Epizody(7)

George H. W. Bush, Bill Clinton, technologické inovace, terorismus, revoluce alternativní hudby a hip-hop, zlatý věk televize, médií a zábavního průmyslu -- to jsou devadesátá léta! V jednom seriálu všechno, co uzavíralo 20. století a otvíralo nové obzory člověku vstupujícího do třetího tisíciletí, ve kterém dnes žijeme. (TV Spektrum)

subic

Já v devadesátkách dospíval, takže... Ty americké devadesátky na televizních obrazovkách pro mě byly seriály, jako třeba Fresh prince a 90210, ale hlavně Simpsons, Akta X a i třeba Sex ve městě. Hudba, to nebyl jen rap a hip hop, chlapecké a dívčí kapely, ale hlavně grunde, takže Nirvana a pak taky Alanis Morissette. ()

Slasher

Devadesátá léta v USA skrze TV, muziku, technologický progress, politický poměry, domácí terorismus a sociální pnutí. Je to první dekáda, co si živě vzpomínám a v závěru (MTV hits) jsem se neubránil vlně nostalgických emocí - ač bych našel řadu kapel, co měly obecně veliký dopad a nikdo je tu nezmínil. Takhle suma sumárum jsou 1990s složitější, zajímavější i temnější, než jak mi běžně hraje v povědomí. ()

Hwaelos

Dokumentární série o devadesátkách z produkce Toma Hankse, která skutečně danou dobu dokumentuje, tj. předkládá divákovi útržky dokumentárního materiálu, které ale jen minimálně kontextualizuje či interpretuje. Což znamená, že jde o příjemný nostalgický výlet do období mého dětství a dospívání bez další přidané hodnoty. ()