Gabriel Van Helsing, bratr slavného profesora Abrahama Van Helsinga, je jako agent ve službách Vatikánu vyslán do tajemné Transylvánie, kde se nebezpečí objevuje se západem slunce a příšery nabývají podoby nejděsivějších nočních můr. Van Helsing má za úkol pomoci cikánské princezně Anně zničit nebezpečného hraběte Draculu, a zbavit tak její rodinu po generace trvající kletby. Hrabě před svou smrtí uzavřel dohodu s Luciferem, což mu zajistilo nesmrtelnost. Potřebuje ale ještě Frankensteinovo monstrum, aby oživil své děti, rozseté po celém světě. S jejich pomocí chce nastolit hrůzovládu a podmanit si celou lidskou civilizaci. Při jednom ze zápasů je Gabriel pokousán vlkodlakem, kterým se po prvním úplňku sám stane. Jedině v podobě vlkodlaka má Van Helsing šanci Draculu zabít. (TV Nova)

HiddenDragon

Takova prekvapeni mam rad :) Cekal jsem absolutni blbost, ale dostal jsem originalni fantasy pecku ve stylu, ktery podle me bude nabyvat na popularite, at si tu nekteri noumove dsti siru sebevic :) Je to presne styl, ktery predvadi napr. novejsi "Jenicek a Marenka: Lovci carodejnic" (2013), a ktere ceka druhy dil, coz svedci o tom, ze sve divaky si tenhle zanr najde - vpodstate uz prave Sommersova "Mumie" by se sem dala radit. Zanr, ktery mele do jednoho filmu ruzne fantasy, hororove a pohadkove postavy, prida k tomu slusne akcni tempo a triky...a to bohate staci. Je to nenarocna zabava v peknych kulisach konce 19. stol.. Zde konkretne nejdriv sejme Jackman "roztomileho" Hydea v Parizi, aby byl vyslan do Transylvanie porazit uhlavniho protivnika, Draculu. Uz jeho "headquarters" ve Vatikane jsou spravne ujete a budi to dojem agenta 007, kteremu Q prichystal svou vybavicku. "Q" neboli mnicha Carla si tu zahral Faramir z "Pana Prstenu" a "bondgirl" sexy K. Beckinsale. Ta se spolu s ostatnimi obyvateli Drakulova podhradi snazi mluvit jakousi pseudovychodoevropskou anglictinou, coz vypada trochu komicky, ale kdyz se na scene objevi se svou lamanou vyslovnosti "Ou maj got" Dana Moravkova, rikal jsem si ze vlastne mezi "anglicky" mluvici profiky dokonale zapadla :-D Dalsi (reziserem neumyslne) pousmani si vyslouzilo nase Narodni divadlo ve scene, ktera se ma odehravat v Budapesti :) Takove detaily jsou spravne srandovni, i kdyz jen pro Cechy samozrejme. Cely pribeh, ve kterem se Drakula snazi pomoci Frankensteina ozivit sve mrtvorozene deti je dokonale crazy a vse vpodstate stoji a pada na tricich. Ty uz z dnesniho pohledu nejsou perfektni a sluselo by jim take 3D, ale tech chyb neni mnoho, a tykaji se jen animace celych lidskych postav, nebo nekterych povrchu a odlesku (napr. reka/voda), ktere svuj CGI puvod nezaprou. Ale napr. transformace vlkodlaku nebo upirek mi prisla skvela. Vsechno je to svizne, lehce strasidelne...mozna bych tomu pridal jeste trochu vtipu anebo nejake ironicke poznamky na klasicke hororove postavy, ktere tu vystupuji. Pak by to mozna bylo dokonale, ale i tak jsem se dobre bavil. Jackman se na tohle hodi. ()

Loki_Six

"This thing... man... whatever it is... evil may have created it, left its mark on it... but evil does not rule it. So I cannot kill it." ()

iXtr3m3

Múmia po Helsingovsky. Všetko dobré ale hlavne aj zlé vzhľadom na rok výroby z Múmie, preložené zaujímavou mytológiou okolo hlavného hrdinu. Film, ktorý zaspal dobu spracovaním, ale námetom bol ok. ()

