Jezero

Lake Placid

Jazero

Komedie / Horor / Thriller

Kanada / USA, 1999, 76 min

Ale hej. Je to zábavný film. Občas je také hlúpe až je to vtipné. A Platt, Pullman, Fonda a hlavne Gleeson majú super hlášky. Krokodýl celkom zábavný aj keď vek na ňom vidno. Občas sa dočkáme aj napínavých scén. A babka nadávajúca policajtom je ultimátna. Škoda, že je to také krátke. Ale zas to má spád. 70% 4*(5.1.2014)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $31,770,414Tržby Celosvetovo $56,870,414║ Je to len taka milá takmer bečková traškarica ale aj tak ju mam moc rád a občas sa k nej vrátim, nájdu sa tam aj pekné lakačky a naivný príbeh veru nechýba popri tom. /50%/(19.7.2005)

Docela povedenej dobrodružnej horor, kterej si dělá prdel sám ze sebe. Steve Miner je celkem schopnej řemeslník, např. i u komedie Velký tyran se mu povedly pěkně atmosférický scény, a tady taky rozhodně nezklamal. Prostě u napínavejch scén sem byl napnutej a u humornejch sem se bavil.To mě ke spokojenosti uplně stačí. Řek bych, že Jezero je neprávem opomíjenej film.(28.12.2008)

Pro Lake Placid a místního makrokrokodýla mám slabost. Třeba pohlceného méďu si jako jednu z mála filmových scén skutečně pamatuju a dokonce si ji ve vzpomínkách i správně řadím k tomuhle filmu. Alzheimer je totiž svině. V poslední době se tedy, ještě než se mi definitivně setmí, vracím k zamilovaným flákům, abych na ČSFD vyryl alespoň náznak svého skutečného filmového vkusu, v posledních letech pošramoceného setkáním i s kvalitativně hodnotnější filmovou tvorbou. U podobných béček však slintám blahem, ne snad proto, že bych u nich tzv. vypínal mozek a relaxoval, to bych si lhal do kapsy, ale proto, že se v nich cítím jako ryba ve vodě a všemu dokonale rozumím. Nádherná příroda, převeliký krokodýl, dobrodružství, spousta legrace a i nějaké to napětí. Jooo, velmi osvobozující návrat ke kořenům jednoduché komentařiny přímo od srdce! Kdybych byl býval, debil, v ní byl vytrvalejší, mohl jsem to tu třeba mít i za sedm litrů jako golfista.(12.10.2015)

Příjemná, oddychová a úsměvná komedie s trochou hororových a dramatických prvků. Tento film obohacuje porce vtipných scén a dialogů, avšak podávaných v úměrném množství. A také díky nim postupem času rozhodně nemáte dojem, že to, na co se díváte je "horor". Taktéž gigantický krokodýl je dost precizně zvládnut a nepůsobí dojmem amatérsky vytvořené příšerky v laciném programu, přenesené na "plátno". "Ale nesežral mně!"- "Protože právě sežral krávu, vole!"(17.2.2009)

• - Ve filmu Delores Bickerman (Betty White) řeknou, že by se lidé od PETA (Organizace bojující za práva zvířat) velice zajímali o to, jak krutě zachází s krávami. Ve skutečnosti je Betty White již od 70. let minulého století členkou mnoha organizací, které se zabývají ochranou a právy zvířat. (Stanislaus)

• - Devět metrů dlouhý krokodýl vznikl ve studiu Stana Winstona, které stojí také za filmy Terminátor (1984), Avatar (2009) nebo například Predátor (1987). (Terva)

• - Natáčení probíhalo na třech kanadských jezerech, a to na Shawnigan, Buntzen a Hayward lake. (Terva)