Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

Boomstick

Prilis mnoho "prekrasnych" explozii kazia cely naturalisticky nadych ktory by mal mat kazdy vojnovy film.Vsetko to ale zachranuju sceny z nemocnice ktore su naozaj silne a a spravne realne. ()

Darth Vader

Já tento "americkej sračkomil" nikdy neměl moc v oblibě a po neoficiálním obvinění Svěrákových, že je námět ukradený z chistaného Tmavomodrého světu (práva společnosti vlastnit každý film který přijde po Koljovi), mi tento film naprosto znechutil... ()

jasanka

Kde jsou ty časy, když se konaly holčičí hádky mezi fanynkami Bena a Joshe. Válečné filmy nemusím, ale tohle bylo tak okořeněné romantikou, že dávám 3*. ()

rusty09

Je to o něco horší než třeba Titanic, Armageddon, ale kvalitu to má. I když film trvá víc než 2 hodiny, už jsem ho viděl více než 10x a stále mě baví. ()

edie sedgwic

Jedna obrovska americka calamada se vsim vsudy: romanticka zapletka, prehnany patriotizmus, predramatizovane sceny a plno kecov. Ale samozrejme stalo to vela prachov a svojich fanusikov,ktori rozdiel medzi historiou a fikciou nerozoznaju, si tento vysokorozpoctovy srdcervak nasiel. ()

Mallyyy

Skvělý romantický příběh s válečnou atmosférou. Kate Beckinsale, jako vždy třešnička filmu. Ben se svým stupidním výrazem taky moc neurazil. A nakonec krásná hudba. ()

Wawer

Velmi rozporuplný film, na jedné straně je tu jeden z nejlepší soundracků vůbec, výborné efekty a několik opravdu silných scén, na druhé je tu příběhové bahno, slabí herci, koňská dávka vlasteneckého patosu a spousta totálních nesmyslů, proto slabé 3* ()

cyphercz odpad!

Tenhle film by především vůbec neměl být nazýván jako "válečný", protože je to obyčejná romantická slátanina a s válkou má společný fakt snad jen to prostředí, ve kterým se odehrává... Je jasný, že režiséři nám budou cpát milostnou zápletku snad i do filmu o hovniválech a třeba to i bude fungovat, ale v Pearl Harboru je milostný trojúhelník naprosto nesnesitelný. Navíc tolik ať už logických či faktických nesmyslů pohromadě jsem ve filmu už dlouho neviděl, herecký "výkony" pak snad ani nemá cenu komentovat. Chápu, když se tenhle film líbí nenáročnému dívčímu publiku co má mezi nejoblíbenějšími filmy Twilight, ale co na týhle kravině vidí muži, to fakt nepochopím... ()

Wardan

Nejdřív nepříliš výživné romantické drama s pěknou výpravou, pak přijde útok na Pearl Harbor a film se promění v tučnou skvěle nasnímanou a sestříhanou bayovskou akční chujovinu, kde všechno vybuchuje a vzduchem lítají letadla, náboje a lidská těla. Finále pak docela slabota. Bay romanci nezvládá úplně dobře a tříhodinová stopáž je trochu moc. Příliš velkohubý film, kde Bay pokouší zasahovat do žánrů, na které nemá. ()

Darren98

Ačkoli si pravděpodobně mizivé množství lidí přeje obojí z válečného výseku historie i milostného trojúhelníku, zvlášť ve filmu pojmenovaném srozumitelně podle WWII události, nejspíš se takové přání nemůže vyplnit lépe, než v umělecky nejvypracovanějším filmu Michaela Baye. I když se leckterému divákovi navzájem ruší, upřímné emoce vyvolávají působivostí jak oběti ve vybuchujícím pekle, tak jednoduchost nelehké romance. ()

