Reklama

Reklama

O zvířatech a lidech

(seriál)
  • Německo Die Tierklinik am Rande der Stadt (více)
Rodinný / Drama
Česko / Německo, 1994, 10 h 47 min (Minutáž: 49–50 min)

Režie:

Hynek Bočan

Kamera:

Jiří Šámal

Hudba:

Petr Hapka

Hrají:

Karel Heřmánek, Ivana Chýlková, Valérie Zawadská, Helena Růžičková, Taťjana Medvecká, Naďa Konvalinková, Jiřina Bohdalová, Pavel Zedníček, Oldřich Vízner (více)
(další profese)

Epizody(13)

Seriál o zvířecích pacientech a lidech kolem nich vznikl v koprodukci České televize s německou firmou Gold film Phorzheim v roce 1994. Podle scénáře J. Melíška a O. Zelenky vznikl pod taktovkou režiséra H. Bočana a za přítomnosti mnoha populárních českých herců seriál, který se svým tématem řadí k nadčasovým, jak potvrzuje i vyrovnaný divácký zájem za všechna tři nepremiérová uvedení. Z hereckých osobností seriálu jmenujme Ivanu Chýlkovou v roli Olgy, Karla Heřmánka jako Hrubeše a Jiřinu Bohdalovou, Vlastimila Brodského, Petra Nárožného, Jana Hartla a Jana Potměšila v rolích veterinářů. Sestavu doplňují ošetřovatel Hanzel (Josef Somr), dvě sestry (Lucie Zedníčková a Naďa Konvalinková) a mnoho dalších. (Česká televize)

(více)

Recenze (54)

PatoP 

všechny recenze uživatele

Podľa môjho názoru je toto najlepší porevolučný seriál. Je to ešte natočené osemdesiatkovým spôsobom, čiže scenár je o nejakej zaujímavej profesii a herci podávajú nadštandardné výkony. K tomu sa ešte pridávajú ich zvierací kolegovia, ktorí sú užasní, a aj kvôli nim je to u mňa jednoznačne na plný počet. ()

r007 

všechny recenze uživatele

Viděno poprvé to bylo na 5 hvězdiček, s odstupem času ubírám . Pořád jsou pro mě vynikající scény Heřmánka s Chýlkovou, nepřekonatelný pan Somr a Brodský a velmi milá postava jeho vnuka.Také se mi líbila postava pana Hartla. Myslím, že chyba byla v německé produkci. Proč jsou proboha všichni němečtí herci tak oškliví? Místy mi připadalo, že německá část je jako by úplně jiný příběh a ruší kontinuitu jiného. A vůbec mi neseděl Jan Potměšil ve své roli. Nevím, jak se v té roli cítil, ale zdálo se mi, že zbytečně přehrává. Nevím, jestli to bylo scénářem nebo jím samotným, ale vůbec mi do té role neseděl. Seriálu by prospělo malinko zkrátit, přeobsadit německé herce a bylo by to na 5 hvězd ! V paměti mi utkvělo hned několik krásných scén: Chýlková v antikshopu se zajímá o holkaře, Němec napadený kozou, Hartl v posteli se psem, Heřmánek uzavírá sázku , Chýlková s hadem, no...bylo by jich možná víc, a krásně se rozvíjející vztah dvou ústředních postav byl pro mě na jedničku s hvězdičkou. A taky scény na operačním sále s nádhernou hudbou byly skvostné. ()

Reklama

Numerobis odpad!

všechny recenze uživatele

To nejodpornější, u čeho jsem kdy vydržel více jak tři díly. Hranatá, kobylovitá, věčně se zraňující Chýlková, která hraje jedinou polohu, již umí. Heřmánek zažil už lepší časy a ten Němec, co vypadá jako mroží p... už určitě taky. Stejně jako jeho dabér. Je to hluboce a lidsky blbé. Již jsem se jednou (někde) zmínil, že -jézvířátka- filmy a seriály nesnáším, tohle je ale ještě něco jiného. Narozdíl od prosté nenávisti se to dá totiž i odůvodnit: Prostě tohle je špatné. Cestou jsem málem zapomněl na hudbu, která doprovází titulky: Ta vás zaručeně vyžene od obrazovky kilometr daleko. Takhle to dopadá, když všichni mají svůj den ! ()

argenson 

všechny recenze uživatele

Když se Ivana Chýlková uchází o místo veterinářky na klinice, přijde do čekárny, v náručí plyšového medvěda a čeká. Vyleze doktor s dotazem: "A vy jste tu s čím?" Chýlková: "Přestal mi bručet medvěd, tak jsem ho přinesla." Tak tohle je jediný moment, který se mi bezmála po dvaceti letech z tohohle díla vybaví. Což je na třináctidílný seriál trochu málo. Svým způsobem je mi líto dobrých herců, kteří věnovali tolik času seriálu, na který se tak brzo zapomene. Nemluvě o tom, že jako vždy u německé koprodukce jsem trpěl nad vizáží a výkony německých herců. Vzpomeňme třeba na Cirkus Humberto nebo Náhrdelník. Člověk má až dojem, že financující německá strana vždycky do českého seriálu bůhvíproč poslala ty nejhnusnější kreatury:-) ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Stoprocentně unylý seriál o radostech a strastech v jedné zoo, ve které nějak často churaví její zvířecí exempláře. Spojení zvířátek a lidí nenadchne už jen tím, jak je režie bídně pojata a nedokáže se vytasit s něčím, co by vytrhlo diváka z letargie. Slabé jsou i jednotlivé zápletky a jejich propojení, nevytrhnou to ani herci, kteří se mezi tím vším až moc ztrácejí. Pokud si tedy chcete prohlédnout cizokrajná zvířata, tak raději doporučuji návštěvu zoologické zahrady, než se podívat na seriál, který nebaví. Za ta zvířata, se kterými se nikdy netočí snadno, je hvězdička jako bonus. A nevyužité silné herecké obsazení zamrzí. 20% ()

Galerie (24)

Zajímavosti (4)

  • Veterinární klinika se nachází na zámku Vrchotovy Janovice. Natáčelo se v Zoo Praha, Chomutov, Ústí n.L., Dvůr Králové n.L. Devátý a dvanáctý díl se točil v německém Stuttgartu. (M.B)
  • V epizodě Sázka (1994) odůvodňuje MVDr. Seslík (Jan Hartl) svůj pozdní příchod do televize tím, že nemohl zaparkovat a musel objíždět dokola kolem studia. V epizodě Výpověď (1994) však při ucházení se o místo v Německu upozorňuje, že nemůže fungovat jako řidič, neboť neumí řídit. (cundak)

Reklama

Reklama