Battle Royale

• Japonsko Batoru rowaiaru (více)

42 studentů, 3 dny, 1 vítěz, žádná pravidla. Na úsvitu nového tisíciletí došlo k celonárodnímu kolapsu. Při 15% nezaměstnanosti se bez práce ocitlo 10 milionů lidí. Na 800 tisíc studentů přestalo chodit do školy a počet drobných zločinů se prudce zvýšil. Dospělí ztratili v mládež důvěru a začali se jí bát. To vyústilo ve školní reformu nového tisíciletí, tzv. zákon BR - Battle Royale. Letos byla z celkového počtu 43 tisíc devátých tříd vybrána 9. E ze střední školy v Zentsuji. Letošní hra je podle všeho napínavější než všechny předchozí. (Řitka video)

arcticsky

Pořádně krvavá vyvražďovačka. Hunger Games je oproti tomu procházka růžovou zahradou. Ale tak už to ti Japonci mají. Oproti jiným filmům zde Takeši Kitano není ten, kdo by osobně zabíjel nejvíc... ()

MIMI.kry

Úžasná nostalgie a atmosféra let dávno minulých, na tu dobu špičková originální zápletka - boj o život ve stylu únikové hry. To dobré ovšem kazí extrémně příšerný scénář, plytký děj bez psychologie a dialogy, které jsou hodně směšné nebo ještě k tomu odporné neuvěřitelným patosem. Je to dost přitroublé, absolutně se to nedá poslouchat. Vizuálně pěkné, exotika fajn, jinak blbina a nuda. Něco do sebe to má, ale potenciál nevyužit, škoda, že to nebylo zpracováno šikovnějším, profesionálnějším způsobem. ()

TheSpearCZ

Předchůdce Hunger Games, japonský Battle Royale není režisérsky nijak výjimečný, naopak za ty léta strašně zestárl a člověk se potřebuje k dokoukání přenést přes opravdu velkou dávku klišé a a infaltilností, no a když tohle zvládnete, pak vyjde na povrch takřka dokonalá a nadčasová vyvražďovačka, kterou dnes naprosto všichni znají jako Battle Royale. Velká věc, která není dostatečně proslavená. Slabší 4* ()

bolan

Skvělý a originální námět. A hlavně potěšující záležitost, že v žánrové kategorii Akční / Drama / Dobrodružný / Thriller / Romantický chybí škatulta Komedie a nejde tak o další asijský guláš plný krve a lascivního humoru. ()

pend

Originální nápad, dobře natočené, škoda závěru, podle mě zbytečně film natahuje. Využití klasické hudby je geniální. ()

Sista

Co mě dokáže naštvat je, když si děj pěkně frčí, krev stříká, nože se blejskaj a do toho se najednou začnou plést sladkobolný dialogy - to by jeden fakt zaplakal - a ne dojetím:(. Když se ale nad tohleto povznesu ( a taky nad koncem, nad kterým se měli povznést tvůrci, ale bohužel to neudělali), tak musím říct, že sem moc spokojená:) ()

melloun

Značně nekonvenční a originální vyvražďovačka doplněná vynikající hudbou. Japonci dokáží vymyslet fantastické věci, ale nedokáží je náležitě prodat, chce to ještě trochu víc než jen ten nápad. Ztvárnění je pro Evropany stále moc nepřirozené a odlišné. ()

Brasi

Pro příště míň keců, míň patosu a melodramat, vynechat kvazi-psychologii a namísto flobertek skutečný zbraně. ;) ()

ViktorEl

Jedným slovom výborný film. Na tento film americké napodobeniny nemajú. Zabij nebo budeš zabit sa mi páčilo, ale to som ešte nevidel BR, Battle Royale má všetko čo americkým filmom uniká a to zobrazenie, charakter, rozvoj postáv, myšlienka a hlavne dej. Tak to kus porovnám - vo filme Zabij nebo budeš zabit, vieme hneď od prvej minúty kto je hlavný hrdina a kto tú hru prežije (čo podľa mňa nie je veľmi napínavé) v BR som už len na konci filmu niečo tušil, ale na 100% som to nevedel. Steve Austin (ZnBz) typický hrdina, chlap ako hora, v BR nevinní dospievajúci tínegeri, ktorí sa nevedia ani biť ani zaobchádzať so zbraňami. ZnBz veľmi prehnané kaskadérske kúsky v BR realistické scény, ktoré navodia mrazivú atmosféru atď atď....Je toho ešte veľa, prečo je film z východu lepší ako ten zo západu, ale nejdem všetko písať, porovnajte si to sami. Len toľko, že to bol (ešte raz) výborný film, s výbornou hudbou, výborným scenárom a réžiou. ()

TaanStari

Parádní blbost, tohle můžou vymyslet fakt jen japonci. Skvěle obsazená a hodně zábavná vyvražďovačka, marně se snažící o nějaký přesah. ()

Pidzey

Takhle nějak mohli vypadat Hunger Games, kdyby se pánové producenti ničeho nebáli a trochu je zbrutálnili. BR nejde dalek ke šťavnatým scénám a záběrům. Nesleduje se tu jen a pouze hlavní hrdina a ostatní kolem něj jen tak mimochodem umírají. Právě naopak, většinu úmrtí vidíme pěkně z první ruky. Zároveň nám také scénář dává prostor oblíbit či nenávidět některé z figur. Myslím že celí film vystihuje scéna v majáku, kde hrdina leží se zraněním a v patře pod ním si povídá skupinka kamarádek, najednou BÁC jedna chyba a idylka se mění v masakr. Trochu mě vadilo že to není víc na férovku. Přeci jen v dané situaci je jednodušší někoho zastřelit než podříznout.BR je velice dobrý film, originální, technicky skvěle zvládnutý, napínaví a mnohem lepší než zmíněné Hunger games. Ale HG jsou mi sympatičtější než tohle a je to tím že mají Jennifer. ()

Rambo159

Nevídané. Neslýchané. Totálne uletená kravina na n-tú, avšak..................................nikdy by som si nebol pomyslel, že niekto na zemeguli sfilmuje niečo, o čom som občas sníval, kým som chodil na ZŠ a gympeľ. Výbordelne Fukasaku. Bravóó. Na niečo podobné som čakal dlho, ale konečne som to videl. Konečne sa mi potvrdilo, že ani len spolužiakom v triede nemožno veriť, proste to nejde, vždy len určitej skupinke najbližších, ale nikdy nie so všetkými. A nakoniec ani len tým najbližším. Sakramentsky dobrý film, no prejdem k tomu, čo mi vadilo. Nelogické prestrelky, kt. chýbal šmrnc/říz, resp. "prebytok healthov", čo značí, že vetička typu: "Vystřelil jsem přímo na něj, ....dvěste kulek z kulometu, ....plnej zásobník,...nic.......nikdo na světe by tohle nepřežil" (slová seržanta Maca z Predátora) :DD .........to ale neplatí na niektorých japonských študentov a dokonca ani na ich triedneho učiteľa Kitana, ktorý mimochodom hral opäť skvele. Tiež občasné divné správanie sa postáv, piskľavý škrekot dievčat a nesympatickosť hlavného hrdinu a "nesmrteľného" Kiriyamu - to mi vadilo. Mohlo to byť lepšie, dotiahnutejšie a dlhšie, ale nevadí, máme základ, stačí sa už len od neho odraziť. (Už by som privítal aj dáky remake). 4* ()

edie sedgwic

Tak toto bol riadny ulet! Som presvedcena o tom, ze toto reziser nemohol mysliet vazne, ale bavila som sa kazdopadne skvelo. Zaujimave, ze este nevznikla americka verzia, je tam priestor pre celu kopu tinedzerskych hviezdiciek. ()

