Cow and Chicken (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1995, 52x22 min

Animovaná ujetost silného kalibru!! Jako malý jsem si u tohoto seriálu na Cartoon Network prohluboval svou angličtinu prvního stupně základní školy :D Sestra kráva s bratrem kuřetem řeší prapodivné situace a vždy se u toho divák baví. Zatímco jako malému mi drzost, drsnost a oplzlost jednotlivých dílů nepřišla nějak vyjímečná (protože jsem prostě vše nechápal), s postupem let jsem si tohle dílko skutečně vychutnal :D Jak psal níže HateBreeder - jedna z nej CN sérií.(24.1.2016)

S krávou a kuřátkem jsem se poprvé setkala někdy před třemi lety na kabelovce a zaujala mě pro svojí jedinečnou animaci - tedy řešení jednotlivých postav, protože sice skoro nepoznáte, která skutečná zvířata mají jednotlivé postavy představovat, ale budete se bavit. Vtip totiž tady nechybí - jeden z nejlepších dílu byl, když kráva přišla o vemeno a celou dobu se ho snažila získat zpátky (a hrozně moc pořád chudinka břečela :-)).(30.3.2003)

Nehoráznej úlet, proti kterému ten slepičí není pořádně "ulítlej". Pesimistický a v depresích se rochnící kuřátko prožívá různá dobrodružství se svojí veselou a inteligenčně bezmocnou kraví sestřičkou. K tomu všemu jim sekundují jejich rodiče, ze kterých jsou vidět pouze nohy a pak taky báječnej červenej ďáblík. Spolu s Dexter Laboratory, Ren a Stimpy, I am Weasel a Johnny Bravem to nejlepší co na Cartoon Network kdy běželo !(2.9.2006)

Solidně ujetý seriál, kde se vzaly nápady na některé díly, to si nedovedu představit (asi u mě zatím vede oživlý tuleň z vyžvýkané žvýkačky). Potřeštění rodiče, z nichž jsou vidět jen nohy, mají za děti sarkastické kuře a naivní krávu, kteří se pořád dostávají do různých potíží. Hlavní záporák je stejný jako v seriálu "I Am Weasel", The Red Guy, škodolibý a úchvatně zdabovaný.(6.9.2006)

Už je to dávno co jsem naposeldy viděl nějaký díl, ale co si vzpomínám, totálně jsem to miloval, i když jsem ani jednomu ze sourozenecké dvojky pořádně nerozuměl (v patnácti, šestnácti). Jedna hvězda je za kuře, zbylé čtyři za krávu, která je prostě úžasná... :-) Hlavně ten její pištivý hlásek. 90%(9.8.2006)

• - Tento seriál bol 2x nominovaný na cenu Emmy v rokoch 1996 a 1998. (OscarH.)

• - Dve epizódy boli napísané členmi rodiny Davida Feissa. Epizóda "Me an' My Dog" manželkou Pillar a "Black Sheep of the Family" synom Davidom Feissom Jr., hoci ten nebol uvedený v titulkoch. (Carol Pifková)

• - Epizóda "Buffalo Gals" bola zakázaná hneď po jej prvom odvysielaní v dôsledku sexuálnych a lesbických odkazov. V časti sa nachádzala skupina "biker" dievčat, ktoré nosili bizónie klobúky (odtiaľ názov). Vedúca skupiny dievčat sa zaľúbila do Kravy a unesli ju. (Carol Pifková)