Za sklem

• Slovensko Za sklom
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (více)

Série(3) / Epizody(26)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

borec999

Kriminálka kvalitovo európskych parametrov, ktorá ak by niekedy v budúcnosti putovala na streamovacie služby tak by nám v zahraničí hanbu určite nespravila. Peter Bebjak znova potvrdil, že momentálne patrí na Slovensku medzi najzásadnejších tvorcov a v poslednej dobe na čo siahne, tak z toho je hit (zaslúžene). Dej a príbeh sa točí okolo mafie, jej previazanosti na políciu, súdy a ostatné zložky verejnej moci- téme, ktorá je u nás aktuálna, pričom aktuálnemu dianiu sa v neskorších sériách seriál aj veľmi nápadne a otvorene dotýka. Po technickej stránke bez problémov, poteší aj zopár akčných scén a výbuchov, ktoré boli spracované obstojne a konečne boli v našich podmienkach pozerateľné. Herci sa taktiež vytiahli, klasicky vedie Maštalír, ale solídne zahrali aj Magálová,Bartoška,Kostelný a Ďalší, dokonca prekvapil aj Koleník, ktorý mi tu 1. krát v kariére nevadil. Jeden z najlepších a najkvalitnejších slovenských seriálov, ktorého od plného hodnotenia oddelil len fakt, že v zahraničí sú predsa niektoré seriály kvalitovo ešte vyššie. 80% ()

kolemjdouc

po druhém dílu musím svoje hodnocení radikálně změnit.,Herce natáčení jakoby ani nebavilo budili dojem že by hráli ale nemají co..Zápletky dobré ale chce to lepší práci na scénáři.Připomíná mi to silně práci dělníků na opravě D1.Dělají jakože dělají což je v konečném výsledku vidět ()

Sufferer

Až bude z pekla snežiť, dostane sa rýdzo slovenský seriál na dohľad zahraničným produkciám, prípadne si zmeria sily s tou českou. Myslieť si niečo iné je len plakaním na nesprávnom hrobe. Buďme ale radi, že Za sklom nie je ďalšou hanebnou karikatúrou tuzemského prostredia a iskričky svetlejších zajtrajškov rozdúchava narúšaním modelu epizodického rozprávania a prejavom úsilia o kontakt s realitou. Občas trafí klinček po hlavičke, inak ale iba hľadá odvahu sa dostatočne vyfarbiť do slovenskej trikolóry a presvedčivo aplikovať formálne i neformálne pravidlá rezonujúce v spoločnosti, ba dokonca ich vystaviť polemike. Aké-také uznanie si zaslúži, že dej je utváraným od prípadu na aktuálnu tému a postupne obaľovaným ako cibuľa, vytvárajúc pritom ilúziu zapeklitosti a tajomna. Ilúziu preto, lebo nenecháva veľký priestor pre špekulácie a vnáša doň až príliš veľa svetla. Skutočne len veľmi ťažko nachádzať slová chvály tam, kde autor ledabolo nastolí ráz kriminálneho seriálu a svojho diváka považuje vyslovene za tupca, ktorému má potrebu všetko slovne prežúvať a naservírovať na striebornom podnose. Niekoho totiž rozmýšľať aj baví. ()

mira007

Slovenská odpověď na severské kriminálky - špičkový začátek ale od třetího dílu to jde z kopce. Pozitiva: 1) atmosféra aspoň u prvních dílů je temná, akční, tematicky zajímavá jako u moderní filmařiny 2) obsazení dvou uvěřitelných ranařů v Porsche 911 - Koleník a hlavně Maštalír 3) aktuální témata Sýrie, Donbas, obchod s lidmi 4) kamera 5) celkem výpravné Negativa: 1) atmosféra po 5.díle už byla jako v americkém béčku 2) ranaři super, ale když pokaždé všechny přeprali jako v nějaké videohře, už mi to přišlo podezřelé 3) Bartoška jako nejvyšší boss, který chodí s nejmenším bodyguardem po Bratislavě Kostelným ( který hraje jinak špičkově) nebyl moc věrohodný 4) nakonec všechen ten překombinovaný děj jak je všechno uplacené a ovlivněné až k beznaději ()

