Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

Jillen

Solidní akční podívaná přesně jak jsme zvyklí o Michaela Baye. Akce spojená s romantikou je celkem dobře zvládnutá, ale jinak je to nadprůměrná blbost. Zimmere...tvá hudba je boží ;)...a efekty od ILM taky...Dávám 65% ()

Popluh

Michal Bay si spočítal které žánry nejvíce táhnou a světlo světa spatřil Pearl Harbor. Válečné romantické akční drama. Je škoda že nezůstalo jen u válečného filmu protože ohledně bitevních scén se nedá Bayovi skoro nic vytknout. Jenže zbytek je jen kupa žvástů a při každé druhé scéně sem si vzpomněl na Team America a hlášku: Potřebuju tě jako Ben Affleck hereckou školu. Zbytečně dlouhé, zbytečně sentimentální a samozřejmě s koňskou dávkou amerického patriotismu. Dvě hvězdičky za ty bitevní scény a za to že sem se dožil konce... ()

MikO_NR_1909

Ak dokážem dákemu filmu najviac odpustiť (vlastenectvo, kŕčovitosť, odklon od faktov), tak by PEARL HARBOR zrejme kraľoval (7/10). Ale je to aj tým, že ho mám nasledovaný odmalička, čoby dieťa. Možno ako jediný si tu Afflecka po tej obrovskej kritike trochu zastanem, proste hral (asi tak aj pôsobí) ako taký trkvas-Pat a Mat, čo všetko pokazí, ale má srdce... No ok stačilo :-D P.S. : Existuje krajšia romantická hudba vo vojnových filmoch? ()

buldock

Brilantně natočený zhruba půlhodinový nálet japonských letadel na americkou flotilu nerušeně kotvící v Pearl Harboru , k tomu více jak hodinová romantická linie , která tvoří předehru k již zmiňovanému náletu a k tomu trošku zbytečně natahovaný konec , který sráží film o něco níže a k tomu nesmím opomenout ryzí vlastenectví , tak jak jsme u Michaela zvyklí. Stopáž je tentokrát opravdu přemrštěná a na snímek to nepůsobí zrovna blahodárně. Zkloubit ryze romantickou linii s válečnou akcí se ovšem Michaelovi povedlo velmi dobře a proto je mé hodnocení následující. Film: 83% , OST: Hanz Zimmer - 81% ()

Vojcl

Další spousta kýčovitého amerického patriotismu, průměrně hrající herci a samotná hlavní zápletka milostného trojúhelníku je jasná vykrádačka českého snímku Tmavomodrý svět. Ta jedna hvězdička je za bezchybnou vizuelní stránku! ()

Freemind

Jo, to kdyby se tématu ujal třeba Ridley, to by to vypadalo jinak. Stěží hledám jiná slova, než "zvrácenost" a "šílenství". Tři hodiny kondenzovaného utrpení - Bay tam narval všechno od válečného dramatu přes komedii po romanci, a ve všech vrstvách zcela ukázkově zklamal (kromě akčních scén), výsledek navíc zmixoval tak necitlivým a buranským způsobem, až mě to téměř fyzicky bolelo. Jsem si jist, že Michael Bay NIKDY nenatočí film, který by neurážel divákovu inteligenci. Platí i pro projekce v kojeneckých ústavech. ()

Wolodja

Po zkusenostech s Titanicem jsem sel na PH vybaven bramburky, collou a myslenkami, ze to zase uvidim peknou ptakovinu. Asi proto me film docela mile prekvapil. Je sice fakt, ze uvodni pulka pro holky byla zbytecne dlouha :-), ale zas ta druha, akcni cast byla natocena v prijemnem tempu. Nakonec mi z toho vysel film, který byl sice ponekud jednodussi, ale tri hodiny stravene s nim byli vcelku prijemne. ()

milicjant

Přepisuji odpadový komentář! Na Pearl Harbor jsem teďkon koukal v mý oblíbený čtvrtý cenový a neoddiskutovatelně příspěl k magické atmosféře onoho večera. Na stole se zlatily plný krýgly, kouřová peřina houstla, pár chlápků se vedle rvalo a do toho tenhle Bayův okoukaný pokus natočit něco romanticky - historického. Já Pearl Harboru říkám ano, ale jen s hladinkou a bez zvuku. Pro themica: vytáhni učebnici dějepravy, brachu, tohle fakt není film o Vietnamu. ()