zdeny99

Tohle je film vyloženě pro velké plátno, kdy jen sedíte a celou dobu nevěřícně hltáte každou vteřinu. Michael Bay tu opět dokázal svůj talent pro blockbustery. Stvořil strhující válečný velkofilm o tématu, které se dotýká celých USA a okořenil jej milostným trojúhelníkem Ben Affleck - Kate Beckinsale - Josh Hartnett, jenž vygradoval srdceryvným koncem na čínském pobřeží. Milostné téma hodné Hollywoodu, které prostě se musí každému líbit. Stejně jako samotný nálet japonských letadel na Pearl Harbor. Je to brilantně natočená zoufalost americké nepřipravenosti, kdy američtí vojáci jen zírali, jak jim nad hlavami prolétala japonská letadla a bezcitně likvidovala jejich válečné lodě. Jen některé záběry mi přišly až moc vymyšlené. A to, že malí kluci už před osmou ráno hráli baseball a spousta dalších podobně nelogických věcí, které se v tak brzkou hodinu prostě stěží dělají. [50524. hodnocení, 980. komentář, 70%, 223. nejoblíbenější film] ()

mls

V tomto filme asi najprv zohnali sponzorov, tak aby mohli do filmu vraziť najviac peňazí v histórií a tým pádom sa dostať na titulné strany všetkých novín. Potom zohnali mladých sympatických hercov, tak aby fanynky išli na tento film aspoň 10-krát. Potom zohnali režiséra, maskérov, komparz...a keď už mali všetky pozície obsadené zavolali scenáristu aby im cez noc zbúchal scenár o nejakej svetovej katastrofe. ()

HH

Co k tomu říct? Jsou dvě nutně oddělitelné roviny - příběh a filmové zpracování. Příběh je podle mého soudu nanicovatý a veskrze zbytečný, milionkrát ohraný a nepřinášející nic nového. Řemeslná stránka je ovšem velice dobrá - "dostala" mě scéna přes padající pumu. Na druhou stranu je tam ovšem takových nesmyslů a pochybení, že by to byl velice dlouhý seznam - namátkou snad jen scéna, kdy hrdinní piloti střídají bez problémů různé druhy letadel (stíhačky a bombardéry), přestože každý pilot ví, že to není takřka možné...a pak mi taky vadí ta "politická korektnost". Skoro to vypadá, že pokud se někdy bude natáčet pokračování, už v něm zazní, že si Pearl Harbor vlastně napadli Američani sami :-) ()

tragos

Slušný hollywoodský blockbuster, kdyby měl o hodinu míň a procento akce se zvýšilo, určitě by byl lepší a koukatelnější. Špatný film Pearl Harbor není, ovšem můj šálek kávy rozhodně také ne. 6/10 ()

jesus666

No skôr 3 a 1/2 *. Skôr ako vojnový film, mi to prišilo ako romantický príbeh o milostnom trojuholníku, v pozadí ktorého sa zhodou okolností odohráva 2. svetová vojna. Napriek tomu je to mierne nadpriemerný film, aj keď možno trocha (dosť) dlhý. ()

Mikyska

Předem říkám: "Nemám ráda válečné filmy!" Jenže tohle je podívaná strhující! Samozřejmě láska hraje hlavní roli, jenže nálet na Pearl Harbor Michael Bay vytvořil fantasticky (ovšem jako všechny tomuhle podobné scény)! Nejlepší kombinace, jak nalákat do kina a k televizi partnery společně! :)... Opět tleskám umění Michaela Baye :) ()

zelda82

Jezismarja, to byla ale bejkarna! Az na pusobivy nalet na pristav uplne zbytecny film. Ty dve hvezdicky jsou za to, ze film tocil muj oblibeny reziser. ()

Prvok

jak řekl sám Bay''chtěl sem pouze love story s pozadím hořících lodí".Já sem chtěl film s aspon trochu propracovanou psychologií postav a ne patrioticky do jednoho smýšleíjcí manekýny točící se kolem trapné love story. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)