Power Rangers: Strážci vesmíru

• USA Power Rangers (více)

Film Power Rangers: Strážci vesmíru sleduje osudy pěti teenagerů, ze kterých se musí stát mimořádní bojovníci poté, kdy se dozví, že jejich městu Angel Grove – a celému světu – hrozí zničení od mimozemských bytostí. Osudem vybraní hrdinové si rychle uvědomí, že jedině oni mohou zachránit planetu. Ale aby ji mohli zachránit, budou muset vyřešit vlastní životní problémy a spojit se jako Strážci dříve, než bude pozdě. (Freeman Ent.)

Anderton

Tak tvorcovia si vypožičali zo Stranger Things Montgomeryho, podobný hudobný motív, oblasť malomesta, teenagerov a relatívne podobnú zápletku, ale atmosféra je nakoniec celkom odlišná a je to na škodu veci. Chápem, že chceli vzdať hold aj brakovosti seriálu, ale keď je výsledkom infantilná zhovadilosť, tak je to nakoniec taktiež iba na škodu veci. Teenageri sú vybratí čisto podľa politicky korektného kľúča, pričom ak by tu vystupovalo iba 5 Afroameričanov alebo 5 Aziatov tak by mi to pripadalo prirodzenejšie. No a že sa nepodarilo takmer nič dokladá aj maskou zhovadená Elisabeth Banks, ešte horšie ako v Hunger Games. ()

Frajer42 odpad!

Spoilery! Ryze dětská záležitost. Neočekával jsem žádnou sofistikovanou zábavu, ale tento snímek byl horší než nejhorší noční můra, a to zejména zásluhou totálně neposlouchatelných píčovin, které postavy vypouštěly z úst. Mezi jednotlivými postavami panovala celou stopáž nelítostná přetahovaná o to, kdo bude nejotravnější. První příčka tohoto žebříčku se střídala v obrovském tempu. Trapné bylo i to, že do pětice retardů byly zakomponovány všechny rasy, obě pohlaví, a dokonce i všechny sexuální orientace. Aby náhodou nějaká menšina nepřišla k újmě. Obecně nesnáším film, kde parta otravných a debilních dětí zachraňuje svět. Tento snímek posunul moji nenávist na zcela novou úroveň. Tvůrci mě taktéž nasrali v tom, že jsem musel čekat na morfování strašně dlouho. Nejdříve to vypadalo na 40 minut. Poté došlo k naprosto debilnímu odkladu a ze 40 minut bylo rázem minut 60. No, nakonec se z toho vyklubalo 90 minut. V závěru se to konečně trošku pomlelo, následoval očekávaný supermorfing a hurá závěrečné titulky. Jediným světlým momentem snímku byl okamžik, kdy už to vypadalo, že se černý retard odebere na věčnost. Bohužel jen na krátko. Další můj oblíbený seriál z dětství byl nemilosrdně znásilněn partou debilních teen neherců. ()

Kothy

Bohužel se nejedná o nic převratného. Člověk ale zavzpomíná na časy, kdy tenhle seriál jako děcko žral. Hlavní problém je v příběhu, moc dlouho se čeká na akci. Je sice zajímavé vidět origin Strážců, ale chtělo by to i něco víc. Jinak závěrečná scéna je super, ale to nestačí. Samotná parta je dost diverzní. Najdeme tu černého autistu nebo lesbu. Potenciál tu byl, ale prostěl to nevyšlo. Film ani neobsahuje moc hvězd kromě Elizabeth Banks a Bryana Cranstona. "Sorry, Bumblebee." ()

predators odpad!

Poslední Transformeři byli sice sračka, dotáhli to na ubohé 2 hvězdy, ale v porovnání s Power Rangers by jich dostali nejmíň 20. Nejde mi do hlavy, že vůbec někdo něco takového natočí! 10% ()

Eawy

No, dobre, dobre. Nebolo to také hrozné ako sme mohli očakávať. Power Rangers sú známa klasika, ktorá sa nedá natočiť bez akejkoľvek trápnosti. Toľko rozdielnych režisérov a národností sa snažilo nejakým spôsobom natočiť power rangers, ale narozdiel od ostatných hrdinov, je to bohužiaľ skoro nemožné. Tak ako je to pri takýchto filmoch typické, dostaneme presne také obsadenie aby bolo bez diskriminácie. Napriek tomu, je ale "šéfom" blondýn, tým divným černoch, bláznivým aziat atď. Z tohto pohľadu sa žiadne prekvapenie nekoná. Musím však priznať, že prvá hodina filmu ma bavila viac ako tá ďalšia (až dve hodiny!!), všetky tie škriepky a samotný boj sú skôr vtipné, ako vážne. Ďalšou vecou, čo mi trošku vadila bol ten mierny rip-off soundtracku trona...alebo som to počula len ja? Tak, ale mohlo to byť aj omnoho horšie.45% ()

