Dětská hra

Child's Play

Detská hra

Horor / Thriller

USA, 1988, 84 min

Takže tento horor som videl po Detskej hre 2, a musím uznať že je to lepšie o niečo. Brad Dourif ako Charles Lee Ray hneď na začiatku ho naháňa detektív a pri úteku ho postrelí do nohy a pritom najlepší Rayuv kamarát Eddie, ho tam nechá. On sa ukryje v hračkárstve a tam vyriekne voodo a jeho duša sa premiestni do jednej z bábik. Ale malý chlapec Andy, bude vidieť v televízore túto bábiku a hneď ju bude chciet tak povie svojej mame aby mu ju kúpila. Lenže tá ju kúpi od nejakého bezdomovca, ktorý po výbuchu v hračkárstve tú bábiku do ktorej sa prevtelil Ray ukradol. A začína sa nervydrásajúce napatie. Bábika ožije a zabíja všetkých s ktorými si to chce vyriadiť. Koniec mi prišiel dosť vydarený zapálenie ohňom a zabitie až do srdca. Celkovo sa jedná o vydarený diel po Detskej hre 2.(13.2.2008)

Geniální slasher. Myslím, že mé tvrzení dokazuje dnes už kultovní panenka Chucky (vtělení psychopatického vraha Charlese Lee Raye), která je vedle trojice Freddy Krueger, Jason Voorhees a Michael Mayers vlastně nejznámější postavou tohoto hororového subžánru. 85%(12.4.2012)

Aj po niekolkych rokoch sa da na tento horor s potesenim pozriet, len dnes som inac vnimal neschopneho policajta, ktory sa nechal Chuckym takmer zabit a jeho reakcie mi liezli o nieco viac na nervy, ako pred 20-timi rokmi, ale inac je to stale zabava divat sa na behajucu hracku s nozom v ruke :-) ________ Catherine Hicks - (Karen Barclay) +++ Chris Sarandon - (Mike Norris) +++ Alex Vincent - (Andy Barclay) +++ Brad Dourif - (Charles Lee Ray / Chucky) +++ Dinah Manoff - (Maggie Peterson) +++ Tommy Swerdlow - (Jack Santos) +++ Jack Colvin - (Dr. Ardmore) +++ Hudba: Joe Renzetti +++ Produkcia: David Kirschner +++(31.10.2013)

U tohoto bezpochyby zajímavého kriminálního hororu mě mrzí jen jedna věc, a to že jsem to neviděl jako dítě. Věřím, že pro ty, kteří to viděli v útlém věku, musí být panenka Chucky kultem. Takhle můžu jen říci, že se jedná o poměrně napínavou podívanou s dobrou atmosérou, ostřejším slovníkem Chuckyho a několika slabšími momenty, které mě trochu vadily, ale jinak musím uznat, že Dětská hra je určitě jedním z nejlepších hororů 80. let. 65%(5.3.2012)

Tak tu zohráva svoju úlohu aj patričná nostalgia, napriek tomu ale prekvapivo Chuckie dokáže vystrašiť aj po 30 rokoch a to nie je fakt úplne na zahodenie. Môžeme celý film vnímať ako implicitnú záležitosť o chýbajúcom a zrejme násilnickom otcovi, pričom chlapec si v Chuckiem nachádza práve chýbajúcu postavu kamaráta a v podstate aj otca. Nedozvieme sa ani okolnosti, prečo žije s mamou osamote a je to dobre. Predovšetkým ale Chuckie dokáže vystrašiť, skôr sa mu to ale darí nie jednoducho popísateľnou tiesnivou atmosférou, ktorá podľa mňa súvisí s predchádzajúcim popisom, ako nejakými šokantnými scénami. Ale aj tie sú zvládnuté uspokojivo.(5.4.2018)

• - Spoiler: Jedná se o jediný film série, ve kterém je postava Chucky vidět v lidské podobě. (Lajty)

• - Hlas Chuckyho nahrával Brad Dourif vždy dopředu, aby se mohl synchronizovat jeho hlas s ústy Chuckyho. (HellFire)

• - Pracovní název filmu byly Blood Buddy, Batteries Not Included a Blood Brother. (Chatterer)