• HEED

Blbost, je to vážně počeštěné více, než je zdrávo. Pro naši náturu nic neobvyklého. Co je na facku, tak si trošku špatně vykládají pravidla....ten co je vede ( Libor Bouček) Má přeci hrát toho záporného (tzv Boyárda), ten jim vybírá do kterých komnat se jde a záporně je hecuje, že to nezvládnou...Tady v našem podání všechno házeli na otce Fourase. Otec Fouras ale vždy vystupoval neutrálně v této soutěži.(4.9.2016)

Česká verze Boyardu se mi ohromně líbí. Soutěžení už sice nemá takovou atmosféru jako v původní verzi, ale mě osobně to vůbec nevadí, naopak mi to právě takhle vyhovuje. Dlouhé je to tak akorát, takže to utíká a já se u toho nestíhám nudit (anglická verze je krátká, francouzská někdy až příliš dlouhá) a pevnost je úchvatná sama o sobě, takže ta atmosféra tam prostě bude vždycky. První dva týmy a jejich všichni členové byly super (a z nich hlavně Kohák, Kraus a Kotek) a Bouček, i když je všude, to prostě dělá dobře. A nakonec mi sedl i Otec Fouras po česku. Zpočátku jsem vůči němu měl trochu výhrady, ale Rosák je prostě Rosák a je absolutně bezkonkurenční. Strašně mě to baví a těším se na další týmy, protože nic kvalitnějšího tady najdete (snad kromě Tvojí tváře) už málokdy. Je to prostě zpracované opravdu parádně, a vlastně jediná věc, která mi na tom opravdu nesedí, jsou ty nechutné digitální předěly. 85%.(17.9.2016)

Vůbec mě nepřekvapuje, že hned po prvním díle je zde sotva 60% hodnocení. Českému človíčku se zavděčí snad jen Zubatá. Ano, mohu souhlasit s tvrzením, že Libor Bouček není zcela akční verzí moderátora nebo Jan Rosák asi né vlastní vinnou pokládá docela snadné otázky a ještě snadnější nápovědy, ale kouzlo tak starého pořadu, který po celá léta stále funguje jako kýl na trupu lodi. Moderní doba přináší samo sebou jiné disciplíny a jiná pravidla. Já pevnost sledoval začátkem 90.let jako kluk a i dnes nemohu tvrdit, že by mě soutěž jako televizního diváka nudila. Už dávno jsem si říkal, že by se toho mohli ujmout češi a udělat pár svých dílů. Bohužel se tak stalo až v současné době, kdy jsou diváci zkažení a zavděčit se, je v podstatě nereálný počin.(6.9.2016)

Tak i ČR se zapojila a vyslala své "hvězdy" do této legendární pevnosti. Pamatuju, jak jsem jako malý žral původní francouzskou verzi a tak jsem se rozhodl dát šanci i české verzi, která byla v našich zemích stejně oblíbená jako Hry bez hranic. Panovaly jen jisté obavy z toho, aby to nebylo až tak moc okleštěné, jako podprůměrná britská verze. No, čekal jsem to o něco lepší, ale rozhodně nejsem zklamán. Bouček jako moderátor umí, soutěžící ve většině případů berou hru jako zábavu a to je to hlavní. Jen je škoda, že to produkce (hádám ale že za to může francouzský štáb, který se o to stará) nezkusila dát plnohodnotné, tedy i s Pány temnot. Je to tedy okleštěné, ale ne až do takové míry, že by to bylo na 40minut, jako v UK verzi. Zamrzí i moderní pojetí disciplín, ale to je holt posun doby a to, že to upravují sami francouzi.(5.6.2017)

Původní Boyard jsem milovala a byla soutěží přímo fascinovaná, proto jsem se bála, co s tím Prima provede. Čekala jsem velký průšvih, ale nakonec jsem se bavila a hlasitě podporovala soutěžící. Libor Bouček jako moderátor je špatnou volbou. Třeba ale ze svého stínu ještě vystoupí. Jan Rosák má příjemný hlasový a herecký projev, protože je kultivovaný, ale do Otce Fourase mu hodně chybí. Ten původní byl mnohem víc záhadný, mystický a filosofující, asi za to mohla i ta slušivá maska. Přišlo mi pak hrozně vtipné, když za Rosákem přišli soutěžící do věže a oslovovali ho Dobrý den, Otče Foura. V souteži omezit mluvení a sestřihy, zabírají moc času. Nostalgie dělá divy.(5.9.2016)

• - Všechny soutěžící celebrity za svoje vystoupení v Pevnosti Boyard neobdrží honorář přímo, ale je poskytnut dané charitě, za kterou soutěží. Částka je vždy stanovena na 10 000 Kč. (CANNIBAL)

• - V desátém díle pořadu si roli soutěžícího vyzkoušel herec a dabér Filip Švarc, který v původní francouzské verzi Pevnosti Boyard (od r. 1990) propůjčil svůj hlas moderátorovi Olivierovi Minne. (CANNIBAL)

• - Minimální částka, kterou soutěžící mohou vyhrát, je 100 000 Kč. Maximální je 300 000 Kč. (CANNIBAL)