silentname

A je to tu. Jedno z mojich najväčších tohtoročných očakávaní je konečne tu. Nie je žiadnym tajomstvom, že som obrovským fanúšikom "Power Rangers" a ani trochu sa za to nehanbím. A na tento film som sa veľmi tešil. A spokojne môžem povedať, že sklamaný som neostal. V prvom rade musím pochváliť všetkých hercov, čo boli obsadení do rolí strážcov vesmíru. Myslím si, že všetci odviedli skvelú robotu a každému z nich som tú rolu uveril. Pôsobia ako tínedžeri maximálne uveriteľne, majú každý svoje problémy, svoje črty a to ich robí zaujímavými postavami. Rovnako Zordon je v tomto filme oveľa lepšie spracovaný a tiež má charakter. Plus sa o ňom v úvode filmu dozvieme niečo skutočne zaujímavé. Možno sa k tomu vyjadrím viac vo svojom detailnom názore v denníku, no tu poviem iba toľko, že to dáva na celú sériu úplne nový a unikátny pohľad. A podľa mňa je to vynikajúci nápad. Kostýmy sú skvelé a strážci vyzerajú v nich skutočne skvele. Ich zordy vyzerajú skvele a teší ma, že ich vidíme aj v jednotlivých bojoch. Neskombinujú sa okamžite dokopy na megazord. Ale áno, dôjde aj na to. A rovnako som veľmi spokojný, že je to film, ktorý sa viac sústredí na to, aby nám predstavil našich hrdinov, aby sme sa s nimi dokázali spojiť a film to podľa mňa zvláda skutočne skvele. A teší ma, že sa k morfovaniu dostaneme až v záverečnej časti filmu. A takisto, že môžeme vidieť aj ich emócie v kostýmoch, lebo ich helmy sa môžu zbaviť maskovania. A vidíme to všetko na ich tvárach oveľa lepšie. Film pôsobil na mňa veľmi uveriteľne, plný skvelých efektov a dobrej akcie. K tomuto sa môžem kedykoľvek vrátiť. Dokonca je tu aj jedno skvelé dvojité cameo pôvodných Kimberly a Tommyho. Ku koncu filmu si to skúste všimnúť. A áno, budeme tu mať aj legendárnu Power Rangers skladbu. Teraz ale trošku do mínusov. V prvom rade Rita v podaní Elizabeth Banks je v tomto filme tak neskutočne mimo všetkého, že sa škrabem na čele. Celý film je veľmi uveriteľný a upokojený, tak prečo nemohla byť aj ona serióznejším zloduchom. Miesto toho je neskutočne preafektovaná. A hoci je to miestami vtipné, občas by ma asi tešilo viac, keby sa viac pridala s celkovým tónom filmu. Plus, ako mnohí američania hovorili, product placement v tomto filme je absolútne scestný. Krispy Kreme tu určite veľa zarobili, aby mali takúto reklamu. My ich na Slovensku síce nemáme, ale to nevadí. Miestami to ozaj rušilo. A osobne, to sú moje jediné dva problémy. Inak som si film nadmieru užil a teším sa aj na pokračovania. Hodnotenie: B+ ()

eLeR

Pôvodných Power Rangers som nesledovala, preto sa žiadna nostalgická chvíľka nekonala. Herecké výkony málo presvedčivé a záverečná bitka ako pre malé deti. Film ale ubehol naozaj rýchlo a oceňujem aj soundtrack. ()

Larrysbride

DC se prozatím marně snaží následovat úspěch Marvel filmů a plátna kin celého světa jsou zahlceny snímky o superhrdinech, tak jak se s konkurencí chce vyžádat snímek, který je natočen dle seriálu zrušené televizní stanice Fox Kids? Upřímně? Netuším... Pravdou však je, že to funguje! Recept je až okatě jednoduchý - pět teenagerů pěti rozdílných barev (pun intended) se rozhodnou ochránit své mizerné maloměsto za pomoci počítačového programu, roztomilého robota... A robotických dinosaurů. Ke štěstí všech, co se na Strážce vesmíru chystají do kina, nikdo zde do kamery nekříčí "Pterodaktyl," přestože zde strážci dostanou supersílu nikdo zde záhadně z ničeho nic neovládá karate na úrovní černého pásu a postavy nejsou tak černobílé, jak to bývalo ve zmíněné show. Podtrženo sečteno, Strážci fungují. A fungují překvapivě dobře. Tak dobře, že snad jedinou výtkou je naprosto příšerná hudba ála laciné videohry ze začátku tohoto milénia, která i z těch nejlepších, nejvíc bad-ass záběrů vytvoří naprosto komediální okamžik... Díky, Bryane, příště se možná drž Hawaii Five-O, ok? ()

