Into the Badlands (TV seriál)

• Česko

Pustiny

(neoficiální název)

Into the Badlands

Akční / Dobrodružný

USA, 2015–2019, 22 h 26 min (Minutáž: 41–44 min)

Daniel Wu, Emily Beecham, Sarah Bolger, Orla Brady, Aramis Knight, Oliver Stark, Stephen Lang, Marton Csokas, Madeleine Mantock, Ellen Hollman, Edi Gathegi, Sam Medina, Lance E. Nichols, Nazeema Bartek, Morgan Benoit, Bryan Blasingame, Alec Rayme, Owen Harn, Jennifer Griffin, Yohance Myles, Teressa Liane, Ally Ioannides, Scott Gulino, Lance Henriksen, Cung Le, Lance Tafelski, Stephen Walters, Tristan McConnell, Mike Seal, Nick Frost, Farzana Dua Elahe, Brahm Gallagher, Marc Rissmann, Chipo Chung, John Bell, Maddison Jaizani, Jordan Bolger, Sherman Augustus, Eleanor Matsuura, Jonathan Ryan, Laurence O'Fuarain, Shane Graham, Roxy Sternberg, Kelvin Harrison Jr., Peter Marinker, Dean-Charles Chapman, India Mullen, Babou Ceesay, Ella-Rae Smith, Lorraine Toussaint, Lewis Tan, Clare Higgins, Fiach Kunz, George Sear, Tamsin Topolski, Richard Bremmer, Hon Ping Tang, Sophia Di Martino, Justin Lebrun, Eve Connolly, Hazel Doupe, Freya Allan, Jay Thames, Ria Murphy, Michael Power, Bosco Hogan, Francis Magee, Eugenia Yuan

No moje očakávania boli trochu vyššie. Najväčší problém je v akcií. Smrteľní ľudia majú fantasy schopnosti. Bez reálneho vysvetlenia. Popiera sa fyzika. Lieta sa na lanách. Pomáha sa počítačovými efektmi. Herecky je to obsadené dobre, scénar a réžia občas škrípu. U niektorých scén so človek hovorí "už zasa". Niekedy má človek chuť vrieskať na postavy cez monitor "idioti". A niekedy postavy reagujú nepatrične na svoj charakter. A občas sa tu vymýšlajú absurdné hlúpe plány, ktoré ale zázrakom vyjdú a hrdinovia sa tvária, že presne tak to chceli. Keby to bolo iba o barónoch, ktorí majú zabijákov a vedú medzi sebou skryté aj otvorené vojny super. Ale primiešavanie fantasy mi vadilo. Ani nie teoretické (existujú nadprirodzený típci) ale hlavne praktické, čudné saltá, absurdné chmaty, CGI parkour. Ten súboj s tými mníchmi bol na facku. A ten malý "zázračný" sopliak je úplne na facku. Dám 3* za to, že ma bavili určité prvky alebo úseky súbojov (škoda že nie celky) a bavili ma aj niektoré časti deja (ale rovnako ma časti deja srali). Pritom tak blízko aby to bola parádna jazda.(29.1.2016)

Prvý diel celkom fajn sypal aspoň po akčnej stránke, choreografia, súboje, bavili. Dejovo také povrchné blábolenie ako vo výstrednom hunger games. Zápolenie a podrazy medzi klanmi také od boku ustrelené, proste miš maš, človek nevie kto s kým poriadne kupčí, aby mu za chvíľu vrazil nôž do chrbta a zlikvidoval následne jeho početnú gardu ozbrojencov. Rovnako tak rýchle výmeny hlavúňov na poste tých zoskupený. Takmer som dopozeral aj druhú sériu ale nikam sa to neposúvalo a len sa opakovala dokola povrchná dejová schéma a súboje postupne ostala byť nezaujímavými. /50%/(13.4.2019)

