ellis petters by si nemohla pro cadfaela vybrat lepšího herce. derekovi to sedí jak šitý na míru. už by tenhle seriálek zase mohli opakovat.(9.12.2005)

Z Cadfaela som zatiaľ videla niekoľko častí, ale milujem jeho atmosféru, prepracovanosť, zmysel pre detail. Mám načítaných zopár kníh, napočúvaných zopár rozhlasových hier...(17.3.2005)

Výborný detektivní seriál,podle neméně dobrých knih Ellis Petersové.Mě osobně je postava bratra Cadfaela mnohem sympatičtější než třeba takový Hercule Poirot nebo většina jiných detektivů.Věrně,aspoň co můžu posoudit,působí středověké prostředí kláštera a přilehlého města.Každá postava má své typické chování(seržant je hloupý a omezený,Cadfaelův pomocník trochu jednodušší a důvěřivý),a proto si každého vybavím i po delší době ne jako u většiny seriálů.Na doprovodnou hudbu si moc nevzpomínám,ale úvodní znělka ve stylu klášterního chorálu dokonale navozuje atmosféru.ze seriálové tvorby poslední doby naprostá špička.(6.8.2006)

Naprosto ojedinělý detektivní seriál co do námětu. Tedy nepočítáme-li Radyem zmiňované Jméno Růže, což ale byl film, takže je vše v pořádku:) Vyšetřovat zločiny je možné i bez daktyloskopie, soudních lékařů, rozborů krevních skupin atd. atd. Navíc je středověká Anglie ukázána realisticky, ve vší syrovosti a tvrdosti té doby, viz hned první díl seriálu...po dobytí tvrze je mezi oběšenými jedno tělo navíc, hezký začátek, že?(7.6.2003)

"Poznávám jeho úsměv." Velice dobře koukatelný seriál středověkých detektivek (pro tenhle žánr mám slabost), ve kterém mne jen mírně překvapují na svou dobu pozoruhodné Cadfaelovy znalosti. Derek Jacobi po Claudiovi opět ve výrazné hlavní roli. Vůbec bych se nezlobil za nějaké opakování.(3.10.2005)