Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Legendární horor o panence Chuckie, hračce s duší sadistického vraha. Pojďte si hrát!!!  I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou.Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku, který se v průběhu let rozrostl o čtyři další pokračování a letos se dokonce dočká vlastního remaku, hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek. Panenka Chucky totiž není zdaleka tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí prastarého voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a je jasné, že dřív nebo později se svět dozví o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka sprostě kleje, provádí naschvály a občas také s velkou zálibou zabíjí? Je to chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají. Teď za to někteří budou muset zaplatit svým životem. (oficiální text distributora)

KateW

Je to úchyl! Ale stejně vás baví se na to koukat od začátku do konce. Chucky má kouzlo starých hororů, film je skvělý, ale vraždící panenka je pořád divná ()

horor2

Kultovka + Srdcovka! Chuckie Brad Dourif, který efektivně zabíjí ale i hláškuje :-) Horor, po kterém jsem měl strach, že mě někdy moje vlastní hračky sejmou :-D Chris Sarandon perfektní! Není co více dodat. ()

mchlumak

V 80. letech uměli i podstatně lepší horory, tohle byla taková kravinka a postavy se chvílemi chovají jako dementi, ale jako podkres k sexu dobrý. ()

AgnesDee

V první polovině mě úplně bušilo srdce a zeslabovala jsem si volume, jak jsem z filmu byla nesvá. Ale jakmile Chuckie řekl "You stupid bitch", tak jsem se dost uvolnila. Kdykoli byl na scéně, byla zábava ho sledovat, ač se o to film určitě nesnažil. Navíc to byl velmi dobrý efekt, který vypadal mnohem líp, než jakákoli počítačová animace. ()

Blazkowicz

Chuckie je sympaťák, ale do hororu nebo strašidelnějšího filmu to má daleko. Působilo to víc komicky, napětí a strach nula. Buď to zestárlo anebo to není zas tak povedené. 3* ()

PROTIVETRU

Môj obľúbený horor. Nejde ani tak o hrôzu, v dnešnej dobe bude Charles mnohým skôr nasmiech (ale detského diváka naopak vystraší viac než mnohé iné filmy), ale je to jednoducho klasika ku ktorej mám skvelé spomienky. Ale i bez nostalgie, s nadľadom a odstupom je to skvelá ponurá záležitosť. Lee Ray aj v tele detskej hračky vyzerá ako strašný parchant, ktorému na neštíti spraviť nič a proti nemu trojica sympaťákov, s ktorými je lahké sžiť sa a prežívať to peklo s nima. A aj keď viete, že príjde pokračovanie a Chuckyho nedorazí nik (naopak sa ešte rozmnoží), vám odlahne keď ho roztrielajú na maďer a posledný krát vyhŕkne. "do you wanna plaaaaaaaaaaaaay...." ()

Petr59

Mě se to líbilo. Chvílemi to bylo hodně napínavé. Strašidelné ani moc ne, to však tolik nevadí. Postava Chuckyho se mi hodně líbila, byl skvělý děj a hodně zajímavý konec. Podle mého, to je nadprůměrný horor, nebo spíše thriller. ()

djbarrel

Dětská hra, to byla pecka mého mládí. Dnes mi to už tak skvělé nepřijde, ale i po letech dokáže navodit pocity strachu a beznaděje. Ostatně špatně se lidem vysvětluje, že vrahem je obživlá panenka. V tomhle díle, narozdíl od těch nových se Chucky chová víc drsně a méně vtipně, což je jen dobře. Poměrně zajímavý námět se snoubí s dobrým zpracováním a ani herecké výkony neodradí. Kvalitní film. 78 % ()

waltosin

Začátek nic moc, jak spadla ta ženská z okna a odněkud přiletělo kladívko už jsem se bál že to bude slabý. To jsem se pak, ale šeredně spletl!!! Chuckie začal vraždit jak o závod a já se strachy klepal, byl jsem doma sám :D Ten konec, jak to vypadalo že je mrtvej, tak on znovu vstal vypadal teda ještě strašnějc než předtím a zase na ně útočil s tim svým nožem :D Byl konec a já koukal jak puk a byl jsem posranej strachy :D Tak jsem prohledal celej byt jestli tam není, zavřel všechny okna a zkontroloval zámek u dveří a teprve jsem šel spát :D Dětská hra mě nadchla a takhle jsem se nebál už hodně dlouho, děkuji pane Tome Hollande že jste natočil skvělý horor, kde zabíjí obyčejná panenka. :) :) :) ()

Lajty

Jeden z prvních hororů co jsem viděl a můžu Vám říct, že mi zůstal v paměti dodnes. Vraždící Chucky a chlapec, kterému nikdo nevěří. Skvělá zápletka plná napětí, nečekaných situací a hororové atmosféry řadí tenhle horor mezi špičku. ()

Ljucy

Ohodnotit Chuckie pro mě bylo velmi náročné. Viděla jsem film jako malá skrz pootevřené dveře, protože mi na něj rodiče zakázali koukat. Neposlechla jsem a vím, že už se na ten film nikdy nepodívám. Trauma z panenek ve mě zakořenilo. Za pocity, které Chuckie dokáže v dětech vyvolat, (možná by se více hodilo "za pocity které vyvolával" - dneska toto děti snesou daleko víc) si asi minimálně 3 hvězdičky zaslouží. ()

elanista1

Celkom inteligentny horor so zaujimavou zapletkou a nezvycajnym vrahom. Maly 6rocny chlapec podava mimoriadny vykon, tak ako aj babika, okrem toho zopar strasidelnych scen. Naozaj som stastny ze doma nemame ziadne babiky. ()

martins

Skvělý horor, ďábelská panenka Chucky, ukrývající si v sobě duši psychopata Charlese Lee Raye, ještě dnes mne mrazí, když ten film vidím. Poprvé viděno, ještě snad za komančů v rychlodabingu, byl jsem tehdy o málo starší než hlavní dětský představitel. Ty bezesné noci, když se mi zdálo o tom, jak mne Chucky pronásleduje. ()

Garros

Asi si řeknete: „Ten člověk to nemá v hlavě úplně v pořádku." ... Vůbec se Vám nedivím, rozhodně nemám ;-). Jenže já si nemůžu pomoct, k Dětské hře a panence Chucky mám osobní vztah. Jako malý jsem si pouštěl tento „horor" na VHS místo ranních pohádek, ještě když rodiče spali. Přišlo mi přostě neskutečný, že panenka mluví, že je zlá a chce někomu ublížit! :-) Samozřejmě postupem času jsem zjistil, když už jsem film viděl i v dospělosti, že je velmi průměrný. To ale nemění nic na tom, že v té době to byl skvělý nápad! Za atmosféru, za pocity, které ve mě vyvolával když jsem byl dítě a za to, že hlavní hrdina je můj jmenovec 5* :-). ()

Meow86

Chucky - panďulák s hlavou jako když hoří Brandejs. Taky hlavní aktér mých dětských nočních můr. Nesnáším modrý lacláče! :-) ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Mark Hamill je nový Chucky

Mark Hamill je nový Chucky

31.03.2019

Hororovou klasiku Dětská hra čeká reboot a studio Orion Films čerstvě oznámilo, kdo bude v nové verzi dabovat kultovní vražednou panenku Chuckyho. Roli se upsal slavný herec a zkušený dabér Mark… (více)