Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

Rozhodně největší seriálové překvapení roku 2019 a nejzábavnější animák od dob Ricka a Mortyho! Tvůrci filmu Birds of Prey by si měly dělat poznámky, protože takhle má vypadat sólovka Harley Quinn! Původně jsem Kaley Cuoco moc nevěřil, že by dokázala ustát tak divokou postavu jako je Harley, ale spletl jsem se. Kaley je pro mě druhá nejlepší verze Harley hned po originální Arleen Sorkin z Batman: TAS (1992), i když musím uznat, že v tomhle seriálu je její proměna, vývoj a celkově charakter o něco zajímavější. Nejvíc se mi líbí jak si seriál dělá srandu z komiksových klišé. Je vidět, že tenhle seriál dostal strašně moc léče a já jsem rád, že už teď je uznámená druhá série, která k nám dorazí v dubnu tohoto roku. Rozhodně 10/10 Celou nespoilerovou recenzi 1. Série HQ můžete vidět zde: https://www.youtube.com/watch?v=PnlqvEu0Ol4(27.2.2020)

Na poli seriálových noviniek minulého roka mám ešte príliš veľa „restov“ a bolo by preto z mojej strany neuvážené označiť Harley Quinn za najlepší komediálny či animovaný počin, nie to ešte písať o nej ako o najlepšom seriáli za toto obdobie. Ale prekvapenie roka? Áno, to by šlo. Z prakticky neznámeho projektu sa totiž takmer okamžite dokázala vykľuť nálož nefalšovaného a priamočiareho humoru, na ktorom sa významným dielom podieľa okrem samotnej Harley Quinn aj väčšina mimoriadne osobitých postavičiek po jej boku. Popritom sa však v návale gagov, trefných odkazov a vďaka „erkovému“ ratingu aj necenzúrovaných akčných scén možno trochu prekvapivo našlo miesto i pre zaujímavú dejovú líniu a s ňou spätý charakterový vývoj hlavnej hrdinky, ktorá sa snaží urobiť definitívnu čiaru za jej minulosťou s Jokerom a nájsť si dôstojné miesto medzi zvyškom známych i menej povedomých komiksových vyvrheľov. Pre tých, ktorí ešte stále váhajú nad tým, či dať tomuto seriálu šancu, mám poslednú poznámku - ak aj nie z pohľadu nápaditosti, tak minimálne v rámci rýdzej zábavy Harley Quinn poráža posledné dve série Ricka a Mortyho. (90%)(2.3.2020)

Birds of Prey tlačily Harley do polohy dalšího Deadpoola a moc to nefungovalo, seriál ale daleko lépe chápe, jak s ní pracovat jako s hlavní postavou. Harley má možná k Deadpoolovi blíž než jiné komiksové postavy, pořád je ale daleko více než on součástí svého fikčního světa místo aby ho komentovala z nadhledu. Humor seriálu hodně staví na parodování komiksového světa. Jak u konkrétních postav (u správňáckých hrdinů i šílených padouchů), tak u obecnějších komiksových schémat. Někdy je to Ivyino unavené připomínání, že její ekoterorismus není tak docela to stejné jako maniakálně destruktivní plány jiných padouchů, jindy pohled na Legion of Doom optikou kancelářského korporátu či prostě obecně kontrast plynoucí z komiksově stylizovaných postav v kulisách každodennosti. Přehled o hlavních postavách od DC je pro diváka výhodou, ale nějaké encyklopedické znalosti zase rozhodně potřeba nejsou. Jako všechny dobré komedie nebo parodie, i Harley Quinn nabaluje vtipy na sice schematickou, ale funkční kostru příběhu, tady konkrétně o přátelství, sebeprosazení a pochopitelně vyrovnávání se s koncem toxického vztahu. Seriál se s ničím moc nepáře, takže je sympaticky necenzurovaný jak v jazyce, tak i v příležitostné brutalitě (což mimochodem i upevňuje pozici Harley jako antihrdinky, díky kontrastu s drsnějšími záporáky). Hlasové obsazení je super, v čele s Kaley Cuoco, která si tady po dlouhých letech v Teorii velkého třesku užívá výrazně odvázanější roli. Jen je škoda, že někteří herci dabují více postav a zas tak moc nemění hlas, takže je to poznat. Seriálová Harley je zkrátka sympaticky nápaditá i nekompromisní komiksy zesměšňující komiksovka, která si při dvacetiminutové stopáži na epizodu udržuje tempo a efektivně využívá, že animace na rozdíl od hrané formy snese více přepálenosti.(21.3.2020)

