Banda - Série 3

(série)
USA, 2022, 8 h 10 min (Minutáž: 60–64 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Lara Mrkoci, Jack Quaid, Colby Minifie, Laz Alonso, Chace Crawford, Karen Fukuhara, Dominique McElligott, Nathan Mitchell, Erin Moriarty (více)

Epizody(8)

Byl to klidný rok. Homelander je pokořen. Butcher pracuje pod dohledem Hughieho pro vládu. Oba muži však touží proměnit tento klid a mír v krev a kosti. Takže když se banda dozví o záhadné antisuperhrdinské zbrani, čeká je k setkání se Sedmičkou, rozpoutání války a pronásledování legendy o prvním superhrdinovi: Soldier Boyovi. (Prime Video)

EvilPhoEniX

Komiksový námrd! Velký fenomén od Amazonu se představuje se 3.sérií a je to dle očekávání brutální, zvrácené, zvrhlé, ale i inteligentní, emotivní, nahláškované a sakra zábavné. Nová série přivede řadu zajímavých překvapení, kde se skvěle zamíchají karty a celé to šlape od začátku až po konec bez výrazných hluchých míst, ale přesto menší výhrady mám, kvůli kterým nemohu jít na plný počet. Celou show si opět krade pro sebe Anthony Starr aka Homelander, který se pro tuhle roli zřejmě narodil, nádherný prototyp chladného psychopatického hajzla, který nemá žádné slitování, ale poprvé za celý seriál dostává strach a pro diváka je to docela příjemný pohled. Vedle Homelandera klasicky exceluje i Butcher, který poprvé za seriál se stává i plnohodnotným konkurentem svého úhlavního Nemesise. Z dalších postav mě baví Starlight i Kimiko- která se stará o slušnou akci. Z nových postav stojí za zmínku Soldier Boy, který má zajímavý vývoj i zajímavé vyústění. Akce sice mohlo být více, ale jakmile dojde na masomlejn, tak je to neskutečný Masakr, Rko říznuté Nc-17 posouvájící hranice daleko za ostatními TV seriály. Hned úvodní gay gore scéna rozhodně utkví v paměti na delší dobu, ale i během seriálu se objeví spousta nepěkných a šťavnatých úmrtí, kde fanoušek Gore se musí vyloženě rochnit. Překvapily mě i nečekaná úmrtí pár postav a došlo i na pár dějových zvratů, takže Boys je potřetí nejlepší eRkovou komiksovkou vůbec. K mé výtce patří samotný fakt, že se nevyužívá naplno potenciálu jednotlivých superhrdinů, celá ústřední Sedmička docela hapruje a chtělo by to prostřídat řady- A-Train i Deep vyloženě useless, Black Noir opět minimum prostoru a Maeve zde taktéž moc času nepobude, vůbec bych se nezlobil za nábor nových hrdinů s novými schopnostmi i se zajímavými charaktery, třeba něco jako Stormfront, která příjemně oživila 2.sérii. Tož uvidíme příště, ale spokojenost rozhodně převládá a nikdo by si Boys neměl nechat ujít. 8.5/10. ()

Fr

„JJDEME PO NĚČEM, CO DOKÁŽE HOMELANDERA ZABÍT…“   Mám dojem, že už se to tak nějak samo recykluje… Škoda, že není víc těch brutálních okamžiků – třeba na úkor těch sepergerojskejch monologů. Pořádně se to rozjíždí od 6.dílu, díky tomu, že přichází Soldier Boy – postava byť negativní, tak s pozitivními sklony (?). Samotnej závěr se pak nese v rodinným duchu, teda spíš ve stylu „padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina“. Takový – prostě už to není něco víc. Jde jen o superhrdinský mydlení se mezi sebou.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pletu si ryby s měkýšema.  2.) Fotr mě chce zabít.  /// Thx za titule „Pavla Le Roch“.                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

Eliott

Zatím jde o nejlepší sérii tohoto legendárního seriálu. Ta kontroverze a vztyčený prst všem normám i politickým korektnostem mne neskutečně baví. Především tedy oceňuji vyobrazení tupé, stádovité společnosti a způsoby kterými jednotlivé skupiny scénáristé rozdělují. Jediné štěstí, že dokonale zvolená satira působí tak komicky, jinak je to skoro až k pláči, jak moc je to vlastně pravdivé. 90% ()

