Dětská hra

Child's Play

Detská hra

Horor / Thriller

USA, 1988, 84 min

Tak toto je kult na, ktorý sa nezabúda,v mojej nerozvážnosti som naň zabudol, ale spomenul som si, že v detstve ma strašila bábika s milým menom Chuckie a tak som si povedal, že je čas oživiť spomienky. Už v niektorých momentoch je úsmevný, ale stále ma silnú temnú atmosféru. Stále aj po rokoch je pôsobivý, bábika vie nahnať strach, celé prostredie, kde sa väčšinu film odohrával bolo silno atmosferické a film má aj viacero napätých momentov. Kamera bola solídna, herci slušný, dejová linka zaujímavá, len bodycount bol slabučký a tak ani toho gore tu veľa nebolo, ale film hral na iné faktory a tie mu vychádzali.(5.9.2015)

Dnes už poměrně známý horor o vraždící panence, který se probojoval mezi takové legendy jako "Noční můra v Elm Street" nebo "Halloween". V tomto případě se však nejedná o nijak vážnou hororovou podívanou ale spíše o celkem zábavný a nápadem originální filmeček, který sice není moc napínavý nebo dokonce hororový ale uteče dost rychle a po celou svojí stopáž zabaví.(13.1.2010)

Toto je veľmi dobrý horor, pretože operuje na neobvyklom území. Vraždiaca bábika = hrubé zrno! Natočené je to štandartne, bez zvláštnych invenčných prvkov či osobného vkladu režiséra, ale asi dobre - napríklad pri scéne s baterkami ma na nevydržanie mrazí zakaždým. Ešte keby to zlo bolo nejasnejšieho, mystickejšieho pôvodu... [70%](26.8.2007)

Tak tu zohráva svoju úlohu aj patričná nostalgia, napriek tomu ale prekvapivo Chuckie dokáže vystrašiť aj po 30 rokoch a to nie je fakt úplne na zahodenie. Môžeme celý film vnímať ako implicitnú záležitosť o chýbajúcom a zrejme násilnickom otcovi, pričom chlapec si v Chuckiem nachádza práve chýbajúcu postavu kamaráta a v podstate aj otca. Nedozvieme sa ani okolnosti, prečo žije s mamou osamote a je to dobre. Predovšetkým ale Chuckie dokáže vystrašiť, skôr sa mu to ale darí nie jednoducho popísateľnou tiesnivou atmosférou, ktorá podľa mňa súvisí s predchádzajúcim popisom, ako nejakými šokantnými scénami. Ale aj tie sú zvládnuté uspokojivo.(5.4.2018)

S odstupem času lze tento film hodnotit spíš z nostalgického a ikonického hlediska, než pro své reálné filmové kvality. Nicméně ve své době vzbudila vraždící panenka solidní poprask a udělala velký dojem nejen na malé děti :D. Doporučuju pouštět všem dcerkám jako odvykačku závislosti na panenkách :D.(25.3.2014)

• - Pro film byla vytvořena celá řada robotických panenek používaných podle potřeb dané scény. Jednotlivé části panenky se ovládaly joysticky, takže k ovládání panenky bylo potřeba několik lidí najednou. (80s Martin)

• - Maggie měla při hlídání Andyho zemřít ve vaně po zásahu elektřinou. Tato scéna byla nakonec použita ve filmu Chuckyho nevěsta. (HellFire)

• - Catherine Hicks (Karen) a Kevin Yagher (tvůrce Chuckyho) se poprvé potkali při natáčení filmu a o rok později se vzali. (HellFire)