Dětská hra

Detská hra

Horor / Thriller

USA, 1988, 84 min

• Frajer42

Když jsem film viděl kdysi, kdy mi mohlo být kolem 6 let, tak pokud si dobře vzpomínám, tak jsem se snad i trošku bál. Dnes perverzák Chucky působí výhradně úsměvně. Několik hlášek nemá chybu, ale to je asi tak všechno. Jinak je film hrozně debilní a ani trošičku děsivý, což bývá u hororů obvykle průserem. Obvykle znamená, že i tentokrát. Když se tak zamýšlím, tak toho za ten snímek ani moc nestihne. Pobodá pár blbů a Chucky se nechá upéct. Toť přibližně vše. 2*(12.2.2014)

No čekal jsem teda větší parádu plnou lekaček, temný atmosféry alá 6th Sence, zvrácenejch a úchylnejch vražd nekompromisním Chuckiem, ale ani tak jsem se nenudil. Zpočátku jsem amtosféru poměrně nasával, místama mi u scén docela i tlouklo srdce, ale zhruba po půlce se misky vah přesunuly na poměrně uvolněnější vlnu a mohl jsem si film vychutnávat dál i s trošku větší rezervou. :-)(13.11.2010)

Dnes už poměrně známý horor o vraždící panence, který se probojoval mezi takové legendy jako "Noční můra v Elm Street" nebo "Halloween". V tomto případě se však nejedná o nijak vážnou hororovou podívanou ale spíše o celkem zábavný a nápadem originální filmeček, který sice není moc napínavý nebo dokonce hororový ale uteče dost rychle a po celou svojí stopáž zabaví.(13.1.2010)

Aj po niekolkych rokoch sa da na tento horor s potesenim pozriet, len dnes som inac vnimal neschopneho policajta, ktory sa nechal Chuckym takmer zabit a jeho reakcie mi liezli o nieco viac na nervy, ako pred 20-timi rokmi, ale inac je to stale zabava divat sa na behajucu hracku s nozom v ruke :-) ________ Catherine Hicks - (Karen Barclay) +++ Chris Sarandon - (Mike Norris) +++ Alex Vincent - (Andy Barclay) +++ Brad Dourif - (Charles Lee Ray / Chucky) +++ Dinah Manoff - (Maggie Peterson) +++ Tommy Swerdlow - (Jack Santos) +++ Jack Colvin - (Dr. Ardmore) +++ Hudba: Joe Renzetti +++ Produkcia: David Kirschner +++(31.10.2013)

Chuckyho vykrútená hlava vo mne stále vyvoláva zimomriavkový pocit. Možno časom dobrý pocit z filmu klesá a niektoré scény vyznejú smiešnejšie, ale stále si udržuje u mňa dosť vysoké skóre. Možno aj tým, že som si dojem nepokazil ostatnými dielmi a tak si chcem Chuckyho pamätať takto. A musím ale povedať, že darček v podobe takejto bábiky by som neprial nikomu. 65%.(21.3.2008)

• - Chuckyho obličej museli ovládat tři lidé najednou. Jeden se staral o pohyb očí, druhý o obočí a líce, třetí ovládal ústa. (80s Martin)

• - Ve scéně, kde Chucky běží chodbou za Maggie, je doopravdy Chucky hrán mladší sestrou Alexe Vincenta. (Chatterer)

• - Spoiler: Jedná se o jediný film série, ve kterém je postava Chucky vidět v lidské podobě. (Lajty)