Sabrinina děsivá dobrodružství

• USA Chilling Adventures of Sabrina
USA, (2018–2020), 34 h 52 min (Minutáž: 50–64 min)

Hudba:

Adam Taylor

Kiernan Shipka, Ross Lynch, Lucy Davis, Miranda Otto, Chance Perdomo, Michelle Gomez, Richard Coyle, Jaz Sinclair, Tati Gabrielle, Gavin Leatherwood (více)

Série(4) / Epizody(36)

Skunkiee

První řada mě bavila, příjemné osvěžení na večer, člověk (i opice) se pobaví, a zapomene na starosti. Na Šipku se pěkně kouká, pobaví hlášky. Druhá řada má pár hluchých míst, přijde mi zde naprosto zbytečná dějová linka s Theo, jak kdyby uměle vložená, některé díly se skoro nic neděje, hodně se ubralo na dějovitosti. 1.ŘADA **** 2.ŘADA *** ()

Miroslav.Zac

Neurazí, nenadchne. Původní sitcom jsem měl rád, tahle verze mi už tolik nesedla. Hodnotím jen první sérii, na další jsem už neměl chuť ani zbytečný čas. ()

poppy75

sabrina,mlada carodejnica bola zabava,vtip,aj tie carodejne sily sluzili na dobru vec...uz podla plagatu bolo jasne,ze tato nova sabrina bude o niecom inom,bohuzial...doba v ktorej zijeme,ked je detom od malicka davkovana pritomnost diabla,potoky krvi,brutalita ako bezna sucast dna,spravila zo sabriny toto...tak ako som ja vyrastala na mladej sabrine tak toto by som detom pozerat nedovolila...nezachrania to ani presladene sceny...dobre akurat tak na halloween,inak je smutne,co produkuje netflix v poslednej dobe...na co je toto dobre?navyse kiernan shipka ma tvar a uskrn pekne diabolsku,tam o sympatiach nemoze byt ani rec... ()

Evanlyn

Seriál mě opravdu překvapil. Skvělá oddechovka na dva večery. Obsazení je velice příjemné a fakt, že se to neodehrává úplně v dnešní době a nevidíme tam žádné mobily a tak vám to ještě zpříjemní. Nic vás nebude rušit od děje. Nicméně ten konec!... nevím to že se té holce změní vlasy na bílo je naprosto zbytečné a neodůvodněné. Nehledě na fo, že si tam ta holka dělá kouzla jak chce, i když jsou údajně hodně těžká. Nevím v jiných seriálech jim třeba začne téct krev z nosu, ale tady je to až moc průhledné. Na další sérii se těším, ale popravdě se bojím, že už to nebude ono. ()

Rathe

Rozlučte se se starou animovanou rozkošnou Sabrinou a jejím kocourem, kteří se prohání na koštěti různými dobrodružstvími a u toho mají spoustu zábavy. Tady přichází temné síly, hororové prvky a sám ĎÁBEL. A já musím říct, že tuto změnu naprosto žeru. Tady se ukazuje, že každá čarodejnice (i ta, co se považuje za dobrou) má v sobě kousek černé magie, temna a prostě ta špatná strana čas od času převáží. ()

matko2351

Och ja neviem ako hodnotit. Pilot som pozrel len pre zvedavost. Nebol som z neho nejaky nadseny ale zvedavost bola silnejsia. Som pri piatom diele a ja stale neviem. Ma to temny ton, skvele postavy, vsade je tolko temnoty. Ale na druhej strane cakal som kvalitnejsie pribehy, ktore by ma posadili na zadok s ustami dokoran. Uvidime. Ps: serial skoncil ako skoncil. Ziadne prekvapenie. Par casti som pretrepl a par ma ohromilo ()

