Blair Witch: 20 let poté

• USA Blair Witch (více)

20 let po záhadném zmizení Heather Donahue a jejího filmového štábu v burkittsvillských lesích se její bratr vydává na místo činu. Spolu se skupinou přátel je odhodlaný zjistit, co se tenkrát skutečně stalo. Jenže jejich výprava od začátku nejde podle plánů. Atmosféra houstne, ve tmě někdo čeká a z lesa není podle všeho úniku... (Magic Box)

FAITH.BABE

Na film jsem si zašla do kina v Californii se známým. Usedala jsem s pocitem že sem akorát vyhodila 13 dolarů. Opak byl pravdou. Nehodnotim film jakožto remake vzhledem k původnímu filmu ani z hlediska filmařiny. Takže můj celkovej dojem super! Napínačka, lekačka. Naprosto v pohodě horor pro páteční večer s vaší drahou polovičkou u kterýho nevadí že pár minut prošukáte :) ()

majo0007

Zostáva len dúfať, že celosvetový "úspech" filmu definitívne odradí filmový priemysel od FF žánru, ale hlavne od blair witch tematiky. ()

Deyw

Strasny..nevim proc..je to skoro stejny jako to predtim, ale tohle je strasny..nic tam nebylo..film bez duse..dve hvezdy za les a konec. ()

HorrFi

Je skoro logický, že lidem starším než řekněme 22let co viděli původní verzi z roku 1999 a líbila se jim, tak tohle jim musí přijít jako tuctová filmařina.. je to skoro to samý, ale tady se používaj moderní technologie který tomu stejně nic moc nepřinesly.. původní verze mi aspoň trošku dokázala nahnat strach.. ()

Nivenx

Celých 16 let jsme čekali na pokračování nejznámějšího found foutage hororu. Jelikož kinoripy já nekoukám, tak jsem si počkal na pořádnou verzi a vyplatilo se. Začátek je hodně rychlý a je tam pouze od toho říci pouze podstatné věci a to co se událo už není nutnost opakovat. Za to se to ihned hrne do lesa, kde nám dává Wingard nálož jak hovado. Má k dispozici 6 postav, které mizí jak na běžícím páse. Leká, drtí strachem a zároveň nejistotou celou stopáž a přitom žene rychlým tempem. Oproti prvnímu dílu ukázal více, a řekl bych že se to podařilo. Udělal zkrátka důstojné pokračování. Co je bohužel mínus je, že film je lehce předvídatelný a mizí jakýkoli moment překvapení. Zkrátka jede podle linie až do konce bez větších zvratů. Lidi co to strhali ať jdou do háje, jelikož je to atmosférická bomba!!! Je to Blair Witch, tak co jste čekali! // 80% ()

Aargh odpad!

Proč budovat nějakou hororovou atmosféru, když místo toho může radši každé tři minuty něco vybafnout ze tmy. Imbecilní lekačky, o tom přece moderní horor je... Trochu zábavy jsem si užil až ke konci, kdy se ve filmu objeví i Robinson Crusoe a dokonce se ukáže i samotná blairská čarodějnice. Protože to v původním filmu fakt chybělo, ne? Nasmál jsem se, jak už dlouho ne. Originální The Blair Witch Project je dodnes jeden z vrcholů žánru found-footage. Tento film představuje jeho dno. ()

Khumbac

No, pomineme dva dědinářské podivíny. Pominu i šoky typu: "Uf, kurva to si ty?!" Ale ten dům je opravdu krásný. Makléřská bašta. Průběh filmu sotva udržel, ale finální rostřepání s orgasmickými vzdechy a jeky to vyšoupl na hodnocení třech obrácených křížků. Kurde to se ta robka musela otáčet? Vždyť to bylo tak krásné...kráčet pozadu v temném a starém, strašídelném domě, vstříc strachu a čarodějnici v zádech.... ()

Avathar

Po nemastných-neslaných traileroch som nič nečakal a dobre som urobil. Mrzí ma, že Wingard nevyužil ten bohatý blairwitchovský mythos (Rustin Parr, Coffin Rock, Elly Kedward...) a natočil vlastne len variáciu pôvodného filmu. Ale inak okej, nie je to najhorší found footage, aký som videl. Postavy na facku, chýbala mi väčšia porcia realistickosti. V pôvodnom filme som dokázal takmer fyzicky cítiť, že hrdinom naozaj ide o krk. Tu sa nič také nedostavilo. Ale tempo to má slušné a záver v dome je fajn. Určite lepšie, než BOOK OF SHADOWS, vracať sa k tomu nebudem, ale ako jednorázovka to ujde. ()

Johnny.ARN

Tie časy, keď sme jednotku pozerali na duchovných cvičeniach v Stropkove, verili sme, že je to real a báli sme sa pod perinou. Tie časy pominuli pri zistení, že to nebolo real a hlavne pri dvojke, ktorá to vzala od podlahy. Hentoto sa však nechytalo ani na jedno, ani na druhé. Malo to jeden skvelý moment s woo doo drevom a postrehol som možno druhý plán tvorcov, čo by bolo veľmi zaujímavé. Preto nech navždy v pamäti divákov ostane kultová jednotka. 1 z 5 ()

ecceHOMMO

Až príliš to išlo v šľapajách pôvodnej Blair Witch, pričom to neprinieslo absolútne nič nové a nikam sa to neposunulo....A tak nečudo, že divák odchádza sklamaný. ()

Ryuuhei

A já věděl, že to bude průšvih! První trailery vypadaly intenzivně, ale nevěřil jsem, že lze z tématu vydojit něco nového a vůbec i dobrého. Opět výprava do lesů, tentokrát po stopách první „expedice“, kdy se samozřejmě hraje opět na autenticitu, která nicméně vyprchala už dávno. Postavy vesměs nesympatické. Zejména agresivní černoch mi neustále lezl na nervy svým přístupem k věci. Z děje si mohu vytáhnout dva zajímavé prvky - nový koncept woodoo panenky (která by se mi opravdu hodila i ve skutečném životě) a vysvětlení toho, proč v původním snímku na konci jedna z postav stojí v rohu (co oči nevidí, to vám vaz nezlomí, jak se říká). Zbytek? Uřvaný, hysterický, udýchaný - chvílemi jsem se pomalu až styděl, protože to muselo ze dveří vyznít, jako bych koukal na nějaké zvrácené sado-maso a ještě to dával na obdiv skrz domácí kino. K tomu všemu neustálá tma, extrémně amatérsky pojatá kamera a pokus o zbytečná strašení, když se některá z postav náhle objevila (protože tak se to normálně dělá, že jen tak někdo bez sebemenšího hluku najednou stojí vedle vás). A to podlouhlé cosi, ukázané v pár rozklepaných záběrech? Takhle jsem si Blair Witch rozhodně nepředstavoval. A zklamaný nejsem - neměl jsem totiž ani žádná očekávání. 20% ()

Lachtaan

Původní Blair Witch mě tak zaujal, že jsem se jako při nedávném opojení hororem REC rovnou vrhnul na pokračování, u něhož jsem sice narazil na dost rozporuplné názory, ten svůj si člověk samozřejmě musí vytvořit sám. A ten můj se nakonec shoduje s těmi pozitivními, protože si skutečně nemohu vzpomenout, kdy mě naposledy sequel známého hororu neznechutil, ba ale právě naopak. Největší devizou třetího Blair Witch (dvojka mě prostě nelákala) je totiž jeho nervydrásající klaustrofobická závěrečná desetiminutovka. Snad nikdy jsem neviděl v hororu tak nechutné monstrum. ()

BROKEN_

Tomuhle říkám nesnesitelný film. Pokračování kultovního hororu Blair Witch dělá všechno špatně. Je zbytečně větší, ukazuje nám toho víc než je zdrávo a samotné postavy jsou neskutečně otravné. Místama to má fakt dobrou atmosféru a pár děsivých výjevů, ale je toho tak málo, že původní Blair Witch vypadá vedle tohohle jako mistrovský dílo. Asi patnácti minutový finále v domě bylo parádně intenzivní a užil jsem si ho. Ale zbytek filmu je solidní zklamání.  Nejhorší na tom je, že to neskutečně smrdí scénářem. 4/10 ()

