Osobitý a mě se prostě líbí. Místy horší grafika na dnešní poměry a občasná divná kamera je jen zrnko prachu. Ukázka toho, co je v takových situacích pro člověka to nejdůležitější. Rodina a sebeobětování pro blaho druhých. To je to, co dělá tenhle film filmem. Nemůžu říct, zda je lepší Drtivý dopad nebo Armageddon, oba mají své kouzlo, takže nedokážu určit, který je lepší.(6.1.2012)

Scénář : Bruce Joel Rubin, Michael Tolkin. Kamera : Dietrich Lohmann. Hudba : James Horner. Produkce : Steven Spielberg. James Cromwell hraje člena týmu prezidenta Morgana Freemana. Ve filmu Nejhorší obavy si tyto role prohodili. V scéně v oválné pracovně je vidět tetování Morgana Freemana, který dokonce chtěl, aby mohl nosit náušnici. To už mu ale nebylo dovoleno. CITÁT - Už nikdy nebudeme blíže Zemi.(26.4.2011)

Katastrofické filmy jsou též mými oblíbenci a tak není divu, že mezi ně patří i tento. Vystupňované tempo a solidní efekty jsem obdivoval před deseti lety. Nyní jsem měl sto chutí rozstřískat televizi...no nedivte se. Když se ve dvanáct v noci, 10 minut před koncem rozhuláká znělka reklamy, to naštve nejednoho diváka. "Tyto" televizní stanice zase minimálně na rok nezapnu... :-) 70%(25.6.2009)

• Segrestor

V momentě, kdy se Elijah Wood rozhodl zachránit na malém vršíčku, bylo jasné, že to s tím filme jde do záchodu. Film vyšel ve stejné době jako jeho pompéznější brácha Armagedon a je to znát. Je znát, že producenti dali hlavy dohormady a ten nejbohatší pak řekl: "Sakra, chlapi, na druhej Armagedon už nemáme prachy. Dáme tam dva záběry z Armagedonu, jak se k zemi řítí ten velkej meteorit, ale záběr bude horizontálně převrácenej, aby to nikdo nepoznal a po zbytek filmu necháme Froda běhat po lesích. A jestli tam neprocpeme alespoň dva patetický projevy o lidskosti a solidaritě v USA, skončíte všichni na dlažbě. A teď všichni do střižny, hajzli intelektuálský."(25.11.2011)

Proč skoro všechny kataklyzmatické filmy vyzní poněkud trapně? Na bombastického (a zhruba stejně "kvalitního") následníka Dne Nezávislosti - Armageddon - sice hned tak něco mít nebude, ale kdyby tenhle film neměl Morgana Freemana (mimochodem - černý prezident USA, nevybavuju si, že by se film odehrával v roce 2050 :)) a Roberta Duvalla, nebylo by moc o co stát. Nevíte jak to, že Elijah Wood už nejmíň pět let vypadá úplně stejně? Ale co, taková Alicia Silverstone je stejná nejmíň deset let (ale ona je moc hezká kočička a Wood je šašek;)). Armageddonu jsem dal 50% a Deep Impact je přece jenom lepší. 60%(31.1.2003)

• - Morgan Freeman chtěl ve filmu mít náušnici. S tím režisérka nesouhlasila, ale nechala ve filmu záběr, kde se vyhrnou prezidentovy manžety a odhalí skutečné Freemanovo tetování na ruce, aby působil prezident víc lidsky. (Rocky62)

• - Film se s výdělkem 350 milionů amerických dolarů stal nejvýdělečnějším snímkem roku 1998, který režírovala žena. (Terva)

• - Natáčení probíhalo od 16. června 1997 do 24. října 1997 ve Virginii, Washingtonu, Californii a New Yorku. (Stoka)