WazzapKal

Některé díly klasická omáčka, ale to holt už dnes k seriálům asi nedílně patří. Každopádně celá série tvoří perfektní celek. Atmosféra, hudební podklad a hlavně herecké výkony milé překvapení. Moc nemám v lásce remake seriálů z mého mládí, ale tohle se Netflixu dost povedlo a doufám že si druhá řada udží úroveň. Něco mi říká že se závěrečným mrknutím Sabrinny se můžeme těšit na mnohem větší jízdu. ()

Slash_Flash

Ve zkratce, Netflix. Příběh může být zajímavý a dost poutavý, ale i tak se sem tam najde nějaký špatně vybraný herec (nový Witcher by mohl povídat) či nutnost cpát do seriálů feminismus, homosexualitu, jinou barvu kůže v rodině a bůh ví co ještě se v seriálu objeví. Já proti feminismu, homosexualitě a tak nic nemám, jen mě štve jak Amerika tohle všechno cpe do svých filmů a seriálů. nevím jestli to je nutnost nebo tak, ale je to až otravný. Čekáš nějakou fajn holku a ona po chvíli začne řvát po celé školy ať se ženy zastávají žen, začíná na každém rohu vylepovat plakáty a věčně otravuje svého říďu, který vypadá, že to má všechno moc dobře na háku. Do toho naše Sabrina ještě má svého bratránka, který ani nevypadá na jejího bratranka, protože má jinou barvu kůže, ale to samozřejmě nemůžu říct, protože by to byl strašný rasismus. No a tento bratránek se později ukáže jako homosexuál.... Vážně? do této doby mi jeho pupuš noutbůček a jeho papůčky ladící se župánkem, přišli jenom tak. Ach jo. Dál bych dvě hvězdičky, ale jelikož se ukázal i náš milovaný kocour, přivřu oči a dám tři. Přeci jen. Ještě film zachraňuje suprotajemný příběh se super atmoškou a párkrát dobrých hereckých výkonů Doufám, že mě tento seroš do budoucna ještě mile překvapí. ()

korinek

Pro mě opravdu veliké překvapení. Zajímavě provedené, původní Sabrina velmi vtipná, tahle novější Sabrina vážná a až hororová. Nečekal jsem, že se dá tento koncept pojmout i jinak než-li vtipně. Začátek příliš zdlouhavý, Sabrina méně kouzlí oproti starší verzi, ale jinak oceňuji originalitu nestvůr a hlavně perfektně propracované masky. ()

czkrikri

Líbí se mi vykreslení satanskeho kultu a míra s jakou tvůrci vytváří tradice spojené s životem v takovém kultu. Zápletka a příběh je celkem fajn, ale občas ta hororovost spadne někam na úroveň seriálu Čarodějky, někteří démoni by si zasloužili trochu víc peněz na CGI, ale ubíhá to rychle, postavy jsou celkem fajn. Úžasná je madam Eowyn ;) ()

akculan

Tak tahle verze Sabriny mě fakt příjemně překvapila! Jako malá jsem vždy koukala na starou dobrou Sabrinu, mladou čarodějnici, takže mi nic nebránilo, abych se podívala na tuhle, kapku krvavější a temnější. Ze začátku je dost znát herecká nezkušenost mladinké Kiernan Shipky. Je dost stažená a neuvolněná a herecké promluvy nejsou přirozené, avšak po pár dílech z ní veškerá nejistota opadne a můžeme sledovat velmi nadanou herečku s celým jejím potenciálem. Kdo mi však nesedl, byl až moc milý Harvey. Jako postava, ač je hlavní, byl velmi nevýrazný. O hereckém výkonu Mirandy Otto, jakožto tetičky Zeldy, se nemusím ani zmiňovat. Té bych tu oddanost Satanovi věřila snad i v reálu a tetičky Hildy se Lucy Davis taktéž zhostila velmi slušně. Obecně s těmi až moc hodnými postavami je trochu v herectví problém. Není lehké takovou roli hrát, jelikož sama o sobě je celkem nevýrazná, ale Lucy Davis se s tím vypořádala skutečně dobře. Abych to shrnula, The chilling adventures of Sabrina je velmi povedený seriál. Ten, kdo má rád hororový žánr a vlastní účet na Netflixu, můžu jen doporučit. Už se nemůžu dočkat druhé série! ()