1.série : pro mě celkem neprobádané území,protože DC animáky nemám nakoukané,ale Harley tahle forma sluší a celá řada si drží solidní zábavnost.Animák přeci jen snese víc než hraný film a tady je to ku prospěchu...80% 2.série : druhá řada přišla poměrně dost brzo po té první a je to trochu znát.Potenciál zůstal,linka kolem vztahu Harley a Ivy mě bavila,ale jako celek je to o něco málo slabší než jednička.I tak se ovšem Harley drží vysoko nad průměrem...70%(29.6.2020)

Obrovské překvapení.Harley a její krvavá,sprostá a zábavná cesta za osamostatněním a také o touze dostat se do Legion of Doom a nakonec přijde na řadu i záchrana Gothamu (co z toho se podaří se dá zjistit jen zhlédnutím seriálu). Bavila mě jak samotná Harley tak i celý její tým,ale přesto je pro mě největší hvězda Frank tu kytku fakt žeru.Já teď teda jen doufám že se DC pustí do dalšího R ať už filmu nebo seriálu,protože tohle jim očividně opravdu jde. 1.série 5/5 --- 2.série 4/5 --- Celkově 5/5 -- IMDb 9/10(27.2.2020)

Tohle je zatracená pecka. Harley Quinn jak má být! Zatraceně zábavná, drsná a brutální zároveň, brutálně vtipná a sprostá tak, že opravdu není pro děti. Obklopená Poison Ivy, Clayfacem a dalšími svými "parťáky" známých z komiksu, občas dorazí i Netopýr a Jim Gordon, Joker je samozřejmostí. Tahle animovaná Harley (ve fantastickém podání Kaley Cuoco) si dělá prdel úplně ze všeho a nejvíc z komiksů. Je nápaditá, plná skvělých gagů a hlášek a v neskutečné formě. Jedna z nejlepších věcí loňského roku a na druhou sérii se brutálně těším. Nejlepší verze Harley, zcela nepochybně. 85%.(11.3.2020)

Harley Quinn sa odtrhla od Jokera a chce sa emancipovať vo svojej vlastnej zločineckej dráhe. No rýchlo zistí, že zaradiť sa medzi superzlodušskú elitu nie je až tak ľahké. Seriál je vlastne satirou na komiksový žáner, paroduje komiksové klišé a jednotlivých záporákov a hrdinov vykresľuje ako karikatúry. Humor najmä doceníte ak sa v komiksoch aspoň trochu orientujete, minimálne treba mať napozerané aspoň komiksové filmy. Seriál má naozaj veľký náboj, no v posledných epizódach mu akosi dochádza dych a sám sa začína utápať v rôznych klišé. Rating je tu na mieste, v každej druhej vete sú nadávky, brutalita a litre krvi v scénach.(22.2.2020)

Přestřelená a zábavná podívaná se skvělými postavami, která se ničeho nebojí! Využívá naprostých bizárů, které se můžou v dnešní době objevit jedině v animácích, nešetří krví ani nadávkami. Velice milé překvapení! Rozhodně to stojí za vyzkoušení. Hemží se to tunou postav z DC univerzu, ať už těmi nejznámějšími tak těmi, o kterých jste snad ani vědět nechtěli. Mojí nejoblíbenější je bezkonkurenční King Shark, kterej mě rozseká snad při každé příležitosti, kdy promluví! Ale Harley nebo Ivy rozhodně nijak nestojí v pozadí, každý do seriálu přináší něco jiného. Nemůžu se dočkat dalších dílů!(26.2.2020)

Skvelý seriál ktorý si zaslúži oveľa viac pozornosti. Je to vtipné, má to dobré postavy akčné sekvencie a hlavne veľa brutálnych scén. Je to najlepšia verzia Harley? Za mňa určite.(29.2.2020)