Bat55

Veľkolepá akčná vojnovo-romantická dráma v rukách nášho pána blockbusterov.´Bayove dielo ako vyšinuté. Na rozdiel od svojich iných akčných megahitov je Pearl Harbor romantický a dej je zasadený do času, kedy sa Japonci pripravovali a zaútočili na americkú admiralitu a základňu Pearl Harbor. Výborné digitálne efekty, ktoré sa nádherne striedajú so živou akciou. Bombastické hviezdné obsadenie. Kate Beckinsale v úlohe sestričky, ktorá bude raz s Affleckom a potom s Harnettom mala svoju rolu vybratú dobre. I keď sa film valí emociami, tie pocity z vojnového obdobia a utrpenia tam chýbajú a je predsa len vidieť, že film je bayovská popkornovka s jedným mohutným leteckým útokom. /80%/ ()

kaylin

Tohle je přesně typ filmu, který nemám rád a vlastně jsem se ho naučil nesnášet. Je to velikášské, chce to ukázat, jak bude všechno velkolepé, ale když do toho prohlédnete, tak zjistíte, jak je to malé. Ty postavy jsou tragicky ploché, že se s nikým pořádně nedá spojit, všechno je jen na efekt jako ostatní Bayovy filmy. Ne, tohohle režiséra nedávám. ()

type_B odpad!

Tento film jsem nikdy nedokoukal do konce. nejde to. Vlastně by měl možná dostat za tuto velmi orginální vlastnost pět zviezd - ale ne, to už by byl vážně výsměch. ()

katuska138

Příliš dlouhé, příliš sladkobolné a příliš nudné. Akční scény a hudba je to jediné, co mě nutí dát alespoň 3*. ()

Thomassi

Amerika, vlastenectví, druhá světová, příběh o lásce a Michael Bay. Co může s takové kombinace vzniknout? Pro některé patriotický kýč, pro některé skvělý válečný film, a pro některé romantika jak z knihy. Pro mě to ale je film, který svým způsobem trošku připomíná Titanic. Romantický příběh na pozadí historické události, která otřásla světem. Filmem, který se mně osobně velice líbí. To, že tam je kopa pro Američany tak typického patriotismu, opomenu, ale hlavně po technické stránce se jedná o dokonalý snímek. Bay se v těch všech akčních scénách vyžívá a je to opravdu znát. Ta druhá půlka je prostě parádní porce akčního řemesla. Romantika samozřejmě musí být a v tomto případě trojice hlavních protagonistů rozhodně nezklame. Všichni jsou mi sympatičtí, a to nepočítám spoustu dalších menších rolí, zato velkých jmen. A jako správný hollywoodský blockbuster nesmí chybět, a v tomto případě se jedná o jeden z nejlepších soundtracků vůbec, taky hudba Hanse Zimmera. A to všechno dělá z Pearl Harboru skvělý filmový zážitek. Za mě jednoznačně plný počet. ()

MATADOR

Již ponělikáté jsem si potvrdil, jak mne dokáže bavit tak velký epos, jakým je právě Pearl Harbor od mistra výbuchů Michaela Baye. ()

FilmFan24

Pravý hollywoodský velkofilm se vším všudy: láska, válka, akce, napětí a pořádná nálož romantiky a patosu, spousta známých tváří, krásně zaranžované záběry, zpomalovačky v těch nejvypjatějších scénách a - polibky při západu slunce - tak to umí jen Michael Bay! A Affleck není vůbec tak hrozný, jak tady kdekdo píše... ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)