Za sklem

• Slovensko Za sklom
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (více)

Série(3) / Epizody(26)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

Trsto

prvý postreh : pane bože .... ešte som len začal pozerať a už ma bolia oči ... hrozný, chaotický strih a tá kamera .... scéna policajnej akcie, zábery naháňačky, potom boj ...totálne amatérsky prevedené ... uvidíme čo dej a ostatné napovie v ďalšom priebehu Hlavné postavy povedzme OK , vedľajšie to bol vo väčšine prípadov hrôza a des ... Napr. tá objemnejšia devenka , ktorá sa snažila hrať reportérku s mikrofónom za policajnými páskami a mykala s rukou zo strany na stranu ako keby mala záchvat...a ten výzor v tvári stál tiež za to ... uvidíme čo povedia ďalšie časti . ()

kingpsch

vidim ze true detective zanechal v tuzemskych tvorcoch odkaz.nejake naznaky aj v ceskom seriali RAPL a teraz ZA SKLOM.no co napisat niektore sceny a dialogy vyslovene smiesne a trapne. to iste aj v realiach oddelenie je jak americka FBI Kolenik chodi na porsche no troska nerealne a to nehovorim o super bitkach to uz je iny zaner ()

kiararaftl

Dať tomuto seriálu odpad je neobjektívne. Na slovenské pomery je to skvelé. To, že sa film odohráva v krásnych priestoroch a policajti chodia na 100 ročnom porsche je irelevantné. V Kostiach a iných svetoznámych skvostov sú presne takéto nelogičnosti a nikomu to nevadí. Rovnako je nemožné porovnávať rozpočet. Z hereckých úloh je bohužiaľ čistá katastrofa predstaviteľka vdovy. Táto inak výborná divadelná herečka predvádza výkon hodný 0! Ani jeden pocit som jej neverila. Naopak Maštalír našiel cestu ako byť vynikajúcim divadelným aj televíznym hercom a už ma málokto presvedčí, že nepatrí do absolútnej špičky slovenských hercov. Zdatne s Milanom Ondríkom. Čo ten predvádza v Eve Novej ale aj tu je niečo úžasné! ()

Eire

vojna policajtov po slovensky... v 2018 Slovakistan povstal proti oli aj garchom po vrazde Kuciaka a co sa stalo? ZVOLILI ego/maniakov a FICKO sa coskoro vrati a zacne kraglovat. Zilinka uz zacal.... Aspon ze bratia sa zbavili Slovenskeho estebaka vo vlade a alkoholika na hrade.... Bude konconm roka EXODUS do CR, NSR a do Viedne, ci Ameriky??? We ll see...serial 50% max... ()

andrewXx

Prvá epizóda si našliapla fakt skvele. Ponúkla vážny a pochmúrny dej s vyvrcholením, ktoré dokázalo šokovať. Dvojica Maštalír, Koleník šlape ako hodinky a na slovenské pomery sa jedná konečne o seriál, ktorý sa dá naozaj pozerať a zaujme. Dúfam, že si ďalšie diely zachovajú minimálne kvalitu toho prvého a tvorcovia to nepokašlú tak, ako to väčšinou majú vo zvyku. Ak by však budúce diely kvalitou ešte stúpli, budem konečne hrdý na slovenskú televíznu tvorbu. Pilot super, uvidíme čo bude ďalej. ()

oSiSko

Po Dr. Ludsky prišiel konečne ďalší kvalitný seriál. Po 4 dieloch musím povedať, že od hereckých výkonov, cez dej, zápletku, atmosféru či hudbu sa mi to veľmi pozdáva, len tak ďalej. EDIT : Po 3. sérii, ževraj záverečnej, dúfam, že nie, treba povedať, že nič lepšie na Slovensku ešte natočené nebolo, elitní herci, ktorí ukázali, že keď nemusia hrať nejaké zúfale pseudokomediálne denné seriály, ale majú čas na natočenie kvalitného seriálu, tak sú svetovými hercami. 10/10 ()

