Realita Deep Impactu je mi bližšia sci-fi úlet Armaggedon. Aj vďaka civilným hereckým výkonom, aj vďaka fundovanému pohľadu na astronómiu, aj vďaka nádhernej kastastrofickej scéne dopadu a následnej prílivovej vlne. Obetovanie sa posádky raketoplánu vôbec nevyznieva pateticky ako úbohý pokus Bruca Willisa a Michaela Baya. Katastrofy hýbu svetom.(4.4.2004)

Světe div se, ale mi se tohle líbilo snad i více, než Armageddon. No jo, nemůžu si pomoct, ale je to tak. Zatímco Armageddon mi připadal daleko čitelnější, tady mě párkrát i dostali, když nechali umřít někoho nečekaného. A vůbec má v tomhle filmu apokalypsa skutečně drtivější dopad na lidskou civilizaci. Na druhou stranu se mi zdá, že ten film na svou délku mohl ukázat ještě o kousíček více.(31.7.2002)

Osobitý a mě se prostě líbí. Místy horší grafika na dnešní poměry a občasná divná kamera je jen zrnko prachu. Ukázka toho, co je v takových situacích pro člověka to nejdůležitější. Rodina a sebeobětování pro blaho druhých. To je to, co dělá tenhle film filmem. Nemůžu říct, zda je lepší Drtivý dopad nebo Armageddon, oba mají své kouzlo, takže nedokážu určit, který je lepší.(6.1.2012)

Důvod, proč spousta lidí nad tímhle filmem ohrnula nos, je poměrně prostý - vznikl totiž paralelně s Armagedonem, a tak masové publikum čekalo (nevím proč, ale prostě čekalo) něco podobného - že partička amerických kovbojů nasedne na raketu a pojede nakopat tomu teroristickému asteroidu prdel. Mimi Leder však neměla v úmyslu natočit další pestrobarevnou kulisu pro konzumaci popkornu, ale chtěla se na problém ohrožení Země z vesmíru podívat trochu seriózněji. A povedlo se jí to téměř dokonale. Film má velice realistickou atmosféru a alespoň trochu přemýšlivý divák určitě ocení umně spletené předivo politických intrik a houstnoucí atmosféry, alespoň po první třičvrtěhodinu. Lederová je však evidentně méně zdatná, pokud jde o zvládání katastrofického, neřkuli postkatastrofického žánru. Že Drtivý dopad není plný akce na počátku a uprostřed, to je v pořádku a celkovému vyznění a myšlence to jen prospívá. Ale že plyne v podobně poklidném tempu i tehdy, kdy by se už konečně mělo začít něco dít, to je poměrně vážný nedostatek. Přesto čtyři hvězdičky za myšlenku, snahu a odvahu.(5.11.2004)

Frodo objevil meteor. Zvláštní, přitom nejdřív objevil meteor a až pak se vydal do Mordoru, ale stejně pro mě bude i ve všech předešlých rolích Frodem. A to, že je to on jsem samozřejmě zjistil až později. Stejně to mam s Leelee, tu jsem taky objevil až později, přesto, že už jsem ji znal odsud. Často se to proběhne po nějaké naší televizi, a když se tam stane, tak se na to dá koukat. Je to docela dobrej katastrofickej film, ale já mam radši Armageddon, protože tam vládne Bruce. Tady je to trochu něco jiného.(6.1.2012)

• - Jedním z producentů byl Steven Spielberg. (TheBalrog)

• - Morgan Freeman chtěl ve filmu mít náušnici. S tím režisérka nesouhlasila, ale nechala ve filmu záběr, kde se vyhrnou prezidentovy manžety a odhalí skutečné Freemanovo tetování na ruce, aby působil prezident víc lidsky. (Rocky62)

• - Spoiler: Přestože je uvedeno, že do archy budou přijímání pouze lidé starší 50 let, v autobuse se objevuje žena, která tento limit značně překračuje. (pato15)