AdminkaDF

Vždycky jsem to oddalovala, protože jsem si myslela, že to bude stejný bullshit jako původní seriál. No, nenechte se mýlit. Salem je strašidelné monstrum, které se k Sabrině přidá po tajemném rituálu v lese, Dark Lord je odporný slintající kozel, který vraždí, lže a nabádá. Sabrininy tetičky jsou jedna větší psychopatka, než druhá a nesmí chybět Weird Sisters, které Sabrinu neustále šikanují, ale sem tam ji pomohou. Seriál je plný zvratů, dobrodružství a je nabytý opravdu skvělou atmosférou, která Vás pohltí hned v první epizodě. Ta herečka mi ze začátku fakt vadila, ale postupem času ji začnete mít rádi. Nejlepší postava - za mě - Lillith, matka démonů! - I love her. Zatím jsou dvě sérky, přála bych si, aby to mělo pokračování ()

Bbulli042

Ako "fanda" nových sérií som za. Teraz len prvé dve epizódy, no lepšie po spoznaní universe, ako fanúšik sitcomu z 96-teho... Krutý žart. A ten sa objavuje aj tu, v decentnej forme. Seriál, ktorý chcem sledovať, "a" bbbudem ;) ()

Langustavson

Po první sérii jsem přemýšlel, jestli ve sledování těch dalších pokračovat... Mělo to něco do sebe, ale nějak mě to ne a ne chytnout naplno. Ale druhá a třetí série? Od těch jsem se už nemohl odtrhnout. Což je trochu opak toho, jak vypadá celkový stav hodnocení. Nečekal jsem, že by mě to nějak víc mohlo bavit a vrýt se mi to do hlavy, ale stalo se. Je to geniální. Jsou tam sice kýče, ale použité tak, že prostě dokáží chytit za srdíčko. Být silnější či přímočařejší první série, dávám 5*. Takto ale jen 4. I když je to tak někde na pomezí. ()

artlover

Temná atmosféra je mi príjemná, seriál je dosť tmavý, takže sa v posteli večer pozerá fajn. Páči sa mi ako tvorcovia poňali postavy tiet aj bratranca, Mirande Otto to tu svedčí. Trochu ma štval Harvey. Akože halóó, tvoja čajka je čarodejnica, z toho ti môže niečo kvapnúť, nebuď pol série čistá pepega! Za mňa bola Kiernan Shipka dobrá voľba, nezdala sa mi zlá a hodí sa sem. Dojem kazia určité prvoplánové situácie, ktoré smrdia amaterizmom. Príliš veľa vecí sa priľahko vyrieši len tak niečím, čo sme si práve v čarodejníckom svete vymysleli. Snáď sa to zlepší v ďalšej sérii. ()

