Kozlowski8

Film, postavený na originálním, nápaditém příběhu, skvělé režii a působivém soundtracku, což jsou jeho hlavní plusy. K nim se dá ještě přiřadit solidní atmosféra a výborná (a hezká) Amy Smart, která svým výkonem předčila Ashtona Kutchera, i když ani on nebyl (kupodivu) úplně špatný. První polovina mne vcelku dobře vtáhla, ba přímo pohltila, ale ve druhé mi to nadšení úplně nevydrželo. Závěr se ale už zase vrátil do parádní atmošky ze začátku. Problémem ale je, že mi to celé přišlo hrozně naivní, nelogické a prvoplánové. Zvraty, které přicházely s každým Evanovým návratem, byly vykonstruované a odporovaly logice a racionálnímu uvažování a jednání. Velice solidní zábava, ale s výhradami. 70%. ()

BrusVejn

Panoptikum zlých hereckých výkonov s katastrofálne stupídnym scenárom. Film má po celý čas nádych takej teenagerovskej prvoplánovo efektnej zábavy, ktorá dokonale sedí do roku, v ktorom vznikla. Napriek tomu je však film prekvapivo zábavný a človeka neustále zaujíma čo bude ďalej. Je to jeden z tých filmov, čo je tak stupídny až je dobrý. "Objektívne" tak na 2 hviezdy ale keďže som sa ani minútu nenudil sú z toho obstojné 4. Každopádne, hodnotenie na ČSFD (106. nejlepší film) je bizár a myslím, že pôvod tejto anomálie treba hľadať v tom, že v čase svojho vzniku v r. 2004 ho tu prevažne hodnotilo veľmi mladé publikum. Pokiaľ by som tento film videl ako 15-ročný tiež mu asi bez debaty napálim 5 hviezd. S dnešnou optikou to už však tento film na viac ako na blbunkú efektnú jednohubku nevytiahne. Ale aj tak fajn, ten príbeh je síce blbo napísaný aj prevedený, ale je to zaujímavé. ()

Tunheber

Až si někdy budete myslet, že jste jedna velká chyba, podívejte se na tento film a zjistíte, že na tom jste ještě dobře. Film s dosti řekněme surrealistickou atmosférou a příběhem a příběh je také hlavním tahounem tohoto filmu, protože tenhle film rozhodně nedisponuje dobrým hereckým výkonem ani excelentní kamerou, ale příběh je to, co dělá z tohoto filmu klasiku co se týče filmů o cestování časem. Za průměrný herecký výkon strhávám hvězdičku, ale jinak skvělý zážitek. ()

belinko

Myslím, že keby film skončil v psychiatrickej liečebni a divák by zistil, že hlavný hrdina bol celú dobu len blázon a celý film by bola len jeho fantázia, páčilo by sa mi to na plný počet. ()

meda2016

Zvrhlá romance s fantasijními zákony. Účel světí prostředky. Opravdu je potřeba ukazovat, že do US se pasírovali hlavně úchylní kreténi? Přijde mi(?) neotřelé(?), že místo dobře začínajícího příběhu končícího zrůdně je to zde naopak. Přemotivovaní tvůrci. ()

Karbos

Tenhle film mi kdysi jako puberťákovi, při prvním shlédnutí, udělal řádnou díru do hlavy, celý den jsem pak nebyl schopný začlenit se zpět do reality. Z dnešního pohledu, už to tak magický není ale když je vám 14-15 a z nudy si pouštíte náhodný CD z tátovi filmové sbírky, s nápisem "Osudový dotek", v obavě že, je to nějaká venezuelská romantika, výsledek vás pak zákonitě rozseká ještě o to víc. Pravda ale je, že i dnes po třicítce jednou za čas dostanu chuť si to pustit. Pořád tam trochu toho Spellu zbylo. ()

TheHulk

Kvalitní a dobrej film. Bylo to dost takový jaký jsem to čekal. Jedinou věc kterou musím vytknout je absurdita několika scénářů který se stanou při výletech do minulosti.. to jsem se skoro chytal za hlavu. Chápu ale že nějak to ten film provést musel, jen to bohužel pro mě provedl docela neuvěřitelným způsobem, a za to letí hvězda dolu. ()

PanPyzamo

Zajímavý film. Bavil mě od začátku, ale postupem času to začalo být pro mě opravdu zajímavé, jednu chvíli až malinko matoucí, ale jen na chvíli. Po konci filmu jsem nebyl zmaten. Dostal jsem konec, který mě uspokojil a který jsem ani nečekal. V mých očích originální počin. Nevím, komu bych tohle doporučil. Nejspíš fandům mysteriózních filmů s lehkým nádechem sci-fi. Za mě fakt pecka. Skvělý film. Něco takového jsem jen tak neviděl. Zaujalo mě to a bavilo. 8,5/10 ()