3DD!3

Když se nad tím zamyslíte tak Banda je poslední ryzí komiksová série, která si zachovala svou brutalitu a dosáhla mainstreamového úspěchu. I přes extrémní násilí udržuje LGBT+Q standardy ať už jde i homosexuálního Ant-Mana kýchajícího v něčím pinďouru nebo hrdinskou Maeve bojující proti zlému bílému muži. Přesto však tyto úlitby nepůsobí lacině a jsou zabaleny v inteligentním příběhu, který dává smysl nastavuje zrcadlo a je prokládán kvalitními hláškami. Nečekaným esem celé série je Jensen Ackles jako Solider Boy. Variace na kapitána Ameriku se v závěru mění v nečekaně komplexní postavu a jeho scény patří k nejlepším. Závěr je malinko laciný, ale dobrý dojem z celé série už nesmázne. Zatím nejlepší letošní show. ()

Spiker01

Možná nejlepší seriál současnosti. Ne všechny díly jsou úplně prvotřídní a občas se i dějově zdržuje, ale ten zbytek je vyloženě k popukání a zkrátka jsem se těšil na každý nový díl následující týden, což je vůbec ta nejlepší vizitka seriálu. Nejsem Američan, takže mě příliš nevzrušuje až absurdní brutalita v některých sekvencích a nezlobil bych se, kdyby na ní v již potvrzené 4. sezóně ubrali. Karl Urban je prostě top a už se těším, co na nás tvůrci chystají příště. ()

*CARNIFEX*

Ťažko sa mi to priznáva, škrípem zubami, no bavilo ma to. Je toto najlepšia séria? Určite áno. Nechce sa mi nič rozpisovať, ani ponúkať vlastné pohľady či úvahy. Skopčím len koment užívateľa "3DD!3", ktorý všetko dokonale vystihol: "Když se nad tím zamyslíte tak Banda je poslední ryzí komiksová série, která si zachovala svou brutalitu a dosáhla mainstreamového úspěchu. I přes extrémní násilí udržuje LGBT+Q standardy ať už jde i homosexuálního Ant-Mana kýchajícího v něčím pinďouru nebo hrdinskou Maeve bojující proti zlému bílému muži. Přesto však tyto úlitby nepůsobí lacině a jsou zabaleny v inteligentním příběhu, který dává smysl nastavuje zrcadlo a je prokládán kvalitními hláškami". ()

DJ_bart

Aneb grilování supehrdinskýho žánru s láskou..... Jestli jste si mysleli, že The Boys už nemohou jít dál za tolerovanou mez toho, co dokáže rating R v rámci televizního formátu nabídnout – jmenovitě explicitního vyobrazení sexu a násilí – tak třetí série vás přesvědčí o opaku. Je to ještě víc ujetější, morbidnější, provokativnější a perverzní než kdy předtím. Seriál tak nejenom skvěle funguje jako komiksová parodie, ale i jako politická satira. Především pak Antony Starr jako sociopatickej velecunt Homelander naprosto překonává sám sebe. Akorát naprosto laciný finále kazí výsledný dojem z celý třetí řady a degraduje (nebo skoro až anuluje) celý její příběhový vývoj, takže doufám že 4. série bude poslední, protože tenhle seriál se pomalu ale jistě začíná repetitivně motat v kruzích a přešlapovat na místě. Mimochodem: parádní soundtrack. ()