Milano33

Tento film spadá do čistého priemeru, očakávania som mal o dosť vyššie. Van Helsing je pomerne vyvážená akčná jazda, ktorá výrazne čerpá zo známych príbehov temnej fantastiky. Nájdeme tu výskyt mnohých legendárnych monštier a osobností, a to predovšetkým z gotiky, akými sú Dracula, Dr. Frankenstein a jeho monštrum, alebo taký Igor. Žiaľ, aj napriek pestrej a bohatej mytológii, Van Helsing ju využíva naozaj len minimálne a nepokúša sa o nič komplexnejšie, pri čom by sme nebodaj museli premýšľať. A vzhľadom na jeho gothic / dark fantasy zaradenie, tak film zostáva byť aj v tomto ohľade dosť nekonzistentný a nevie si uchovať jednotný tón a znenie. Monster hunting je jedná z mála vecí, ktorá sa vo Van Helsingu podarila, tento akčno-horrorový aspekt bol asi najväčšou atrakciou. Pokiaľ sa neprešlo na tú opulentnú akciu, tak má akčné sekvencie aj celkom bavili, hlavne úvodné lovecké scény mali čosi do seba. Obrovským negatívom je, že sa tu strašne vsádza na šťastie a náhodu, a bolo miestami až smiešne, ako im niektoré veci vychádzajú. Je to skrátka typické béčko, čiže je to parádne nahláškované, plné klišé a nelogickosti. Ach, tie nelogickosti, pri nich som fakt prevracal očmi. Niektorých stupidít som si vážne nemohol nevšimnúť. Máme tu ku príkladu scénu, ktorá sa sústredí na odchyt/ulovenie vlkodlaka, celá expozícia podlieha precíznym prípravám - počítalo sa s pascou, návnadou a klietkou, ale iba s jednou zbraňou so striebornými nábojmi. Ja sa pýtam, na čo vôbec vodiť do boja s vlkodlakom nefunkčnú muníciu, čo si chcú celý proces ešte sťažiť, však prečo nie? A u vlkodlakov ešte na chvíľku zostanem, prečo po tom, ako vidíme, že všetko oblečenie bolo pri premene na vlkodlaka roztrhané a rozpárané na kusy, tak nejakým zázrakom je človek po opätovnej premene stále zahalený okolo intímnych partií. Alebo ako tamojší ľudia povedali, že po tom, čo Velsing zabil jednú z upíriek, budú upíri prahnúť po pomste, a predsa sa všetci v tu samú noc nahrnú do ulíc, ako kedy sa nič nedialo, miesto toho, aby zostali doma v bezpečí zavretý. Práve takéto blbosti mi nesmierne kazil dojem z výsledného filmu, ten scenár neskutočným spôsobom pokuľhával. Ani badass Hugh Jackman a krásna Kate Beckinsale to nedokázali zachrániť. Románik medzi Van Helsingom a Annou Valerious príliš nefungoval a ich chémia nebola až taká prevratná, ako by sa s touto skvostnou hereckou dvojicou dalo čakať. Pokiaľ sa snažili diváka viacej citovo zasiahnuť, tak to vážne zlyhalo. A čo sa týka efektov, tie sú také napol kukateľné. Avšak voľba jednotlivých filtrov - čiernobiely úvod, jasne slnečný koniec, temná vizualizácia prostredia, zorné polia príšer - bola skutočne báječná. ()

cold

Původně jsem chtěl dát odpad, ale za to , že jsem tomu nenaletěl a nešel jsem na to do kina, dávám jednu* (za mou předevídatelnost). Hrůza děs (ve špatném slova smyslu - strašidelné to skutečně není - ono to není ani k smíchu?). Upíři jsou jak predátor, van Helsing je jak Arni v akčních filmech 80. let (rotační kuše šipek je opravdu strašná), Dracula (mimochodem moje oblíbená postava, ale z románu Brama Stockera) je jak homosexuál a vše na mě působí jako demo na nějakou nepovedenou počítačovou hru. Toto je opravdu BÍDA. Jestli Vám mohu radit - neztrácejte s tímto filmem čas. ()

Hopper

Začína sa profilovať nový subžáner - "sommersovka". Počnúc titulkom Universalu až po záverečné ďakovačky sa objavujú príznaky, ktoré možno rovnako pozorovať od Múmie. Dej je natoľko šialený, že sa vôbec nemá zmysel o ňom rozpisovať a slúži len tomu, aby sa dalo naplácať všetko možné do filmu - chýba tu hádam len Neviditeľný muž. Vizuálne orgie a bombastická hudba, nekľudná kamera a zbesilé tempo majú zrejme predstavovať kompenzáciu k spomínanému neexistujúcemu deju, ktomu sexy Kate, taký nejaký divný Dracula a drsne sa tváriaci Hugh. Napriek tomu, keby som povedal, že som sa nudil, bolo by to klamstvo. Je to šialenosť, ale dávam za 4. ()

Nerhinn odpad!

Většinou, když něčemu dám odpad!, zpětně pak o svém rozhodnutí pochybuji - nebylo spíš vedeno snahou vyjádřit se tím k nějakému aspektu filmu apod? Druhému shlédnutí Van Helsinga jsem se vyhýbala dlouho, částečně možná i ze strachu, že ten film "pomlouvám" mezi přáteli neprávem, když už si konec konců ani pořádně nepamatuji děj... Ale teď je vše smazáno. Včera jsem si dopřála dalších nekonečných 41 minut utrpení ve společnosti tohohle... debilního blábolu a můžu s klidem říct, že za hodnocením odpad! si plně stojím. Už dlouho jsem se při sledování filmu necítila takhle trapně. ()

alouch

dobré efekty, na tom se celkem vyřádili, ale co se týká děje, škoda mluvit. Je jednoduchý a překvapí maximálně šílenými scénami, kdy koně s kočárem ladně skáčou přes propast nebo když uplněk trvá týden a pod....PS: četla sem v nějaké recenzi že konec vypadá jako parodie na teletubbies a něco na tom bude... ()