pajmič666

Jak jsem se k něčemu takovýmu dostal až po 15 letech??? V alternativní pseudo budoucnosti se pošahanej učitel jedný střední školy rozhodne k chytrému masakru svojí bývalé třídy. Proč? Protože tomu napomáhá námět...nějak. Školáci se vzájemně zabíjej, navzájem se zrazují, páchají sebevraždy. Těžko říct zda v tomto snímku je ukryto nějaké poselství. Cennost přátelství? Síla pudu sebezáchovy? Protest proti školním uniformám? Kdo ví. Když největší režisérský pošuk západního světa Tarantino prohlásí, že Batoru rowaiaru je jeho nejoblíbenější film za posledních 20 let, asi vám dojde, že hledat v tom nějaký vyšší odkaz nemá smysl. Jedná se zkrátka o slušně natočenou akční vyvraždovačku s originálním nápadem. Překvapivé dobré herecké výkony - Mitsuko má nejdémoničtější, nejvíce creepy úsměv jakej jsem viděl. Ta holka není člověk! Podle ní snad vznikla povídka -creepypasta - o usměvavém čoklu. Největší negativum je bezpochyby fakt, že vlastně nevíte, kdo je kdo. Všichni v té tmě vypadají stejně, jména jsou si podobná. No, prostě v tom můj pidi mozek měl guláš. A kdo byla ta vysmátá holka na začátku filmu? Eh. Upřímný komentář od člověka, který má slabost pro japonskou kůži: Pokud patříte do kategorie individuí, co milují roztomilé, něžné, měkké Asijské teenky ve školní uniformě, tak vám mohu garantovat, že Battle Royale bude pro vás nejhorší noční můrou - neuvěřitelně depresivním psycho hororem. Holčiny se vraždí a ikdyž víte, že některý z nich jsou potvory nedá vám to a máte chuť je mačkat a objímat. Najednou té holčině někdo usekne makovici. Hrůza, nejde to. Jsem práznej, nemám sílu žít. Jdu se utopit do záchodové mísy. 75%. ()

Bozvav odpad!

Primitivní, debilní a zcela v meritu japonské kultury a asijské mentality. Hladové hry byly hloupé, ale alespoň se snažily o nějaký ten podtext. Zde se jedná o prvplánovou vyvražďovačku, ve které jen místní pseudo psychologové nacházejí skrýtý psychologický význam. Navíc vizuál je dosti chabý a hudba děsivá. ()

TostTom

Taky už jsem párkrát měl tu myšlenku, jak by to asi vypadalo kdybych  byl někde zavřený s lidmi, které znám a mohl by přežít jen jeden, ovšem Japonci to dotáhli k dokonalosti a udělali o tom rovnou film. Film plný krve a násilí, které však za moc nestojí, nevím jestli je to tím, že je to z roku 2000 a nebo nízkým rozpočtem, ale myslím si, že smrti mohly být o něco víc detailnější. Ono i přesto, že se tu náboji ani řeznými ranami nešetřilo, tak mi prostě vadilo, že to byla jen barva na oblečení a moc jsem jim to teda nevěřil. No taky si myslím, že ty dvě hodiny na to aby se 41 lidí pozabíjelo je trochu moc, klidně se to dalo vecpat do hodiny. Ale jinak celkově zajímavá myšlenka a celkem fajn zpracovaný film se zajímavým koncem. 6/10 ()

scarfacer

Na zacatku to bylo fakt dobry,pak to bylo fakt spatny a chtel jsem dat jednu hvezdicku. Ale s pribyvajicim alkoholem a rozvyjenim pribehu to preslo v komedii a jako komedie si to ty dve * zaslouzi...ale pokud vite o necem jinym co mate na praci tak te prilezitosti vyuzijte. ()

Puol

Vyvražďovačka , ktorá sa Vám rozhodne dostane pod kožu. Dá sa na ňu pozerať z rôznych pohľadov: všimať si ako jednotliví študenti reagujú na vyhrotené situácie, hľadať skryté motívy dokonca i romantiku alebo ako na samoúčelné násile, kde sa navzájom vyvražďujú pekné japonské študentky. V každom prípade Takeshi Kitano má charizmu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

03.12.2011

Producent Roy Lee v tom umí chodit. Živí se téměř výhradně remaky a jejich sequely. Mezi jeho nejbližší projekty patří americká předělávka kultovního korejského Oldboye. Spike Lee začne natáčet v… (více)

Tak dlouho se chodí se džbánem...

Tak dlouho se chodí se džbánem...

09.06.2006

Není to vůbec dávno, kdy tu byla řeč o potřebnosti remaků a dnes by se to dalo zopakovat. Další film, který dostal jednoho bratříčka už od původních tvůrců, bude předělán na koukatelnější, nešikmý a… (více)