Mělčiny

• USA The Shallows (více)

neo93

Nebylo to tak úplně špatné, ale o thriller potažmo horor se vůbec nejedná. Když se jedna mladá holka rozhodne sama surfovat na neznámém místě, jelikož její kamarádka  nemůže, skončit to může jedině špatně. Na začátku sice potká další dva surfaře, ale když nepřijme jejich doprovod ke břehu, znenadání na ni zaútočí jeden velký bílý žralok. A tak začíná boj o holý život. Hlavní představitelka Black Lively je moc hezká herečka, na kterou se pěkně dívá, ale k její postavě jsem se nemohl příliš přiblížit, tak jak samotnému filmu. Holka je to šikovná, umí si poradit s poraněnou nohou i bojovat se žralokem, ale celkově to nevypadalo příliš věrohodně. I ten její "kamarád" racek mi do toho nepasoval. A CGI žralok, který útočí na hlavní hrdinku se mi taktéž zrovna nezamlouval. "Epický" závěr filmu mě jen usvědčil v hodnocení. ()

ForGump

Po všech těch dementních až bizarních žraločích dobrodružstvích, kdy se žralok toulal po Benátkách, podnikal všelijaké invaze a nakonec i létal v tornádech a podle posledních zpráv bude využit jako létající zbraň nácků v nějakém evropském céčku, přichází o dost inteligentnější žraločí thriller. Blake Lively hraje holku - surfařku z Texasu, která se vydává kamsi na mexické pobřeží, na pláž, o které jí vyprávěla její matka. Surfuje, potkává další dva surfaře... No a pak se rozjede ohromný survival, kde bezpečí není ani tak moc vzdálené. Máme tady roztomilého žraloka, velrybu, racka(y), medúzy, korálové útesy, GoPro, bójku a show může začít. Navíc s chutí podotýkám, že ten film je ještě kratší než se zde uvádí, což je ku prospěchu, dále skvělá hudba a i kamera. Prostě film, který si lze užít z mnoha ohledů. 70% ()

DavidWebb

Veľmi dobre natočený malý trilerík z úžasného prostredia. Blake Lively moc nemusím, ale tu som jej držal pesce čo to dalo. Určite si to ešte niekedy pozriem znovu. ()

biergof

Není to žádný velkofilm. Je to jednoduchý adrenalin v plné síle a jako k jednoduché zábavě se k tomuto filmu vždy rád vrátím. ()

RAFT

Režisér a jeho další povedený kousek.A tentokráte s prsatou pěknou herečkou Blake Lively v plavkách se na ní kouká opravdu dobře.70% ()

syphoon

Nechť vládnou světem nové technologie v podobě GoPro a dotekových telefonů :) Bohužel všechny tyto smart věcičky pobraly i veškerý rozum za žraloka, který podrthne svůj výkon závěrečným "naražením čumáku". Škoda, za mě 55% ()

Knor

Žraločích hororů není málo, ale jen hrstka se dá považovat za povedený a Mělčiny z větší části opravdu jsou. Hlavní hrdinka je sympatická a nechová se jako kráva, čehož jsem se bál nejvíc, protože bát se o postavu, která by mě srala ztrácí význam. Žádný větší hluchý místo není a celá situace je víceméně uvěřitelná. Napětí funguje a protože mám ze žraloků odjakživa vítr, naháněl mi tohle zvířátko hrůzu, i když tu a tam vypadalo digitálně víc než by mělo. Takže já jsem celkem spokojenej, jediná věc, která filmu ubírá body je finálovej souboj, kterej byl prostě přepísklej až moc. To je asi moje největší výtka, jinak to bylo OK. ()

