Dětská hra

• USA Child's Play (více)
Trailer

VOD (1)

Legendární horor o panence Chuckie, hračce s duší sadistického vraha. Pojďte si hrát!!!  I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou.Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku, který se v průběhu let rozrostl o čtyři další pokračování a letos se dokonce dočká vlastního remaku, hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek. Panenka Chucky totiž není zdaleka tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí prastarého voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a je jasné, že dřív nebo později se svět dozví o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka sprostě kleje, provádí naschvály a občas také s velkou zálibou zabíjí? Je to chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají. Teď za to někteří budou muset zaplatit svým životem. (oficiální text distributora)

Trailer

freddy

Tenhle film se dal z mého pohledu hodnotit dvěma způsoby. Kdybych bral v úvahu jen to, že jsem Dětskou hru viděl dnes, kdy jsem již dospělý a ani jednou jsem se nevylekal, natož abych pocítil, že koukám na horor, tak bych film označil za průměrný a málo hororový. Jenže je tu jeden fakt, který prostě nemohu pominout. Já tenhle horor dnes neviděl poprvé. Já jsem ho viděl zhruba jako osmileté dítě před nějakými 15 lety, a to v noci, kdy na lidskou (natož potom dětskou) psychiku horor působí nejhůř. Tehdy jsem to opravdu hodně prožíval, hodně jsem se bál, bál jsem se usínat sám a děsil jsem se všech hraček, které jsem měl v pokoji. Po dlouhá léta jsem si pod pojmem strach vybavil právě Chuckyho. Tenhle horor tedy na mě jako na dítě velice zapůsobil a probudil ve mně ohromný strach. A to je právě ten druhý aspekt, podle kterého nakonec také tento film hodnotím. Nezáleží na tom, jak na mě Dětská hra působí teď, ale jak na mě zapůsobila, když jsem jí viděl poprvé jako dítě. Nezapírám, že tenhle film pro mě také znamená ohromnou nostalgii, ale hlavně mohu zodpovědně prohlásit, že tohle je film, který mě dokázal vyděsit snad nejvíce ze všech hororů, které jsem kdy viděl. A proto jsem se rozhodl ohodnotit pěti hvězdami, jelikož když se řekne Dětská hra a Chucky, tak se mi znovu vždy vybaví strach, úzkost, a dlouhá léta neklidných nocí, kdy jsem se v posteli v noci před usnutím docela bál. A to prostě musím ocenit. ()

Jordan

chucky je klasik a jeden z top fimových maniakov-zabijakov a "sériouvých" vrahov po boku freddyho, jasona a michaela myersa; malý chalan tu síce nehrá ako niektoré extrémne talentované prípady chalanov podobného veku (home alone, kramer vs. kramer, shinning), v úvode je trochu iritujúci, no v záverečnej tretine sa to zrazu zlepší a keď ide do tuhého a príde na lámanie chleba, jeho výkon je pozerateľný a príjemne béčkovo-hororový... celé to má fajn atmosféru, je to s radosťou a citom porozprávané a má to kopec maličkých vychytávok, ktoré potešia diváka znalého žánru, ale aj netrénované oko; ()

Joker Punx

Další hororová klasika z mého dětství. Jo jak jsem zažil dobu videopůjčoven, tak tohle byl další horor co jsme měli z videopůjčovny :) Panenku Chucky jsem si oblíbil hned a Brad Dourif jako vrah Charles Lee Ray je dost brutální i když se tam ukáže jenom na začátku filmu, tak pak jak dabuje Chuckyho, tak to je skvělý. Film má dobrou atmosféru ale místama je to takový utahaný a je fakt škoda že do toho filmu nedali víc akce na tak výbornej námět. Film dneska vidim na čtyři hvězdy, ale je to dobrá nostalgie, tak jsem musel dát tu pětku. Jo a první dabing nejlepší - Jiří Pomeje jako Chucky nemá chybu, hrozná prdel jak to dabuje - Ty všivá kurvo! Ty prašivá děvko! Natrhnout píču by si nechtěla? :D Fakt prdel. Druhý dabing MGM na DVD už byl na hovno. Zlátý devadesátky kurva! ;) ()

flanker.27

Málokdy uznávám kultovnost něčeho, ale Chucky je jedna z výjimek. Na začátku devadesátek jsme to hltali celá třída na konci školního roku, když už bylo vysvědčení napsané a bylo třeba nějak zaplnit čas. Takže třída dvanáctiletých děcek sedí před televizí s videem a kouká na horor s voodoo rituály a vraždící panenkou, to vše spolu s učitelkou, která koukala s námi. Dneska by z toho výchovní poradci dostali psotník, ale tenkrát to byl nejlepší zážitek ze školy. Tohle musíte zažít sami, abyste pochopili, proč navzdory všem objektivním výhradám vůči filmu nemůžu dát nižší hodnocení. ()

Disk

Dnes už samozřejmě klasika. První Dětská hra má fantastickou atmosféru, Chucky je dokonalý a Alex Vincent v roli malého Andyho je vynikající. Srovnáme-li Chuckyho a Arnoldova Terminátora, tak vítězí Chucky, protože jednak obstojně hláškuje a jednak je zákeřnější, lstivější a ve vraždách vynalézavější. ()

• Film šel do kin ve stejný den, kdy se Charles Lee Ray převtělí do panenky – 9.11. 1988. (HellFire)
  • Karen Barclay (Catherine Hicks) má na konci filmu zbraň Beretta Model 70 ráže.32 ACP, Eddie Caputo (Neil Giuntoli) má zbraň Ruger Blackhawk ráže 4 5/8 barrel, Mike Norris (Chris Sarandon) používá zbraň Smith & Wesson Model 10 ráže .38 Special a Charles Lee Ray (Brad Dourif) Smith & Wesson Model 19 ráže .357 Magnum. (dc125)

Související novinky

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Mark Hamill je nový Chucky

Mark Hamill je nový Chucky

31.03.2019

Hororovou klasiku Dětská hra čeká reboot a studio Orion Films čerstvě oznámilo, kdo bude v nové verzi dabovat kultovní vražednou panenku Chuckyho. Roli se upsal slavný herec a zkušený dabér Mark… (více)