Villém Tell

• Francie Guillaume Tell (více)
Francie / Velká Británie / USA, (1987–1989), 30 h (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

Anthony Horowitz

Kamera:

Roland Dantigny

Will Lyman, Jeremy Clyde, Nick Brimble, David Barry Gray, Dana Barron, Guy Rolfe, Robert Addie, Andrée Bernard, Brian Blessed, Roger Ashton-Griffiths (více)

Série(3) / Epizody(72)

Nespoutaný středověký hrdina, chránící dobro a věčně se ohánějící svou kuší, vás zavede do temných hlubin lesů, omámí chladem kamenných hradů a okouzlí svým smyslem pro spravedlnost. Vy, kdož rádi proplouváte rytířskými vodami lásky a dobrodružství, si přijdete na své, skromný zbojník vás zve do "svého" království vznešených atributů. (Sfinkter)

Decker

Pamatuji si ze kdysi tento serial bezel a velmi se mi libil, ale od te doby jsem ho uz nikde jinde nezaznamenal coz je myslim skoda, protoze bych si ho rad znovu osvezil. ()

Zagros

Jedna ze seriálových klasik mého dětství. Frčel Robin Hood a proč nevyužít a nezpracovat další podobnou legendu? Zpracování se vcelku povedlo - přiměřená akce, sympatický hlavní hrdina a poutavá úvodní znělka. Navíc jsem si po vzoru hlavního hrdiny vyráběl nějaký čas doma kuše. :-) Zasloužené tři hvězdy. ()

iXtr3m3

Kedysi veľká vec, aj keď trochu viac v tieni staršieho a predsa omnoho lepšieho a hlavne slávnejšieho Robina Hooda s Praedom v hlavnej úlohe. Ale bolo to fajn. ()

Anderas

I tenhle seriál patří k těm, jejichž úvodní píseň si budu pamatovat do smrti. A kuši, tu jsem si vyráběl prakticky z čehokoliv, z kolíčků, klacků, destiček, Lego(TM) kostek, papíru, trubek a už ani nevím z čeho dalšího. Taky jsem je pak prodával klukům v okolí:-) No a když udělá své i ultrasilná nostalgie, má ve výsledku cenu cokoliv dalšího dodávat? ()

Yardie

SIce si to už nepamatuju, ale vím, že se mi to jako malému strašně líbilo!!! Je to takový ten klasický seriál ze staré doby, kdy seriály ještě stály za to... Velice bych se přimlouval, aby to někdy zopakovali v nějaké české televizi. Myslím, že by rozhodně neprohloupili... ()

rossi001

presne, taky jako maly jsme si to nemohl nechavat ujit,skvela znelka ktera je sice i na youtube ale v mizerne kvalitce,mohla by ho treba opet CT zase vysilat ()

mira007

Osmdesátkový dobrodružný seriál o švýcarském "odbojáři", který bojoval proti vrchnosti se svou kuší, ve své době přímý konkurent  trochu povedenějšího Robin Hood (1984), jen škoda, že to velmi brzo sklouzne k dětinskosti a neudrží si to feeling středověku alá Jestřábí žena (1985). Sice už zastaralé, točena na vybledlý materiál jakoby potřetí vypraný, méně výpravné než současné hitovky, přesto s dostatkem akčních scén a jednou legendární scénou s jablkem. ()

jilda

Já na tomhle seriálu jako kluk totálně ulítával, dělal jsem kuše a střílel do jablek. Taky úvodní melodie je super ()

Pevek2

To jak si tam cvicili Vilemovi hosi postreh tak, ze jeden sekal sekyrkou a druhy uhybal rukou ze spalku jsme jako sestileta vlcata neustale k silenstvi nasich skautskych vedouci opakovali. Az takovou mel tehdy ten serial moc... ()

Hapretor

Z nostalgie tři *. Teď už bych na to nekouk, ale kdysi sem to měl jako drogu. Ta úvodní znělka byla kurevsky chytlavá, vždycky mě uvedla do transu. Pak sem dostal jako dárek plastovou kuši a já byl v sedmym nebi. ()

Kirman

A kdo neměl kuši, ten byl mimo - dřevěné prkno, dřevěné ramínko, guma, kolíček, špejle omotaná drátem - to bylo najednou Vilémů Tellů (a nikdo kupodivu nepřišel o oko). Jakmile začala hrát znělka, už jsem seděl před televizí - tenhle seriál jsem neskutečně "žral", přesto dávám o * méně než u Robina Hooda. ()

kkarx

Když mi bylo tak mezi 8-11 lety byl pro mně Vilem Tell dokonalá podívaná. Tuším, že to šlo na ČT někdy před večerníčkem a po Dallasu (to tenkrát byla takový hit, že babičky se nemohly nabažit). :-)) Strašně jsem se těšil už na samotnou znělku, která navodila tu správnou temnější středověkou atmosféru. Seriál stál na sympatickém Willu Lymanovi a samozřejmě legendárním schopnostem Viléma Tella. Nedávno jsem se podíval na pár dílů znovu a to jsem neměl dělat. Z dnešního pohledu je to strašně zastaralé, velmi nereálné, špatně zpracované, často s ne zrovna duchaplnou estetikou 80. let. Trvalá ve středověku mě dokáže spolehlivě vytočit! Přesto bych seriál úplně nezatracoval, na svoji dobu a pro určitou věkovou kategorii to bylo pěkné dobrodružství. ()

Acrobat

Ano ano, podla jednotlivych skvelych casti co som si zapamätal som mal aj svoje stastne cisla na sportku a tak. jednoducho ovplyvneny vo vsetkom. Genialny serial. Vyrastol som sice odkedy som to naposledy pozeral, ale ktovie. mozno by ma chytil. Co mozno. Urcite :) ()