Za sklem

• Slovensko Za sklom
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (více)

Série(3) / Epizody(26)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

bykes

Ako, celkom okej, kvalita medzi sériami premenlivá, policajt na Porsche a zábery z dronu, chápeme, no veď dobre. Scenáristi varili záver z vody, to že kopírovali skutočnosť je v poriadku, ale o to viac je znateľné keď dolepili zvyšok a nie práve najlepšie. ()

JimWalker007

Tak sme sa zasmiali. Kvalita stúpa, už sa to podobná na nemeckú Kobru, s autami, no zatiaľ bez diaľnice...tú ešte nedostavali. Nálet kamery nad skladom skvelý, pripomína to skutočnú filmárčinu.Naháňačka i fight z úvodu pomalé, choreograficky vyumelkované, protagonisti si dávali pozor, aby si neublížili. V skutočnosti bitky prebiehajú hnusne rýchlo, špinavo a tvrdo. Potešili miestami vtipné dialógy. Treba tomu dať šancu, snaha sa cení, holohlavý Maštalír je konečne cool, asi najviac od čias, ked daboval agenta DiNozza v seriáli NCIS. Ondríkovi tiež postava darebáka celkom sadla, prehadzovačka má na tom výrazný podiel. Tri hviezdičky za snahu. ()

tosastava odpad!

Telenovelová scenáristka si pozrela pár lacných krimiseriálov a vuála,máme ˇužasný" seriál pre dementných divákov . Okrem iných nezmyslov;u nás je "bežný" jav, že sa naši policajti vozia na športiakoch :-D ()

vladi3

mame tu dvoch policajtov, dobreho a zleho... mame tu asi 15 hercov, kazdy zly... mame tu styroch tvorcov hudby, ktori sa nezmohli na nic ine, len na vykradanie sicaria a true detective.... a cely serial vlastne vykrada kadeco... v serialovej reci: stoji za hovno... ()

Jard

Veľmi dobre spracovaný kriminálny seriál. Nikdy som nedúfal, že také niečo sa dokáže na Slovensku natočiť. Herecké výkony boli naozaj na vysokej úrovni. 90% ()

luco323

Zakomplexovaný kokoti. Takto jeden môj známy verejne nazval samozvaných filmových kritikov tu na csfd. No a po tomto šoku čo som práve zažil keď vidím, že jediný vysielaný slovenský seriál, čo sa dá pozerať, je na slušnej úrovni a z môjho pohľadu by sa nestratil ani vo svete má okolo 60%, musím mu ja len dať za pravdu. Ste tu banda sprostých kokotov ktorý sa odbavujú na dobrom seriáli len preto, že je to slovenská produkcia a nie nejaký Spielberg. ()

capone

budme realisti, toto je Slovensko serialy sa postupne u nas vyvijaju aj do kvality. Tento patri medzi ne urcite. Urcite aj tu su nelogicke veci a dialogy niekedy trapne a o situaciach nehovorim. Napriek tomu chcem povedat ze serial graduje, hudba je naozaj dobra, niektore zabery kamerou naozaj skvele, snaha poukazat na iste udalosti v nasom state nepriamo musia byt opatrne a tak to tvorcovia musia nejako vtesnat do tohto serialu co niekedy narusa jeho plynulost ovsem snaha sa ceni. Tiez sa mi pacia herci. Este tak zopar upgradov tohto serialu a dostaneme skvele dielo. Nezabudajme ze urobit kvalitny serial s prepojenim na politiku je velmi velmi narocne. Za tie 4 hviezdy to vsak tentoraz naozaj stoji. ()

ouki81

Hohoho...naši slovenští bratia se toho nebojí. Tenhle seriál bych chtěl vidět i se zápletkou z našich luhů a hájů. To by bylo pokoukáníčko.Ale i tak si český divák přijde na své. Celým seriálem se táhne jako červená nit směs chamtivosti,pohrdání "obyčejnými" lidmi a pocit vlastní nepostihnutelnosti na straně padouchů a stále narůstající vztek a frustrace na straně klaďasů.I když...v tomhle seriálu není nikdo úplně bez viny.Přiměřeně akční, se skvělým hudebním doprovodem a výbornými hereckými výkony. Hlavně Kramár svou roli Voznera/Kočnera zahrál perfektně. ()

karelkilian

Seriál Za sklom zrál doslova jako víno. První sezóna byla dobrá. Koleníkovi a Maštalírovi jejich role sedly takřka dokonale. Druhá sezóna byla ještě lepší a musím říci, že jsme se až do posledního dílu dohadovali, jak to vlastně bude s jedním z hlavních představitelů. Zradil, nebo nezradil?   Třetí sezóna byla doslova brilantní. Není tajemstvím, že je inspirována vraždou Jána Kuciaka a jeho snoubenky, a nutno uznat, že seriál se velmi přesně drží známých faktů. Kolem toho samozřejmě rozehrává i další příběhy, které jsou fantazií scénáristů, avšak to rozhodně není na škodu.   Seriál ukazuje propojení mafie, podsvětí a politiky. V něčem vychází ze známých důkazů, někde logicky usuzuje. Každopádně Slováci mají můj obdiv za to, že vůbec něco takového natočili. Obávám se, že naši filmaři mají z takových témat bláto na hřišti. Přeci jen dotace jsou dotace a naštvat mocné by se jim nemuselo vyplatit.   Každopádně děj byl zajímavý, plný často nečekaných zvratů. Paranoia vyšetřovatelů se plynule přenášela na diváky, kteří postupně ztráceli důvěru v jednotlivé postavy. Chválím vcelku vydařené finále. Je otázkou, zda se v tomto případě dá mluvit o dobrém konci - asi spíš ne, vezmu-li v úvahu, jak skončila pro mne nejvíce důvěryhodná postava.   Hodně jsem uvažoval, jak tento seriál vlastně ohodnotit. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Kdyby byla možnost dát tři a půl, tak mám jasno. Nakonec tedy dám první a druhé sérii tři, hvězdy třetí čtyři a celkově také čtyři hvězdičky s přimhouřeným okem. Ve prospěch té hvězdičky navíc přispěla hlavně odvaha něco takového vůbec natočit. Klobouk dolů, bratia! ()

