Edgar (Thomas Lennon ) už nie je najmladší a stále si nenašiel serióznu prácu. Pracuje v komiksovom obchode a sem tam niečo kreslí. Navyše ani jeho rodinný život nie je žiadna výhra, práve sa rozviedol a tak kým si nenájde vlastné bývanie, vracia sa domov k rodičom. V pozostalosti po bratovi nájde zvláštnu bábku vyzbrojenú hakom a nožom. Onedlho sa koná výročné stretnutie pri príležitosti 30 výročia záhadnej vraždy známej ako Toulon Murders a bábka je ako stvorená na to, aby ju tu vzal na aukciu a speňažil. Netuší, že onedlho svoj nápad trpko oľutuje. (beso74)

Forsberg11

Jednoduchý béčkový horor plný gore a rozmanitých vrážd. Zahlerov rukopis je citeľný a to je len a len dobre. Dalo sa to totiš dokurviť omnoho viac. Vo finále je to zábavná, aj keď pomerne hlúpa, "bábkárska" vyvražďovačka, ktorá sa v tohtoročnej konkurencii rozhodne nestratí... 60 %!! ()

borec999

Hororovo komediálne blbina na odreagovanie a výplach mozgu. Nebyť Zahlerovho mena (scenár), asi by som sa k tomu nedostal, dal som tomu šancu, ale nejde na rozdiel od jeho režijnej tvorby nejde o nič výnimočné. Masaker je to však na úroveň toho že vraždia bábiky solídny, masky dobré a občas aj nejaká hláška pobaví. Plejáda béčkových (Crampton,Kier) a céčkových (Paré,Hues) hercov, nevyvážené tempo (striedajúca sa nuda, lepšie pasáže a mierne nadšenie v závere pri masakri v hoteli), duo neznámych režisérov a bizarná zápletka odsúvajú film do béčkových a mierne nadšeneckých vôd. Na jedno pozretie som to prežil v pohode, druhý krát by som však už do toho nešiel. PS: kill chlapa na záchode je vrcholom filmu. 55% ()

Corpsegrinder

Překvapivě lepší než jsem čekal. Samozřejmě herecky to je velmi slabý, ačkoliv pár hlášek nepostrádá vtip. Ať už ze Zahlerova scénáře zůstalo zachováno jakýkoliv množství, jsou to tyhle momenty co to táhnou z průseru. Nejlepší na filmu je nepochybně efektová stránka. Loutky tam poskakujou oldschoolově a s nikym se neserou, za nejlepší smrt považuju samozřejmě to když si frajer nachcal na vlastní explozivně uříznutou palici v záchodový míse. Potěší i solidní hudební stránka. ()

TERRORDROME

Houly madrfaking šit! Od 3159 dielu Puppet Mastera by človek vážne neočakával ani teplý prd, ale on sa oblúkom vrátil do svojich najlepších čias, čo je zázrak porovnateľný snáď len s Kristovým zmŕtvychvstaním a následným zjavením na toaste či psom zadku. Už len samotný fakt že to vyzerá ako film a nie ako záznam divadeľného predstavenia je neuveriteľný. A čo viac, tentoraz žiadna fantasy vtákovina o dobrých a zlých bábkach bojujúcich o osud sveta, ale starý dobrý splatter horor o vraždiacich minizmrdoch. Dokonca išli tak ďaleko že z Toulona tu urobili presvedčeného nacistu čo používa bábky na vraždenie židov, lesbičiek a cigáňov. V hoteli neďaleko Toulonovho sídla sa má konať aukcia bábok čo znamená hromadu vraždiacich hajzlíkov pohromade. A činia sa ako by ich za to platili, vrážd je veľa, sú krvavo vynaliezavé/vynaliezavo krvavé a všetko sú to praktické efekty! Občas sú kreatívne takmer až za hranu ako odseknutá hlava v hajzli na ktorú jej bývalé telo čúra, alebo trpalík vo vagíne vykonávajúci potrat. Plameňometčík si pripáli obed, robotko s vrtuľou je ako lietajúce mäsiarstvo a malé bábo Hitler ovláda mathiasa Huesa zavŕtané do jeho chrbtice. Film ani chvíľu nenudí, čo je u tohoto žánru a cenovej kategórie extrémne vzácne, Snáď len záverečný súboj s cyberpunk zombie Toulonom mohol byť lepší, ale nemôžeme mať všetko. Moje hodnotenie je možno objektívne trochu prestrelené, ale nemôžem inak. ()