P3rcy

Přes všechnu tu rádoby temnotu je to stále seriál pro teenagery a proto v seriálu nelze moc očekávat něco opravdu šokujícího a nekonvenčního (čestnou výjimku tvoří těch pár vražd spáchané kladnými postavami a kanibalismus). Zejména v první řadě, se tvůrci snaží navodit temnou atmosféru a ukázat divákovi, že skoro všechny čarodějnice ze seriálu jsou zcela oddané Satanovi. Navíc mi bylo sympatické, že víra "lóže" byla poměrně inteligentně vysvětlena, a že oddanost satanovi neznamená vyznávání zla ale spíš alternativní pohled na církevní dogmata. Nicméně to kazí fakt, že ďábel v seriálu je opravdu bezcitný zloduch a víra čarodějek a čarodějů je nakonec také lež. Ve třetí řadě se také projevil nedostatečný rozpočet k vytvoření řádného pekla a lepších záběrů z apokalypsy. Většina kladných postav působí sympaticky, sporné postavy působí sporně a záporné postavy jsou na pěst takže tady funguje vše jak má s další výjimkou jistého rádoby temného kluka, který mi je neuvěřitelně protivný a nesympatický a který mi sál krev, jakmile se objevil na obrazovce. Jediná věc, kterou jsem měl trochu problém pochopit je Sabrinina moc, kdy je chvíli průměrná čarodějka, pak je silná skoro jako Satan, pak je smrtelná a ve 3. řadě jsem vůbec nepochopil, v jakých mezích se právě její moc pohybuje. I přes to všechno jsou "Sabrinina děsivá dobrodružství" jednouchá, přehledná pohádka, jejíž příběh celkem hezky odsýpá a nudit se nebudete. Spíš než k "Sabrině, mladé čarodějnici" má seriál blíž k seriálu Čarodějky tak s tím počítejte. A tady bych měl asi skončit a udělit solidní 4*, bohužel se musím zmínit o druhé stránce seriálu a sice o té politické stránce. Lidi, kteří jsou citliví na politickou korektnost by se tomuto seriálu měli obloukem vyhnout. Překousl jsem černého bisexuálního bratrance, kterého zachránilo jeho charisma a sympatické chování ale ono celkově těch bisexuálů je v seriálu nějak hodně. V seriálu je nějakých 16 důležitých postav, heterosexuálních bílých postav je všeho všudy 6 (teta Hylda, Sabrina, Satan, Harvey, Lilith, Blackwood), z toho 3 z nich jsou záporné role, zbytek osazenstva jsou vesměs bisexuálové a máme tu i zástupce nového směru, jehož jméno si ani nepamatuju. Dále je tu neuvěřitelně silně cítit feminismus a "antirepublikánství". Dvě nejvíce záporné role v seriálu představují Satan a lord Blackwood, kteří celý život utlačují ženy, považují je za méněcenné a jen ženy zneužívají. Dále jsou oba velice konzervativní, nemají rády porušování tradic a starých zvyků a uctívají i další hodnoty podezřele se hodící na americké republikány. Nejsem nijak extra zaujatý vůči politické korektnosti ale tady to opravdu bije do očí. ()

Jouzi.Ef

Každá další série je o trochu horší, než ta předchozí. S příchodem 4. série bych toto podtrhl. Kdo by na začátku řekl, že se z tolik obávaného a vševědoucího Lucifera stane srandovní, dětinský týpek navlečený v lesklých hadrech a kalhotech se zvonáčema, ze kterého mají všichni srandu? O tom, že celkový počet armády pekla tvoří asi 10 mrtvých horníků a o dalších absurditách raději pomlčím - z lásky k tomuto žánru. Pomalu ale jistě mi přijde, že ta "děsivá" Sabrina se čím dál více ztrácí a naopak se přibližuje ta komediální verze z roku 1996. Jednotlivé postavy pomalu ztrácí smysl, dějovou linku i svůj důvod k existenci - a to opět hlavně ve 4. sérii. Pravidla Universa se tu mění podle toho, jak se zrovna hodí a v podstatě tu žádná pravidla ani neplatí - hlavně ani nepřemýšlejte, nebo nehledejte žádnou logiku v tomto světě, kde je každou chvíli něco jinak, nebo budete mít pocit, že je to jeden podraz na diváka za druhým. V podstatě se pořád jedná o to stejné - přichází neporazitelná hrozba, která je vždy horší a ještě více nebezpečnější, než ta předchozí, ovšem pozor - vždy se najde nějaký magický způsob, jak ji zastavit, a to za velmi podivných okolností. Pokud se u tohoto seriálu něco drželo na špici, tak je to VIZUÁL. Už ve 3. a teď i 4. sérii ale začínám příslušný management podezřívat z přiškrcování budgetu - když budete pozorní, všimnete si, že se seriál natáčí v těch stejných místnostech, které se jen trochu mění podle toho, kde se zrovna nacházíte - v dole, v akademii, nebo pekle. Já osobně si toho všímám hodně a nemohlo by mě to více vytrhnout z dojmu uvěřitelnosti. Update: není divu, že se už nikomu nechtělo vyrábět nové kulisy a rvát do projektu další peníze - seriál byl 4. sezonou ukončen. Nebyl to špatný seriál, ale myslím, že i samotní tvůrci se rozhodli přestat natáčet "v tom nejlepším". Za toto jim tleskám, seriál si zachová svou duši, jedinečnost a kouzlo, které určitě má. Mnoho seriálů, které odchází na onen svět, toto štěstí nemělo. Díky za 4 roky, Brino... ()

