Dětská hra

Child's Play

Detská hra

Horor / Thriller

USA, 1988, 84 min

Vzhledem k vazbě série o Chuckym s reálnou kauzou vraždy Jamese Bulgera, jsem velice opatrně sáhla po filmech až v momentě, kdy jsem se přesvědčila, že poslední dva díly jsou jen lehce ujetá hororová zábava. Bohužel první tři díly jsou na tom trochu jinak. Na konci 80. let si Dětská hra vydobyla zvláštní postavení svou originalitou a poměrně chytrým řešením celého nápadu, ale chybou bylo, že se tak záhy film dostal i k těm nejmenším - nejnaivnějším divákům. Drama graduje velice systematicky, duo matka a syn je obsazené slušnými herci - Catherine Hicks se napříště zapsala natolik výrazně, že starostlivou matku si zahrála také například hned v jedenácti sériích seriálu Sedmé nebe. Bohužel pro Alexe Vincenta se účast na první a druhé Dětské hře stala vrcholem a další herecké zkušenosti mu nepřinesli inspiraci k herecké kariéře i v dospělosti. Duo policistů je na tom samozřejmě hůře, jejich kreace hraničí s představením ochotníků. Kdo je na tom ale až skvěle, je samozřejmě tým ovládající Chuckyho a Brad Dourif, bez něhož by série neměla svůj styl. Suma sumárum jde tedy o ve své době invenční horor, který šikovně převrátil téma ze světa dětské imaginace v její pravý opak. Veskrze negativní dopad, který inspiroval skutečné vrahy Roberta Thompsona a Jona Venablesa, bych pak přičítala nevhodně řešenému marketingu a laxní výchově nezodpovědných rodičů.(23.12.2010)

Osmdesátky byly schopné udělat vraha z kohokoliv a čehokoliv, aniž by příliš nad čímkoliv dumaly (vrah se po černomagickém rituálu převtěluje do kusu plastiku... oh fuck). Série Dětské hry pořád drží rekord v počtu lidí, kteří nejsou schopní odhodit nebo rozkopat půlmetrového zabijáka a raději se nechají na sto způsobů upíchat nožem, udusit fólií či umlátit pravítkem. Do toho něco voodoo a charakteristická panenka Chucky, která mě v dětství děsila k smrti. No jo, nostalgie.(2.1.2014)

Child's Play je jeden z nejbrutálnějších hororů z panenkou Chucky. Atmosféra na tu dobu je naprosto fantastická a doplňuje jí skvělá hudba, která přidává celému hororu daleko větší kvalitu. Tady ten největší hororový gurmán nemůže dát špatné hodnocení. Tohle je přesně typ hororu, který nadchne každého hororového diváka.. 9/10 = 96%(6.7.2012)

Keď sa už mám niečoho v hororoch báť, tak určite motívu s bábikami - to ma dokáže vystrašiť asi najviac. V tomto prípade však boli moje obavy zbytočné, žiaden strach nehrozil, dokonca bol miestami ten Chucky celkom sympoš. Na druhú stranu je tu však vydarený čierny humor a pár hlášok, ktoré pobavili. Dokonca ani príbeh samotný nebol najhorší, takže som bol veľmi spokojný. Môžem len odporučiť, hlavne tým, ktorí s horormi ešte len začínajú. 75/100(7.12.2016)

• Frajer42

Když jsem film viděl kdysi, kdy mi mohlo být kolem 6 let, tak pokud si dobře vzpomínám, tak jsem se snad i trošku bál. Dnes perverzák Chucky působí výhradně úsměvně. Několik hlášek nemá chybu, ale to je asi tak všechno. Jinak je film hrozně debilní a ani trošičku děsivý, což bývá u hororů obvykle průserem. Obvykle znamená, že i tentokrát. Když se tak zamýšlím, tak toho za ten snímek ani moc nestihne. Pobodá pár blbů a Chucky se nechá upéct. Toť přibližně vše. 2*(12.2.2014)

• - Pro film byla vytvořena celá řada robotických panenek používaných podle potřeb dané scény. Jednotlivé části panenky se ovládaly joysticky, takže k ovládání panenky bylo potřeba několik lidí najednou. (80s Martin)

• - Tom Holland použil námět z filmu v mnoha svých dalších pracích. V jeho filmech se často lidé setkávají s něčím "nadpřirozeným" a nikdo nechce jim nechce uvěřit. (HellFire)

• - Catherine Hicks (Karen) a Kevin Yagher (tvůrce Chuckyho) se poprvé potkali při natáčení filmu a o rok později se vzali. (HellFire)