Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

Zdeňka

Především jsem si užívala část filmu, kdy byl Affleck považován za mrtvého. Neříkám, že Josh umí nějak lépe hrát, ale když jsem v té době měla jak píše většina holek Hartnettovské období, nejde vnímat nic jiného než Joshe, jeho uniformu, jeho tílko, jeho psí známky, jeho letadlo, jeho ... Nevím jak bych se na film dívala dnes, ale Josh není špatnej stále... ()

tomxxx

Nuda od začátku do konce, šíleně blbý příběh a otřesné dialogy. Rambo styl, kdy jedno letadlo sundá dalších dvacet německých stihačů je až moc přehnaný a u tak drahého filmu si to mohli odpustit. ()

Fleetguard

Romantické válečné drama, které chtělo zaútočit na city stejně jako Titanik. Bohužel, se to omezilo jen skvěle natočený vpád Japonského letectva a drtivou bitvu o P.Harbor. Zbytek je už jen propaganda a zbytečně přehnané vlastenectví amerických vojáků. No a ty všudypřítomné rozstřílené amer.vlajky si M.Bay mohl také odpustit. ()

OHI

Příběh (i pointa) celého filmu je děsně kýčový, což by ani tak nevadilo, kdyby to vše nebylo tak děsně americké.Scénárista při psaní nejspíš poslouchal svou národní hymnu. ()

Aven

Jedno velký klišé. Tak strašně kýčovitej film jsem ještě neviděl. Ať už se to týká dobrovolného odchodu do války, Evelynina rozhodnutí ze dne na den o tom, že zapomene na jednoho pilota a hned ten večer si to rozdá s jeho nejlepším kamarádem, prezidentova "dojemného" vstanutí z invalidního vozíku, aby všichni viděli, že nic není nemožné..............navíc spousta klasických amerických keců o odpovědnosti a národní hrdosti, které bytostně nenávidím. ()

Natabar

To jsem si dal, když jsem na to kdysi zašel do kina! Taková utahaná nuda a příšerný doják. Já už nevěděl, jak si sednout, aby mě netlačila sedačka. Škoda. Chtělo by to o hodinu kratší a o 50% míň lovestory. ()

Brandon

Pompézní, přepychové, spektakulární. Každé americké dívčí srdce musí pukat jako dobře udělaný popcorn. ()

Master19

První polovina 1*, druhá 4*, takže v průměru slabé tři. Dá se říct že samotná pasáž náletu (než se vyrojí Rambové s kulomety) je natočená skvěle. Okolní balast je ovšem o několik stupňů horší. ()

JohnSmith

Bay udělal dvě chyby. Vzal do hlavní role Affleca a přimíchal spolu se scénaristama do příběhu až moc romantiky s mileneckým trojúhelníkem. Jinak útok na Pearl Harbor byl moc pěknej ()

yeniczek

Začátek filmu a nahánění sestřiček - fajn. Útok na Pearl Harbor - moc fajn. Zbytek.. No řekněme, že si toho z Tmavomodrého světa moc dobrého neopsali... To že se opisovalo je fakt, který snad nikdo dneska už nepopírá... ()

hroubek

Když, jsem u Armageddonu napsal, že je nejkýčovytý film jak Bay natočil tak jsem samozřejmě nemohl brát v potaz Pearl Harbor, který je jiná liga.Nejde tak ani o ta že první půlka je civilní a druhá až moc akční ale to praktický není vůbec důležité.Naopak je důležité je vědět, že Bay tentokrát nezvládl práci s herci, protože co občas vypustí z úst nebo jak se chovají to se nedá omluvit.Ani hlavní herecký trojúhelník není žádna sláva.Takže celý film zahranují nádherná retro stylizace,dobová atmosféra a precizní a nikde dřív neviděné akční scény.Jeden z těch slabších snímku od Bay. ()

lucascus

Jako americký romantický slaďák to svou funkci možná splnilo, ovšem za historický film to nemůžu považovat ani v nejmenším. Ocením však perfektní hudbu, to je ale bohužel asi vše, co se dá pochválit. Možná snad ještě kostýmy a celkovou výpravu, víc nic. ()

VanTom

Seznámení s našimi mladými, dokonalými hrdiny provázel roztomilý bezprostřední humor, navazující plakátově kýčovitá romantická hodinka už ale jen oddalovala nevyhnutelný útok. Ovšem těch 30 minut explozivního válečného (leteckého) běsnění v opulentně výpravném a trikově bezchybném balení stálo za to čekání! Blažené vzpomínky na něj pak dovolily přečkat i následnou patriotickou nálož velkých vět před i po "sebevražedném" Doolittlově náletu, fatálně rozseknuvším také ústřední milostný trojúhelník (společně s tím, že "Amerika si uvědomila, že může vyhrát a vyrazila vpřed" :-)). Jelikož jsem se celou masivní stopáž (director's cutu) vlastně vůbec nenudil a "katalogovými" barevnými obrázky i líbivou hudbou se kochal neustále, ty 4* mám jasné. ()

Jacob23

Neskutecne trapny scenar-patroitistickym(uff)hlaskam jsem se musel smat celou dobu,slabe herecke vykony(ikdyz K.Beckinsale to tady fakt sekne)2* za nalet!Tmavomodry svet byl lepcejsi ()

Kali4

Opravdu, byla to nuda. Čekal jsem sice romantiku, ale proč proboha v takovém množství? Milostný příběh se táhne celým filmem a odsunuje solidně zvládnuté akční scény až na vedlejší kolej. Na většinu historických reálií snímek kašle, je zbytečně roztahaný, po vizuální stránce možná přitažlivý, jinak však naprosto nesourodý. Chtěl bych lepší Pearl Harbor! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)