Reklama

Reklama

Cow and Chicken

(seriál)
Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy
USA, (1997–1999), 19 h 56 min (Minutáž: 23 min)

Tvůrci:

David Feiss

Hrají:

Charlie Adler, Candi Milo, Dee Bradley Baker, Michael Dorn, Howard Morris, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Mark Hamill, Gregg Berger, Judith Light, Larry Cedar (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(52)

Obsahy(1)

Cow and Chicken je animovaný seriál z 90tych rokov vysielaný na Cartoon Network. Je o dobrodružstvách súrodencov kravy a kurcata, ktorí majú ľudských rodičov (zobrazených len od pása dole). Cow má ale utajenú identitu superhrdinu a vysoké ego na vyriešenie všetkých problémov, ktoré im pripravuje červený lovec.

Animácia je veľmi podarená a netradičná kvôli deformovaným rysom. Seriál ukazuje i násilné stvárnené groteskné scény tradičné pre seriály ako Tom & Jerry, Bugs Bunny ,... (OscarH.)

(více)

Recenze (52)

Zalost 

všechny recenze uživatele

Solidně ujetý seriál, kde se vzaly nápady na některé díly, to si nedovedu představit (asi u mě zatím vede oživlý tuleň z vyžvýkané žvýkačky). Potřeštění rodiče, z nichž jsou vidět jen nohy, mají za děti sarkastické kuře a naivní krávu, kteří se pořád dostávají do různých potíží. Hlavní záporák je stejný jako v seriálu "I Am Weasel", The Red Guy, škodolibý a úchvatně zdabovaný. ()

malis.uo 

všechny recenze uživatele

Animovaná ujetost silného kalibru!! Jako malý jsem si u tohoto seriálu na Cartoon Network prohluboval svou angličtinu prvního stupně základní školy :D Sestra kráva s bratrem kuřetem řeší prapodivné situace a vždy se u toho divák baví. Zatímco jako malému mi drzost, drsnost a oplzlost jednotlivých dílů nepřišla nějak vyjímečná (protože jsem prostě vše nechápal), s postupem let jsem si tohle dílko skutečně vychutnal :D Jak psal níže HateBreeder - jedna z nej CN sérií. ()

Reklama

Eddard 

všechny recenze uživatele

Už je to dávno co jsem naposeldy viděl nějaký díl, ale co si vzpomínám, totálně jsem to miloval, i když jsem ani jednomu ze sourozenecké dvojky pořádně nerozuměl (v patnácti, šestnácti). Jedna hvězda je za kuře, zbylé čtyři za krávu, která je prostě úžasná... :-) Hlavně ten její pištivý hlásek. 90% ()

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Ztřeštěná dobrodružství sourozenců krávy a kuřete. Rodiči obou zvláštních sourozenců jsou lidé (v seriálu zobrazováni od pasu dolů) a jejich úhlavním nepřítelem je červený lovec. Kuře je z obou sourozenců tím chytřejším, ale kráva má utajenou identitu superkrávy, takže když nastane problém, oblékne si superoblek a vše vyřeší. Prostě nejztřeštěnější a nejujetější animovaný seriál, který jsem kdy viděla. - "I know you hate being ugly, but someone has to make everbody else look good." ()

HateBreeder 

všechny recenze uživatele

Nehoráznej úlet, proti kterému ten slepičí není pořádně "ulítlej". Pesimistický a v depresích se rochnící kuřátko prožívá různá dobrodružství se svojí veselou a inteligenčně bezmocnou kraví sestřičkou. K tomu všemu jim sekundují jejich rodiče, ze kterých jsou vidět pouze nohy a pak taky báječnej červenej ďáblík. Spolu s Dexter Laboratory, Ren a Stimpy, I am Weasel a Johnny Bravem to nejlepší co na Cartoon Network kdy běželo ! ()

Zajímavosti (6)

  • Tento seriál bol 2x nominovaný na cenu Emmy v rokoch 1996 a 1998. (OscarH.)
  • Pri druhej sezóne chcela stanica Cartoon Network od Davida Feissa, aby pracoval na seriály I Am Weasel (1999). David Feiss súhlasil pod podmienkou, že môže používať postavu Red Guy, ktorá sa pôvodne objavovala v Cow and Chicken. Od tej doby bol Red Guy pravidelná postava i v seriály I Am Weasel. (Carol Pifková)
  • Epizóda "Buffalo Gals" bola zakázaná hneď po jej prvom odvysielaní v dôsledku sexuálnych a lesbických odkazov. V časti sa nachádzala skupina "biker" dievčat, ktoré nosili bizónie klobúky (odtiaľ názov). Vedúca skupiny dievčat sa zaľúbila do Kravy a unesli ju. (Carol Pifková)

Reklama

Reklama