Přemek

Vizuálně úchvatný, černobílý začátek uchvátí, samotný film však je veliká mizérie, obzvláště pro přiboudlou postavu ženské bojovnice proti silám zla.. Nedoporučuju, leda že byste chtěli vidět pár triků a nové vizualizace Frankensteina, Drakuly či vlkodlaka.. ()

cab

Lovec demonickych charakteru (cool Hugh Jackman) je znovu poslan tajnym spolkem na vypravu, ktera ho tentokrat zavede do daleke Transylvanie, kde se ma "postarat" o legendarniho Draculu. Na sve dlouhe pouti se setkava s nescetne rozlicnymi monstry a zrudami jakymi jsou Vlkodlak, Frankensteinovo monstrum, pomocnik Igor, mr. Hyde a dr. Jakyll. Slatanice v ackovem havu chce pusobit bombasticky a megalomansky diky trikum v kazdem zaberu. Ale neni vsechno zlato, co se trpyti. 65% ()

Honzick

Na začátek bych chtěl říct že opravdu nerozumím z čeho pramení tak špatné kritiky zde na csfd. Po jejich přečtení jsem si pustil film a nic od něj nečekal. Ovšem 145 minut dlouhá podívaná, která se mi naskytla nebyla vůbec špatná! Opravdu vynikající herecké výkony Jackmana a Wenhama, úžasně vypadající Kate Beckinsale, výborná akce, velmi slušné efekty a ani příběh nebyl tak zcela hloupoučký, jako bývá u akčních béček zvykem, a věc která mě absolutně odrovnala byl soundtrack, který byl opravdu velkolepý a udělal z vygradovaného závěru absolutně luxusní podívanou se skvělým koncem. Pro mě velké překvapení a čtyři hvězdy:) ()

xmozek

Sice by mu slušela kratší stopáž, ale i tak jsem se nenudil. 3 * by byly snad jen za ty efekty. A celkově jsem se příjemně bavil. Nechyběl tu "ňouma kutil" ani kráska. Nechybělo napětí, akce a i ta trocha humoru by se našla. Ale čistých 5 to bohužel není. ()

dopita

Vše co měl režisér na povel je na špičkové úrovni (kamera, triky, kostýmy, výprava a dekorace, famózní hudba kterej je tu vyloženě škoda), vše co měl udělat sám je průšvih (scénář, vedení herců, tempo a gardace výprávění). Film je plnej nelogičností a trapnejch scénaristickejch obratů. Je to jeden z těch filmů, u kterých se NESMÍ přemejšlet, nebo si vůbec připustit že existuje něco jako mozek. Takovejch filmů je hodně, ale když jsou zábavný můžu je vidět pořád (třeba Den nezávislosti). Jenže tohle vyvolává spánek, smích případně dávící reflex. Jak je sakra možný, že je to v konečným součtu taková nuda, když každej jednotlivej záběr či scéna vypadaj tak skvěle??? Zkrátka nepovedený béčko s ohromným (a aspoň že využitým) rozpočtem. Vašuta jsem si nevšiml, zato Morávkovou jsem poznal. ()

Merkin

Jediný vtipný okamžik-,,Řekněte, nejsme krásný pár?" ptá se Dracula princezny s pohledem do zrcadla, ve kterém on není vidět. Jinak jsem se nasmála až běda, ale nešlo o vtip, ale o směšnost a prostoduchost celého snímku. Když se to bere s nadhledem, tak proč ne, vlkodlaci, upíři, Frankenstein, doktor Jekyll, Dana Morávková, Maryška a létající transylvánští koně, ale vezmu-li to vážně, tak jediná slušně uchopená postava byl hrabě Dracula a jinak děs, běs a hrůza. Kdyby ty peníze dali Rumunům na topení, vynaložili by s nimi líp:) ()

ChrisBa

Herci dobrí (hugh zahral svoj vyšší štandard a Kate je neskutočne krásna), príbeh je fajn, temné to je, hudba fantastická.. a čert to ber že to stálo toľko..Hodnotím film a nie biznis tvorcov... tak tomu dávam plnú hodnotu.. áno samozrejme..aj ja by som si to dokázal predstaviť lepšie spravené...ale na druhej strane, kedykoľvek to ide v telke..tak si to rád pozriem..príjemná fantasy rozprávka pre dospelých (určite nie horor ako sa kdesi uvádza :D)... najmä tá hudba a herci robia z tohto filmu nadpriemerným.. ()

Corpsegrinder

Asi jedinej film co po roce 2000 ukazuje upíry přesně tak jak mají bejt se všema jejich slabostma. Do toho se objeví ještě vlkodlaci a Frankensteinovo monstrum. Koho bavily starší verze jmenovanejch tak si musí užít i tohle protože je to dokonalá pocta všem. ()

Paity

Někdo to má rád, někdo to vyloženě zatracuje, ale já se k tomu stavím rezervovaně. I když třeba úloha Kate Beckinsale mě není dodnes jasná. Klidně se to mohlo natočit bez ní. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (více)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (více)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (více)