• Segrestor

V momentě, kdy se Elijah Wood rozhodl zachránit na malém vršíčku, bylo jasné, že to s tím filme jde do záchodu. Film vyšel ve stejné době jako jeho pompéznější brácha Armagedon a je to znát. Je znát, že producenti dali hlavy dohormady a ten nejbohatší pak řekl: "Sakra, chlapi, na druhej Armagedon už nemáme prachy. Dáme tam dva záběry z Armagedonu, jak se k zemi řítí ten velkej meteorit, ale záběr bude horizontálně převrácenej, aby to nikdo nepoznal a po zbytek filmu necháme Froda běhat po lesích. A jestli tam neprocpeme alespoň dva patetický projevy o lidskosti a solidaritě v USA, skončíte všichni na dlažbě. A teď všichni do střižny, hajzli intelektuálský."(25.11.2011)

Najviac si cením na tomto filme, že sa vyhli tej klasickej svojej potrebe obtierať si hubu o Rusko a znevažovať iné krajiny (,alebo aj režimy), čím sa chcú robiť chrumkavejší. Napriek tomu, že tie astrofyzické veci neboli zrovna najrealistickejšie, tak film je dobrý a to som ho už zrejme videl v minulosti.(9.1.2016)

Asi se tady nejde vyhnout srovnání s Armageddonem, už jenom že se v kinech objevily ani ne půl roku po sobě. Ač se Drtivý dopad tváří seriozněji, Armageddon mě bavil o něco málo víc, protože je prostě natočen megalomanštěji a to já mám u těhle filmů rád:-)) Ale na oba dva filmy se vždycky rád podívám a Morgan Freeman je prostě sympaťák snad v každé roli.(23.2.2008)

Proč skoro všechny kataklyzmatické filmy vyzní poněkud trapně? Na bombastického (a zhruba stejně "kvalitního") následníka Dne Nezávislosti - Armageddon - sice hned tak něco mít nebude, ale kdyby tenhle film neměl Morgana Freemana (mimochodem - černý prezident USA, nevybavuju si, že by se film odehrával v roce 2050 :)) a Roberta Duvalla, nebylo by moc o co stát. Nevíte jak to, že Elijah Wood už nejmíň pět let vypadá úplně stejně? Ale co, taková Alicia Silverstone je stejná nejmíň deset let (ale ona je moc hezká kočička a Wood je šašek;)). Armageddonu jsem dal 50% a Deep Impact je přece jenom lepší. 60%(31.1.2003)

• Shakers

Vela ľudí si tu robí srandu s Drvivým odpadom, ale ja si tiež myslím, že ďaleko nie sú. Bavil ma príbeh, ale nebavili ma postavy v príbehu. Akcia na meteorite a na zemi nezaujímavá. Nečakal som, že to bude druhý Armagedon, ale aby sa tu furt len lúčili a zmierovali zo smrťou, to ma teda nebaví pozerať. Pri tom to nebol ani moc veľký problém zachrániť sa ako som videl, Frodo vybehol na kopček a hotovo. Nebyť skvelej Hornerovej hudby išiel by som ešte nižšie. Obľúbený soundtrack: Wedding. 50% - 2*(14.7.2016)

• - Morgan Freeman chtěl ve filmu mít náušnici. S tím režisérka nesouhlasila, ale nechala ve filmu záběr, kde se vyhrnou prezidentovy manžety a odhalí skutečné Freemanovo tetování na ruce, aby působil prezident víc lidsky. (Rocky62)

• - Joshua Colwell, který hraje jednoho ze členů NASA, zároveň dohlížel na vědeckou přesnost filmu. (Karlos80)

• - Scéna, kdy Jenny Lerner (Téa Leoni) poprvé potká prezidenta, se natáčela na stejném místě, kde byl zavražděn Robert F. Kennedy. (Partina)