedočká svoji postavou závěrečných titulků, to fakt nechápu. Takže...luxusní obsazení, velmi slušná atmosféra, interiéry, místy sice lehce předvídatelné, leč skvěle zpracované, a aby bylo jasno, nikdy nevíte, čeho se v rámci vidiny vyléčených nemocí na Zemi dopustíte, jako třeba si to roztomilé, poloprůsvitné stvořeníčko zamilujete a pak koukáte, ale božínku, ono nám to papá...bezva závěr, jak ze starých, poctivých sci-fi knih. U mně spokojenost. ()

slunicko2

Prachsprostá vetřelcoidní vyvražďovačka. 1) Spoiler. Snímek je stále nudnější a nudnější postupně, jak se ukazuje, že nepůjde o nic jiného, než v jakém pořadí kosmounauti zahynou. 2) Ta hvězdička je za přece jen lehce zajímavý konec. 3) Zaujala mě v Zajímavostech poznámka komentátora filmsima: "Film byl inspirován snímkem Vetřelec." No to bych si snad ani nevšiml... ()

Mikita

Mně to přišlo uvěřitelné. Co se může pokazit, to se pokazí. Svou humanitou podceňujeme často nebezpečnost byostí, co nám přijdou roztomilé či bezbranné. Jsme schopní jednat iracionálně a občas být i hrdinové. Já vůbec nemám chuť srovnávat s jinými díly podobného žánru. Tohle bylo své. Výsledek dost kolísá mezi žánry, ale já mám radost, že má někdo odvahu podobné filmy točit, i když to nemá přívlastek Vetřelec. ()

PogoJoe

Výborné herecké obsazení, skvělý vizuál, fajn hudba, napětím jsem občas ani nedutal. Občas zdlouhavé, obzvlášť ke konci, kdy by film měl spíše gradovat. Ale celkově vzato: výborná scifárna, na kterou doporučuji do kina určitě zajít. ()

Helo

Gravity říznutý Alienem... ale proč ne? Gravitací stylnutý záběry včetně těch bezstřihových jsou fajn a podivnej Marťan dokáže občas do žil vehnat trochu adrenalinu - hlavně první střet byl nehorázně skvělej. Pointa se sice dala čekat, ale i tak fungovala docela dobře. ()

stration

Klasický námět, ovšem tentokrát vyždímaný na maximum. Kelvin je stoprocentní hajzlík, navíc brutálně vyčůraný a odolný, že toho má posádka na orbitu brzo plný skafandry. Herecky perfektní, minimalistická hudba a konec, který mě fakt potěšil. Parádní kousek! ()

džanik

Tak přesně takovéhle filmy můžu! A že tohle a tamto "by se jako nestalo". Proč ne? Pokud máte pár zkušeností z blízkých setkání třetího druhu tak sem s nimi a ať vás nejpozději dnes v 19.30 vidím a slyším na TV Nova a zítra ať na mne vaše A4 fotka hledí z přední strany Blesku!! Komentáře: Vančura, verbal, Segrestor. ()

AffectedFace

Pěkné Sci-Fi, ale do kategorie "Horor" bych to zas tak úplně nedával. Podstatnou stránkou filmu je, že v něm není tuna klišé, ale pořádná mrazivost a surovost. Nejsem si úplně jist zdali jsem viděl lepší Sci-Fárnu od dob prvního Aliena, která by nenudila a držela divákovu pozornost tak silně. 80% ()

Hamaradža

Štyrmi hviezdami hodnotím Life ako béčkovú laskominku pri ktorej som niekoľkokrát zabudol dýchať. Bol by som opatrný s prirovnávaním k prvoligovému Alienovi, ale je fakt, že mi pripomenul prečo som mal ako dieťa z tejto slizkej potvory nočné mory. Záver predvídateľný ale cool. ()

Derek

beckovy namet v ackovom prevedeni. Film ktory je plny klise, ale svojim sposobom je to zabava ktora dava vzpomenut na zlate 80tky, kde podobnych filmov vznikalo ako hub po dazdi (z hlavy ma napada napriklad LEVIATHAN)... ()

runner85

Mimozemská marťanská ropucha musela prekonať tri stupne pozemskej ochrany. Najprv idiociu potom imbecilitu a nakoniec debilitu... prekonala všetko, a ja som prekonal tento film. ()

PF 2017

PF 2017