Narcos: Mexiko

• USA Narcos: Mexico
USA, (2018–2021), 29 h 25 min (Minutáž: 46–70 min)

Předloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Série(3) / Epizody(30)

Martinko991

Seriál nestráca moc na kvalite a može sa stále rovnať predchádzajúcim Narcos z prostredia Kolumbie, možno o niečo menej akcie ale postavy budú stále zapamatateľné ako bláznivý Rafa, dedulo Don Neto či polomexický agent DEA Kikita. Určite sa nový hlavný hrdina/záporák nemože rovnať Pablovi a to ako ho zahral Wagner Moura, o to sa však seriál ani nesnaží. 90 % ()

Grid

Prakticky je to narcos bez Narcos. Ano ma to spad. Ano ma to atmosferu. Ale jakoby od pribehu s Pablem Escobarem se vytratila cela poenta. Nikdo skoro neumře. Cele se to toci okolo jednoho (spoiler) agenta, ktereho unesou. Narcos Mexico ma cenu shlednout jen pro fanousky predchozich dílů kterymi ja jsem. Jako celek ale prostředí z Mexika za moc nestojí. ()

Gemeroid

Každého napadne srovnávat tento seriál s původním Narcos a není se čemu divit. Tento seriál je stejně skvělý, jako první dvě série, ve kterých honí Pabla Escobara Oberyn Marttel. Tady sice agenta Pěnu nemáme, ale máme tady agenta Kokota, kterého hraje Pěna a teď se v tom vyznej. A taky tam máme Pabla, kterého nikdo nehoní a to je největší překvápko ze všech. Prostě to bylo zajímavé, vizuálně pěkné, napínavé to bylo taky a i když si člověk vygůgluje jak to vlastně dopadne (pokud nedával v původním Narcos pozor), je to stále veselá podívaná. ()

jizvoun

Po smršti předchozích sérií má tato pro mě velice pomalý, až nudný rozjezd. Po polovině to začíná nabírat druhý dech a konec je jasnej. Stále je to kvalita, ale upřímně více se těším na pokračování. ()

Agnostik

Mexická narkotelenovela směle vykračuje ve stopách bílého prášku původních sérií NARCOS.1 serie -super,uvidíme jak si tvůrci poradí z jejím otevřeným koncem.Jsem zvědavý na zbývající Felixova dobrodružství. :-) ()

Monellito

Oproti predchozim radam to bylo rapidne poznat. Mexiko tolik netahne a ty lotri ani nevypadaj moc jako lotri. I tak si to divaka udrzi. ()

Accuphose

Mám jeden problém, "Agenti DEA" mají pro mě asi tolik charizmatu jako mrtvej Jakeš... v sériích z Kolumbie mi to až tak nevadilo, tam to táhl Escobar a gentlemani z Cali byli rovněž těžkej kalibr. Tady bohužel už nastupuje trošku děravej scénář, slabá dramaturgie a dialogy, ke konci se to hodně zvedne a místo keců nastává konečně nějaká akce, nicméně Kikimu nevěřím, že by ublížil mouše a Mexičani jsou slabej odvar Kolumbijců. Nicméně vizuelně to funguje, režijně to taky nějak jde a konec první série ve mně zanechává dojem, že se to ve druhé konečně trochu víc rozjede. Je to skvělé pro ty, které zajímá historie drogových kartelů a to je asi tak vše, co bych k tomu napsal, zatím za 3*. Po shlédnutí druhé série zvedám na 4 hvězdičky :-))) ()

kodwin

První série měla velmi pozvolný rozjezd, ale konec byl hodně dobrý, druhá série mě nadchla. Zvykl jsem si na Felixe, který se stává zloduchem každým coulem a Diego Luna téměř dorovnává Escobara. Scenáristicky je skoro každý díl vymazlený do detailu a kamera, která nenápadně ukazuje krásy i prokletí Mexika mě baví. Jeden z mála seriálů, který stojí za to zhlédnout ho na velké kvalitní televizi. ()

Bogrant

Na kolumbíjsky kartel to samozrejme nemá, ale Narcos: Mexico je svojím spracovaním a štylizáciou rovnocenný produkt, ktorý sa nemusí hanbiť za svoju kvalitu. Má v podstate všetko to, čo zdobilo predchádzajúce série - brutalitu, prestrelky, politiku, drogy, dobre rozpracované postavy a niekoľko výsostne zaujímavo poňatých pasáží. Áno, Pablo bol síce len jeden, ale Gallardov príbeh má takisto niečo do seba a chytí to hneď od úvodu. Nič to neskrášľuje, verne sa to drží reálnych faktov, narkobaróni sú stále narkobarónmi, agenti stále agentmi a Netflix stále v popredí. ()

kotrlak

Obě série Narcos patří k tomu nejlepšímu co Netflix vypotil. Skvěle zpracovaný. Otázkou zůstává k čemu celej ten shit vlastně je....Válka s narkotiky je perpetuum mobile, které ve finále nevede vůbec nikam. A už vůbec ne ve státech, kde drug money svým průnikem v podstatě zvyšujou národní důchod. Boj proti nim jsou jen provařený prachy daňovejch poplatníků. Speciálně pokud se to týká marihuany a kokainu. Tráva se hulí všude a legalizace je yesterday's news. Kokain díky ceně nikdy nebyl droga pro junkies. Je to víceméně party drug, jako by měl bejt alkohol. Ale kam se na alkohol v důsledcích hrabe....Takže podtrženo a sečteno - celá válka s drogama je stejně účinná jako okupace Afghánistánu...bambilion utopenejch prachů a výsledek nikde...prostě "vstanou noví bojovníci", a s tím nikdo nic neudělá. ()

Filitron

Seriál vyprávějící o tom jak se Miguel Ángel Félix Gallardo stal jedním z nejmocnějších Mexičanů, co měl pod palcem vládní činitele. Pěkná pokračovačka v mexiku po Narcosovi. Zajímavé jak začal jako policajt a potom zkusil trávu s poledne s Rafou a časem přišel novej produkt Kokain z Kolumbie takže se to prolíná. Mexico bylo důležité pro Kolumbii pro převoz. Trošku mě štve jak se choval s k partnerům. Povedlo se to, jen tak dál se 3 řadou. Edit: Musím říci, že příběh perfektně navázal na druhou sérii. Objevily se nám tu nové tváře a staré tváře se ujaly moci už bez Felixe. Mrzí mě jen, že nebude 4 série, ale zase na druhou stranu je asi dobré nechat konec trochu otevřenější, aby mohl navázat popřípadě další Narcos z jiné země. Poslední díl byl narvaný a bylo vidět, že si schovávali hodně emocí na konec. 9,5/10 ()

koragg

Vytknul bych, že se to vůbec nevěnuje tomu, jak absurdní je působení USA v Mexiku - např. agenti DEA zastřelí civilisty (milenky) a ochranku bez šance na vzdání se, únosy svědků nebo podezřelých, získávání výpovědi pod výhrůžkou smrti... Takže jediné, co je nabídnuto, je propaganda vypravěče, který se například netají tím, že konopí je hrozné a mělo by být ilegální. Zvlášť v roce 2022 je neuvěřitelné, co jeden stát udělá v druhém kvůli konopí, aby si ho pak o pár dekád později ve velké míře zlegalizoval. ()

EricNor

Doufám, že druhá řada bude mít větší koule než ta první. Tady mě neustále pronásledoval pocit, že Mexiko je poklidná země, jen se tam občas do krve postřílí hoši mezi sebou. Takový místní kolorit. Neptám se, rovnou zabíjím, vždyť tu máme 100 milionů lidí, tak co. Ty krvavé vsuvky jakoby ale nesouviseli s tou druhou polohou, kdy Miguel Felix Angel a Gallardo přemýšlejí nebo mluví - v těhle chvílích jsem si říkal "Co to sakra je?". Nejdřív se mi Diego Luna zdál OK, ale pak mě scény s ním nudily. Vylepšil to až poslední díl. Kiki byl taky nemastný, neslaný. Oba vyprávěné plány (kartel, DEA) jakoby spolu nesouviseli - žádné drama. Všechno zachraňují vedlejší postavy z řad policie, DEA a Miguelových comrades. Dále jsou tam policajti, armáda, gangsteři, politici a ti hodní jsou......počkej si,....... žádní. Druhá řada mě zajímá, jen bych rád méně artu a víc dramatu. ()