uiu

Když film vznikl a bylo tu jen pár hodnocení, svítil v červených barvách a komentáře jej vyzvedávaly do oblak. A já se tak těšila, i když spadl do modrých hodnot, protože jsem si říkala, že ten zbytek jsou jen hateři. Jenomže. Film opravdu není skvělým pokračováním kultovního hororu (ale v porovnání s "dvojkou" z roku 2000 je opravdu slušný). A přitom námět se musel psát sám - bratr Heather, kterému byly 4 roky, když jeho sestra zmizela, se vydává do lesů Blair, aby našel svou sestru, protože je přesvědčen, že stále někde žije díky videu, co nějaký křupan dal na Youtube. Takže s partou kamarádů a křupanem se vydává do lesů spolu s moderní technikou - mini kamery do ucha, drony s kamerami atd. Samozřejmě první otázka je, jak v době, kdy mobil funguje bez nabití jeden den, jim veškerá elektronika funguje několik dní. A jedno klišé se kupí na druhé - první umře samozřejmě černoch. A největší zklamání? Víte co bylo na "jedničce" tak super? Že skoro nic neukázali a divák si hrál se svojí fantazií, zde nám ukázali vše, i jak čarodějnice vypadá a tu vytáhli někde z hororu REC. Škoda. ()

mickyreed

Spousta lidí se mě ptala po prvním díle: Kde je ta čarodějnice? Proč tam nebyla vidět? - to byly otázky, na kterých mohlo pokračování stavět, ale ironicky přesně na tom prohrává... Všudypřítomnej řev je strašně otravnej, celý je to bez nějaké atmošky a pro znalce prvního dílu zabředlý v klišé ... ke škodě se nám nabídne hned několik podob Blair Witch (podivnej slender, votrhaná bábrle pobíhající po lese a domě), ale žádná nemůže konkurovat té původní "neuzřené". ()

venison

Horor "Záhada Blair Witch" bude pro mne navždycky kultovním snímkem, který jsem viděla ve čtrnácti letech v maloměstském kině s kamarádkou úplně jako první horor na plátně.. Zanechal ve mne silný a nezapomenutelný zážitek.. Dodnes bych neměla příjemný pocit sedět uprostřed lesa uvnitř stanu a svítit si baterkou.. Bohužel pokračování s názvem "Blair Witch: 20 let poté" nemá ani střípek této atmosféry.. Největším bonusem původní verze "Záhada Blair Witch" byly nízké prostředky (tvůrci si vystačili opravdu s málem) a také jednoduchý příběh.. Veškerá pokračování dělají tu chybu, že se snaží příběh nafukovat, přikrášlovat, doplňovat o budovy, lidi, skvělou techniku.. První část byla celkem koukatelná, ale při druhé polovině jsem se vyloženě nudila a během scén v domě jsem se vyloženě smála.. Prosím, přestaňte mi prznit můj kult.. ()

yeniczek

Před zhlédnutím si položte otázky: "Je pro mě původní Blair Witch jedna z nejstrašidelnějších věcí, které jsem v té době viděl a od té doby mám v lese po tmě opravdu divný pocit?" "Chci opravdu vědět, co je čarodějnice zač?" "Opravdu potřebuje takový film pokračování?" Pokud jsou odpovědi ANO, NE a NE, tak se nové Blair Witch vyhněte. Lekačky jsou založené pouze na tom, že někdo začne řvát přímo do mikrofonu nebo bouchne do kamery, což má za následek sice úlek, ale z toho, že vám začaly krvácet uši. "Strach" pramení nikoliv z neznámého, ale z toho, že se děsíte, kdy vám opět praskne hlava. Neskutečná bída, kterou si fenomén, jakým Blair Witch je, fakt nezasloužil. 4/10 ()

Mishqo

40-50% ... Ono to vlastne remake není, ale kopíruje tú istú stopu ako pôvodný film. Hrozne málo inovatívnosti na to, že ubehlo už skoro 20 rokov a film aj tak priniesol veľmi málo nového. Síce disponuje istým množstvom trhajúcich momentov, ale je to málo na to aby sa človek úplne ponoril do deja a nechal sa unášať strachom. ()

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování