Dětská hra

Child's Play

Detská hra

Horor / Thriller

USA, 1988, 84 min

Z "80kových" hororových sérií je Dětská hra rozhodně ta, kterou zub času nahlodal nejvíc. Zajímavý námět podráží sterilní scénář a možná až přílišně vážné pojetí, které se ovšem postupem času vytrácelo - což je ale v případě Chuckyho jen a jen dobře. Čtvrtý a pátý díl série je z mého pohledu nejlepším přírůstkem do rodiny, protože černá komedie skutečně Chuckymu sluší nejvíc. Přesto jsem v tomto konkrétním případě velmi zvědavý na připravovaný remake, který může opět Chuckyho slávu pozvednout i na poli hororového žánru.(25.8.2011)

Byl bych spíš pro verzi, kde je Chucky panenka posedlá ďáblem, panenka z pekla nebo něco takovýho. Myslím, že fakt, že je v ní jenom převtělenej vrah s koníčkem ve voodoo filmu značně ubírá na strašidelnosti. Stejně jako hlas Brada Dourifa by mohl být nahrazen třeba původním dětským hlasem. Jinak je to ale solidní horůrek, lahůdka pro fanoušky 80. let !(2.5.2010)

• lamps

Co jsem taky mohl čekat, už jen ten námět-) Panenka Chucky by byla jistě skvělou hračkou pro malé děti, která mluví, ráda se pomazlí a díky své velikosti je skoro jako živá. Ovšem jako chladnokrevnému vykonavači pomsty jsem jí moc nevěřil. Zpočátku má sice snímek fajn atmosféru a divák docela napjatě očekává, co ta hračka zase vyvede, ale jakmile se všechno "rozjede" a Chucky začně svým protivníkům sprostě nadávat a vrhat na ně šílené pohledy, čím dál více se ukazuje, že vraždící panenku prostě nelze brát vážně, jak se o to tvůrci bohužel snaží. Tak trochu sice chápu, že na konci 80. let se z toho stal možná i kult, ale já jsem to tvůrcům prostě nezbaštil a to závěrečné parodování Jacka Torrance mi přišlo už vyloženě směšné. Silnější 2*.(15.10.2012)

Atmosférický horor, ktorý ale miestami sklzáva na úroveň akčného thrilleru a ktorého najväčšou slabinou je slabší scenár. Ale rozhodne nejde o zlý film. V porovnaní s tupými horormi plnými "ľakačiek" a so žiadnou atmosférou, Detská hra jednoznačne boduje. A vlastne, už len za ten námet o vraždiacej bábike je tento film hodný tých štyroch hviezdičiek.(11.9.2007)

Dobrá ukázka povedeného klasického hororu: dobře zfilmovaný scénář bez zbytečné vaty a přehnaného rodinného fňukání, dobré obsazení, výborná práce lidí od filmových efektů, která i po třiceti letech ukazuje prostředník CGI a minimum humoru - když záporák po pár dětských hláškách vychrlí první vulgární nadávku, je o zábavu postaráno, aniž by to ublížilo napětí.(30.6.2011)

• - Catherine Hicks (Karen) a Kevin Yagher (tvůrce Chuckyho) se poprvé potkali při natáčení filmu a o rok později se vzali. (HellFire)

• - Autor původního scénáře Don Mancini napínal diváky déle a pohrával si s myšlenkou, že namísto Chuckyho zemřel Andy. Nápad byl využit při natáčení filmu Dětská hra 4: Syndrom Pinocchia. Prohlásil také, že se na začátku počítalo s tím, že film bude satirou na výrobce hraček. (HellFire)

• - Název televizního kanálu, jež na začátku oznamuje smrt Charlese Lee Raye, je W-DOL (což by se dalo přeložit jako dřevěná panenka). (HellFire)