Chrustyn

Ze začátku jsem si říkal, že tato verze legendárního (ale neskutečně pitomýho) seriálu nebude až tak zlá. Herci byly celkem fajn a celkově to působilo jako slušná, nenáročná zábava. Bohužel nadšení rychle vyprchalo a celkově mě film (ne)přesvědčil hlavně svou závěrečnou akcí, kde se ukázal jak minimální rozpočet, tak i nenápaditost režiséra. ()

korbitch22

Od začátku vykradená Kronika od Tranka a Jsem číslo 4 od Carusa, smíchaná s třicet let starou látkou která mi nikdy nic neřikala a jestli jsem viděl všeho všudy dva díly je to moc, ano už i jako malému děcku mi to přišlo hrozně kreténské, ale hráli jsme hru na Sega Mega Drive 2, ta byla dost fajn. Žádná režisérská invence, nebo nějaká snaha o zajímavý efekt nebo originalitu. Všechno je rutinní stereotyp ať už od efektů, charakterů a nebo dialogů. Kravina pro děcka, která mě chvilku opravdu bavila, ale jakmile začal ten komediální a ubohý trénink, už to nezachránili ani docela snesitelní mladí herci. Kde není tvůrčí nadšení a um ani Zelenej Ranger nebere. V dnešní době velkofilmů naprosto zapomenutelný sterilní plagiát.40%. ()

BMW12

Jako malý jsem Power Rangers občas zahlédl v televizi, ale nikdy jsem moc nevěděl o co jde. Ale na tenhle film jsem se dost těšil. A jsem spokojený. Příběhově to je fajn, výběr herců také v pořádku a je tam spousta akce. Myslím, že se to povedlo a bylo by fajn vidět i pokračování. ()

GigaPudding

Blbina, která zafunguje asi jenom na lidi, co někdy viděli alespoň jednu episodu původního seriálu, ale to nejpozoruhodnější na tom je, že někdo skutečně dostal nápad dát takovej rozpočet na celovečerák o něčem, z čeho původní cílovka dávno vyrostla, a současná o tom nikdy neslyšela lol :D. Rita ale mohla být vtipnější. ()

ARI50

No nevim teda co je napadá se pouštět do takových filmů a pak je celkem slušně kazit, herci jakž takž ušli celé to zachránil posera černoch jejich slavní dinosauři roboti byli až moc dětský udělání, což je škoda obleky ušli ale celou dobu ve směs čekáte jaké to bude místy se to pěkně projevovalo a potom nic, a k tomu konec celkem slušně pokazily snažily se hrát na humor ale to se nepovedlo ani bitva či souboje což je škoda zahodit takhle šanci hlavně že nám na konci zatančil a mi si ho mužem vyfotit hodně věcí bych tam změnil jednou za pár let se podívám ale to asi vše i ta hudba se nepovedla škoda. ()

Jenda

Bez nápadu, jen šablonovitě kopíruje původní seriál, ale v lepším technickém provedení. Elizabeth Banks se na svou roli buď nehodí nebo se role nehodí k ní. Celý film působí lehce přitroublým dojmem. ()

luka4615

Původní seriál z roku 1993 jsem jako malý každou sobotu ráno hltal, avšak tohle s tím má společného vážně pramálo. První polovina filmu je totiž bezduchá teen komedie bez většího smyslu, přičemž zbytek filmu je vyplněn výcvikem a zhruba deset minut před koncem dokonce i interakcí s hlavní zápornou postavou. Přičtěte si k tomuto všemu i praštěný střih, šílenou kameru, herecké výkony na úrovni vyplivnuté žvýkačky a máte zaděláno na digitální a přeplácanou dvouhodinovou nudu. Jediným světlým momentem je tedy v mých očích píseň "Go Go Power Rangers" se záběrem na běžící Rangers. Až na tento atribut je film Power Rangers prázdnou a povrchní podívanou, která kromě pár nostalgických chvilek a občasného slušivého vizuálu nenabídne vůbec nic. „The answer to what is happening to you is here. You five are the Power Rangers.“ ()

Morholt

Tak pitomé, až to bylo hezké. Noví Power Rangers hrají především na nostalgii, protože akční stránka věci je průměrná a stran efektů nemají šanci konkurovat podobně laděným Transformerům. A tak jsou poměrně sympatičtí herci a právě hezké vzpomínky na neskutečně debilní seriál prakticky to jediné, o co se mohou opřít, A dělají to dobře, takže zamačkávám slzu a morfuju za 60%. ()