SpicyNugget

Evan Treborn měl jako dítě výpadky paměti. Doktor mu doporučil si své denní zážitky zapisovat do deníčku, třeba se rozvzpomene. Když Evan vyrostl a začal studovat fyziku, našel své staré zápisky a přečetl si je. Zjistil však něco nečekaného - umí se po přečtení vrátit zpět do doby, kdy zápisky psal… Tohle je skvělý film. Miluju hrátky s časem a Kutcher, potomek pana Kučery, který z Československa emigroval, tuto roli zvládl skvěle. Nenašla jsem žádné paradoxy, vše sedělo, žádná hluchá místa ani zbytečné dialogy. Neskutečně mě potěšil konec, happyend tady prostě nemůže být. Povedený kousek, určitě jsem se nedívala naposledy. ()

PTuranyi

Celkom slušný film, ktorý má od začiatku našliapnuté na dobrý thriller. Hlavný hrdina Evan totiž nemá úplne jednoduché detstvo. Okrem toho, že sa kamaráti s potenciálnym násilníkom, sužujú ho nevysvetliteľné výpadky pamäte. Celkom sa mu darí. Pokúsi sa zistiť viac zo svojho detstva, ale životná láska spácha samovraždu. Ponorí sa opäť do svojich denníkov a zistí, že pomocou nich sa môže vrátiť späť v čase a pokúsiť sa chybu napraviť. Žiaľ vždy sa niečo pokazí. Výsledkom je nakoniec nemastný-neslaný happyend. 70% ()

Easykill

Asi jediný film kde mě "Kučer" moc nesral a vlastně se tam i hodil. Nic není dokonalé, ale tady se dá odpustit opravdu hodně, protože jako celek to působí naprosto skvěle! ()

Parsek

Rikam, proc to ma byt prekvapive dobre, je to proste skvele a neni to zadne prekvapeni... Proste jednou zase distributori zaspali... v kine by to byl naarez. A le mozna to meli spocitane... :-) ()

Curfew

Snímek, který vůbec neprošel českými kiny a ve videopůjčovně ho pro jistotu distributoři zabalili do nic neříkajícího názvu Osudový dotek. Přitom snímek se v originále jmenuje The Butterfly Effect: nedokážu si představit vhodnější překlad, než doslovné Efekt motýlích křídel. Zatímco Osudový dotek zní jak další z řady sterilních Seagalovek nebo Van Dammovek, tohle je úplně jiná kategorie a hlavně úplně jiná liga! Ze všeho nejvíc drama, malinko (no možná trochu víc než malinko :-) střihnuté do sci-fi a thrilleru, ale mimořádně podařené. Musím se přiznat, že podobně jako většina kolegů jsem váhal mezi 4-5, protože při vší chvále: ten film má na první podívání logické nedostatky. Výhodou ale je, že scénář dokáže strhnout (pravda, chvilinku to trvá) a divák nemá čas hledat mezery v posunech časem. A vůbec nejlepší je konec: žádný suchý happy end, který jsem přece jenom pořád podvědomě čekal (ovliněn českým názvem a nulovou reklamou nasvědčující béčkovosti), naopak úchvatně dojemné vyústění, ke kterému hrají skvělí Oasis. Ovšem alternativní režisérská verze, o které tady píše jeden z recenzentů, musela stát taky za to... Celkově: stojí za zamyšlení, jak některé opravdu pozoruhodné filmy Českem prošumí a zachytí je jenom fajnšmekří. Komu se líbilo takové Vanilkové nebe nebo třeba úplně jinožánrová komediální trilogie Návrat do budoucnosti, ten si přijde na své!!! ()

Katie

Je to asi jediný film, kde se mi (celkem) líbil výkon Ashtona.... ačkolli tento film patří do žánru sci-fi, který zrovna v lásce nemám...velice zajímavý příběh o cestování v čase - prostě perfektní... ()

PavHer

Zajímave sci-fi ze současnosti o cestování časem. Láká mě představa změnit něco v minulosti a tím ovlivnit přítomnost či budoucnost a přesně o tohle v tomto filmu jde. Ashton Kutchera bych ale radši nechal u teenage komedií, které mu přece jenom sednou víc, než thriller. 75% ()

NoWell

Tomuhle kousku říkám film. Optavdu mě vyvedl z rovnováhy. Mám rád filmy, které zaujmou na první pohled a svůj punc neztrácejí po celý zbytek filmu. Opravdu stojí za to. ()

dbt

Víceméně se ztotožňuji s Gimlim. Prakticky všechno mi na tomhle filmu přijde takové nedopilované - v první řadě samozřejmě scénář, jehož logické podivnosti vyplývají na povrh už při prvním shlédnutí (!) a který by si jistě zasloužil nějaké zajímavější vypointování. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz