poster

Cow and Chicken (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1997–1999, 19 h 56 min (Minutáž: 23 min)

 • malis.uo
  *****

  Animovaná ujetost silného kalibru!! Jako malý jsem si u tohoto seriálu na Cartoon Network prohluboval svou angličtinu prvního stupně základní školy :D Sestra kráva s bratrem kuřetem řeší prapodivné situace a vždy se u toho divák baví. Zatímco jako malému mi drzost, drsnost a oplzlost jednotlivých dílů nepřišla nějak vyjímečná (protože jsem prostě vše nechápal), s postupem let jsem si tohle dílko skutečně vychutnal :D Jak psal níže HateBreeder - jedna z nej CN sérií.(24.1.2016)

 • veru_needy
  *****

  Ztřeštěná dobrodružství sourozenců krávy a kuřete. Rodiči obou zvláštních sourozenců jsou lidé (v seriálu zobrazováni od pasu dolů) a jejich úhlavním nepřítelem je červený lovec. Kuře je z obou sourozenců tím chytřejším, ale kráva má utajenou identitu superkrávy, takže když nastane problém, oblékne si superoblek a vše vyřeší. Prostě nejztřeštěnější a nejujetější animovaný seriál, který jsem kdy viděla. - "I know you hate being ugly, but someone has to make everbody else look good."(18.8.2020)

 • HateBreeder
  *****

  Nehoráznej úlet, proti kterému ten slepičí není pořádně "ulítlej". Pesimistický a v depresích se rochnící kuřátko prožívá různá dobrodružství se svojí veselou a inteligenčně bezmocnou kraví sestřičkou. K tomu všemu jim sekundují jejich rodiče, ze kterých jsou vidět pouze nohy a pak taky báječnej červenej ďáblík. Spolu s Dexter Laboratory, Ren a Stimpy, I am Weasel a Johnny Bravem to nejlepší co na Cartoon Network kdy běželo !(2.9.2006)

 • silentname
  *****

  "Cow & Chicken" je podľa mňa animovaný poklad 90-tych rokov. Mal som asi 9-10 rokov, keď som to začal sledovať, a nič z toho som neľutoval. Napriek tomu, že som nemal tak dobrú angličtinu, aby mi niektoré fóry docvakli. Každopádne keď som dospelý a angličtinu už mám dobrú, tak si uvedomujem, že keby asi rodičia vedeli čo pozerám, asi by mi to zakázali. Tie fóry ale na mnohých miestach skutočne nemajú chybu. Je ohromné, že jeden človek nadaboval všetky tri hlavné postavy (Charles Adler fakt skvelá práca), malo to energiu, veľkú dávku zábavy a okrem toho "Red Guy" bol vždy najlepšou postavou každej epizódy. Mám pocit, že všetky scénky s ním nemajú chybu. A takisto spôsob, akým povie svoje hlášky nemá chybu. Ak ste nikdy seriál nepozerali a máte radi bláznivé animáky, tak toto oceníte. Miloval som to ako decko, milujem to po rokoch a je mi len ľúto, že to skončilo tak skoro. Hodnotenie: A+(17.9.2020)

 • Eddard
  *****

  Už je to dávno co jsem naposeldy viděl nějaký díl, ale co si vzpomínám, totálně jsem to miloval, i když jsem ani jednomu ze sourozenecké dvojky pořádně nerozuměl (v patnácti, šestnácti). Jedna hvězda je za kuře, zbylé čtyři za krávu, která je prostě úžasná... :-) Hlavně ten její pištivý hlásek. 90%(9.8.2006)

 • - Epizóda "Buffalo Gals" bola zakázaná hneď po jej prvom odvysielaní v dôsledku sexuálnych a lesbických odkazov. V časti sa nachádzala skupina "biker" dievčat, ktoré nosili bizónie klobúky (odtiaľ názov). Vedúca skupiny dievčat sa zaľúbila do Kravy a unesli ju. (Carol Pifková)

 • - Tento seriál bol 2x nominovaný na cenu Emmy v rokoch 1996 a 1998. (OscarH.)

 • - Pri druhej sezóne chcela stanica Cartoon Network od Davida Feissa, aby pracoval na seriály I Am Weasel (1999). David Feiss súhlasil pod podmienkou, že môže používať postavu Red Guy, ktorá sa pôvodne objavovala v Cow and Chicken. Od tej doby bol Red Guy pravidelná postava i v seriály I Am Weasel. (Carol Pifková)