Epizody(7)

Poznejte Ameriku devadesátých let. Od televizní tvorby, přes hudbu, kterou lidé milují doteď, technologickou revoluci, skandály Billa Clintona, až po terorismus přímo ve Spojených státech... Byl to konec století a začátek našeho dnešního života. Zábavný historický seriál Americká 90. léta se vrací zpátky do období, kdy byli prezidenty George H. W. Bush a Bill Clinton. Kdy triumfovaly technologickém vynálezy a tragicky udeřili teroristé. Kdy celý svět ovládly hudební směry grunge a hip hop. Kdy v metropolích Los Angeles a New York docházelo k rasově motivovaným konfliktům. A kdy televizní vysílání zažilo zlatou éru, která dokonale zachytila dekádu, jež odstartovala začátek našeho dnešního životního stylu. Seriál Americká 90. léta vznikl díky cenami Emmy ověnčeným producentům Tomu Hanksovi a Garymu Goetzmanovi (John Adams, Pacific) a Marku Herzogovi (Bitva u Gettysburgu). (TV Prima)

Slasher

Devadesátá léta v USA skrze TV, muziku, technologický progress, politický poměry, domácí terorismus a sociální pnutí. Je to první dekáda, co si živě vzpomínám a v závěru (MTV hits) jsem se neubránil vlně nostalgických emocí - ač bych našel řadu kapel, co měly obecně veliký dopad a nikdo je tu nezmínil. Takhle suma sumárum jsou 1990s složitější, zajímavější i temnější, než jak mi běžně hraje v povědomí. ()

subic

Já v devadesátkách dospíval, takže... Ty americké devadesátky na televizních obrazovkách pro mě byly seriály, jako třeba Fresh prince a 90210, ale hlavně Simpsons, Akta X a i třeba Sex ve městě. Hudba, to nebyl jen rap a hip hop, chlapecké a dívčí kapely, ale hlavně grunde, takže Nirvana a pak taky Alanis Morissette. ()

Hwaelos

Dokumentární série o devadesátkách z produkce Toma Hankse, která skutečně danou dobu dokumentuje, tj. předkládá divákovi útržky dokumentárního materiálu, které ale jen minimálně kontextualizuje či interpretuje. Což znamená, že jde o příjemný nostalgický výlet do období mého dětství a dospívání bez další přidané hodnoty. ()