Rathalos

Huraaaaa,po dlhom cakani som sa az v trinastom zatial poslednom filme tejto serie dockal konecne normalnych hereckych vykonov,vrazdy boli skvelo prevedene,gore efekty vyborne,krvi dostatok,cize duo reziserov Sonny Laguna a Tommy Wiklund ma opat nesklamali...:-) ()

helraiser

No tak tohle mi opravdu sedlo a to tak, že hodně. V podstatě slušnej loutkovej gore fest, který opravdu pobaví. Vždyť v této sérii jde vždy o loutky a jejich krvavou práci a teprve pak o příběh a vše ostatní. Vatu divák prostě musí nějak přežít, ale když se mu to povede, tak ho čeká slušný loutkový peklo. Loutky řádí jak o život a krve je jak na jatkách, no oni to dost jatka taky jsou. Tak samozřejmě, že to je točený hlavně na efekt, takže nějaký příběh a herecké výkony vůbec neřešme a vychutnejme si pořádnou zabijačku. S tímto dílem jsem byl opravdu spokojen i když kvality původních prvních dílů to nedosahuje, ale celkově se jedná o povedený Béčko. ()

Psycho.R

Prvni půlka mi přišla poměrně vtipná, ovšem pak se to přemění na spoustu bizarních gore scén, ktere rozhodne v předchozích dilech nebylo, to mi dost vadilo a zklamání dovršilo vytření si prdele mytologií, kdy z Toulona udělali ultimátního nácka a z loutek jednoznačně záporné postavy, což tak nebylo ani v prvnich dílech. ()

Shanen29

Čekal jsem daleko větší masakry,ale neříkam,že to bylo špatné.Pár trefných gore efektů proběhlo,masky velmi kvalitně vyvedené,ale chyběla údernost v určitých situacích a tím pádem to na mě působilo nedotažitě až chvílemi komicky.Jinak na jedno shlédnutí ano. ()

beso74

V priebehu 30 rokoch udrelo piadi-komando už spolu 14krát, tentokrát však s nebývalou intenzitou a silou. Po mdlých a nevýrazných posledných 2 desaťročiach sa podalo bábkam do žil zázračné fluidum, ktoré z nich spravilo konečne úplne nekompromisných malých vraždiacich hajzlíkov. Film však funguje aj vtedy, keď sa na plátne nič akčné nedeje, S. Craig Zahler totiž dodal scenár so svojimi tradičnými prednosťami - brutálny cynizmus, chytré dialógy a zaujímavé postavy. Samotný film sa trochu pohral so základným motívom - bábky slúžia nacistom, pretože ich stvoriteľ - André Toulon bol nacista non plus ultra. Pokiaľ v predošlých častiach sa zväčša divák stretol tak s 5-6 bábkami, teraz ich sú celé tucty a zväčša nevyzerajú byť vôbec tuctové. A to, čo dokážu rozpútať sa podobá len jednej veci - peklu na zemi. Pre mňa osobne jeden z najočakávanejších filmov roku 2018 predčil všetky moje nesmelé nádeje a dúfam, že nakopol zdochynajúcu sériu tým správnym smerom. Jednoznačne najlepšia 14. časť série, akú som kedy videl :D. ()

Nikolas__

Někdo by řekl céčková sračka, já říkám jen "žalostný průměr". Se sérií Puppet Master mám celkem dlouhý vztah, a vydržel jsem u ní fakt dlouho i přesto, jak potom ty filmy vypadaly. Musím uznat že po trilogii Axis je tohle určitě zlepšení, jak ve výpravě, kameře, hercích, scénáři, ale i tak to není žádná pecka. Přemýšlel jsem o dvou hvězdách ale ono to není oproti třeba Retro Puppet Master (tu tragédii si furt pamatuji, bohužel), vyloženě špatné. Gore scény jsou vlastně ve výsledku to úplně nejdebilnější na filmu, vraždy tam mají celkově i strašné fázování, plusové body za nekompromisnost, ale nějaký zlatý důl se nekonal. Každopádně postavy jakž takž ušly a dalo se na to dívat, což se o jeho minimálně dvou předchůdcích říci rozhodně nedá. Závěr je pak lehce wtf, strašně rychlej a divnej, ale tou dobou mě to už asi ani nepřekvapilo. 5/10 maximálně. ()

Mykie

Všude se psalo jak je ten film nechutný, trailer varoval kardiaky před infarktem, těhotné ženy před potratem, hororové fanoušky před filmem roku, ale kde nic tu nic. Chlubí se 21 úmrtími z rukou loutek, ale všechny vyšumí jaksi do ztracena. Spíše takové průměrné meh. ()