VasekM

Chilling Adventures of Sabrina rozhodně není žádný magnum opus, seriál si snaží z každého žánru vzít kousek: horror sem, fantasy tam, středoškolní melodrama támhle a v rohu se krčí trocha komedie. Mě tento seriál však neskutečně bavil a vtáhnul do děje, jako už dlouho žádný. Vím, že pěti hvězdičkami za první sérii seriál poměrně nadhodnocuji, avšak, když mě to bavilo, nevidím v tom problém. Rozhodně za to z velké části může, že jsem prostě cílovka, asi o deset let staršího já by to tak nenadchlo. Hudba nijak zvláštní, atmosféra dobrá, však chvílemi rozpačitá, výprava a masky skvělost, herci ok, především tetičky jsou báječné, děj výtečný, ale občas přehuštěný. Intro je krásné, ale úmorně dlouhé. Za první sérii 5* Druhá série je o něco horší, ale stále mě dost bavila. Má pomalejší rozjezd (v podstatě první tři epizody jsou naprosto zbytečné) a konec je naopak poměrně nahuštěný. Za druhou sérii 4* Z třetí sezóny mám poněkud rozporuplné pocity. První čtyři epizody jsou v podstatě scénáristické bláto: příběh mě nebavil a u některých momentů jsem měl chuť seriál vypnout a mlátit hlavou o zeď. Překvapivě někde kolem pátého dílu mě to začalo zase bavit: děj měl napětí a energii. Završí se to posledním dílem, který je (líp to nedokážu říct) pitomý. Samozřejmě netflix nemůže seriál jen tak ukončit, tak nám v poslední hodince nacpe do chřtánu masu zmatených informací, jako úvod do serie další. Chabé 3*. Na čtverou sérii jsem se spíše podíval jen z povinnosti a ze zvědavosti, zdali bude lepší jak série předchozí. A ono vskutku. Poslední série je mnohem koukatelnější a myslím, že scenáristiky lépe zvládnutá. Ukazuje se zde, že 3. série byla jen zdlouhavý úvod k této, což není nic extra pozitivního, však alespoň se zde jeví, že to tvůrci trošičku do předu vymyšlené měli. ALE, co mě na této sérii neskutečně vadí je, jak je děj nesmírně uspěchaný. První dvě série byly takové prosté popové fantasy, kápnuté horrorem na styl Stranger Things, tato série mi však připomíná spíše superhrdinovský akčňák. Děj je tak uspěchaný, že jsem se do něj vůbec nemohl dostat, chyběla jiskra a napětí. Jsem rád, že tvůrci seriál rozumně zakončili, ač poněkud bolestným a koncem. (A samozřejmě největší achievement mého života, když Sabrina přijde o panictví, yes, na to jsem čekal 30 hodin). Poctivé 3*. Jako celek hodnotím seriál hezkými čtyřmi hvězdami, na první dvě série se rád někdy zase podívám a mohu je doporučit, však ty další...ty už jsou jen na vlastní nebezpečí. Chvalme Satana. ()