tatka

Nemôžem si pomôcť, ale Ján Koleník mi pripomína Brandtnera z komisára Rexa. Keď to pozerám, furt čakám, kedy spoza auta vyskočí statný chlpatý nemecký ovčiak s bezchybným chrupom. A nevyskočí, vyskočí nejaký chlpatý herec. To ma dosť se.....rozptyľuje. ()

hony23

No vida, tak i Maďaři ze severní strany Dunaje dokáží natočit krimiseriál mající gule! Dobrý příběh, skvělé výkony herců, Jirka Bartoška jako dokonalý padouch, divácky atraktivní akční scény natočené tak, aby byly uvěřitelné, líbivá hudba a skvělá kamera - to vše udělalo z Bratislavy atraktivní centrum organizovaného zločinu střední Evropy. Pouze ten závěr první série na mě působil trochu rozpačitě, chybělo tomu patřičné vygradování dějové linky, na druhou stranu si díky tomu nechali autoři spoustu možností, jak pokračovat dál v druhé sérii, na kterou se opravdu těším. ()

ZetDaElO

Seriál, od ktorého som nemal žiadne očakávanie, respektíve začal som ho sledovať s vopred stanoveným odsúdením. Za to, si Za sklom zaslúži pochvalu - mýlil som sa. Na slovenské pomery pomerne ambiciózny projekt má prekvapivo najväčšiu devízu v príbehu. Nečaká nás žiadna kriminálka, kde dvojica hrdinov vyrieši v každej epizóde jeden prípad, ale poctivo budovaná zápletka, ktorá je navyše veľmi kritická ku stavu dnešnej polície a spoločnosti na Slovensku. Za odvážny satirický moment, kvôli ktorému sa oplatí čakať až do poslednej epizódy dávam veľké plus. V hereckom obsadení hrajú prím Maštalír a prekvapujúco Magálová, Koleník je ťažko uveriteľný a najväčší prepadák je lobotomický výkon Kostelného. Veľkú pochvalu si seriál zaslúži aj za hudbu od Korben Dallas, škoda však, že sa motívy často opakujú. Odvrátená strana Za sklom je jeho spracovanie. Divák sa neubráni dojmu, že tvorcovia chceli zbúchať celé natáčanie za 2 slnečné týždne. Atmosféra je to, čo seriálu chýba najviac. Pridať pochmúrnosť, dážď, jeseň, tmu a príbeh by vyznel úplne inak. Ku tomu sa pridáva stará bolesť slovenskej kinematografie a to budovanie napätia. V Za sklom sa jej opäť nedočkáte, pretože všetko to vyzerá umelé, nelogické, neprirodzené a príliš Panelákovo. Ani efektné zábery dronov na Bratislavu nepomáhajú atraktívnosti, keďže málokedy sú zakomponované do deja a pôsobia iba ako klipy medzi dialógmi. Celkovo si Za sklom ale nezaslúži nezmyselne nízke hodnotenia. Áno, nie je to True Detective, ale na slovenské pomery určite nadštandardný počin. Verím, že druhá séria bude ešte o level lepšia. 6/10 ()

VLADEK odpad!

Viděna jen první epizoda (celá) a pro mne dále ukončeno. Nevěřím, že to bude lepší. Je to prostě československy patetické, což je ta nejhorší varianta. Komunisty a luďáky zničený Prešpork se vydává za něco čím už 50 let není. Nemohu najít jediný důvod proč dát jen jednu hvězdičku. A opravdu považuji za trapné a opět patetické, když tady někdo argumentuje severskými detektivkami nebo něčím jiným. Jediné k čemu je seriál dobrý, že taky odhalí a prozradí kdo (co) je hlasující komentátor zač. ()

