Dovolená u tohoto jezera není zrovna šťastný nápad. Jezero Lake Placid je vyhledávanou turistickou oblastí. Když se několik turistů ale stane obětí neznámého lidožrouta, je povolána na pomoc skupina lidí, která ho má zneškodnit. Úkol je jasný, ale celou situaci zkomplikují vztahy mezi členy týmu. Kelly je paleontoložka, která má z přírody strach a svého prvního výjezdu do terénu se opravdu hrozí. Její odpor k otevřeným prostorám rozčiluje ochránce zvířat Jacka, který by se nejraději obešel bez ní. Třetím v partě je místní šerif, který chce netvora za každou cenu najít a zabít. Do věcí však začne nečekaně zasahovat i profesor mytologie, který se snaží všechny přesvědčit, aby netvora chytili živého. Čas běží a vrah je stále na svobodě. (HBO Europe)

Milabusek

Nono nevím kde je tam ta komedie ale jako horor by se to taky nedalo označit spíš takový akční film který má za úkol se tvářit vážně. ale nějak se mu to nedaří. Takže jen 50% a možná bych dal i míň. ()

StaryMech

Cítím jisté rozpaky, když se zastávám díla, které i americká kritika šmahem popravila, přesto musím přiznat, že mě "Jezero" prostě bavilo. Neviděl jsem třetiřadý odvar "Čelistí" (,"Aligátora", "Pirani" atakdál), nýbrž divácky vděčný potvorofilm, v němž se tvůrcům podařilo v návaznosti na žánrové předchůdce prolnout napětí nenáročným, ale neurážlivým konverzačním humorem. (Autor scénáře David E. Kelley je šikovný hoch z Maine, který se stal postupně právníkem v Bostonu, manželem Michelle Pfeiffer a úspěšným televizním producentem a scénáristou.) Dostane se nám věrohodné a dobře nasnímané potvory, akce tu žertovné, tam až naturalisticky syrové, a zábavných postaviček, jako je paleontoložka, nesnášející živou přírodu (v duchu výroku Maxe Jacoba : "Na venkov ? Proboha, to je tam, kde běhají syrová kuřata ?"), místní šerif, nesnášející jedovaté poznámky, a hodně svérázná důchodkyně, nesnášející zavedený obyčej vnucovat menším bratřím lidskou představu jejich životního prostoru. Líbil se mi i původní název díla, na nějž se pro jeho nesmyslnost snesl hněv jistého zasloužilého kritika - podle mě neprávem. Jezero ve filmu, vymyšlené Black Lake ve státě Maine, samozřejmě není známým Lake Placid ve státě New York - ovšem jedna z promluv, tuším šerifova, název osvětluje jako žert, srozumitelný toliko těm, kdo v kině dávali pozor. V roli pilota letadla sám režisér. ()

Faji

Moc mi není jasné, proč tento film (krokodýla jim vytvořil LEGENDÁRNÍ Stan Winston a jeho tým) je tak průměrně hodnocen. Já byl s ním spokojen, ale možná je to tím, že jsem ho poprvé viděl někde asi v jedenácti letech. ()

Heuloss

Musím říct, že mám rád filmy o zvířatech. A pokud jsou ještě několikrát větší, než by měla být, tak tím je to lepší. I přes pár "nechutných" záběrů je to koukatelný film i s komediálními chvílemi. Viděl jsem a za 5 let pustím znovu. Krásný 3* ()

Postradateln

Divný je že má tento film tak nízké ohodnocení.Je to skvělá komedie s příchutí hororu. Na to že je to tak starý film, většina nových filmů se mu nevirovná ani dnes. Skvělý příběch se spoustou dobrých hlášek, je tam cítit i napětí. Není to ale zas takové napětí aby to bylo cítit během celého filmu ale to mi vůbec nevadilo. Možná pro hororvé fanoušky to bude spíše slabý odvar. Jinými slovy čelisti to nejsou. ()

Filmoar

57% ani omylom, za mňa vcelku vydarený počin. Herci v pohode, odsýpa to a to kŕmenie domáceho miláčika je paráda 🤣. 75% ako oči ()

spackler

Viděno mnohokrát. Více komedie než horor, ale zase s výbornou atmoškou mainskejch lesů, asi jakoby King napsal animal horor a měl při tom hodně rozvernou náladu. Postavy naprostý sympaťáci včetně toho krokodýla (nebo je to aligátor? sorry Davide Attenboroughu) a NESKUTEČNÁ scénka kdy Oliver Platt vypráví svůj sen...prostě totální náladu zvedající pecka a přírůstek do mnou milovanýho a nepříliš početnýho žánru "pohodovej horor" podobně jako svýho času Critters, Poltergeist nebo Arachnofobia. ()

BigJohn02

Po létech jsem si připomněl tuhle zábavnou koninu, a pořád jsem se bavil. Mladá Bridget Fonda byla krásná a sympatická, Brendan Gleeson oproti Statečnému srdci oholenej. ()

Hugho

Nenápaditý klon bežných zvieracích pseudohororov. Klišé na klišé, nič nového, poteší len pohľad na Bridget. ()