Pevnost Boyard (TV pořad)

Fort Boyard

Soutěžní / Dobrodružný

Česko, 2016, 18x72-74 min

Michael Čech

Paul Koulak

Účinkují:

Libor Bouček (mod.), Jan Rosák, Anthony Laborde, André Bouchet, Monique Angeon, Agáta Prachařová, Jakub Prachař, Leona Machálková, Vendula Pizingerová, Vanda Hybnerová, Kateřina Neumannová, Vojtěch Kotek, Jakub Kohák, Ondřej Gregor Brzobohatý, Petr Vacek, Miroslav Šimůnek, Tomáš Kraus, Viet Anh Doan, Kristýna Leichtová, Jan Dolanský, Eva Perkausová, Václav Noid Bárta, Monika Leová, David Kraus, Eva Decastelo, Taťána Gregor Brzobohatá, Hana Kynychová, Miroslav Hrabě, Radek Jaroš, Jan Čenský, Lukáš Langmajer, Karel Hynek, Lucie Šilhánová, David Gránský, Ondřej Havel, Jakub Štáfek, Martin Písařík, Richard Nedvěd, Daniel Bambas, Míra Nosek, Jakub Vágner, Eliška Bučková, Lejla Abbasová, Josef Dressler, Filip Švarc, Daniela Šinkorová, Zdeněk Vencl, Antonín Duchoslav, Milan Peroutka ml., Pavel Trávníček, Matěj Dejdar, Martin Dejdar, Ivana Jirešová, Jitka Nováčková, Martin Zounar, Anna Julie Slováčková, Martina Bárta, Vojtěch Bernatský, David Svoboda, Dušan Chrástek, Sagvan Tofi, Lucie Paulová, Veronika Farářová, Roman Šebrle, Lumír Olšovský, Michal Kavalčík, Jiří Mádl, Jan Maxián, Markéta Konvičková, Jakub Voráček, Monika Timková, Sebastian Navrátil, Matěj Ruppert, Nikol Moravcová, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Ondřej Ruml, Albert Černý, Dominika Mesarošová, Petr Buchta, Dagmar Patrasová, Jan Kříž, Michael Foret, Petr Vágner, Kryštof Michal, Olga Lounová, Světlana Nálepková, Markéta Procházková, Matěj Rychlý, Michal Janotka, Zuzana Hejnová, Radek Smoleňák, Dušan Salfický, Nikol Švantnerová, Gabriela Franková, David Křížek

Není to ono, ale propadák to není. Faktem je, že se v soutěži neustále mluví a mluví než aby soutěžící úpěnlivě bojovali v těžkých disciplínách. Na druhou stranu je tu Jan Rosák, jenž je coby Otec Fouras skvělý. Nesnaží se o nějakou imitaci svých předchůdců a jde si vlastní cestou. Za mě comeback na televizní obrazovky jak má být. Jen pořád nemůžu pochopit, proč do každé show cpou jako moderátora Boučka, i když proti němu nic nemám.(4.9.2016)

Tak i ČR se zapojila a vyslala své "hvězdy" do této legendární pevnosti. Pamatuju, jak jsem jako malý žral původní francouzskou verzi a tak jsem se rozhodl dát šanci i české verzi, která byla v našich zemích stejně oblíbená jako Hry bez hranic. Panovaly jen jisté obavy z toho, aby to nebylo až tak moc okleštěné, jako podprůměrná britská verze. No, čekal jsem to o něco lepší, ale rozhodně nejsem zklamán. Bouček jako moderátor umí, soutěžící ve většině případů berou hru jako zábavu a to je to hlavní. Jen je škoda, že to produkce (hádám ale že za to může francouzský štáb, který se o to stará) nezkusila dát plnohodnotné, tedy i s Pány temnot. Je to tedy okleštěné, ale ne až do takové míry, že by to bylo na 40minut, jako v UK verzi. Zamrzí i moderní pojetí disciplín, ale to je holt posun doby a to, že to upravují sami francouzi.(5.6.2017)

Původní Boyard jsem milovala a byla soutěží přímo fascinovaná, proto jsem se bála, co s tím Prima provede. Čekala jsem velký průšvih, ale nakonec jsem se bavila a hlasitě podporovala soutěžící. Libor Bouček jako moderátor je špatnou volbou. Třeba ale ze svého stínu ještě vystoupí. Jan Rosák má příjemný hlasový a herecký projev, protože je kultivovaný, ale do Otce Fourase mu hodně chybí. Ten původní byl mnohem víc záhadný, mystický a filosofující, asi za to mohla i ta slušivá maska. Přišlo mi pak hrozně vtipné, když za Rosákem přišli soutěžící do věže a oslovovali ho Dobrý den, Otče Foura. V souteži omezit mluvení a sestřihy, zabírají moc času. Nostalgie dělá divy.(5.9.2016)

• Teg

U hodnocení je potřeba se odprostit od sentimentu, takže do toho. Prima si pronajala celou pevnost včetně již hotových rekvizit, úkolů, personálu, vybavení atd. Vlastně taková šou na klíč. Nic vlastního do toho český štáv kromě Rosáka nevnesl, proto nemá cenu dávat po technické stránce nějaké vysoké hodnocení. Celé to na mě působí tak, že to vzniklo jako VIP dovolená pro telebrity, které si splnily dětský sen a zároveň se to hodilo do televize, aby se tento drahý výlet několika málo vyvolených zaplatil. Je to smutné, zvlášť když vidíme, že v zahraničí to pojali jinak, zvou do natáčení "normální" lidi, takže se na to dá alespoň koukat. Palec dolů.(11.6.2017)

Čekala jsem, že to bude propadák, ale mile překvapilo. Samozřejmě na starou verzi, kterou mám nostalgicky spojenou s dětstvím, to nemá, ale myslím, že se prima za tento počin nemusí stydět. Někteří diskutéři jsou zbytečně kritičtí a srovnávají neporovnatelné. Reklam je během vysílání požehnaně, ale naštěstí jsem sledovala ze záznamu, takže jsem je mohla přeskočit a odsledovat v kuse. Poměr disciplín a kecacích částí je vyrovnaný, hluchá místa (zatím v prvním díle) nebyla, Paklíč výborný. Hodně diskutovaný je Rosák aka otec Fouras. Tam o podobnosti samozřejmě nemůže být řeč, ale na druhou stranu mi nijak extra nevadí. Myslím, že kamenem úrazu bude především výběr "celebrit". První sestava - Prachař, Dolanský, Kotek, Leichtová a Kynychová - byla vtipná, neměla potřebu se předvádět a sebeprezentovat a fakt se snažili. Uvidíme, jak to bude s dalšími týmy, na nich vlastně úspěch a sledovanost dílů stojí nejvíce.(4.9.2016)

• - V desátém díle pořadu si roli soutěžícího vyzkoušel herec a dabér Filip Švarc, který v původní francouzské verzi Pevnosti Boyard (od r. 1990) propůjčil svůj hlas moderátorovi Olivierovi Minne. (CANNIBAL)

• - Disciplíny jsou stejné jako ve francouzské verzi. K prvním sedmi dílům se v české verzi objevilo 43 různých disciplín, včetně tří různých forem hádanek Otce Foury (Jan Rosák). Jsou jimi Věž, Telefonní budka (obě již od 1. dílu) a Mumie (poprvé v 7. epizodě). (Zdroj: Wikipedia.cz)

• - Celkem soutěžící vyhráli pro dobročinné účely 3 643 420 Kč, což je průměrně na skupinu 202 412 Kč a 40 482 Kč na soutěžícího. (mar48)