filmfanouch

I seriálu The Boys se dotkla pandemie COVID-19, po dvou letech jsou ovšem Butcher, Homelander, Hughie, Starlight či Mother's Milk zpátky. 8-dílná 3. série tak diváky směle vrátila do světa morálně zkažených superhrdinů, kdy The Boys naštěstí i po roční pauze zůstávají stejně zábavní, krapet satiričtí a především nekompromisní v rámci předvádění násilí. Krom nových postav a odhalení ovšem především dochází k menší změně přístupu, kdy se 3. série The Boys bere o poznání vážněji. Základní jádro seriálu ovšem zůstává nepozměněné a fanoušci si i tentokrát mohli přijít na své. A v některých místech možná říct, že tohle už je fakt moc.   Ze všech těch nových postav nejvíce zaujme především Soldier Boy, který bude snadno označován za šílenějšího, brutálnějšího a hovadštějšího Captaina Americu. Jensen Ackles, který se proslavil především rolí Deana Winchestera v seriálu Lovci duchů, je ve své roli naprosto fenomenální, očividně si jí užívá a představuje temnou verzi Captaina Ameriky stejně fascinujícím způsobem jako Homelander pořád z velké části dokáže reflektovat zkaženou variaci Supermana. Právě zmíněný Homelander je poté ve 3. sérii ještě šílenější a nevyzpytatelnější, než kdykoliv předtím. Anthony Starr si svou roli pořád očividně užívá, v jistých momentech z něj jde regulérní strach a v jeden stěžejní moment může snadno vyvolat pocit, že dál už snad zajít opravdu nemůže. Jenže 4. série dost pravděpodobně dokáže Homelanderovu nevyzpytatelnost posunout ještě na vyšší úroveň.   S trochou větší serióznosti stojí 3. série o poznání více na postavách, nadále ovšem platí, že šílených a kapánek provokativních výjevů neubylo. Jedním příkladem za všechny budiž 6. epizoda s názvem Herogasm, která docela slušně dokáže naznačit, jak by své schopnosti mohli během sexuálních orgií využívat třeba Ant-Man či Iceman z X-Menů. Jedna z vlajkových lodí Amazon Prime jednoduše pořád nepřišla o koule a i když možná mohla zajít kapánek dál, pořád půjde pro dost diváků o znepokojující podívanou.   S postavami jsou rázem spojené i poutavější osobní linky, větší prostor pro zazáření získala například Karen Fukuhara v roli Kimiko či Laz Alonso jako Mother´s Milk. Nejlepší výkony ovšem nadále podávají především Karl Urban a Jack Quiad, kdy Butcher a Hughie při nástupu nových postav a většího prostoru pro některé známé postavy nepřicházejí o záře reflektoru. A například jedna scéna mezi Hughiem a Hughem Campbellem Sr. v podání Simona Pegga patří dost možná mezi prozatím nejemotivnější momenty celého seriálu.   Za pochodu se pořád paroduje současná komiksová filmová vlna, komentáře vůči aktuální americké společnosti okořeněnou lidmi se superschopnostmi a i pohled na radikalizaci s nimi spojenou. I v tomto ohledu se rázem seriál zdá díky 3. sérii o poznání sečtělejší, více než o krev a nekompromisnost se rázem více dbá na vyprávění. Ústřední konflikty jsou rázem o trochu méně černobílé, v průběhu 3. série se rázem může krapet změnit pohled i na celé dosavadní vyprávění celého seriálu a celé to rázem působí o poznání ambicióznějším způsobem. A přitom to v jádru furt zůstává sympaticky hovadská podívaná, která se sice napůl vysmívá aktuální komiksovo-mainstreamované mánii, zároveň ovšem dokáže možnosti skutečně posouvat o kousek dál a působit jako sympatický svěží vítr, který přitom všem skutečně dokáže reflektovat dobu svého vzniku.   3. série je v součtu prozatím dost možná skutečně tou nejlepší, kdy tvůrci dodržují zvyšování měřítka, přitom ovšem nezapomínají ani na práci s postavami a směřování k budoucím událostem, které nejspíš ještě budou mít nedozírné následky. Především závěr vyvolá nedočkavost a vábení k modlitbám nad tím, aby tu 4. série The Boys byla dost možná, co nejdřív. Tak snad tentokrát tvůrce žádná sebehorší globální situace nedonutí k další roční pauze.... () (méně) (více)

Scalpelexis

Yeah, ehm, no. Jakmile se začnete příliš často omlouvat, postavy až příliš často dělají zmatečná rozhodnutí a jsou jim příliš často dány do vínku úlohy/schopnosti, které je necharakterizují či se objeví příliš často situace typu "Jéé, já se ho musím zbavit, ale nemůžu, protože bych se tím zbavil někoho jiného, takže se musím zbavit někoho dalšího..ale to nejde", tak už víte, že se začínáte motat v kolečku a na konci 3. série je třeba smutně konstatovat, že jsme se nikam nedostali. Postavy jsou těžce nevyužité, ať už Sedmička anebo i samotný Soldier boy, a žádná mě moc netěšila, spíš naopak. Obávám se, že příliš mnoho melodramatu vyústí až v přespříliš mnoho sezón. ()

HellFire

Po všech stránkách další velmi povedená série, kde tentokrát dostávají více prostoru Hughie, Butcher a Soldier Boy, zatímco Homelander a další superhrdinové jsou upozadění. ()

TheEvilTwin

Tohle je prostě totální pleasure pro nás fandy tvrdých superhero seriálů, které už omrzel dnešní upadající Marvel. The Boys jsou totiž neskutečně brutální jízda plná dokonalých postav, záporáků, akce, děje a zkrátka úplně všeho kolem. Bezkonkurenční 3. série a naprosto bezchybná záležitost, kterou bych mohl sledovat celé dny. ()

Necrotongue

Třetí série si u mě ještě udržela čtvrtou pěticípou, ale kdybych napsal, že jsem byl s tím, co mi tvůrci předložili, spokojen, lhal bych. Druhá polovina řady už na mě působila jen jako uměle natahovaná záležitost; kvalita se postupně vytrácela ve prospěch kvantity (a tedy další série / sérií?). Místy se tu už vařilo z vody, chvílemi tvůrci popírali své vlastní nápady z předchozích epizod, takže jsem měl tu a tam pocit, že se seriál zakusoval do vlastního zadku. Za mě zklamání a slabší čtyři kousky. / Poučení: Všeho moc škodí. 4*- ()

agentmiky

Opravdu jsem chtěl udělit pět hvězdiček, ale něco málo mi k tomu chybělo. Ale začněme s pozitivy....Přijde mi, že tvůrci chtějí s přibývajícím množstvím sérií diváky více a více šokovat, v třetí sérii se opět dočkáme naprosto ujetých, ale pro mě legendárních scén (zdravím celou epizodu číslo 6 s podtitulkem Herogasm). Herecky opět extratřída, Butcher posunul laťku ještě na vyšší úroveň, protože celá zápletka točící se kolem "Véčka" mě zaháčkovala jako máloco jiného. Homelander opět nepřekonatelný, ten chlap se pro tuhle roli fakticky narodil! Jinak s příchodem Soldier Boye mi přišlo, jako by seriál pokropili živou vodou, Jensen Ackles si to dával s prstem v nose jako top profesionál! Po stránce akční se seriál opět utrhl ze řetězu, gore za mě špičkové, míra brutality opět příjemně přestřelená :D Tak proč ne plný počet ? Ten závěrečný díl jsem popravdě čekal odvážnější jízdu se škrtáním hlavních postav (vše k tomu totiž směřovalo). Tady mi to přišlo, že si Kripke a Goldberg otevřeli jen pomyslná vrátka k chystané čtvrté sérii. Škoda. I tak za mě podívaná, která Marvel z poslední doby nechává míle za sebou v prachu. 8,5/10 ()

movieband

"Evening cunts!" Třetí série Bandy rozvětvuje příběh ze světa prohnilých supráků na dřeň a ještě dál. Děj se zaobírá minulostí Voughtu a supráky, kteří předcházeli současné Sedmičce, jen se jménem Odplata. Svým způsobem je třetí série relativně zajímavou emoční revenge jízdou. Za mě by se ale asi dala okleštit klidně i na míň dílů. Někde v půlce seriálu jsem se lekl, že se začne nadstavovat kaše, aby Dean Winchester měl zas kde hrát, když Supernatural skončil. Snad mě závěr seriálu nezklame a tvůrci se nerozhodnou dojit The Boys do poslední kapky krve. Tak nebo tak si i přes tady určité mínusy seriál pořád drží výborné akční scény, geniální černý humor a hodně trefnou satiru (místy až děsivě přesvědčivou, kdy člověk neví, jestli se smát nebo brečet - Gunpowder, Homelander, Vought + média). Další pozitivum, díky kterému považuju i Ennisovu hitmanovskou sérii za klenot, je relativně silná emoční linka, plná myšlenek o otcovství a mimojiné (v rámci Bandy) zaobírání se PTSD syndromem (MM, Soldier Boy). Právě drnkáním na rodičovskou odpovědnost a sílu role otce, mě seriál i přes svou bizarnost definitivně neodradil, díky MM a Butcherovi. Co se mínusů týče tak, co mě trochu zklamalo bylo, jak tvůrci vyměkli a cestu, kterou si načrtli v první sezóně nekompromisního zabíjení postav asi změnili. Nemám nic proti happyendům, ale právě nekompromisnost byla jednou z předností The Boys. Co už na mě bylo dost tak míra bizáru, u které se autoři fakt urvali ze řetězu, který po cestě rozkousávali na šrot. Některých věcí je už příliš a vidět žalud přes celou plochu, jak se do něj cpe zmenšený suprák, je už i na mě trochu síla. Byť mě to v závěru opět svou absurditou rozesmálo, tak jsem si pak říkal, jestli už tohle není na (jakoukoliv) tvorbu za hranou. Přes veškeré minusy vyhlížim čtvrtou sérii, která jak doufám bude i poslední. V nejlepším je třeba skončit a modlím se, aby právě Bandu nepotkal osud vydojeného seriálu. Za mě spokojenost a pořád výborná satira. ()

Vidly10

The Boys… no. Seriál, o kterém málokdo ví a stejně je tak neuvěřitelně kvalitní záležitostí. Seriál, který se nebojí explicitního obsahu. A co je víc? Ten explicitní obsah má své opodstatnění a využití. Seriál, který se nebojí zabíjet. Seriál, který je parodií, která není absolutní komedie, která vás má jen pobavit. A to, co ví snad všichni: seriál, kde jsou superhrdinové ti zlí. Třetí série je dost možná tou nejlepší. Příběh začíná rok po konci druhé série, kdy jsou The Boys rozhádaní, Seven je poloviční a snaží se nabrat členy zpět. Hlavní část seriálu sune kupředu postava Soldier Boye, který může být klíčem k poražení Homelandera a naši hrdinové se jej snaží „najít“. Zvraty, smrti, vtipy, slzy, hádky, vztahy jsou na emočně nejvyšším bodu a seriálu to prospívá. Vše do sebe zapadá, tak dokonale a když konečně dostanete ten střet, tak to působí velmi organicky, dobře zvládnuté a atmosféricky výborné, že jste připoutáni k židli a zíráte na to, co se děje před vámi. Kvalita se drží a čtvrtá série bude dost možná ještě větší nářez. Postavy jsou prostě výborné. Homelander (Anthony Starr) se absolutně zbláznil a už mu na ničem nezáleží. A jak zastavíte člověka, který je nejsilnější na světě a na ničem jí nezáleží? Stačí mladý kluk, pašerák drog, expert přes zbraně, britský maniak toužící po pomstě a vraždící holka. A právě ta vraždící holka je pro mě osobně tím největším srdcem tohoto seriálu. Kimiko je rozkošná holka, která je pro své schopnosti zneužívána všemi okolo a tady už je toho dost. I na druhé straně barikády jsou postavy, které nelze nemilovat. Black Noir je bez jediného slova, tím nejlepším členem Seven a jeho emoce cítíte i přes helmu, kterou nikdy nesundává. Vztah, kterým začal celý seriál Hughie a Annie si prochází velkou zkouškou a vývojem, který vás donutí pochybovat o všem, co jste si doteď mysleli. Vedlejší postavy jako Deep, A-Train a jiní sice mají své linky, které do všeho zapadají, ale bohužel ne všechny mají uspokojivé ukončení. A to je jediná chyba této série, která stojí za zmínění. Jinak 10/10 série, 10/10 seriál a snad při 4. sérii už dostane pozornost, jakou si zaslouží. Jen nevím, co budu do té doby dělat se svým životem. ()

Colby Sawyer

Neuspokojivé finále potvrdilo, že tak třetina série byl úplně zbytečný filler. Pořád se jedná o jeden z vrcholů současné seriálové tvorby, ale mám pocit, že Amazon začal požadovat větší množství sérií než měli tvůrci v plánu. Seriál má dost postav a je hezké, že scénáristé myslí na všechny, ale snaha “pečovat” o každou z nich akorát ukrutně zpomaluje vývoj hlavní linky. Všechny ty podzápletky jsou totiž dost zbytečné a někdy i nudné. V jednotlivých momentech je to stále geniální, ale ani všechny Herogasmy světa nedokážou zakrýt fakt, že se malinko začíná přešlapovat na místě. Doufám, že už se blížíme ke konci, protože jinak nám tu vznikne hodně nastavovaná kaše. ()

Chen

Třetí řadě rozhodně nedochází dech. Ba právě naopak. Musím ocenit to, že se nebojí odklonit od komiksové předlohy (a na kvalitě to vůbec neubírá), díky čemuž člověk neví, co může čekat a tvůrci tak umějí zaskočit. Seriál se nebojí rýpat do politicky nekorektních témat, zesměšňovat v podstatě cokoliv a pokud jde o násilí a erotiku, ani v tomto případě nesundává nohu z plynu. A byť vidím, že se některým nelíbilo finále, mě naopak mile překvapilo a šlo o působivou tečku za celkově povedenou třetí řadou. ()

M.i.k.e

pořád to jsou Boys, pořád je to nejlepší současná komiksovka, která si drží vysoký standard, Homelander je díl od dílu větší psychopat a Butcher mu začíná zdatně sekundovat a bavil sem se pořád stejně dobře jako u předchozích sérií. Přesto ale třetí řadě nedokážu dát plný počet, protože se nemůžu zbavit dojmu, že svůj potenciál nedokázala vyždímat naplno a hlavně Soldier Boy, který je tu prezentován jako ultimate weapon na Homelandera nakonec tak nějak vyšumí do ztracena, stejně jako tu jsou naprosto zbyteční Deep, A-Train a vlastně i Noir. I tak ale nakonec převládá spokojenost, protože málokterý seriál o sobě může říct, že i ve své slabší sérii je pořád vynikající a lepší než většina ostatních...85% ()