Jezero

Lake Placid

Jazero

Komedie / Horor / Thriller

Kanada / USA, 1999, 76 min

Príjemná jednoduchá zábava s hladným prerasteným krokodílom. Postavy sú dobre obsadené, každá má jasný a rozdielny charakter a z toho vzniká množstvo zábavných rozhovorov plných sarkastických poznámok a podpichovaní. Film si teda udržiava zábavu aj vtedy, keď na scéne nie je ozrutný šupinatý plaz. Scény s krokodílom majú svoju atmosféru a aj keď sa nejedná o nič hrôzostrašné, príjemný humor a prekvapivá brutalita niektorých scén to vynahradí.(14.4.2012)

Samozřejmě, že to je blbost, když si bába v jezeře vykrmí krokodýla na velikost polovičního T-Rexe, ale to je přece úplně jedno. Bezvadně zvládnutá stopáž a veselé, často až parodické, obsazení dělá z Jezera velmi zábavný, ale často i napínavý, odpočinkový film, který myslím nikoho neotráví. Těch 56% mě ale zaráží, vždyť je to prostě prdel... 85%(24.7.2016)

Tak celkem mi to přišlo jako zábavný film na jedno pohodové shlédnutí. Film zas tak drsný nebyl, měl obyčejný příběh, nepředvídatelnost, dobré herecké obsazení, kde mě bavil především Brendan Gleeson. Film není velkou peckou, ale rozhodně pobaví. Jinač toho pochopitelně chybí dost. Není se co nějak rozepisovávat. Film vidím tak na 58% = ***(20.11.2012)

Týjo! Tak tohle bylo absolutní překvapení! Čekal jsem béčkový podprůměrný horor, ale to co jsem dostal, mě absolutně odrovnalo! Velice povedený mix hororu a komedie, který se ani na chvíli nebere vážně. Jestli tvůrci opravdu plánovali, natočit toto tak se jim to podařilo na výbornou. Já jsem se prostě po celou dobu sledování filmu královsky bavil, a i když se tam objevil krokouš pořád to zůstávalo vtipný, což bylo nakonec moc dobře, protože kdybych se aspoň trochu bál, nejspíš bych nakonec ještě byl dost překvapenej.(30.12.2011)

Od tvůrce seriálů Ally McBealová či Picket Fences Davida E. Kelleyho (scénář) se opravdu nedal očekávat tradiční "monster movie". Postavy jakoby vypadly právě z těchto seriálů. Myslím, že to mohla být ještě větší legrace, ale i tak se člověk dost zasměje. Do kina bych na to nešel, ale v telce je to pohoda. :o)(16.7.2003)

• - Natáčení probíhalo na třech kanadských jezerech, a to na Shawnigan, Buntzen a Hayward lake. (Terva)

• - V Jezeru si režisér snímku Steve Miner zahrál cameo - a sice pilota, se kterým letěla Kelly (Bridget Fonda) do Maine. (Stanislaus)

• - Černé jezero, kde se děj odehrává, je fiktivní a ve státě Maine byste ho hledali marně. (Terva)