Dětská hra

Child's Play

Detská hra

Horor / Thriller

USA, 1988, 84 min

DETSKÁ HRA je pre mnohých divákov rovnaká nostalgická záležitosť, ako LEVIATHAN, ALIGÁTOR, PIRAŇA, VOSKOVÉ MÚZEUM a tony ďalších vecí z 80. rokov 20. storočia. Vďaka démonickému zlosynovi (s Dourifovou tvárou a následne Dourifovým hlasom), temnej atmosfére, premysleným vraždám (kladivko, woodoo), zaujímavému hereckému obsadeniu (schopný sedemročný Alex Vincent to i bez mamy, policajta a priľahlých obetí sebavedomo ťahá naprieč celým filmom) a skvelým scénam (takmer hitchcockovská scéna - baterky) to však zvláda i bez nostalgie.(18.10.2004)

Inteligentní thriller plný napětí , s vynikajícími speciálními efekty.Panenka probouzející se k životu vzbuzuje opravdovou hrůzu.Dětská hra se muže řadit ke špičkám svého žánru.Film se stal v roce 1989 jedním z největších kasovních úspěchu společnosti United Artists.Tom Holland byl na madridském festivale Imagfic 1989 oceněn Cenou za režii.(20.10.2006)

Je tu sice pár nelogičností a chyb, ale vzhledem k ostatnímu materiálu nad tím člověk mávne rukou. Dnes už je málokdo, kdo by panenku Chuckie neznal. Jedni se ho bojí, druzí ho milují. Tento snímek mě velice mile překvapil. Sice "vraždící panenka" nevypadá moc děsivě, ale Chuckie je velice dobře udělaný a skoro opravdu jako živý. Když vemu v potaz rok 1988, tak velmi dobrá práce, kdy jeho pohyby ani nevypadají jako panenky. Dějová linka filmu se mi líbila a filmu se podařilo vytvořit dobrou atmosféru, která nepostrádala napětí a nepříjemný pocit. Alex Vincent klučinu zahrál dobře a film tak nestál jen na Chuckiem. Tento film se opravdu nezdráhám označit za legendární, jelikož má vše, co by člověk od hororu z roku 1988 o vraždící panence mohl čekat. I když, je pár věcí co mohli býti lepší, ale čert to vem. :)(4.4.2013)

"Detská hra" tiež už dnes patrí medzi filmovú horrorovú klasiku, ktorá sa natiahla na niekoľko pokračovaní. Pomerne originálna myšlienka o vraždiacej panenke, sa podarila celkom dobre realizovať a dala tak pevný základ, neskôr už dosť rozknísanej, sérii. Reinkarnácia zločinca a vraha Charles Lee Raya do panenky značky GoodGuy a následné dramatické udalosti sú hlavnou osou tohto amerického horroru. ***(28.1.2008)

Osmdesátky byly schopné udělat vraha z kohokoliv a čehokoliv, aniž by příliš nad čímkoliv dumaly (vrah se po černomagickém rituálu převtěluje do kusu plastiku... oh fuck). Série Dětské hry pořád drží rekord v počtu lidí, kteří nejsou schopní odhodit nebo rozkopat půlmetrového zabijáka a raději se nechají na sto způsobů upíchat nožem, udusit fólií či umlátit pravítkem. Do toho něco voodoo a charakteristická panenka Chucky, která mě v dětství děsila k smrti. No jo, nostalgie.(2.1.2014)

• - Chuckyho mal pôvodne hrať a dabovať John Lithgow. (sugy1)

• - Ve scéně, kdy Andy (Alex Vincent) chystá snídani do postele, má ve sklenici nalitý pomerančový džus. Když ale donese tác matce na noční stolek, ve sklenici je mléko. (NewYork93)

• - Maggie měla při hlídání Andyho zemřít ve vaně po zásahu elektřinou. Tato scéna byla nakonec použita ve filmu Chuckyho nevěsta. (HellFire)