Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (Cinemart)

JASON_X

Pokud jste aspoň trochu elitářský cynik pohrdající stádním a průměrným diváctvem, pokud je pro vás výraz "špílbergovština" tou nejopovrženíhodnější filmovou kategorií, pokud jsou vám protivné prdelaté ženské posedlé hysterickým ochraňováním všelijakých zviřátek, ale pokud zároveň přece jenom chcete vidět nějaké ty -saury a -daktyly, kterak se hemží a požírají komparsisty, máte při sledování filmu hodně ztíženou situaci. Ale řešení existuje! Tady je prosím návod: 1) "Vypněte zvuk a čtěte jen titulky" - to abyste nemuseli poslouchat jednak šablonovité dialogy psané snad nějakým scénáristickým robotem, druhak nekonečně slizkou filmovou hudbu. 2) "Kromě scén s dinosaury se na film pokud možno vůbec nekoukejte" - ušetříte si spoustu klení a braní jména Božího nadarmo při sledování děje plného těch nejstereotypnějších filmových klišé, afektovaného přehrávání herců, nebo otravných momentů s ryze hollywoodským archetypem zvaným 'roztomilá a chytrá holčička'. 3) "Nelze-li se řídit body 1) a 2), tak aspoň často proklikávejte." A na konci pak možná budete mít takový nesmělý a nevýrazný pocit, že ten film byl vlastně jakž takž koukatelný, trikově udělaný průměrně dobře a vcelku vizuálně pohledný a záživný. Nejlepší část: Zadek pí Howardové. Nejhorší část: Filmový partner pí Howardové. ()

mm13

Recyklovali dôsledne, ale akosi sa im z toho vytratila hravosť. Okrem až príliš priamočiareho deja tak najviac zamrzí stagnujúci vzťah ústrednej dvojky. O ničom. ()

evapetra

Naprostá blbina. Když už nikoho neohromí vidět ve filmu dinosaury jako živé, je třeba ohromit více dinosaury a nechat sežrat více zlých lidí. Zápletka podobná jako v minulých dílech. To začíná unavovat, zvlášť, když film trvá více než dvě hodiny. ()

Lucasion

„I know why we're here. A rescue op. Save the dinosaurs from an island that's about to explode. What could go wrong?“ Před pětadvaceti lety měl John Hammond sen. Vytvořit přírodní rezervaci, kam by nejezdili jen pracháči koukat na nové genetické inženýrství. Chtěl senzaci, na kterou se dá šáhnout a kterou by obdivoval celý svět. Uběhlo mnoho let a nás diváky čeká již třetí výlet na Isla Nublar a pátý výlet za dinosaury. Sedím v sále a užívám si skvělou popcornovou jízdu. Je to špatně? Pro člověka, který vyrostl na Jurském parku v roce 1993, byl návrat na ostrov blízko Kostarického pobřeží před třemi lety trošku jako splněný sen. Ano, ten feeling už se nikdy nebude opakovat. A ano Jurský park je jenom jeden. A tak když Jurský svět kráčel ve stopách Parku, tak Fallen Kingdom by mělo jít ve stopách The Lost World . Aspoň mě to smysl dává. Druhá Park, potažmo Svět jsem už nechtěl. Chtěl jsem další výlet s Williamsovou hudbou a Chrisem Prattem za dobrodružstvím, dinosaury a akcí. A mě se to vlastně splnilo. Chris Pratt je opět skvělý a vůbec nezklamal. Začátek je správně napínavý a vůbec by mě nenapadlo, kam bude příběh směřovat. Finále tak pro mě bylo nečekané a i když jsem věděl, že v tom bude čertovina, tak výsledné motivy mě přeci jen překvapily. „Jestli se chcete zapsat do dějin, …pak se nezapisujte na cizí náhrobky.“ Samotné finále s dinosaurem v domě mi přišlo skvělé a hororově pojaté. Možná je to tím, že letošní rok je skvělých filmů jak po šafránu, ale Fallen Kingdom mě bavilo a vlastně mi do celkové série zapadne. Já jsem tedy ve výsledku s příběhem spokojen. Nevím, ale kam chtějí tvůrci to dále směřovat. Ale jistě chci být u toho. PS: Jediné, co můžu tvůrcům vytýkat je zničení mého oblíbeného ostrova. [Dolby Atmos] (85 %) ()

Morholt

Neskutečně blbé. Samozřejmě ani u předchozích dinosauřích blockbusterů se scénáristé s přemýšlením moc nenamáhali, ale nebilo to tolik do očí. Na druhou stranu to bylo občas tak ukázkově kýčovité a patetické, až to bylo hezké. Nicméně tady jde především o potvory a z tohoto pohledu to bylo trošku zklamání. Bylo jich tu dost a zase tu pobíhaly a kousaly do všeho, co jim přišlo pod tlamu, ale přišlo mi to takové monotónní a nenašla se tu snad jediná scéna, která by mi utkvěla v paměti. Navíc mě zamrzelo, že opět nedostala trochu víc prostoru nějaká ta vodní mrcha. Hodnotit herce v podobně laděných filmech nemá moc smysl, ale nevšimnout si příšerné Bryce Dallas Howard prostě nešlo. Celkový dojem je i díky ní poněkud rozpačitý. 55% ()

ScarPoul

Postavy majú nulový vývin čo zamrzí hlavne u nováčikov. Pratt a Howard to hrajú na sympatie a v zásade s tým nemám až taký problém. Ale je tu kopec postáv do počtu bez potrebného charakterového presahu. Všetko je to o efektoch, dinosauroch a tam, kde prvá časť jemne balansovala medzi WTF momentami a napätím, druhá časť si hlavne od predstavenia nového raptora(ktorý sa usmieva, keď ide napadnúť Levina!) holduje vo WTF momentoch a vo veľmi plytkých zvratoch ( zachraňovania v posledných minútach sú príšerné). Hlavne dievčatko ale sympoška. Prvá hodina je pastvou pre oči a aj napriek demencií má super tempo a nenudí. Ako náhle ale začnete rozmýšľať tak je tam kopec premárnených ( hlavne scenáristických šancí). Hudba v pohode a aj finále, ktoré ma necháva v záujme ako to celé vyvrcholí. Je to v pohode na zabitie času aj v rámci akéhosi wow efektu. Ale postráda to dušu. Lenže dinosaurov som mal vždy rád. A tak zvyšujem neobjektívne o jednu hviezdu. ()

Lacike

Dostal som chuť na nejaký blockbuster bez komixových pajácov. Úvod vyzeral ešte celkom nádejne. Ale akonáhle sa predstavila zápletka o záchrane chudáčikov dinosaurov pred vyhynutím na ktorú sa vydá parta totálne nesympatických debilov, tak film klesol do tupých trashových vôd Asylum produkcií o prerastených obludách a lietajúcich žralokoch. Okrem ústrednej dvojky, ktorá bola sympatická vďaka ich predstaviteľom som sa tešil na smrť všetkých ostatných. A to najmä toho PC geeka a mladú okuliarnatú drsniačku. Film zachraňujú jedine akčné scény, ktoré sú fakt vydarené. CGI je bezchybné jak kvalitou, tak spôsobom použitia. Vďaka tomu, že postavy nereálne niekam neposkakujú jak hrdinovia Marvelu a celkom uveriteľne sa tu dodržiavajú fyzikálne zákony, som scény a obludy nevnímal ako CGI, ale skutočnú hrozbu. No a ako bonus sú aj pekne oldschoolovo prehľadne natočené. Niektoré scény sú doslova pôsobivé. Holt CGI mi samo o sebe nevadí, pokiaľ je dobre použité a to v tomto filme je. Škoda len, že nič ďalšie v tomto filme nefunguje a pri pokuse o dojímavú scénu s úmrtím dinosaura na ostrove zaplavenom lávou som sa smial nad neúspešnou snahou filmárov ma dojať. Takže výsledkom je zábavná blbá jednohubka so skvelými akčnými scénami. P.S.: Od Goldblumovej účasti som čakal viac ako zbytočné pár sekundové cameo. 5/10. ()

malylada

První Jurský svět mě nechal naprosto chladným a bylo to jedno ze zklamání roku. Pokračování se nese v naprosto stejném duchu, co nejvíce vyvařit prachů, bez větších ambicí. Čitelný scénář, mraky atrakcí lepené nevýraznými dementními postavami, u kterých si přejete, aby co nejmíň mluvily a nechybí přepálenost po všech stránkách. Na druhou stranu je akce vymazlenější a musím přiznat, že mě bavila více než minule. Jako hororový fanoušek musím ocenit, jakým způsobem se buduje závěrečná akce, která je temnější a hutnější než minule. Když jsem viděl malé děti vedle sebe v sále, good luck rodičům s uložením do postele. Bohužel kromě akce, skvělého vizuálu nemá Jurský svět tolik co nabídnout. Vzhledem k závěru jsem docela zvědavý na pokračování, které se může zvrhnout ve strašnou blbost.......6/10 ()

