Reklama

Reklama

Dětská hra

  • USA Child's Play (více)
Trailer

Obsahy(1)

Legendární horor o panence Chuckie, hračce s duší sadistického vraha. Pojďte si hrát!!!  I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou.Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku, který se v průběhu let rozrostl o čtyři další pokračování a letos se dokonce dočká vlastního remaku, hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek. Panenka Chucky totiž není zdaleka tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí prastarého voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a je jasné, že dřív nebo později se svět dozví o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka sprostě kleje, provádí naschvály a občas také s velkou zálibou zabíjí? Je to chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají. Teď za to někteří budou muset zaplatit svým životem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (371)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Don Mancini, John Lafia, Tom Holland .. Vrah převtělený do Good Guy panenky mi v dětství naháněl strach a jméno Chucky mě provázelo i na střední (naše fyzikářka jí byla "vražedným" chováním podobná:-)). Netradiční béčkový horor, který postraší a dokonce i pobaví. 70%. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Dětská hra dnes už platí za legendu, ale ze začátku to tenhle horror o vraždící panence neměl tak jednoduché. Snímek se v roce 1989 zúčastnil madridského festivalu Imagfic, kde se postaral o slušnou aférku. Tom Holland byl totiž oceněný cenou za nejlepší režii, což hodně těžko nesli festivaloví kritici, kteří měli jasného favorita v uměleckém kousku La Vouivre od Georgese Wilsona. Porotci byli díky svému verdiktu tvrdě napadáni ze všech stran. Ano, i takhle se rodí kult. Každopádně Chucky se mezi diváky těšil velké oblibě, kladné recenze v odborných časopisech nebo další pokračování tenhle úspěch jenom potvrdily. Režisér Holland projevil svůj smysl pro horror, trikaři odvedli skvělou práci, při níž dokázali věrohodně oživit na první pohled nevinnou panenku a nechat jí vraždit. Za pozornost ještě stojí působivá kamera Billa Butlera (Čelisti), který vytvořil autentickou atmosféru hrůzy ze zdánlvě neživého, všedního předmětu. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Stejně jako většina mainstreamových 80s hororů, ani tenhle není s odstupem sebemíň strašidelný, nicméně zaujme jeho překvapivě funkční high concept a důmyslná filmařina. Potenciál hračky je sice nevytěžen na úplné maximum (brzy přestane být skoro jedno, že jde o hračku a nahradit by ji mohl normální zločinec), ale to mi nakonec ani moc nevadilo. 75 % ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Konečně jsem viděl, jak vznikla panenka Chuckie a musím říct, že ta původní myšlenka je docela prdel. Z filmu je cejtit osmdesátková atmosféra na sta honů. Krví se nešetří, každou chvílí někomu exploduje kus těla, ženský nosí zásadně kudrnatý vlasy a českej dabing se s tím ještě nesere a tak Chuckie hodlá ošukat všechno, co mu přijde pod kudlu. To všechno je sympatický a z dnešního pohledu příjemně úsměvný. Pořád ale lepší, než dnešní remaky, kterým chybí to kouzlo tehdejší doby. ()

tron 

všechny recenze uživatele

"Tak už mi veríš?" - "Áno. Ale kto to uverí mne?" Detská hra je pre mnohých divákov rovnaká nostalgická záležitosť, ako LEVIATHAN, ALIGÁTOR, PIRAŇA, VOSKOVÉ MÚZEUM a tony ďalších vecí z 80. rokov. Vďaka démonickému zlosynovi (s Dourifovou tvárou a následne Dourifovým hlasom), temnej atmosfére, premysleným vraždám (kladivko, woodoo), zaujímavému hereckému obsadeniu (schopný 7-ročný Alex Vincent to i bez mamy, policajta a priľahlých obetí sebavedomo ťahá naprieč celým filmom) a skvelým scénam (cupitanie okolo auta, baterky) to však zvláda i bez nostalgie. Oceňujem tiež v tej dobe módnu pochmúrnu atmosféru veľkomesta, v ktorom ste snáď ešte v menšom bezpečí, než na americkom hixploitation vidieku (Maniac Cop, Cobra atď.). ()

Galerie (154)

Zajímavosti (45)

  • Pro film byla vytvořena celá řada robotických panenek používaných podle potřeb dané scény. Jednotlivé části panenky se ovládaly joysticky, takže k ovládání panenky bylo potřeba několik lidí najednou. (80s Martin)
  • Během premiéry filmu se u sídla společnosti MGM shromáždil dav protestantů, kteří požadovali zákaz filmu s odůvodněním, že film podněcuje násilí u dětí. (HellFire)
  • Tom Holland použil námět z filmu v mnoha svých dalších pracích. V jeho filmech se často lidé setkávají s něčím "nadpřirozeným" a nikdo nechce jim nechce uvěřit. (HellFire)

Související novinky

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,…

Mark Hamill je nový Chucky

Mark Hamill je nový Chucky

31.03.2019

Hororovou klasiku Dětská hra čeká reboot a studio Orion Films čerstvě oznámilo, kdo bude v nové verzi dabovat kultovní vražednou panenku Chuckyho. Roli se upsal slavný herec a zkušený dabér Mark…

Reklama

Reklama