Garch

1. série se zbytečným vysvětlováním a poučováním. 2. trochu rozvleklá, ale lepší se v napětí. 3. série dle hlavní politické kauzy posledních let na Slovensku. Celkově nadprůměrné, jen akčně-srdceryvný závěr mi nesedl. ()

Nine

Potenciál by to možná i mělo, ale obávám se, že v 16 epizodách se "rozplizne". Už první díl mi připadal poměrně natahovaný. A musím se přidat k názoru jistého amatérismu - dýchající mrtvola s prostřelenou hlavou? Rádoby novináři? Možná by to chtělo ohlídat i (ne)herce ve vedlejších rolích, protože i oni utváří celkový dojem z filmu/seriálu. Nicméně šanci tomu ještě dám a to hlavně díky Milanu Ondríkovi. ()

Santino7

Slovenský seriál, to je obecne niečo, k čomu som vždy už vopred skeptický (a zákonite je to oprávnené), a tak tomu bolo i tentoraz. Kvôli veľkému jojkárskemu promu som tomuto projektu primárne zo zvedavosti však predsalen dal šancu, a musím povedať, že ma vcelku prekvapil. Nie, nebolo to dobré, ani náhodou to nedosahovalo level niektorých aktuálnych veľmi kvalitných českých seriálov, no tak či onak ma týmto počinom vcelku príjemne prekvapili. Jasné, bolo tam do značnej miery cítiť, že je to celé akési zjednodušené, mierne povrchné, nejde to v dostatočnej miere do hĺbky, seriál navyše obsahuje viaceré klišé a chce sa skrátka páčiť a osloviť čo možno najviac divákov - teda je plne prispôsobený potrebám komerčnej televízie bojujúcej o percentá a podiely sledovanosti na trhu, no napriek tomu tam možno zaregistrovať zreteľný posun k lepšiemu, nuž a snaha sa cení. Verím, že tento trend v slovenskej seriálovej tvorbe bude pokračovať i naďalej, kvalite tunajších počinov by to dozaista pomohlo. Všetky diely som síce nevidel, avšak aspoň nadpolovičnú väčšinu áno, čo je u mňa vo vzťahu k tunajšej seriálovej tvorbe dosť veľký úspech. A len tak mimochodom, Milan Ondrík bol oproti zvyšku osadenstva kvalitatívne úplne inde, skvelý výkon. 45% ()

Flopik

Neveril som tomu ale ono to je vážne dobré. Skvelé herecké obsadenie , postavy hrajú na výbornú má to premyslený príbeh, akciu a dokonca aj hudba je dobrá. Ústredná dvojka má medzi sebou chémiu no a prvá séria sa vydarila výborne. Čo som maximálne prekvapený tak sú zvraty , pretože prichádza jeden za druhým no a ten posledný je teda výborný. Na Slovensko obrovský palec hore. Tak druhá séria sa podarila a možno aj viac ako prvá, opäť skvelé zvraty dokonca úmrtie pár postáv. Koniec slabší ale celkovo som sa bavil. Za mňa hodnotenie ostáva. ()

petikacka

Další seriál, ze kterého je jednomu na zvracení a nechápe, že to může někomu tak dlouho procházet i když je to propojení s politikou, tak do očí bijící...Bohužel děje se to všude ve světě a jenom záleží na tom, zda se to provalí nebo ne...Za mě 85% ()

Trancetino

Najvýstižnejší seriál ohľadom našej vlády a vy všetci odpadoví alebo jednohviezdičkoví užívatelia, ktorí ani neviete kde sa zapína kamera natočte niečo podobné, aby sme to mohli právom okakať, opišať, opľuť a hodiť do najhlbšieho koša, lebo už ma to tu fakt štve tie dôležito jeblé komenty. Akože sorry POMO, ale hnusí sa mi to tu čím ďalej, tým viacej a viacej. Mali by vzniknúť nejaké prísne testy alebo skúšky, aby to tu nemohol hodnotiť a komentovať kadejaký profesion(an)álny kritik. ()

emdvojka

Uplny zaciatok v sklade je amatersky....kamera zhora vsak fajn.pribeh prvej casti aktualny..fajn...herci ok. No nejsom sklamany...zatiaaal. ()

joker30

Atmosfera dobra. Viacerí píšu že okopčená zo severských kriminálok. Ja skôr vidím inšpiráciu z True detective. Minimálne to intro je veľmi podobné. Každopádne je to pozerateľné ani herci nie sú úplne na zahodenie až na pár výnimiek. 70% ()

Forty-

TL;DR - pokus o domace krimi, ktory nie je uplne na zahodenie. Dvojica Bebjak (rezia) a Mastalir (hlavna uloha) ma potesila vo filmovej Ciare a tak som sa dozvedel, ze existuje aj serial v tomto zlozeni. Hura! Slusny dej, wannabe moderna Bratislava, aktualne svetove problematiky (imigranti), narazky na ozajstne politicke postavy (napr. Kalinak) su slusna zbierka skladaciek na postavenie niecoho slusneho na Europskej urovni. Bohuzial, tam sme sa zatial nedostali (a ze sa to da nam ukazali napr. Cesi s ich Pustinou). Postavy mi prisli ako vyplute zo stroja na stereotypy, pribeh a zvraty casto bud prilis predvidatelne, alebo ku koncu az prilis zamotane. Herecke obsadenie bol asi najvacsi oriesok na prekusnutie. K vybornemu Mastalirovi dali do prvej formacie Kolenika a Magalovu a ti spolahlivo stiahli uroven o dve ligy nizsie. V neskorsich dieloch z Kolenika prestali robit smiesneho modela a jeho hranie sa znacane vylepsilo, co sa bohuzial neda tvrdit o vsetkych postavach. Celkovo som mal pocit, ze (az na zmatenu poslednu cast) mal serial tendenciu sa kazdym dielom lepsit, co je fajn, pretoze po druhom diely som to chcel vazne zbalit. Som rad ze som to dokukal do konca. Rozhodne sa nejedna o skandinavsku kvalitu, ale OK, postupne sa tam snad dostaneme. ()

Adiemus

Dost dobře nechápu, že ačkoliv je hodnocení obou sérií v červených číslech, souhrnný výsledek je v číslech modrých. Ale pravda, s čísly jsem celoživotně na štíru. Podle mého je seriál srovnatelný s většinou zahraničních seriálů, kterými nás krmí nejen veřejnoprávní, ale i kabelové televizní stanice. Samozřejmě nedosahuje vypracovanosti např. Mostu, ale rozhodně si nezaslouží hodnotit jednou či dvěma hvězdičkami. Navíc je úleva sledovat seriál s herci, kteří nejsou v Česku příliš provaření, ačkoliv postava Maroše Kramára se mi velice zamlouvala. Kupodivu mi nevadil ani Milan Kňažko, ovšem hvězdou seriálu je pro mě Tomáš Maštalír. Bohužel poslední díl třetí řady mě přinutil snížit hodnocení z plného počtu. ()

denulik

"Sme tu preto, aby sme pomohli Zore alebo preto, aby sme vypátrali pravdu?" Au. Vyzerá to veľmi amatérsky a dialógy pôsobia úplne dementne. Zvládla som 12 minút a potom som to musela vypnúť. Holt repkové pole pri Šamoríne nie je Louisiana. ()

zubrik66

a skoro to bolo pozerateľné. Stačilo keby si tvorcovia pozreli nejakú súčasnú švédsku, či českú kriminálku. Hra na dobrého a zlého policajta patrí dávno do archívu. Pri Koleníkovi by hádam vynikol aj papierový policajt a nieto ešte Maštalír. ()

unrocker

Ale no tak proč tak málo? Úžasná atmosféra s docela dobře propletenou pointou je moc pěkná... Maxo a Nora moc zajímavé postavy policajtů voda vědí a vlastně nevědí na které straně stojí ()

MyrnaAlec

I přes úvodní vizuální vykrádačku dobře natočené, výborně obsazené /hlavně Tomáš Maštalír/. Jistě, Blava není Louisiana, realistický styl se tady povedl. A narozdíl od českých podobných kousků se tu tolik nekecá, hlídají si atmosféru a příběh. ()