kremer

Mám pocit, že tvorcovia pozerajú priveľa seriálov typu CSI Miami. Slovenskí vyšetrovatelia chodiaci do bordelu a voziaci sa na Porsche? Vyobliekaní chodia tiež ako metrosexuáli prezentujúc svoje "hrudníčky"...A "Národna protizločinecká jednotka" je tiež top. Nezaškodilo by trochu slovenských reálií, navyše príbehom sa zabudli asi niekde v 90-tych rokoch. Niekoľko zbytočných scén, ako vojdeme autom do jednosmerky, zastaví nás hliadka, ukážeme preukaz a pustia nás ďalej. Na čo tam bola táto scéna nechápem. Dosť neuveriteľné, ale pozitívom je aspoň, že sa natočilo niečo nové. ()

hawkins

Na nasu serialovu tvorbu urcite viac nez pozitivna vec. Hlavne postavy zahrane viac nez dobre , vyborne nahlaskovane , vystizna spinava atmosfera. Jedine minus ktore sa ale da prepacit je nezazivne a amaterske prevedenie bitiek ()

dj_p_j

Ak by som mal chut na fantasy, pozriem si Pana prstenov. Ak by som mal chut na akciu a "tvrdasov", pozriem si 96 hodin. Obavam sa ale, ze na nieco s od veci obsadenim a retardovanym scenarom a dialogmi len tak lahko chut nedostanem. Napriklad taky cesky Labyrint bol sice tiez trochu mimo, ale oproti tomuto je to prudko pozeratelna kriminalka. Jednu hviezdicku davam za to, ze Kolenik nehral hlavnu ulohu v 96 hodinach. ()

sokisk

Ak sa pozrieme ake serialy sme mali na Slovensku doteraz, tak konecne mozem povedat, ze sa posuvame. Nevravim, ze to je bez chyb, ale v porovnani so vsetkym co sme doteraz mali musim dat 4*. Zamyslel by som sa nad tymi trapnymi bitkami, ale inak aj kamera aj zvuk podla mna vysoko nad slovensky priemer. ()

ramirez5

Povedal som si, že dám šancu aj slovenským tvorcom. Kriminálky zbožňujem takže nebolo o čom. Zaskočený som však zostal už po prvých minútach. Absolútne nezvládnutá úvodná scéna, dlho som niečo tak amatérsky zahrané nevidel. Ďalší šok prišiel v podobe intra, povedal som si, že si robia tvorcovia asi piču z nás všetkých. Temný prípad po slovensky sa teda mohol začať, problém bol, že od temnej a pochmúrnej atmosféry, ako ju mnohí nazývajú to má veľmi ďaleko. O atmosfére sa tu ani nemožno baviť. Koleníkovo Porsche ala Saga Norenová polícia Malmo to bol vrchol. Ale predsa len sa útrapy nekončili. Hlavná stanica, ktorá vyzerá ako kriminálka v nórskom Osle....oblečenie hlavných protagonistov nakúpené podľa najnovších trendov, pretože presne tak sa policajti a detektívi obliekajú. A kto to tu zrovnáva s CSI alebo Kobrou 11 by sa mal trochu zobudiť, nie je rok 2006. Toto je totálna vykrádačka Mostu a Temného prípadu zlatí a nie 10 ročných starých pseudokrimiserialov. Ach aké je slovenské publikum za opicami.... (Hodnotil som len 1. diel, na ostatné nemám nervy.) ()

Blumental

Herci ako Koleník či Ondrík by si zaslúžili lepší scenár, tie prihlúple schematické dialógy už nezachránia. Pritom Ondrík ukazuje potenciál pre záporné postavy priam dennisovo-hopperovských rozmerov! ()

stadler

Priznám sa že som sa na tento seriál tešil ako dieťa na Vianoce. Upútavky, bilbórdy, dobrá hudba, skvelí herci... Musím však povedať že veľké sklamanie. Major František "Bobor" Boborovský ako zabiják "Tajson" ?!? Na smiech... Môže si aj stokrát oholiť hlavu... Policajti, ozajstní slovenskí policajti prikladajú pištole k hlavám mafiánom alebo ich právnemu zástupcovi? Prosím vás...! K tomu placky na šnúrkach na krku á la Steven Seagal, kolty akože nenápadne trčiace z púzdier na zadkoch... Už pri scéne sexu s vdovou v deň pohrebu som spozornel že niečo nebude s kostolným riadom, vysvetlenie na záver bolo tak pre chovancov z Olichova. Korunu všetkému nasadil ten debilný záver. Óberzloducha Bartošku podrazí policajt hrajúci akože na dve strany a tento ho po prepustení z vyšetrovačky za odmenu prijme za šoféra ?!? Čo je to za bullshit?!? ()

SPiNN3R

Možno som mohol o jednu hviezdičku ubrať ale dám ju tam z princípu a to preto, lebo sa konečne niekto snaží vytvoriť seriál, ktorý má v sebe kus akcie a povedal by som že sa až tolko neoddialuje realite dnešného sveta. Povedal by som že na pomery našej krajiny je to fakt dobrý vytvor. ()