Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

TETŘEF

U Baye by se jeden opakoval. Prostě občas nadchne občas pohřbí. Povětšinou ho sráží dementní scenář...nebo dementní Michael? PS: Je třeba si klást otázku jestli je nutné nechávat letět dvě letadla proti sobě a pak se minout a ostatní do sebe narazit. Je to strašné.. ()

Gahan odpad!

K tomuto filmu hádam ani nesedí žiadna z urážok. Jedno by si tento film zaslúžil ... aby preň špeciálne bola vymyslená nejaká nová! Pre mňa jeden z najhorších filmov vôbec, mám voči nemu vyslovenú averziu. Mám poctivo prejdené komentáre, ktoré spolu so mnou ohodnotili tento film ako odpad a so všetkými súhlasím. ()

Rami

Nesnáším propagandistické kraviny a překrucování reality. Namísto zničení americké flotily a všech letadel ještě před vzlétnutím jsme svědky rozdrcení japonského letectva několika americkými piloty. Pomyslným hřebíčkem do rakve jsou stupidní dialogy a mdlé herecké výkony. Dávám 1 hvězdičku (14%). ()

Krchy

Kdyby se vystříhala dementní milostná linie, vypustilo se zbytečné natahování s Doolittleovým náletem a trošku přidalo na realitě (nevím, ale dvěma exotům v P-39 nějak nevěřím, že by sundali víc stíhaček, než kolik jich Japonci při útoku opravdu ztratili), tak bych si dovedl představit i čtyři hvězdy, bouchalo to pěkně.Takhle i při těch třech hodně mhouřím oči. ()

amarth

Jediná hvězda za akci, v jinak nudné romantické slátanině typu: "Toho Armanda miluji, ó chudáček mi umřel, nevadí, miluji teď naštěstí druhého (shodou okolností jeho kamaráda Ericha Mariu Duanéze). Ó, Armando nakonec nezemřel? Tak co Vy na to Done Juane Pedro Almózo, koho mám vlatně mít ráda nebo se mám třeba zabít??? Že Vám tato žalostná parabola něco říká?:) ()

Radek.SCH

Je to akčnější, coolovitější, stylovější a velkolepější než Tmavomodrý svět. Ale jelikož jsem Čech, tak se mi musel Svět líbit víc. Ten totiž neobsahoval (skoro)fašistické kecy typu dobrovolníci jsou ti nejlepší (nebo tak nějak to bylo). Ale pokud jste Republikán a nejste antimilitarista, tak jděte do toho... Je to bomba! ()

bangee

Bay umí natočit akční podívanou naroubovanou na romantický patos, nicméně se zde jedná o klasický hollywoodský kasovní počin, kde Affleck a Hartnetta Beckinsale a vlastně všichni hrají tak jak hrají, takže nic moc a kde jediná pozitivní vlastnost filmu je, že se jakžtakž snaží zachytit historický útok na PEarl Harbor. Celkově, film sám o sobě nenese žádnou hlubší myšlenku, story či záměr, nicméně na sobotní odpoledne, pokud nemáte co dělat ( a to byste měli, páč je tisíce lepších filmů ), tak se klidně podívejte, páč těch 145 mil. zelenejch papírků je na tomhle filmu vidět (a to je jeden z mála kladů). ()

*Colorado

Velkofilm? Pche... Mám pocit, že tři hvězdičky jsou pro tenhle film strašně moc. Film bych ukončil po tom náletu na Pearl Harbor, to, co přišlo poté, mi film jednou pro vždy znechutilo. ()

pospech11

Nemám rád Afflecka ani Hartnet a tenhel film je obsahuje oba. Je to sice válečný film, ale je to spíš doják než něco a válce. 3* ()

DHDV

Milostný trojúhelník, II. Světová válka, hodně peněz ve filmu a herecké obsazení se taky dá. Docela nadprůměrný soundtrack. Výsledek= romantika, občas kýč, občas nuda jinak se to dá zvládnout… ()

optimus0s

Je to kýčovitá romance. No a? Je to skvělej akční snímek se vším všudy. Ehm akční...popcornovej dobře. Michael Bay mě nezklamal a pořád je pro mě jeden z nejlepších akčních režisérů. ()

qenett

Poprvé jsem tenhle film viděla jko malá holka, co si hrála s barbínkama a od té doby mě často ve snech strašila ruka, snažící se dostat ven z rozstřílené lodi, co nakonec bezvládně padá a umírá. Tenkrát se mi film nelíbil. Dnes ho mám moc ráda. Skvěle zachycuje tehdejší atmosféru, milostná zápletka dodává filmu jakýsi druhý rozměr, než jen prosté efektivní akční scény. Nemluvě o skvělých hereckých výkonech. Vždy a znova se tenhle film ráda podívám, a vždy a znova u něj budu brečet. :-) ()

CyriC

2 hvězdy za velkolepost a bojové scény. Revize: 1 hvězda za bojové scény. Jinak pěkná kompilace žvástů o Americe a lásce. Podle mého Bayův celkově nejhorší počin založený čistě na vizuálu, ale tak patetický a proamerický, že mě to až odpuzuje. ()

John8

Trochu dlohé na to jak málo se tam stane, navíc konec vyšumí do ztracena, což ale u Baye není překvapení, i tak, krárná podívaná. ()

Fawkes

Z mé strany absolutní spokojenost. Vlastně ani nedokážu najít věc, která by mi nějak vadila. Pearl Harbor je velkofilmem, který nabízí vše co má správný velkofilm mít. Hlavní scény, jako nálet Japonců a celá akce okolo natočena skvěle po všech stránkách. Co se týče všeho okolo, tak by se možná dalo souhlasit s malým zkrácením, ale já osobně jsem s tím neměl problém a milostný trojúhelník mi v pozadí historického příběhu vůbec nevadil. Za zmínku stojí všechny tři hlavní herecké výkony v podání Kate Beckinsale, Bena Afflecka a Joshe Hartnetta. S hudební stránku se budu opět jen opakovat. Proti Hansu Zimmerovi nelze nic namítat. Jeho hudba je téměř bezkonkurenční. Jinak se Pearl Harbor zařadil mezi mé nejoblíbenější filmy. (98%) ()

drankeryth

Prva polovica filmu ma zas tak moc neuputala, aka ta druha polovica, kde sa uz aj nieco dialo. Takze v prvej polovici sa to viac nieslo v znameni zoznamovania vojakov, kde sa velky priestor tocil okolo romantickej vlozky, ktora nebola najhorsia, ale pre mna to bolo aj troska zbytocne v tomto filme. Vacsina casu bola az prilis nasladla touto nie moc oblubenou zamilovanou romantikou pre moje potesenie v tomto filme. Nastupom japonskych lietadiel, ktore si to namierili rovno na Pearl Harbor uz bolo o niecom inom, kde to uz malo tie spravne grady a moje oci hltali kazdu bojovu scenu s potesenim na srdci:) Vsetko to bolo premyslene spravne a explozie bomb a striel z lietadiel vyzerali na adekvatnej urovni. Utok na Pearl Harbor bol docela dlhy a kuzelny. Po japonskej invazii sa to uz len tak vlieklo ku konci filmu a ani ten nalet na Tokio a samotne pristatie bombarderov v Cine uz nebolo take carovne, ako ten utok na Pearl Harbor. Troska to aj bolo zbytocne. Jednoducho po utoku na Pearl Harbor to mali ukoncit a nie dalej dej natahovat, kde to uz aj tak nic nemalo spolocne s Pearl Harborom. Obstojny film, ktoremu uskodila samotna dlzka minutaze, ktora nemala konca kraja. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)