`barocco

Jednoznacne pozitivny pocin a konecne siahnutie si sebavedome na krimi zaner z tej najvyssej pozicie. Isto ze este sa treba vela ucit ale z pohladu ze sukromna telka robi to co uz mala statna telka robit davno je to viac nez sympaticke. Snaha tvorcov je dalej ako len ostat v slovenskom priemere a na snimke to vidno. Buddy dvojica je absolutne bezchybna a ked serial dostane sancu aj v buducnosti je mozne urobit ikonicky serial ktory moze mat odozvu i po rokoch. Zrejme vsetko je otazka financii ale osobne verim ze ak nespustia latku serial je schopny rotovat nielen na ceskej Prime ale aj na inych stredoeuropskych obrazovkach. A potom by to uz mohlo byt aj financne pokryte a tento pocin by mohol byt na obrazovkach i trvalejsie. Hodnotenie v ramci slovenskej tvorby, ale serial nas nepustil kym sme neodpozerali celu prvu seriu. A to je super. Niektori stale zabudaju ze film i telka je v prvom rade zabava a hra ktoru s vami hraju tvorcovia a ta sa podla mna podarila. ()

kacer4

Zatiaľ je to najlepšie, čo som v slovenskej seriálej tvorbe videl (mimo dokumentov). Toto bolo za posledné roky jediné, čo som dokázal sledovať v komerčnej televízii (aj keď len v archíve). Z hlavnej dvojice by som pochválíl Maštalíra. Koleník sa tvári síce drsne, ale výkonom zaostal. Prekvapila Magálová, ktorá to miestami výrazne ťahala. Dejovo je to asi štandart, scenáristi mohli ísť trochu hlbšie. Seriál tu má hodnotenie 67%, čo je podľa mňa o min 10% ako si zaslúži. Stále ma ťaží ale otázka, či je ten Dunaj fakt taký špinavý alebo ho tvorcovia len tak upravili... ()

brasek

1. séria - nevidel. 2. séria: Seriál má potenciál zaujať, ale miestami divne prekvapí scenár. Scenáristi nemali dosť svojej fantázie a tak pomiešali vládnu garnitúru doby mečiarizmu s garnitúrou dnešnou, doplnili do príbehu aktuálne záujmové osoby, len ich premenovali aby to nebudilo pohoršenie, dokonca použili prezývky politikov a samotné ich výroky. Fakt potom človek má pocit, že každý druhý je tu gangster. Príbeh je miestami iba pár holých obrázkov, niekedy mi rozum zastavil stáť nad Kamilou Magálovou (teda jej postava má kompromitujúci materiál z takých miest, že to naozaj mohli získať len screenom zo seriálu :-D). Finále snímku je dopredu známe a zapojenie Mossadu je malá fraška, ale tak trocha očakávaná... pretože najväčší frajer bol aj tak Riky a on musel prežiť. 3. séria: Opäť mix vymysleného príbehu so slovami, skutkami ktoré sa reálne stali. Autori seriálu naznačujú, že všetci sú grázli a ak majú pravdu tak čo ešte robím v tejto republike? ()

kokofek

Dobře jsem se bavila a to bylo mé očekávání.Myslím,že filmová nadsázka nutná v každé kriminálce nebude tak velkou nadsázkou.Bohužel nemám iluze.že skutečnost je lepší.Z takového podhoubí plného hnusu jakým bylo období budování komunismu nemohlo vzejít nic dobrého. ()

Dacsus

Výborne natočená druhá séria, prvá bola tak na tri hviezy. Ale ten výplach mozgov slovenských ovcí tým, že rusi fejkujú teroristické útoky, aby povzbudili protimigračné nálady - s tým choďte do piče. Protimigračné nálady podporujú samotní migranti, a to vraždami, znásilneniami, a ďalšími chuťovkami. A ten čórnutý soundtrack zo Sicaria tiež asi nebol celkom OK. *OSCAR NOMINATED SCORE* Sicario Visual Soundtrack - Jóhann Jóhannsson https://www.youtube.com/watch?v=gCb2pKgNXd8 ()

pierre9

Naozaj nerozumiem aký (psychický) problém majú ľudia, ktorí tomuto dali 1* alebo dokonca odpad. Lebo aj keď to nie je dokonalý seriál, také hodnotenia nemajú nič spoločné s realitou. 4,5* ()