Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Legendární horor o panence Chuckie, hračce s duší sadistického vraha. Pojďte si hrát!!!  I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou.Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku, který se v průběhu let rozrostl o čtyři další pokračování a letos se dokonce dočká vlastního remaku, hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek. Panenka Chucky totiž není zdaleka tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí prastarého voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a je jasné, že dřív nebo později se svět dozví o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka sprostě kleje, provádí naschvály a občas také s velkou zálibou zabíjí? Je to chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají. Teď za to někteří budou muset zaplatit svým životem. (oficiální text distributora)

dainio

Co napsat k jednomu z největších kultů na poli hororových snímků ? Snad jen, že ani po skoro 13 letech nestratil nic ze svého kouzla. Takovou komorní atmosféru, jenž je podpořena výbornou kamerou (zejména při scénách v bytě) můžou dnešní horor tvůrci, jenom závidět. Herci hrajou přesvědčivě a samotná panenka "Chucky" je vytvořena více než dobře. V některých momentech opravdu vypadala jako člověk. Smekám ! Z mnoha výtečně odvedených scén bych možná vypíchnul famózně nasnímanou scénu vraždy opečovatelky, která vypadne z okna, nebo vzrušující scénu v autě s vpichováním nože do sedačky. Legenda legend ! P.S.: Doporučuji vidět v nočních hodinách, schoulený v peřině. ()

Blacker94

Chucky je dnes už jasná klasika, a i když je dost béčkový, pod tři hvězdičky nejdu ani za nic. Klasické americké horory z osmdesátých let mají své kouzlo, a Chucky není vyjímkou. V některých částech filmu (třeba v noci u Andyho doma) jde docela mráz po zádech, někdy je to klasický film, a v některých částech je až komický, ale to všechno je vlastně jeho plus. ()

Pekisan

Wanna play? Tolko srandy sme si kedysi ako deti robili z babiky menom Chuckie a az teraz som ten film videl. A stale to bola dost velka sranda a skor nez horor mi to pripadalo ako cierna komedia hoci babika bola ciste sadisticke prasa. O dalsie diely vsak urcite nemam zaujem. Dakujem. ()

siloalampa

Na toto sa treba pozerať, keď je vám 12 rokov. Sám doma neskoro v piatok večer. Nikdy naň nezabudnete. Už ste 12 mali? Tak skúste iný film... ()

Ondr@932

Celkem dobrá hororová atmosféra! Zajímavý námět na film, ikdyž celkem dost nerealistický. Ale jo bavil jsem se. 70% ()

CharlieSs

Alex Vincenc, nejlepší role, co tam byla a za tohle musím Tomovi fakt poděkovat. A jak vidím, klasika z 80' a 90' je prostě nejlepší. ()

Kingjiri

Takhle si představuju béčkovej horor. Zdánlivě praštěnej (ale za to velice originální) námět se podařilo na plátno převést tak, že dokáže film být napínavej, strašidelnej i vtipnej zároveň. Přičemž je třeba zdůraznit, že vtipnej je opravdu jen v případech, kdy to tak tvůrci zamýšleli (např. Chuckyho hlášky). Stopáž je pak velice soudná, herecký výkony neurazej a vizuální efekty jsou na svojí dobu i vzhledem k žánru na slušný úrovni. V podstatě vlastně nemám co vyloženě vytknout. Kultovní status naprosto zaslouženej, čtyři silnější hvězdy. ()

alonsanfan odpad!

Jeden z nejhorších úpadků hororového žánru. Zlověstná vraždící panenka! Čím nás tvůrci hororů překvapí příště, zlovětsným vraždícím kobercem? I když mě tak napadá, že koberec (respektive mimozemská entita koberec připomínající, ve skutečnosti byla hrána opravdovým kobercem) už v seriálu účinkoval. Byl to tuším jeden ze starých dílů Star Trek. Tamnější koberec mi ale připadal vtipný. Chucky je jenom blbá a trabná. Slušně řečeno. ()

Alexandre

Dokonalý horor. Dokonalý ve všech směrech, ať už jde o atmosféru, která v tomhle filmu přímo graduje, děj, díky němuž máme o napětí postaráno či o samotný příběh, který je pro tento horor jako stvořený. Excelentní dílo bez jediného hluchého místečka. ()

markotter

Vůbec jsem tenhle film neznal. Náhodou jsem ho shlídnul a musím říct, že vůbec nebyl špatnej. Originální nápad, v první půlce, dokud se Chuckie neprojeví úplně docela napínavý, efektní vraždičky a přirozený herectví malýho kluka. V rámci americkejch hororů určitě lepší průměr, takže tak 75 %. ()

patushik

Dětská hra byl asi první horror, který jsem ještě jako malý viděl na VHSce. A obživlá panenka Chucky mě strašila ještě pár dní po shlédnutí. Myslím, že Chucky strašil a taky odradil od nějakých panenek atp. celou generaci narozenou v 80. letech a za to mu ty 4* dát musíme:) ()

Hermanka

Na dítě horor zapůsobí velice silně, ale doteď v hračkářství vyhlížím "tu zrzavou". Důkaz že film zafungoval. Kvůli tomuto dopadu na mé duševní zdraví musím dát plný počet. ()

Armin82

Když měl tenkrát strejda takovou vymoženost,jako bylo vídeo,byly snímky,který jsme s bráchou viděli snad 100x. A Dětská hra byl jeden z nich. V mém případě je v tom určitě trocha nadsázky,ale co se týče mého bratra,tak ten se kolem 50ti shlédnutí bude motat určitě. Z herců stojí za zmínku asi jen hlavní zaporák Chucky. Panenka vypadala opravdu věrohodně! Její tvůrci výborně zapracovali hlavně na mimice,která je víc než přesvědčivá. Drama a napětí se režisérovi taky podařilo vyvolat a rozhodně jsem měl z Chuckyho jako malej hrůzu...dětská hra nebyl film,který by lámal rekordy ve sledovanosti,ale mě se to líbilo hodně a ani těch několik shlédnutí,nepovažuju za ztrátu času--->80% ()

lakart

I po 20 letech, kdy jsem to viděl poprvé a hrál si s autíčky, se mi film líbil díky atmosféře a skvěle provedené panence, kterou bych osobně nekoupil, i kdybych měl jistotu, že je v pořádku. Jak může taková malá mrcha napáchat tolik škody? Moc dobrý film, kdy se bavíte od začátku do konce a jste opravdu zvědavý, jak to dopadne. Film má obrovský punc originality, který dnešní horory postrádají. 80% ()

Oonika

Na svou dobu asi docela pecka, moje mamina je z toho vystrašená doteď..... Dokonce jedna moje panenka se jmenovala Chuckie, což mi teď přijde docela zvrácený :-)) Ale bála jsem se teda dost nooo... ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Mark Hamill je nový Chucky

Mark Hamill je nový Chucky

31.03.2019

Hororovou klasiku Dětská hra čeká reboot a studio Orion Films čerstvě oznámilo, kdo bude v nové verzi dabovat kultovní vražednou panenku Chuckyho. Roli se upsal slavný herec a zkušený dabér Mark… (více)