Reklama

Reklama

Americká 90. léta

(seriál)
  • USA The Nineties
Dokumentární / Historický
USA, 2017, 4 h 54 min (Minutáž: 42 min)

Kamera:

Jack Kney

Hrají:

Nelson George, Madeleine Albright, Christiane Amanpour, Lance Bass, Arsenio Hall, Steven Bochco, David Boies, Barbara Boxer, James Burrows (více)
(další profese)

Epizody(7)

Obsahy(1)

George H. W. Bush, Bill Clinton, technologické inovace, terorismus, revoluce alternativní hudby a hip-hop, zlatý věk televize, médií a zábavního průmyslu -- to jsou devadesátá léta! V jednom seriálu všechno, co uzavíralo 20. století a otvíralo nové obzory člověku vstupujícího do třetího tisíciletí, ve kterém dnes žijeme. (TV Spektrum)

(více)

Recenze (5)

subic 

všechny recenze uživatele

Já v devadesátkách dospíval, takže... Ty americké devadesátky na televizních obrazovkách pro mě byly seriály, jako třeba Fresh prince a 90210, ale hlavně Simpsons, Akta X a i třeba Sex ve městě. Hudba, to nebyl jen rap a hip hop, chlapecké a dívčí kapely, ale hlavně grunde, takže Nirvana a pak taky Alanis Morissette. ()

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Dokumentární série o devadesátkách z produkce Toma Hankse, která skutečně danou dobu dokumentuje, tj. předkládá divákovi útržky dokumentárního materiálu, které ale jen minimálně kontextualizuje či interpretuje. Což znamená, že jde o příjemný nostalgický výlet do období mého dětství a dospívání bez další přidané hodnoty. ()

Reklama

oasismanik 

všechny recenze uživatele

Celkom kvalitná dokuséria plná nostalgie z prapodivných 90s. Občas to skáče divoko z témy do témy, ale nič výrazne rušivé. A trochu ma mrzí, že jedna z kľúčových tém, hudba, nedostala viac ako jednu epizodu, keď už televízia dostala dve. Najúsmevnejšia je, takto s odstupom času, spomienka na paniku, keď si ľudia mysleli, že skolabuje a skončí svet, pretože počítače nedokážu pochopiť, že po roku 1999 príde 2000 :) ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Devadesátá léta v USA skrze TV, muziku, technologický progress, politický poměry, domácí terorismus a sociální pnutí. Je to první dekáda, co si živě vzpomínám a v závěru (MTV hits) jsem se neubránil vlně nostalgických emocí - ač bych našel řadu kapel, co měly obecně veliký dopad a nikdo je tu nezmínil. Takhle suma sumárum jsou 1990s složitější, zajímavější i temnější, než jak mi běžně hraje v povědomí. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama