Katastrofické filmy jsou též mými oblíbenci a tak není divu, že mezi ně patří i tento. Vystupňované tempo a solidní efekty jsem obdivoval před deseti lety. Nyní jsem měl sto chutí rozstřískat televizi...no nedivte se. Když se ve dvanáct v noci, 10 minut před koncem rozhuláká znělka reklamy, to naštve nejednoho diváka. "Tyto" televizní stanice zase minimálně na rok nezapnu... :-) 70%(25.6.2009)

Strašne rozťahaná a nezaujímavá prvá polhodina dosť strháva body, ale od štartu rakety je to už dosť pozerateľné a zaujalo ma to. Škoda, že to vo vesmíre, vzhľadom na úvod vybavili až príliš rýchlo a záver zbehne ešte rýchlejšie. Asi najlepšie boli scény náhodného počítačového výberu obyvateľov, v ktorom občania nad 50 rokov už nemali takmer žiadnu šancu, ibaže by bol niekto významný vedec či politik (pre kurvy sa vždy nájde miesto). Práve tá obava o postavy, kto bude žiť, kto nie, bola zaujímavá a scéna, v ktorej sa Téa Leoni vzdá svojho miesta, dokáže dojať. Dojme aj pár iných momentov, ako napríklad posledný odkaz synovi „Buď dobrý, buď dobrý....“, namiesto otrepaného „milujem ťa“ a pretože mám katastrofické filmy rád, prikláňam sa k štyrom, aj keď som si vedomý, že film zďaleka nieje bez chýb. 70%.(2.2.2012)

Slušné katastrofické dílo, které v některých chvílích postrádá logiku a silný scénář. Dost tomu chybí více poutavá a zajímavější režie než je mimi Ledera. Srovnání v ostatních komentářích s Dnem nezávislosti a Armagedonem... No nevím, ale Den je mnohem mnohem lepší a Armáč i přes svůj odhadnutelnej happyend je více nadupaný a Bay tam více poutá sledující osoby k dění.(29.7.2004)

Vcelku zručně řemeslně zpracované - k dobru je nutno přičíst též snahu o realistické zpracování bez teatrálních gest a supermanských činů ... s nezbytnou porcí patosu, pochopitelně - ten u počinů podobného ražení ve většině případů nelze opominout. Ale nějak scházelo větší nasazení, které by mě dokázalo strhnout - a přesvědčit (kupříkladu takový trochu kovbojsky pojatý "Armageddon", který spatřil světlo světa kupodivu taktéž v roce 1998, ho má na rozdávání). Děj si prostě ubíhá a věci se dějí ... přičemž panika a s ní související kriminální činy jsou přítomny pouze zprostředkovaně. Neboť v těch končinách Států, kde se odehrává podstatná část děje, jsou všichni něco jako andělé. To znamená, že se tam ani v očekávání neodvratného konce světa neznásilňuje, nevraždí, dokonce ani neloupí a nerabuje ... pokud zrovna prcháte, můžete klidně sesednout z motorky (kterou kupodivu široko daleko nikdo jiný nevlastní), a třebaže nejde o nic menšího než o život, nikdo vám ji nesebere - ani se o to nepokusí ... ba co víc: NIKOHO TO ANI NENAPADNE !!! Na druhou stranu "Drtivý dopad" není třeba zbytečně shazovat, neboť zápletka se poměrně svižně i zajímavě vyvíjí a neobsahuje nic, co by ji přespříliš sráželo k zemi ... a to ani k Zemi s velkým "Z". P.S.: Přítomnost Elijaha Wooda potěší - jakoby si sem jen odskočil ... chvilku před "Pánem prstenů".(21.1.2015)

• Lacike

Ten druhy film o komete, ktora sa blizi k zemi. Tentokrat to je pojate serioznejsie a s mensou davkou trikovych zaberov a destrukcii, co by mi nevadilo, keby to nebola taka nuda. Film postrada v klucovych scenach napätie a nedokaze ani dojat. Jednotlive postavy su dost nezaujimave s vynimkou strasne nesympatickej Tea Leoni ktorej smrt som si vychutnal. Osud ostatnych je vam ukradnuty. Samotne destrukcie vyzeraju stale solidne, ale je ich tu fakt minimum. Nakoniec je na celom filme najzaujimavejsie to, ze prezidenta hral prvykrat cernoch (Morgan Freeman), co aj tu vyvolalo dost vtipne komentare niektorych blbcov ohladom toho ake je to totalne sci-fi a absolutne nemozne. Netrvalo to az tak dlho a stalo sa to skutocnostou. Ha, ha. Vysledkom je sterilny katastroficky film. 4/10.(25.6.2016)

• - Film se s výdělkem 350 milionů amerických dolarů stal nejvýdělečnějším snímkem roku 1998, který režírovala žena. (Terva)

• - Joshua Colwell, který hraje jednoho ze členů NASA, zároveň dohlížel na vědeckou přesnost filmu. (Karlos80)

• - Spoiler: Přestože je uvedeno, že do archy budou přijímání pouze lidé starší 50 let, v autobuse se objevuje žena, která tento limit značně překračuje. (pato15)