Gwaihir

Na rozdíl od posledního návratu do dinosauřího parku a k cestě za dobrodružstvím je to tentokrát co do kvality bohužel spíše návrat do ztraceného světa. 55 % (Viděno během noci příšer Filmového víkendu ČSFD 2018) ()

GeusX

Jak zařídit, aby vymřelý Jurský svět žil dál, a dál ... a daly se točit další a další filmy. Technická kvalita zpracování je na jedničku, vzkříšení pravěcí tvorové jsou jak živí, a tak nějak už tuto vysoko postavenou laťku beru automaticky za samozřejmost. Hudba, herci, v pohodě. Jen tento nový příběh mne nikterak moc nezaujal. Co bude příště, to už bude v podstatě pořád dokolečka? 70% (viděl jsem: 1x cz) ()

st.ranger odpad!

Paskvil mezi The Lost World a Jurassic World, odehrávající ve dvou lokacích a se dvěma pseudozvraty. Několik odkazů na Jurassic Park nezachrání druhé jednání, které by stačilo na film od Asylum s vraždícím monstrem. ()

kepiash

Je mi jasné, že cílová skupina je menší než metr padesát a tahá tátu za rukáv aby jí koupil v nejbližší hráčkárně akční figurku stegosaura, takže do ní tak úplně nepatřím. To beru. Přesto si nemůžu pomoct - ať je film pro jakéhokoliv diváka, těžko mu odpustit, že je tak příšerně hloupý. Často jsem schopen u podobného typu filmu přimhouřit očko nad lehkou naivitou (např. že nikoho nezajímá, kdopak to právě v náklaďáku ve stylu Semira Gerkhana přeskočil z mola na odplouvající trajekt), vadí mi ale zásadní chyby ve scénáři zcela odporující charakterům a motivacím postav. Tak třeba celé to ošetřování raptora nedává smysl. Jestli je Blue to nejcennější co vezete, necháte u ní zcela nehlídaně cizí ženskou, které jste před pár hodinami takříkajíc zabili přátele před očima? Ba co víc - ti "mrtví" přátele si pak vesele skotačí kolem vašeho pokladu aniž by byl jakkoli hlídán. A naopak - pokud jste idealistická paleoveterinářka snažíc se tu prehistorickou potvoru za každou cenu zachránit, nebylo by rozumnější požádat své únosce, kteří mají stejný zájem, o lepší nástroje a pomoc s krevní transfúzí než posílat lidi, na kterých vám záleží, do klece jednoho z nejnebezpečnějších stvoření všech dob? Kdybych měl pokračovat ve výčtu všeho co ve filmu postrádalo smysl, tenhle komentář by pro jeho délku už vůbec nikdo nečetl. Škoda ale je, že právě proto, že nesmyslů a chyb bylo tolik, začal jsem během sledování přemýšlet spíše o nich než abych si film užíval. Moc nepomáhá ani šablonovitost celé série - kdykoli nějaký predátor zažene naše hrdiny do opravdu bezvýchodné situace, buďme si jistí, že se v tu ránu objeví na scéně jiný dinosaur, který odvede jeho pozornost - a je po napětí. Přitom vizuálně je to veliká paráda, kvituji i odkazy na starý Jurský park. Fajnová hudba, příjemně zahrál Pratt... Ale vzhledem k výše uvedenému si Zánik říše lepší hodnocení nezaslouží ať bych chtěl sebevíc. ()

