Smrtelné zlo 2

• USA Evil Dead II (více)

Ash a jeho přítelkyně si vyrazili na opuštěnou chatu v lese. Na místě si pustí pásku, kde je nahrán text Necronomiconu, temné knihy mrtvých. Tím však vyvolají příšerné démony ze záhrobí... Když na chatu dorazí Ashovi přátelé, najdou je uprostřed záplavy krve! Zlo bylo odpoutáno a je třeba ho znovu zkrotit - za každou cenu! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

tom88

Prvá tretina bola pre mňa ako zlý sen, hrozné béčko bez nápadu a úplne zbytočné pokračovanie, ale našťastie sa to neskôr rozbehlo a nakoniec som bol spokojný. Nastal tak riadny masaker a konečne bolo cítiť sebaparódiu, bez ktorej sa takýto film asi neobíde. Hektolitre krvi a sračkoidných tekutín, končatiny a kusy mäsa. Hnusné zábery a masakre, to sú hlavné ťaháky filmu. Dej samozrejme nestojí za slovo, ale o ten tu ani nejde. Ako bonbónik je spojenie s motorovou pílou a následné wtf scény v dobrom slova zmysle. Pekne otvorený koniec a masaker pokračuje v Armáde temnôt. U mňa celkom spokojnosť keď prižmúrim oko nad úvodom filmu, ale musím priznať že Evil Dead 3 sa mi páčil asi najviac. 75% ()

Nivenx

"Dostal jsem tě ty mrcho jedna." , "Vrat'te mi mou ruku!" nebo "Pozřu tvou duši, Pozřu tvou duši! Pozři tohle." To jsou hlášky z filmu, které mi naprosto uvízly v paměti. Jinak co se týká změn oproti prvnímu dílu. Raimi těžko mohl pokračovat na první díl, tak zvolil stejnou základní pointu, kterou více roztáhnul. Film dostává naprosto šíleně rychlý spád. Všechno silně odsýpá a mísí parádní hororové scény se scénámi u kterých jsem brečel smíchy. Parádní a nesmrtelný výkon Bruce Campbella a skvěle vymyšlené postavy, kde někdo byl srab a totálně debilní a další chytrý. Druhý díl už není tolik hororem jako komedií u které jsem se bavil od začátku do konce. Je to o něčem jiném, to je pravda, ale to neznamená, že to je špatně. Výborný herecký výkon Bruce Campbella. Nejlepší hororová komedie všech dob. 100% ()

StanislachKo

Tak toto bolo podstatne lepšie ako jednotka. Sami asi úplnou náhodou pochopil, že snahou o C-čkový nízkorozpočtový strašidelný horor spravil skôr komédiu a v Evil Dead 2 ide do toho po hlave ! Film má konečne atmosféru a svoju vlastnú totožnosť. Keby som nebol pred tým videl Jacksonov Braindead, dal by som 5*, lebo tam je rozdiel výrazne úrovňovo badateľný. Avšak Riami sa vykašlal na všetkých a na všetko, išiel si za svojou úchylkou a vytvoril naozajstný filmový míľnik. Osobne si myslím, že tu dosiahol (za pár doláčov) svoj vrchol. ()

URBAN

Ve své době asi kult ted se nad tím člověk jenom zasměje a podruhé si to určitě nepustí ( 28.3.13/MAC ) ()

Radiq

Jedna z nejlepších komedií, co jsem kdy viděl... i když pro někoho by to kvůli hektolitrům krve mohl být i horor. Po zralém uvážení by se dalo tohle opravdu považovat za sequel, připustíme-li, že scény od příjezdu na chatu přes pohřbení své milované až po úsvit jsou shrnutím toho, co se odehrálo v jedničce (s vynecháním několika postav). Pak žádné další dlouhé vysvětlování a hned se vrhneme do víru smrti, krve, příšer, motorovejch pil, brokovnic a hlavně neuvěřitelně ujetyho černyho humoru. Samozřejmě doba vzniku jde na filmu vidět a po několikerém shlédnutí si člověk všimne všech těch gumovejch monster, amatérskejch triků a filmovejch chyb, ale to se musí tomuhle filmu odpustit, protože tam o to vůbec nejde. Koho totiž zajímá, proč má Ash i po tolika litrech krve obličej přesto relativně čistej. Tady jde o něco úplně jinýho a kdo chce vědět o co, musí se na to prostě podívat. Já to vidim tak, že buď to budete vnímat jako čistokrevnej kultovní film nebo jenom jako docela dobrej a vtipnej starej flák. Já patřím k těm prvním a su na to hrdej!!! ()

Deyw

tenhle film uplne ignoruje dil prvni - coz je uplne jedno - navic ceskej preklad prvniho evil dead jako lesni duch a evil dead 2 jako smrtelne zlo 2 nema chybu..zatim teda si to ash dava nejvic v serialu kterej je masterpiece..tohle je proste klasika, ale dneska je to takova picovina, ze se na to neda ani divat...nejlepsi je jak si kazdej stezuje na chovani postav v hororu a tady je to chovani tak dementni ze to proste nema obdobu a davate tomu plnej knedlik.. :D dneska utrpeni - dobra prace s kamerou a dobrej konec, na kterej navaze nejsilenejsi dil a jeho legendarni boomstick :D ps: dobry gore a motorovka :D ps: je tu hlaska groovy, ktera je i v poslednim residentovi :D ()

Cedr

Ačkoliv podobný humor nemusím a při sledování podobných hororem střihnutých komedií si připadám trapně a stydím se i za tvůrce, tak Evil Dead II byl fajn. Natočeno se stylem. ()

Doudis19

10x dražší o 6 let mladší a neúplně doslovný remake Raimiho vztupenky do světa filmu. Nápadů snad ještě víc, jak v prvním dílu a i lehce komediální nádech, některých scén není mi nepřišel na škodu, ba dokonce mě dvojka bavila o trochu víc jak originál. Bruce zde objevil svůj komediální talent, o5 exceluje a to hlavně ve chvíli kdy si nasadí na zápěstí respektive to co mu zbylo z předloktí motorovou pilu, do zbíbvající ruky vezmě brokovnici a stává se z něho legendární zabiják démonů z potisků triček. Ash come on! ()

filmmovier

Dvojka (a zároveň předělávka) Lesního ducha, se mi sice líbila méně, než první díl (a nakonec i méně než třetí), rozhodl jsem se, že těch pět, které jsem po dlouhém přemýšlení udělil, nakonec přecijen nechám. A on vlastně ani není důvod dávat méně - atmosféra parádní, místy (jen) trochu lepší, než v jedničce. Sice ubylo humoru, ale přibylo napětí, ale takového toho příjemného, navíc se dozvíme víc o Necronomiconu, superhustokrutopřísnej týpek Bruce Campbell si dá místo ruky motorovku (jo) a navíc do toho hraje perfektní hudba, má to krásně ujetej otevřenej konec a přijatelnou délku, navíc to nenudí a zase je to neskutečně hustá záležitost (ať se de Sam Raimi se Spider-Manem vycpat). Fakt dobrý, navíc je tam víc podob zla. Vždycky jsem chtěl svůj vlastní Necronomicon, teď ho chci o to víc. 100%. ()

chelseaman22 odpad!

No tak to je vrchol! Mohu s klidem říci, že příšery jsou ve druhém díle tak strašidelné jako já ve 3:15 stojící u chladničky s krabicí jablečného džusu. O zápletce nemá cenu se vůbec zmiňovat. Ostuda! Nosferata na Vás! Odpad! Celosvětový příjem k 7. 5. 2019: $5,923,044, což je 1,69 násobek rozpočtu ()

Motinski

Bruce Campbell je živel, bizarnosti na nás vyskakujú nonstop a miesto uceleného príbehu sledujeme súbor komediálnych skečov s krvavou tematikou. Raimimu musím uznať že niektoré scény vie parádne nadizajnovať, inak som bol ale sklamaný. Prvé Evil Dead má zaslúžene ikonický status a aj pri všetkej samoúčelnosti ide o fajn undergroundový horor. Pokračovanie (z časti remake) má najväčšiu chybu v tom že som sa ani raz nebál, ani raz nezasmial a pri 85 minútach rozmýšľal či film nevypnem minimálne 4 krát. Hold, pán režisér si uletel až moc a miesto budovania atmosféry (tak ako minule) od začiatku šlape na plyn. Tretiu časť tejto podivnej série asi vynechám. ()

PeterNet

Tohle byla neskutečná řezba! Masakr, masakr, masakr a přitom tolik srandy. Bruce Campbell je naprosto neuvěřitelný. ()

Sfinkter

Druhý díl by měl navazovat a mně přijde jako kdyby jel Ash na svou letní chatičku poprvé a nic si nepamatoval. Celé to beru jako Ashův velký houbový trip, ze kterého se snad jednou probudí. Uprostřed filmu jsem se docela nasmál, nejkvalitnější scéna je však u zrcadla. ()

hajdano

Místnost zahalená do rudého světla krví polité žárovky ... klasika žánru s nezaměnitelným rukopisem Sama Raimiho nasáklá hektolitry krve, která lze shlédnout i s úsměvem na tváři. Nemohu jinak, než jen doporučit. ()

DivX

Chápu, v dnešní době je to film k zasmání ale vžil jsem se do doby kdy jsem byl dítě a tohle byl jeden z prvních hororů, který jsem zhlédl. I přes nedokonalost efektů jsem rok nechtěl chodit sám ani na záchod a noční můry byly nesnesitelné! Ano, Bruce Campbell je ten, jehož obviňuji z toho, že jsem se v noci pomočoval i ve vysokém věku. 85% ()

flawi.f

Evil dead II je smršť šíleností, které jsou sázeny jedna za druhou, některé byly fakt super, ale dost jich na mě působilo opravdu směšně, až parodicky. Pokud mám říct, jestli dvojka nebo jednička, tak více se mi líbil první díl, který měl lepší atmosféru a dělal na mě celkově mnohem lepší dojem. ()

karlik4801

Zase pro mě nic převratného. Ale ve druhém díle jsou už lepší masky a strašlivější efekty. Jen už mi přijde, že pokračování nemá takovou šťávu. Hlavní děj se více méně opakuje, dvojka tudíž nepřišla s ničím novým. Je to ale parádní a strašidelná podívaná a pořádnou zabijačkou. Hodně krve, nahláškovaný Bruce Campbell a hlavně nečekaný konec. Evil Dead 2 otevřel prostor pro filmový svět a jejich konce, myslím že tady to vzniklo a na mě ten konečný zvrat zapůsobil. ()

Mr.Bulanek

Druhý díl, je na tom hodně podobně jako první, jen si přidaly humorné prvky, které mi vůbec nevadily. A konečně jsem se dočkal Ashe tak jak ho znám. Střih se viditelně zlepšil. Kamera byla opět výborná, pohyb v lese, záběry na Ashe, prostě lahůdka. Není to horší než jednička, ani lepší, a dobrý most mezi prvním a třetím dílem, který je více méně komedie. ()

BROKEN_

Kultovní komediální horor, který je svým způsobem o level lepší než původní snímek. Ale přiznejme si, jednička byla horor, druhý díl už přidal na humoru, který k téhle sérii sedí. Legendární Ash se svojí slavnou motorovou pilou - GROOVY. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot