Into the Badlands (TV seriál)

• Česko

Pustiny

(neoficiální název)

Into the Badlands

Akční / Dobrodružný

USA, 2015 - 2018, 22 h 26 min (Minutáž: 41–43 min)

Daniel Wu, Emily Beecham, Sarah Bolger, Orla Brady, Aramis Knight, Oliver Stark, Stephen Lang, Marton Csokas, Madeleine Mantock, Ellen Hollman, Edi Gathegi, Sam Medina, Lance E. Nichols, Nazeema Bartek, Morgan Benoit, Bryan Blasingame, Alec Rayme, Owen Harn, Jennifer Griffin, Yohance Myles, Teressa Liane, Ally Ioannides, Scott Gulino, Lance Henriksen, Cung Le, Lance Tafelski, Stephen Walters, Tristan McConnell, Mike Seal, Nick Frost, Farzana Dua Elahe, Brahm Gallagher, Marc Rissmann, Chipo Chung, John Bell, Maddison Jaizani, Jordan Bolger, Sherman Augustus, Eleanor Matsuura, Jonathan Ryan, Laurence O'Fuarain, Shane Graham, Roxy Sternberg, Kelvin Harrison Jr., Peter Marinker, Dean-Charles Chapman, India Mullen, Babou Ceesay, Ella-Rae Smith, Lorraine Toussaint, Lewis Tan, Clare Higgins, Fiach Kunz, George Sear, Tamsin Topolski, Richard Bremmer, Hon Ping Tang, Sophia Di Martino, Justin Lebrun, Eve Connolly, Hazel Doupe, Freya Allan
  • Tommassi3

Tak vám nevím, přátelé.. Bude to hit nebo jen další hyp(e) ?? Po vizuálně úchvatné pilotní epizodě si však zatím připadám jako po vývrtce ve Spitfiru, byť rozhodně spíš chrochtám blahem.. David Dobkin, který zde doslova opisuje z jiných bijáků, viz boj v dešti z Velmistra, se už sice několikrát na podobných projektech režijně rozcvičoval, ale s dost rozporuplnými výsledky.. Nicméně rád se nechám překvapit, že postapokalyptičtí Badlands se svou famózní choreografií bojových scén, kterou má na svědomí Stephen Fung, nakonec vlastně neplatí jen za nudné - Zvlášt když výtečný Daniel Wu s Csokasem slezou ze záběru !! - a vyprázdněné fight porno..(16.11.2015)

Season 1: 75%. Je to opravdu velmi bizarní mix různých žánrů umístěné v postapokalyptické budoucnosti na jihovýchodě USA, jelikož tu máme otrokářské plantáže. Lidé se zřekli zbraní a tak tu máme vycvičené jednotky Clipperů zabíjejíci lidi pro svého barona. Baronů je více a každý obvhoduje s určitou komoditou, která na jeho území převládá. Clippers ovládají bojová umění, takže je tu velká příchuť Ásie. Tady lze vyzdvihnout, že souboje jsou opravdu velmi dobře a přehledně natočeny. Není to styl The Raid, ale právě asijských wire-fu,kdy použití drátů je někdy dost okaté. Ale žádne wuxia lítání to naštěstí není. K tomu trochu nadpřirozena a tajemné město někde za hranicemi Badlands. Jako upoutalo mne to chtěl bych vědět, jak se bude příběh vyvíjet dál. A těch soubojů by mohli ještě přidat. Season 2: 70% Máme 10 dílů, ale některé situace byly celkem natahované a sice dostaneme opět trošku více rozvíjení mytologie, tak mnoho otázek stále zůstává nezodpovězeno a něco i vyšumí do ztracena. Lance Henriksen se stejně jako v první sérii jen mihne. Souboje ale zůstávají na špici v seriálové tvorbě. Když se tvůrcům podaří udělat i kung fu mistra z Nicka Frosta a jeho postavou, aniž by to působilo směšně, tak smekám. Uvidíme co další série, už bych chtěl si užít opět víc tohoto světa.(25.12.2015)

K.O.miksová zápletka ze série pro 12 letý kluky, přetvořena v hraný seriál AMC? Je to bizarně primitivní příběh s karikaturními postavičkami, které se objevují a mizí podle toho, zda to zrovna hlavní hrdinové potřebují. Nic to však nemění na tom, že se jedná o koukatelnou oddychovku, která v duchu šogunských reálií rozehrává slušnou partii. Takovej AMC Arrow.(27.1.2016)

V Badlands vládnou Baroni, kteří mají pro svoji ochranu armády složené z trénovaných bojovníků Clipperů. Sunny (Daniel Wu) při výjezdu pro svého Barona Quinna (Marton Csokas) nalezne chlapce M.K. (Aramis Knight), který skrývá nejedno překvapení... V soubojích kvůli drátům dost často neplatí gravitace, ale dívá se na ně dobře. V malých úlohách potěšili herci Stephen Lang (Waldo), Lance Henriksen (Penrith) a Cung Le (Abbott). Prostor pro zlepšení tady určitě je a další série může pouze překvapit. Zhlédnuto 16 epizod z 1. až 2. sezóny.(14.3.2017)