dannyd14

Malo to určité diery v scénari, ale povedzme si úprimne, koľko filmov o žralokoch poznáme? Je ich iste mnoho a tá druhá kľúčová otázka, ktorá hneď nadväzuje na prvú, koľko tých dobrých filmov z nich poznáme? Len toľko, že na ich spočítanie nám stačia aj obe ruky, ba i jedna, čiže dosť málo. U mňa bude navždy kraľovať film môjho detstva Deep Blue Sea, ktorý ma uchvátil nepredvídateľnými scénami, skvelými akciami a okrem toho sú to aj Spielbergove Jaws, kde si človek obhrýza nechty od nervov po celú dobu, až kým sa žralok nevytratí zo záberu. Tu sa nám predstaví nádherná Blake Lively na " záhadnom " ostrove v Mexiku, ktorý sa rozhodla navštíviť kvôli jej zosnulej mame, o ktorej sa pomaly nedozvieme nič. Obyčajný deň hlavnej protagonistky strávený surfovaním na mori sa o malú chvíľu mení na nočnú moru. Nočná mora, z ktorej veľmi ťažko úniku. Obrovské monštrum, sa nečakane valí z divokých vĺn a boj o holý život sa môže začať. Našej hrdinke nenahráve do kariet ani to, že je pláž od nej vzdialená len kúsok a že je normálny biely deň. Na takúto pláž sa sotva pár ľudí odváži prísť. Prekvapujúcim faktom je to, že film s tak krátkou stopážou si nemusí pomáhať flashbackami či nejakým pamätihodným soundtrackom, ale je tým, čím je, čo sa v danom okamihu odohráva na mori a o pocitoch ústrednej postavy, ktorá nás sprevádza celý čas. Ide o momenty, v ktorých človek ľutuje, čo všetko predtým v živote urobil, aké rozhodnutia by urobil inak, ak by mohol a ak všetko dopadne dobre, že sa vráti k tomu, čo zanedbal. Záver síce pôsobí dosť absurdne, ale i tak mi tento snímok vniesol do hlavy pozitívnu myšlienku a to to, že treba bojovať do konca! ()

MAAUZ

Díky 2 faktům mě Mělčiny neunudily k smrti: 1) Blake Lively se svou dokonalou postavou. 2) Jejímu kámošovi rackovi. ...jinak dostat se do téhle situace asi reálné je, ale průběh už naprosté sci-fi. Trapas. ()

alldo.raine

Nedat alespoň 3* by byl hřích. Blake to opět sekne (ty vypadala dobře i jako fetka v The Town:))), a žralok kupodivu není také vůbec špatný. Poslední minutku bych usekl a skončil exotikou, ale co.. ()

pushover

Horror to není ani náhodou. Surfařka hezká, kamera hezká, racek roztomilej a žralok hustej. Na jedno skouknutí příjemná oddechovka. ()

MindTuber

Tak jak to hezky a slibně začalo, tak to i špatně a nehezky skončilo. Myslím, že by filmu mnohem víc slušelo, kdyby se dějová linka držela toho, co předložila ve své první třetina. Tedy o survival, který se snaží o určitý druh realističnosti, alespoň v té míře, kdy nad podanými paradoxy ještě přivřete oči (bezproblémové půlení versus Nancyno stehenní škrábnutí). Bohužel to ve druhé třetině začíná jít už trochu přes čáru. To aby v té poslední už šlo o holou fantazii, která se dá ještě pochopit v případě skvělých Čelistí, kde se postupná gradace stará o to, aby divákovi žralok připadal jako chladnokrevné a hlavně neprimitivní monstrum. Což se o žralokovi z mělčin nedá vůbec říct. To až ke konci začíná náhle chytračit a chroustat železo jako želé. Nicméně vizuál je velmi povedený a záběry na pláž, lámající se vlny, všechny ty barvy a Blake Lively jsou perfektní. Průměrná troječka. ()

TSZ

Survival horor, který patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr nabízí. Žralok parádní a hlavní hrdinka docela v pohodě, zamrzí snad jen pozdější zbytečně přepálená přeměna žraloka na geniálně myslící vraždící stroj. ()

oldy

V pohode snimek,tak trochu hra o preziti. Libila se mi hrdinka i ten racek :) Ten konec jako,no nevim. Truchu přetažene za vlasy. Jinak fajn podivana. ()

Michal.Jezek

Do kina jsem to nestihl a jsem docela rád, protože ten film je jeden velkej nervák. Přitom prvních poklidných 20 minut nechává člověka užívat si moře, slunce, pláže a surfování s krásnou Blake. Pak ovšem začíná ta pravá bojovka, která vás nenechá hodinu v klidu. Po Čelistech, které jsou bezkonkurenční, bych tohle zařadil do TOP 3 filmů se žraloky " zabijáky ". Pecka. ()

dkas

Sice je to vcelku blbé, kdy hlavně finále působí jako dost mimo, ale jinak jsem se celkem bavil. Nádherná příroda, skvěle nasnímané, příjemný Steven Seagal, teda pardon, Seagull. Jako u Gravitace vítězí forma nad obsahem, ale funguje to. S minimalistickým rozpočtem, proč ne? ()