Tohle má zatím hodně našlapaný rozjezd. Největším lákadlem je hvězda Daniel Wu, který v soubojích dává ze sebe maximum. Choreografie je špičková ( úžasná kamera,vizuál,střih) lámou se zde všechny možné končetiny v neskutečném množství a hlavně je to Rko, kde není nouze například o střep v oku či kopí v břichu. Wu je zde fakt mašina láme vazy, ruky, nohy chlapa zlomí o strom a jednoho chlapa zlomí tak, že palce mu skončí u hlavy.. ŠÍLENÉ!! Závěrečný souboj v dešti s meči dá zavzpomínat na pecku Grandmasters. Po příběhové stránce se film jeví také zajímavým, vyhovuje mi vhodně zvolená doba a mladý chlapec je zřejmě obklopen nadpřirozenými Martial arts silami, no máme se na co těšit, jde z toho cítit nadšení pro martial arts. Druhý a třetí díl zvýšil laťku velmi vysoko. Příběh se skvěle rozvíjí, akce překonává téměř vše doposud viděné. Neskutečně krvavé orgie, nadupané choreografické souboje, při kterých řvu jak na finále SuperBowlu.. téměř nerozdýchatelné. Nová srdcovka! Společně s Banshee nejlepší Akční seriál vůbec.(16.11.2015)

Tak nevim, proč si někteří stěžují na story. Mne přijde děj mimořádně zajímavej, tvůrci rozhodně maj co nabídnout. Vizuální stránka na seriál nadprůměrná, má to dobrou atmosféru, občas napětí a prostředí je pro seriál s post-apo světem ideální. Herci nejsou nejhorší, Daniel Wu i když krapet arogantní, tak má dostatek charisma, je to správnej sympaťák a i jeho hřebec se povedl. Ještě mne potěšil mentor na vozíčku, co umí ovládat chvaty v šílené rychlosti a je strašně zajímavej. Vdova nesmírně sexy, pak ještě ta blondýnka s mečem a záporák v podání Barona správně evil. Potěšilo cameo Cung Leeho. A co se týče akčních scén: nejlépe dopadla první bitka u ohniště, plno zlomenin. Zbytek mne moc nezaujal. Né, že by souboje měli vyloženě špatnou choreografii, dokonce vizuálně je radost na ně koukat, lahůdkové střihy, úhly kamer - souboje maj realistickej základ, ale po chvilce se to přepne do samotného lítání, to totálně nenávidím a nechápu, jak někdo může si dovolit posrat akční scény. Hlavně jsem se těšil na finále Wu vs. Cung Le, minutová výměna chvatů úžasná, následně tam však začnou panáčci lítat a točit se všemožně ve vzduchu, jděte s tim do prdele! Finále je úplně směšný ty vole. Jinak souboje za celej díl jsou dva, v posledních dvou dílech po jednom! A kolikrát i ten scénář mne dost irituje, postavy se snad teleportují a návaznost nedává smysl. Takže dopilovat ten scénář a zejména nechat akci při zemi, jinak si nemám na co stěžovat. No, přidat pořádnou hudbu by se šiklo. Uvidim co druhá série. PS: Ale dost mne rozsekal poslední díl, kdy každej chce zabít každýho :-D(25.2.2016)

No spíš BLOODLANDS.. vzhledem k prostředí (makových polí) a stylu vyprávění: Motivace hlavního hrdiny je trochu pochybná... hledat osvícení.. vzhledem k brutalitě a propracovanému vzoru utrpení. :) Ale ty bitky jsou fakt BADASS na obvyklou seriálovou kvalitu... je to fack síla. I kdyby byl Suny jen obyčejný nájemný řezník... na kvalitě by to rozhodně neubralo. :) Na pilot zatím dobrý.. uvidíme co ještě příběh. ale jak říkám, po stránce akce, boje, krve a velmi brutálních způsobů smrti... vysoký nadprůměr navíc, je tam pěkná zrzka.. a to je další+. :)(7.12.2015)

• - Sunny (Daniel Wu) jezdí na motorce Excelsior-Henderson Super X Deadwood Special, která se výráběla v letech 1999–2000. (Rominator)

• - Jako koordinátor bojových umění (Fight Unit / Martial Arts Coordinator) na této sérii pracoval Ku Huen Chiu. (Rominator)

• - Jako dohlížející koordinátor kaskadérů (Fight Unit / Supervising Stunt Coordinator) na této sérii pracoval Ku Huen Chiu. (Rominator)