Dětská hra

Child's Play

Detská hra

Horor / Thriller

USA, 1988, 84 min

Je tu sice pár nelogičností a chyb, ale vzhledem k ostatnímu materiálu nad tím člověk mávne rukou. Dnes už je málokdo, kdo by panenku Chuckie neznal. Jedni se ho bojí, druzí ho milují. Tento snímek mě velice mile překvapil. Sice "vraždící panenka" nevypadá moc děsivě, ale Chuckie je velice dobře udělaný a skoro opravdu jako živý. Když vemu v potaz rok 1988, tak velmi dobrá práce, kdy jeho pohyby ani nevypadají jako panenky. Dějová linka filmu se mi líbila a filmu se podařilo vytvořit dobrou atmosféru, která nepostrádala napětí a nepříjemný pocit. Alex Vincent klučinu zahrál dobře a film tak nestál jen na Chuckiem. Tento film se opravdu nezdráhám označit za legendární, jelikož má vše, co by člověk od hororu z roku 1988 o vraždící panence mohl čekat. I když, je pár věcí co mohli býti lepší, ale čert to vem. :)(4.4.2013)

No čekal jsem teda větší parádu plnou lekaček, temný atmosféry alá 6th Sence, zvrácenejch a úchylnejch vražd nekompromisním Chuckiem, ale ani tak jsem se nenudil. Zpočátku jsem amtosféru poměrně nasával, místama mi u scén docela i tlouklo srdce, ale zhruba po půlce se misky vah přesunuly na poměrně uvolněnější vlnu a mohl jsem si film vychutnávat dál i s trošku větší rezervou. :-)(13.11.2010)

Dnes už poměrně známý horor o vraždící panence, který se probojoval mezi takové legendy jako "Noční můra v Elm Street" nebo "Halloween". V tomto případě se však nejedná o nijak vážnou hororovou podívanou ale spíše o celkem zábavný a nápadem originální filmeček, který sice není moc napínavý nebo dokonce hororový ale uteče dost rychle a po celou svojí stopáž zabaví.(13.1.2010)

Z "80kových" hororových sérií je Dětská hra rozhodně ta, kterou zub času nahlodal nejvíc. Zajímavý námět podráží sterilní scénář a možná až přílišně vážné pojetí, které se ovšem postupem času vytrácelo - což je ale v případě Chuckyho jen a jen dobře. Čtvrtý a pátý díl série je z mého pohledu nejlepším přírůstkem do rodiny, protože černá komedie skutečně Chuckymu sluší nejvíc. Přesto jsem v tomto konkrétním případě velmi zvědavý na připravovaný remake, který může opět Chuckyho slávu pozvednout i na poli hororového žánru.(25.8.2011)

S odstupem času lze tento film hodnotit spíš z nostalgického a ikonického hlediska, než pro své reálné filmové kvality. Nicméně ve své době vzbudila vraždící panenka solidní poprask a udělala velký dojem nejen na malé děti :D. Doporučuju pouštět všem dcerkám jako odvykačku závislosti na panenkách :D.(25.3.2014)

• - Autor původního scénáře Don Mancini napínal diváky déle a pohrával si s myšlenkou, že namísto Chuckyho zemřel Andy. Nápad byl využit při natáčení filmu Dětská hra 4: Syndrom Pinocchia. Prohlásil také, že se na začátku počítalo s tím, že film bude satirou na výrobce hraček. (HellFire)

• - Chuckyho celé jméno zní Charles Lee Ray. Je odvozeno od jmen známých sériových vrahů Charlese Mansona, Lee Harveyho Oswalda a Jamese Earla Raye. (Chatterer)

• - Chuckyho obličej museli ovládat tři lidé najednou. Jeden se staral o pohyb očí, druhý o obočí a líce, třetí ovládal ústa. (80s Martin)