Lucasion

Na Strážce vesmíru jsem koukal jako malý prcek. Pak znova jako velký prcek na střední škole. Určitě tenhle fenomén patří k věcem, co by (dnes už odrostlé) děti měli znát. Aspoň ty, co se narodili v letech devadesát. Původně jsem chtěl film vynechat, protože z toho sálá možnost oživit jednu značku čistě pro marketingové účely. Dnešní teenagery bude těžko zajímat, jak si to šestice barevných Strážců bude rozdávat s „morfelíny“ a za pomocí „zordů“ budou dostávat na budku od přerostlého ještěra, kudlanky a nebo želvy. Přesto jsem měl radost, když jsem si to v jeden večer pustil. Nadšení, ale postupně opadalo. Jasně, je tu Alpha 5, Rita, Jason a samotný Zordon. Přesto se většinu času film věnuje nudným podzápletkám teenagerům. Film je zbytečně dlouhý a postavy nikam nerostou. Tak jak je poznáme na začátku, tak je vlastně i na konci opustíme. Divákovi je naprosto jedno, co se s postavami stane. Poslední půl hodinu se konečně morfuje a film se dostává do akce. Což z dvouhodinové stopáže je opravdu ukrutně málo. Celý děj je nezáživný a diváka nudí. Nebýt šestisekundového záběru, ve kterém začne hrát známá melodie, tak by se mi asi ani ta poslední půl hodina nelíbila. Efekty jsou už praktický standart u áčkového filmu a humor nepřekvapil. Většinu času vyzní spoustu hlášek do ztracena. Od filmu jsem nečekal zhola nic, a vlastně jsem se ani ničeho nedočkal. Herci jsou vcelku sympatičtí, ale jejich charaktery černobílé. Akce je slušná, ale je jí proklatě málo. Děj nudný a teenagerský přeplácaný. A to, že tvůrci vynechají mého oblíbeného Strážce, to je vážně bod dolů. Scéna s Tommym v titulkách to nespraví. (40 %) ()

Fleur6

Celkom fajn jednohubka, myslim, ze by si zasluzila aj lepsie hodnotenie. Jedine, co bolo naozaj, naozaj zle, je Elizabeth Banks. Neviem ci si to pomylila s parodiou? ()

malylada

Nostalgie z mládí, nenáviděný seriál, který mě jako z mála bavil svými šílenými monstry, morfováním a dvěma šílenými punkery. Je pravdou, že výrazní hrdinové jsou možná tři a místy trapný dabing ubíjí. Nedá se upřít snaha tvůrců, udělat zápletku alespoň trošku zapadající do původních Strážců Vesmíru a zpracovat tuto látku snesitelně pro odrostlejší fans základnu. Filmová adaptace vůbec nezačíná špatně, začátek utíká svižně, sympatičtí hrdinové, klasická seznamovačka. Po půl hodině přichází pasáž rychlého tréninku a přílišná horlivost dostat příběh k závěru, připomíná velké zoufalství. Dalo se tušit, že zázrak se konat nebude, ale že film selže v akčních scénách, plných hnusných Formelínů a Zordů, které vypadají hůře než ze seriálu, to jsem nečekal. Trikově na nejlepší ligu vůbec nemá, místy jsem chtěl raději přivřít oči. Nakonec rozhodně překvapení pojetí universa, nicméně zklamání, co do akce. Mimo jiné Alfa byla opravdu nesnesitelná.......4/10 ()

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot

25.10.2020

Charlieho andílci kompletní?

Charlieho andílci kompletní?

02.07.2018

Remake Charlieho andílků je tutovka a film už v podstatě posledních pár měsíců jen završuje obsazování hlavních postav. Dříve oznámené herečky Kristen Stewart (Stmívání, Personal Shopper) a Lupitu… (více)

Deadpool a ztracená ponorka

Deadpool a ztracená ponorka

17.06.2018

Už je to pár let, co se objevily zprávy, že Sam Raimi (Spider-Man, Stáhni mě do pekla) natočí mysteriózní film o Bermudském trojúhelníku. Nyní to vypadá, že se projekt konečně začal hýbat kupředu, do… (více)

Strážci vesmíru to nevzdávají

Strážci vesmíru to nevzdávají

03.06.2018

Zatímco nedávný pokus o přenesení populární televizní série Power Rangers: Strážci vesmíru na velká plátna nedopadl nijak slavně, společnost Hasbro je zdá se připravena dát Strážcům vesmíru druhou… (více)