Za sklem

• Slovensko Za sklom
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (více)

Série(3) / Epizody(26)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

Brroma

Velmi dobrý serial. Na slovenské poměry až překvapivě. Velmi mě bavila postava Nora ač nebylo vždy jasné jestli hraje fér měla jsem hor ráda.Dokonce se těším i na druhou řadu, což u kriminálek říkám jen málokdy. Případy byly zajímavé a hlavní dějová linka také. Po zhlédnutí seriálu jsem si dokonce říkala, jestli má cenu žít v této zemi, protože toto se děje i v Česku. Seriál doporučuji těm, kterým se líbila česká expozitura. ()

bohzde

Na slovenskou produkci dobré, Barťák jako záporák je úžasný. Akorát ty chytráci co dělali hudbu k seriálu - Juraj Benetin, Ozo Guttler, Lukáš Fila, Ľuboslav Petruška - asi fandové Depeche Mode. Trapný! ()

Milonak

V podstatě je to strašně hloupé a nudné. "Odmáznite" pozlátko a je z toho takový legrační seriál s atmosférou a příběhem pro děti. Rádobysiláci v hlavních rolích tomu nepomůžou. Ať už je to jakkoliv rádoby blízké realitě( jakože není), tak se to tvůrcům těžce nepovedlo. Proč musí být spousta seriálů - které mají slušný potenciál - takto udělaná - na efekt, bez aspoň trošku věrohodnosti a kouska reality??? ()

Konev

Ze začátku to vypadalo jako dobrý krimi seriál, ale pak se to zvrtlo a rozvětlilo v tolik různých možností, až se to úplně ztratilo. Jestli takhle pracuje slovenská polícia, tak tě búh. 2 policajti, kteří nerespektují žádná pravidla, neschopná šéfka a ten poslední díl, tak ten to úplně zazdil! ()

bratr_jezek

Slovenská varianta na českou Expozituru nevyznívá úplně špatně. Hlavně hlavní vyšetřovatelé Noro a Maxo jsou velmi zajímavé figurky. Škoda, že ostatní jim jen přizvukují, tempo nabourává trochu moc pravdivý náhled do mafiánských praktik, se kterými nemá šanci hnout ani elitní policejní tým. Grázlové vám za chvilku svou nepostižitelností lezou na nervy, když už někoho policie přimáčkne, zemře. Otevřený konec první série vyvolává řadu otázek, co byl záměr a co bylo jen špinavá hra. Obsazení Bartošky do roličky mafiána je víc než úsměvné a spolu s jinými podprůměrnými výkony bohužel sráží celkem zajímavý seriál s chytlavou znělkou do průměruj jiných, daleko slabších. ()

isterion

Jednotlivé epizódy len pomaly odkrývali príbeh, ktorý dobre korešponduje so slovenskou realitou a nepriamo ukazuje, ako to u nás naozaj vyzerá ... ()

BlackDemon

Atmosféra neskutočná, kamera, strih výborné. Na naše pomery výrazný nadpriemer, ktorý kazia niektoré ženské herecké výkony / v prvej serii novinárka, v druhej extrémne zlá Kanócz/. Bartoška, Koleník a Maštalír si idú oproti ostatným inú - vyššiu ligu. Neprekvapí ma, ak vznikne aj tretia séria. ()

Matrix44

Hodnotím po zhliadnutí 1. a 2. série seriálu. Na Slovenské pomery veľmi dobre natočené a slušná kamera. Aj scenár bol dobrý. Bohužiaľ v druhej sérii sa ukázalo prečo bol seriál vlastne natočený. Vďaka postavám mal v očiach celej verejnosti poškodiť celú našu vládu, podporiť migráciu a z Rusov urobiť teroristov. Takže seriál financovaný zo zahraničia na manipulovanie z verejnou mienkou. Ale ak to beriem ako čistú fikciu, tak dávam 3 hviezdičky. ()

5Se

Super seriál, ktorý som veľmi nechcela vidieť, lebo som nečakala, že slovenská tvorba môže vyprodukovať niečo, čo ma bude baviť, ale som milo prekvapená. Hlavne tretia séria si nekladie servítku pred ústa a odráža dianie na politickej scéne. Veľakrát zostanem v nemom úžase, ako to mohlo dospieť až do takéhoto štádia. Dokonca aj výkon Tomáša Maštalíra bol super, nemám ho rada, ale táto úloha mu sadla neskutočne. Chválim výber hercov a ich výkony. Tento seriál by si mali pozrieť čo najviac ľudí, nech sa im otvoria oči. ()

concepcion

Dávam 4 hviezdy za pomerne dobrý výkon na slovenské pomery. Kvalitné výkony dobrých hercov. Komparz a niektorí herci zase slabšie. Štyri hviezdičky za dobrý námet, potom inšpirovaná 3. séria skutočnosťou - takže kuráž také niečo spracovať a celkovo veľmi dobré na slovenskú produkciu. K dokonalosti ale ešte chýba. ()

provehob odpad!

"This game/movie/series is about what is wrong and what is right, written by people who think they're always right." ()

mikinko51

Výborný seriál s výborným hereckým obsadením. Jediným negatívom je to, že HNOJ-ka vysiela celý večer sračky a tento výborný počin potom púšťa pred polnocou ... ()