_Prva seria:_ Americanom nejak zachutila azia a tak po skvelom Marco Polovi tu mame dalsi zaujimavy serial s prichutou azie. V tomto kraluju bitky, ktore su absolutne prvotriedne nielen na americke pomery, ale bez problemov sa vyrovnaju azijskej špicke. Su dokonale prehladne, maju spickovu choreografiu a R-kovy rating žmykaju do poslednej kvapky krvi. Ked sa bojovalo, tak som nedokazal odtruhnut oci od obrazovky. Bohuzial ma ale prilis nebavili sceny v ktorych nesympaticke postavy kuli pikle proti sebe v tomto divne stylizovanom postapo svete bez strelnych zbrani, ktory ovladaju baroni snaziaci sa znicit jeden druheho. Jednotlive diely vyzerali jak cez kopirak. Na zaciatku a na konci dielu skvela bitka a medzitym nudne pikle. Aspon hlavny hrdina je celkom sympaticky vdaka charizmatickemu Danielovi Wu. Zvysok castingu na čele s Csokasom mi liezol na nervy. Takze je mi uplne ukradnute ako sa budu vyvijať osudy postav v dalsej serii, ale vdaka bozskym bitkam si ju rozhodne nenecham ujst. Serial odporucam vsetkym fanusikom kvalitnych bitiek v HK style. A pokial vám su sympaticke pošahane postavy ake boli v seriály Banshee, tak Into the Badlands budete milovat. 7/10. _Druha seria:_ Je o poznanie vypravnejsia, takze uz serial nepôsobi tak lacno. Potom, co sa na konci prvej serie cesty hlavnych postav rozdelili, tak im trva skoro celu druhu seriu, kym sa zase vsetci stretnu. Vdaka tomu som si definitivne potvrdil, ze ma pikle vsetkych tych baronov, ktori sa lisia len farbou svojich kostymov, vôbec nebavia. Konanie niektorych postav ani nedava zmysel a najviac ma sral otravny magor Marton Csokas, ktory snad uz chcipol definitivne. Je evidentne, ze celu tu mytologiu scenaristi buduju za pochodu a nemaju poriadne premyslene kam by to malo smerovat. Nastastie samostatna linia v ktorej Sunny a jeho novy vtipny partak v podani Nicka Frosta putuju spät do Badlands, je skvela a keby sa serial vykaslal na baronov, tak by som bol nadseny. Bitky sa mi zdali horsie ako v prvej serii. Maju jednoduchsiu choreografiu, co vynahradzuju poriadnou porciou brutality. Väcsina z nich je nerealne predratovana. Ale je vtipne sledovat tlustocha Frosta ako predvadza salta a s nuncakmi je obratnejsi ako Bruce Lee. FInale mi tentoraz pripadalo strasne hlupe, ale aspon mu predchadza skvela bitka medzi Danielom Wu a Csokasom. Dalsiu seriu si urcite pozriem, ale dufam, ze zase zapracuju na bitkach. 6/10. _Prva polovica tretej serie:_ strasne pripomina druhu seriu. Na zaciatku sa zase väcsina postav rozdeli a ide si za svojim cielom. Najzaujimavejsia je znova cesta Sunnyho a Bajieho Kludne by som privital spin-of len s nimi ako putuju po tom divne stylizovanom svete. Bitky baronov o moc ma uz vôbec nezaujimali. Zmenilo sa len to, ze modra armada teraz nebojuje proti cervenej, ale pre zmenu proti bielej. Akurat sa v deji objavil tajomny putnik so svojou armadou, ktory ma velkolepy plan, ktory môze znova znicit svet? Kto vie. Ten pôvodny to uz znicilo. A samozrejme, ze vsetko bude suvisiet znova so Sunnym. Co sa tyka vypravy, tak sa mi tato seria zdala znova velkolepejsia. Hromadne bitky su krvave. Duely predratovane. Ale stale su bitky pre mna prakticky jedinym dôvodom, preco serial dalej sledujem. Najviac sa mi pacila bitka na zaciatku siesteho dielu v ktorej Daniel Wu a Nick Frost vymlatia kopu zloduchov s minimom lan a maximalneho vyuzitia veci, ktore maju po ruke. Strasne mi to pripomenulo komedialne bitky Jackieho Chana a Samma Hunga. Mal som pocit jak keby som sledoval znova ich dvoch. Takze super. Cliffhanger na konci osmeho dielu je dostatocne napinavy na to, aby som s napätim cakal ako to bude pokracovat. 5/10.(14.1.2016)

• - V 1. epizodě 1. série "The Fort" zazní, že má Sunny (Daniel Wu) na zádech 404 značek, za každý ukončený život jednu. Ve skutečnosti má ale na zádech jen 51 značek, vždy po sedmi životech (tedy 357). Číslo 404 navíc není dělitelné sedmi. (Blowler)