Idée_fixe

Co to jako mělo být, do kosmu??!!!!? Neslané nemastné, hudba rovněž (ani se k tomu moc nehodila), o hercích ani nemluvě (až na Jamese Cromwella a Jeffa Goldbluma, kteří ovšem, žel, moc prostoru věru nedostali), skoro žádné překvápko ani napětí... Jako fakt jsem nechápala ty dva nový tajtrdlíky, co tam furt křepčili, co chvíli se chovali jinak (a povětšinou pitomě) - cápek (a lá študentíkovo první rande) permanentně v gatích, baba protivná (quasi Ivana Andrlová zamlada, čichaje ke kupce hnoje :)). A Geraldine Chaplin se jako kyselá ryba tvářila schválně, nebo to měla ve scénáři?! To si tedy propříště strčte za klobouk, todleto. Jediné, co se mi líbilo, byla ta aukce, u ní jsem se totiž málem smíchy počurala. Hlavně to finále. Tož nejdřív že toho "superexpertidomeneoraptora" prodají. Pak že vlastně nééé, že je to přeci prototyp, ten nejni na prodej. Ale hleďme, když někdo začne solit, nuž čert to vem, prodáme ho, kdyby čert jel na bruslích do práce. :-D No ty piraňo, kdybych místo filmu shlédla Rimmerovu sbírku telegrafních sloupů 20. století, prožila bych mnohem smysluplnější večer. ;-D ()

MoiJe

PG az je to otravne. Je to taky Rodinny beh v muzeu ozivlych zubov a nozdier. Co ma nieco do seba, ale nie je to to, co dospelak od Jurskeho sveta chce. No a postavy sa chovaju tak hlupo, ze si zakusnutie zasluzia uplne vsetci. ()

OndwaK

Ačkoliv jsem od filmu nečekal vůbec nic, podařilo se mu mě zklamat a to dokonce několikrát. Po úvodní scéně jsem totiž radikálně změnil názor a dostal celkem slušnou naději, že tam ta správná atmosféra doopravdy bude. Jenže to byl bohužel ten typ filmu, kde s ubíhající stopáží klesá zábava. A nakonec pro mě úvodní scéna zůstala scénou nejlepší. Velká škoda, protože tam byl nástřel na hutnou a temnou dinosauří jízdu plnou napětí a strachu. Nezachránil to ani sympatický Chris Pratt, nebo legendární Jeff Goldblum, mistr chaosu. Jsem zvědavý, jak dopadne trojka. Oproti prvnímu dílu však jdeme zatím nebezpečným tempem k zemi. S přimhouřeným okem a vracením se k perfektnímu úvodu mohu střelit bláznivých... 55% ()

vurhor

Dinosauři byli hrdinové mého dětství. To by bylo, abych tohle neviděl! Dvojka Jurského světa je oproti předchozímu dílu o něco slabší jízda, nicméně i tak se furt jedná o slušnou a zábavnou podívanou. Možná to chtělo více exteriérních scén, valná část film se odehrává v uzavřených interiérech, kde to nesedí jak samotným dinosaurům, tak ani samotnému divákovi (to znamená třeba mně). Ovšem hrdinové skvělí. Chris Pratt se velice rychle začíná řadit mezi mé velmi oblíbené herce, je to holt sympaťák každým coulem. Obecně film bohužel nepřichází s příliš zajímavými novinkami, ovšem na ty dinosaury se prostě strašně dobře kouká. Lepší 3* ()

JohnCZ

Obsahuje spoilery! Dvě diametrálně odlišné poloviny. Zatímco ta první je především na efekt a je to vskutku dechberoucí podívaná, ta druhá si naopak bere inspiraci ve druhém dílu Jurského parku. A funguje to. Jako blockbuster to funguje skvěle. S jedním ale. Nejsem si jist, jestli se mi líbí, kam to směřuje. Na jednu stranu vcelku logický (a taky mega předvídatelný) krok a taky je fajn, že se to netočí furt na místě. Jenže taky jsem trochu doufal že tvůrci vymyslí něco originálnějšího, než jen "dinosauří remake" Rise of the Planet of the Apes. ()

corpsy

Kým JURSKÝ SVET bol vďačnou ( a hlavne skvelou ) kópiou JURSKÉHO PARKU, je JURSKÝ SVET : ZÁNIK RÍŠE kópiou STRATENÉHO SVETA : JURSKÉHO PARKU ( a opäť vďačnou ). Som proste človek, ktorý má rád veľkofilmy v každom žánri a v každej podobe a toto opätovné stretnutie s obľúbenými ´´príšerami´´ ma vôbec neurazilo. Maximálne hodnotenie je síce nadnesené, pretože film má viacero negatívnych vlastností ( spomínanú recykláciu námetov, alebo niekoľko vyložene nudných pasáží ), ale prečo sa neodovzdať prítmiu kinosály a vydať sa na trikovú jazdu horskou filmovou dráhou. ()

Tryskomyš

Já jsem absolutně spokojená. Skvělí herci, dobrý děj, napínavý. Viděla jsem ve 3D, takže za mně paráda. I synovi se film líbil. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá