poster

O zvířatech a lidech (TV seriál)

 • Německo

  Tierklinik am Rande der Stadt, Die

 • Německo

  Unsere Tierklinik

Rodinný / Drama

Česko / Německo, 1994, 10 h 47 min (Minutáž: 13x50 min)

Režie:

Hynek Bočan

Kamera:

Jiří Šámal

Hudba:

Petr Hapka

Hrají:

Karel Heřmánek, Ivana Chýlková, Valérie Zawadská, Helena Růžičková, Taťjana Medvecká, Naďa Konvalinková, Jiřina Bohdalová, Pavel Zedníček, Oldřich Vízner, Miroslav Středa, Zdeněk Srstka, Josef Somr, Jaroslav Satoranský, Petr Nárožný, Pavel Nový, František Němec, Jan Hartl, Vlastimil Brodský, Jan Potměšil, Blažena Holišová, Jiří Hálek, Vladimír Krška, Vlastimil Zavřel, Libuše Štědrá, Vlastimil Venclík, Ivanka Devátá, Robert Vrchota, Ladislav Mrkvička, Lucie Bártová-Zedníčková, David Suchařípa, Hana Brejchová, Jan Hraběta, Ladislav Potměšil, Petr Vacek, Vanda Švarcová, Klaus Guth, Anna Wetlinská, Tomáš Juřička, Ivan Hruška, Jan Nemejovský, Jan Čenský, Jiří Stránský, Věra Tichánková, Kateřina Macháčková, Petr Pelzer, Pavel Skřípal, Michal Dlouhý, Stanislav Zindulka, Antonín Bubeník, Jaroslav Kepka, Jan Hrušínský, Otakar Brousek ml., František Řehák, Dana Bartůňková, Václav Babka, Simona Stašová, Jiří Knot, Lubomír Kostelka, Vladimír Hrabánek, Uršula Kluková, Jana Boušková, Stella Zázvorková, Eugen Jegorov, Ladislav Gerendáš, Rudolf Hrušínský ml., Adolf Filip, Zdeněk Žák, Václav Kotva, Věra Kubánková, Marek Vašut, Kateřina Kaira Hrachovcová, Valentina Thielová, Hana Militká, Jaroslava Obermaierová, Eva Tauchenová, Bohumila Dolejšová, Jindřich Hinke, Zdeněk Pecháček, Oldřich Vlach, Jan Skopeček, Miroslav Vladyka, Jiří Zahajský, Bronislav Kotiš, Roman Skamene, Vítězslav Jirsák, Mirko Musil, Roman Hájek, Jana Altmannová, Marta Richterová, Věra Kalendová, Karel Bělohradský, Alena Vránová, Boris Rösner, Růžena Merunková, Ingrid van Bergen, Jan Poledník, Ludwig Haas, Anita Kupsch, Antonín Jantač, Jana Konečná, Vladimír Matějček
(další profese)
 • argenson
  **

  Když se Ivana Chýlková uchází o místo veterinářky na klinice, přijde do čekárny, v náručí plyšového medvěda a čeká. Vyleze doktor s dotazem: "A vy jste tu s čím?" Chýlková: "Přestal mi bručet medvěd, tak jsem ho přinesla." Tak tohle je jediný moment, který se mi bezmála po dvaceti letech z tohohle díla vybaví. Což je na třináctidílný seriál trochu málo. Svým způsobem je mi líto dobrých herců, kteří věnovali tolik času seriálu, na který se tak brzo zapomene. Nemluvě o tom, že jako vždy u německé koprodukce jsem trpěl nad vizáží a výkony německých herců. Vzpomeňme třeba na Cirkus Humberto nebo Náhrdelník. Člověk má až dojem, že financující německá strana vždycky do českého seriálu bůhvíproč poslala ty nejhnusnější kreatury:-)(19.2.2012)

