Dětská hra

Child's Play

Detská hra

Horor / Thriller

USA, 1988, 84 min

"Ahoj, jsem Chucky... Chceš semnou si hrát?" Jsem docela ohromen. Je to dobře natočená, má to originální příběh a mrazivou atmosféru. Sadistický vrah se přenese do panenky a začne řádit. Není to dokonalý, ale ani to není průměrný. Je to zase, tak trochu něco jiného a stojí to za podívání. Mně osobně se to líbilo, takže doporučuji. - 80%.(4.2.2018)

Panenka Chuckie je odporně bizarní & dementní hororová postavička a zřejmě jenom díky tomu Dětská hra úplně nezapadla v haldě své béčkové žánrové produkce, neboť splňuje dost parametrů na to, aby byla šmahem odsouzena. Otravní herci, nelogická režie a vraždy překračující mez normálnosti jmenuji jako nejvýraznější. Pro mě obrovské plus byla projekce tohoto filmu v partě celkem šesti lidí, kde film dostal významný nový rozměr, u něhož jsem se nehorázně gebil. 80% s přihlédnutím k zažitým okolnostem a zejména scéně, kde se ten kluk rozštípe v léčebně.. Jinak bych šel na **.(29.9.2012)

CITÁT - Bože, já asi umírám........ Zrození Chuckyho bylo velmi výbušné. Je to jen panenka, vycpaná a vyrobená z umělé hmoty, může oživnout? V tomto příběhu se tak stalo. CITÁT - Já už si nebudu nic vymýšlet....... Scéna s woodoo panenkou v 60 minutě je taky síla. CITÁT - Polib si........ V 75 minutě je scéna jak vystřežená z Terminátora - je povedená a dobrá - tleskal jsem. CITÁT - Ahoj, já jsem Chucky. Chceš si hrát?(11.10.2013)

S odstupem času lze tento film hodnotit spíš z nostalgického a ikonického hlediska, než pro své reálné filmové kvality. Nicméně ve své době vzbudila vraždící panenka solidní poprask a udělala velký dojem nejen na malé děti :D. Doporučuju pouštět všem dcerkám jako odvykačku závislosti na panenkách :D.(25.3.2014)

Tak tu zohráva svoju úlohu aj patričná nostalgia, napriek tomu ale prekvapivo Chuckie dokáže vystrašiť aj po 30 rokoch a to nie je fakt úplne na zahodenie. Môžeme celý film vnímať ako implicitnú záležitosť o chýbajúcom a zrejme násilnickom otcovi, pričom chlapec si v Chuckiem nachádza práve chýbajúcu postavu kamaráta a v podstate aj otca. Nedozvieme sa ani okolnosti, prečo žije s mamou osamote a je to dobre. Predovšetkým ale Chuckie dokáže vystrašiť, skôr sa mu to ale darí nie jednoducho popísateľnou tiesnivou atmosférou, ktorá podľa mňa súvisí s predchádzajúcim popisom, ako nejakými šokantnými scénami. Ale aj tie sú zvládnuté uspokojivo.(5.4.2018)

• - Jako obchod s hračkami pro natáčení posloužila již zavřená čínská restaurace v Chicagu. (HellFire)

• - Během premiéry filmu se u sídla společnosti MGM shromáždil dav protestantů, kteří požadovali zákaz filmu s odůvodněním, že film podněcuje násilí u dětí. (HellFire)

• - Hlas Chuckyho nahrával Brad Dourif vždy dopředu, aby se mohl synchronizovat jeho hlas s ústy Chuckyho. (HellFire)