Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dovolená u tohoto jezera není zrovna šťastný nápad. Jezero Lake Placid je vyhledávanou turistickou oblastí. Když se několik turistů ale stane obětí neznámého lidožrouta, je povolána na pomoc skupina lidí, která ho má zneškodnit. Úkol je jasný, ale celou situaci zkomplikují vztahy mezi členy týmu. Kelly je paleontoložka, která má z přírody strach a svého prvního výjezdu do terénu se opravdu hrozí. Její odpor k otevřeným prostorám rozčiluje ochránce zvířat Jacka, který by se nejraději obešel bez ní. Třetím v partě je místní šerif, který chce netvora za každou cenu najít a zabít. Do věcí však začne nečekaně zasahovat i profesor mytologie, který se snaží všechny přesvědčit, aby netvora chytili živého. Čas běží a vrah je stále na svobodě. (HBO Europe)

(více)

Recenze (226)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $31,770,414Tržby Celosvetovo $56,870,414║ Je to len taka milá takmer bečková traškarica ale aj tak ju mam moc rád a občas sa k nej vrátim, nájdu sa tam aj pekné lakačky a naivný príbeh veru nechýba popri tom. /50%/ ()

tron 

všechny recenze uživatele

Na "trocha inom" scenári (od Davida E. Kellyho, duchovného otca Ally McBealovej, ehm) vidno, že vznikol v ére "šikovných" slasherov (Vreskoty, Halloween: H20, Fakulta...). Prepracované hlášky, extravagantné postavy a nečakané, originálne scény, ktoré dlho zostanú v živej pamäti (medveď). Vďaka pochmúrnej výprave a hudbe Johna Ottmana to pripomína obľúbenú legendu o Loch Ness. Problém Jazera je v béčkarskej réžii, zaujímavom, ale nefungujúcom hereckom obsadení (Platt, Gleeson, Pullman, Fonda), viditeľne nepostačujúcom rozpočte a biednom pokuse ako o vystrašenie, tak o rozosmiatie. Kombinácia žánrov nie je práve najšťastnejšia, čo bije do očí hlavne pri porovnaní so spomínanými, bohužiaľ značne vydarenejšími slashermi. Najlepší je nakoniec asi Adam Arkin v cameu, ktorého Miner režíroval v neporovnateľne kvalitnejšom H20. Ale oproti zvyšku série je to kult. To, že hrdinom nejde o zabitie krokodíla, ale o jeho odchyt môže znieť originálne, ale v skutočnosti to scenárista podľa všetkého ukradol z austrálskeho Dark Age z roku 1987. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Celkem průměrný horůrek, kterému to sluší v regálech videopůjčoven, v kinech by byl jen za chudého příbuzného. Jede podle klišoidního mustru části monster hororů 50.let (chytrá vědkyně, extravagantní milionář, hodný fešácký policista), takže žádné žánrové překvapení se nekoná. Opravdu pamětihodné jsou jenom scény s krokodýlem (krmení krávou a grizzly jako jednohubka rulez!), potěší i pár řádně krvavých úmrtí, zbytek je dějová vata a křečovitý humor. Ale tak na jedno shlédnutí je to o.k. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Od tvůrce seriálů Ally McBealová či Picket Fences Davida E. Kelleyho (scénář) se opravdu nedal očekávat tradiční "monster movie". Postavy jakoby vypadly právě z těchto seriálů. Myslím, že to mohla být ještě větší legrace, ale i tak se člověk dost zasměje. Do kina bych na to nešel, ale v telce je to pohoda. :o) ()

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Príjemná jednoduchá zábava s hladným prerasteným krokodílom. Postavy sú dobre obsadené, každá má jasný a rozdielny charakter a z toho vzniká množstvo zábavných rozhovorov plných sarkastických poznámok a podpichovaní. Film si teda udržiava zábavu aj vtedy, keď na scéne nie je ozrutný šupinatý plaz. Scény s krokodílom majú svoju atmosféru a aj keď sa nejedná o nič hrôzostrašné, príjemný humor a prekvapivá brutalita niektorých scén to vynahradí. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (7)

  • Natáčení probíhalo na třech kanadských jezerech, a to na Shawnigan, Buntzen a Hayward lake. (Terva)
  • Ve filmu Delores Bickerman (Betty White) řeknou, že by se lidé od PETA (Organizace bojující za práva zvířat) velice zajímali o to, jak krutě zachází s krávami. Ve skutečnosti je Betty White již od 70. let minulého století členkou mnoha organizací, které se zabývají ochranou a právy zvířat. (Stanislaus)
  • Černé jezero, kde se děj odehrává, je fiktivní a ve státě Maine byste ho hledali marně. (Terva)

Reklama

Reklama