 • r007
  ****

  Viděno poprvé to bylo na 5 hvězdiček, s odstupem času ubírám . Pořád jsou pro mě vynikající scény Heřmánka s Chýlkovou, nepřekonatelný pan Somr a Brodský a velmi milá postava jeho vnuka.Také se mi líbila postava pana Hartla. Myslím, že chyba byla v německé produkci. Proč jsou proboha všichni němečtí herci tak oškliví? Místy mi připadalo, že německá část je jako by úplně jiný příběh a ruší kontinuitu jiného. A vůbec mi neseděl Jan Potměšil ve své roli. Nevím, jak se v té roli cítil, ale zdálo se mi, že zbytečně přehrává. Nevím, jestli to bylo scénářem nebo jím samotným, ale vůbec mi do té role neseděl. Seriálu by prospělo malinko zkrátit, přeobsadit německé herce a bylo by to na 5 hvězd ! V paměti mi utkvělo hned několik krásných scén: Chýlková v antikshopu se zajímá o holkaře, Němec napadený kozou, Hartl v posteli se psem, Heřmánek uzavírá sázku , Chýlková s hadem, no...bylo by jich možná víc, a krásně se rozvíjející vztah dvou ústředních postav byl pro mě na jedničku s hvězdičkou. A taky scény na operačním sále s nádhernou hudbou byly skvostné.(6.11.2016)

 • C0r0ner
  **

  Museli nám s tím pomoct Němci. Nedovedu si tedy představit, jak by seriál vypadal, kdyby si ho na starost vzali jenom Češi. Možná líp (malá šance). Spíš by to ale bylo ještě unuděnější, hůř napsané i zahrané a zrežírované. První polovina devadesátek byla u nás ve znamení produkce hrůzných sraček. Tahle je ještě jedna z těch lepších. 30%(9.10.2016)

 • kingik
  *

  Stoprocentně unylý seriál o radostech a strastech v jedné zoo, ve které nějak často churaví její zvířecí exempláře. Spojení zvířátek a lidí nenadchne už jen tím, jak je režie bídně pojata a nedokáže se vytasit s něčím, co by vytrhlo diváka z letargie. Slabé jsou i jednotlivé zápletky a jejich propojení, nevytrhnou to ani herci, kteří se mezi tím vším až moc ztrácejí. Pokud si tedy chcete prohlédnout cizokrajná zvířata, tak raději doporučuji návštěvu zoologické zahrady, než se podívat na seriál, který nebaví. Za ta zvířata, se kterými se nikdy netočí snadno, je hvězdička jako bonus. A nevyužité silné herecké obsazení zamrzí. 20%(5.8.2012)

 • Numerobis
  odpad!

  To nejodpornější, u čeho jsem kdy vydržel více jak tři díly. Hranatá, kobylovitá, věčně se zraňující Chýlková, která hraje jedinou polohu, již umí. Heřmánek zažil už lepší časy a ten Němec, co vypadá jako mroží p... už určitě taky. Stejně jako jeho dabér. Je to hluboce a lidsky blbé. Již jsem se jednou (někde) zmínil, že -jézvířátka- filmy a seriály nesnáším, tohle je ale ještě něco jiného. Narozdíl od prosté nenávisti se to dá totiž i odůvodnit: Prostě tohle je špatné. Cestou jsem málem zapomněl na hudbu, která doprovází titulky: Ta vás zaručeně vyžene od obrazovky kilometr daleko. Takhle to dopadá, když všichni mají svůj den !(3.3.2010)

 • - Veterinární klinika se nachází na zámku Vrchotovy Janovice. Natáčelo se v Zoo Praha, Chomutov, Ústí n.L., Dvůr Králové n.L. Devátý a dvanáctý díl se točil v německém Stuttgartu. (M.B)

 • - Roli překladatele si zahrál Jiří Stránský, který spolupracuje s Hynkem Bočanem už od 60. let. (triatlet)

 • - Jiřina Bohdalová si v seriálu zahrála se svou dcerou Simonou Stašovou. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace