Reklama

Reklama

Epizody(7)

Obsahy(1)

Poznejte Ameriku devadesátých let. Od televizní tvorby, přes hudbu, kterou lidé milují doteď, technologickou revoluci, skandály Billa Clintona, až po terorismus přímo ve Spojených státech... Byl to konec století a začátek našeho dnešního života. Zábavný historický seriál Americká 90. léta se vrací zpátky do období, kdy byli prezidenty George H. W. Bush a Bill Clinton. Kdy triumfovaly technologickém vynálezy a tragicky udeřili teroristé. Kdy celý svět ovládly hudební směry grunge a hip hop. Kdy v metropolích Los Angeles a New York docházelo k rasově motivovaným konfliktům. A kdy televizní vysílání zažilo zlatou éru, která dokonale zachytila dekádu, jež odstartovala začátek našeho dnešního životního stylu. Seriál Americká 90. léta vznikl díky cenami Emmy ověnčeným producentům Tomu Hanksovi a Garymu Goetzmanovi (John Adams, Pacific) a Marku Herzogovi (Bitva u Gettysburgu). (TV Prima)

(více)

Recenze (4)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Devadesátá léta v USA skrze TV, muziku, technologický progress, politický poměry, domácí terorismus a sociální pnutí. Je to první dekáda, co si živě vzpomínám a v závěru (MTV hits) jsem se neubránil vlně nostalgických emocí - ač bych našel řadu kapel, co měly obecně veliký dopad a nikdo je tu nezmínil. Takhle suma sumárum jsou 1990s složitější, zajímavější i temnější, než jak mi běžně hraje v povědomí. ()

subic 

všechny recenze uživatele

Já v devadesátkách dospíval, takže... Ty americké devadesátky na televizních obrazovkách pro mě byly seriály, jako třeba Fresh prince a 90210, ale hlavně Simpsons, Akta X a i třeba Sex ve městě. Hudba, to nebyl jen rap a hip hop, chlapecké a dívčí kapely, ale hlavně grunde, takže Nirvana a pak taky Alanis Morissette. ()

Reklama

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Dokumentární série o devadesátkách z produkce Toma Hankse, která skutečně danou dobu dokumentuje, tj. předkládá divákovi útržky dokumentárního materiálu, které ale jen minimálně kontextualizuje či interpretuje. Což znamená, že jde o příjemný nostalgický výlet do období mého dětství a dospívání bez další přidané hodnoty. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama