Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Legendární horor o panence Chuckie, hračce s duší sadistického vraha. Pojďte si hrát!!!  I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou.Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku, který se v průběhu let rozrostl o čtyři další pokračování a letos se dokonce dočká vlastního remaku, hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek. Panenka Chucky totiž není zdaleka tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí prastarého voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a je jasné, že dřív nebo později se svět dozví o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka sprostě kleje, provádí naschvály a občas také s velkou zálibou zabíjí? Je to chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají. Teď za to někteří budou muset zaplatit svým životem. (oficiální text distributora)

Meow86

Chucky - panďulák s hlavou jako když hoří Brandejs. Taky hlavní aktér mých dětských nočních můr. Nesnáším modrý lacláče! :-) ()

Gig

Začnu, jak začíná film Vinnetoiu I: "Znáteho všichni....". No ovšem tu milou paneku, co chce mít každý. Jenže díky woodoo se do oné panenky vtělí vrah. No ovšem, to jsem já Chuckie, hejhou. Ten mráz zdězství cítím ještě teď. Postupně sice celá série odumírala a z Chuckieho se stával postupně takový panenkový Frankenstain a z hororu černá komedie. Ale zde a možná ještě u druhého dílu se budete krásně bát. Hejhou. ()

Chema4

Celá séria o Chuckym teda ja som videl iba tie novšie su kvalitné sračky, preto som mal obavy si pustiť uplne prvú Childs Play ale nakoniec som sa k tomu činu odhodlal a pocity mam zmiešane. Zo všetkych časti posobi film najvážnejšie. Zrod diabolského Chuckyho bol nápaditý, takže ste skutočne hlavne ako male deti mohli uveriť tomu že je naozaj možne aby vaša babika z izby ožila a to nahana hrozu. Ja osobne som film ako dieťa nikdy nevidel a pravdepodobne aj preto je moje hodnotenie "nižšie". Neposobilo to na mňa nijak zvlašt hrozostrašne skor usmevne hlavne ten záver bol na moj vkus velmi prehnany ale dej ma velmi dobry spád utečie to rychlo. Scena s baterkami mraziva. Za mňa 59%. ()

Nikolas__

Skvělý horor a začátek mé nejoblíbenější série vůbec. Každopádně trošku paradoxně je pro mě jednička jeden z těch slabších dílů, ty co teprve přijdou mi vždycky přišly takové výživnější, samozřejmě až na výjimky. První dětská hra vážně funguje jako úvod, i když občas to na mě působí trošku jako brutálnější pohádka, a přijde mi že to celé často vypadá, že se ještě neděje ta "nejhorší věc" na světě. Chucky zde má ještě takový "nekompletní" charakter, efekty jsou na tu dobu dost vydařený, kamera boží, příběh rezonuje a je to celé krátké a rychlé, původní znění ONLY, herci a postavy fajn, fázování super. Finální soundtrack v titulkách pak naprosto nejdokonalejší. Objektivně mi to přijde něco kolem 80% Žebříček dílů: 02, 05, 04, 07, 01, 06, 03, 08 ()

blondboss

Smrtiaca bábika Chuckyyy!!! Už ako malé deti sme si z tohto snímku robili prdel a Chuckyho som v tom čase žral ako nikdy. Paradoxne mi to neprišlo ani tak strašidelné ako smiešne a už vtedy to bol kult. Samotný nápad je fajn a aj to prevedenie bolo na tú dobu celkom fajn. Trošku mi ale vadilo to také zbytočné naťahovanie deja s tým, že Chuckyho musíš zabiť minimálne 3x, aby ten zmrd šiel dole :) Také jemne infantilné, zároveň ale pobaví. 65 % ()

Elessar.

Tá bábika je ale hnusná. Terminátor normálne, samozrejme vyzerá to ako to vyzerá, ale komu čo vadí, keď sa jedná o vraždiacu potvoru. Geniálne. V rámci žánru. Chudák Andy a jeho oživlá hračka. Počkať ako sa to volá ten chlapec v Toy Story? Andy? Náhoda nemyslím si. Má to svoju atmosféru a ja ju žerem aj s navijakom. Je to proste kult ()

morwen

Bohužel, jsem moc mladý proto se mi to těžce hodnotí.Před 25 lety bych se možná i bál.Ted jsem se spíše bavil.Já to mám zařazené jako Horor / Thriller/ Komedie.Ale i tak je to tvůrčí a nápadité koho by mohlo napadnout že by panenka mohle být zabíják.Ke konci zapomenete že je posedlá vrahem.Já jsem se náramně bavil (tedy v míře jak to jde jen u hororu). ()

Bounder

Poprvé jsem viděl "Child´s play 2" poté jsem hledal první díl. Po jeho shlédnutí sem byl spokojen a všechno to co jsem chtěl po dvojce vidět sem v jedničce viděl . Proto dávám plno . Originalita a napínavost to co v dnešních hororech chybí . ()

Venceslao90

Nebylo to špatné, ale od této dnes již kultovní klasiky jsem toho čekal asi trochu více. Z pohledu dnešního diváka je to spíše průměrnější. Žádnou nervy drásající atmosféru nečekejte. ()

kverula

Tento týden jsem děsně sentimentální. Začalo to hororem TO a skončilo panenkou Chuckie. K televizi jsem opět zasedla s představou, že takhle stará "duchařina" mě nemůže jen tak zaskočit a ejhle, zase omyl. Ta strašně ošklivá rezatá panenka, i když se snaží ještě v krabici o milý úsměv, mě nenechala v klidu. Každou chvíli jsem čekala nějaký úskok, protočení očí, grimasu. Na svou dobu rozhodně jeden z nejlepších hororů. Efekty zadrhávají, ovšem už jen ta představa vraždící panenky, to je žrádlo ještě dnes. ()

MAXIKILLER

Jo tak tohle mi v dětství připravilo několik bezesných a probdělých nocí, kdy jsem nemohl zamhouřit oka. Když jsem se rozhodl pustit si to znovu před dvěma lety, tak mě ten malej zrzavej parchant stále dokázal několikrát pěkně vystrašit. Prostě horrová klasika, na kterou nedám dopustit. ()

YukiKaze

Dodneška vím, že jsem se u toho filmu jako osmiletá hodně bála. S postupem času jsem se bát přestala, přesto jistou dávku strachu si nesu dodnes. ()

LencaN

Na horory jsem zbabělec a nemám je ráda, ale u Dětské hry jsem se kupodivu nebála. Ta panenka se postupem času stala opravdu ohavnou, ale svými rádoby drsnými průpovídkami mě rozesmívala. Takže bych si Chuckieho podobiznu na noční stolek nedala, ale abych se z tohohle filmu klepala strachy, tak to nehrozí. Pro žánr hororu je směšný bubák ostudou. ()

Kontryhelka

Dost povedený horor s oživlou panenkou Chucky. Ten malej hajzlík byl děsnej, vynalézavě vraždil a děsil malýho Andyho a jeho maminku. Viděla jsem všechny pokračování a žádný na tenhle první prostě nemá. Mám tyhle horory ráda, takže jsem si přišla na svý. Když je možnost, klidně si Chuckyho vychutnám pokaždé, když je možnost. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Mark Hamill je nový Chucky

Mark Hamill je nový Chucky

31.03.2019

Hororovou klasiku Dětská hra čeká reboot a studio Orion Films čerstvě oznámilo, kdo bude v nové verzi dabovat kultovní vražednou panenku Chuckyho. Roli se upsal slavný herec a zkušený dabér Mark… (více)