Smrtelné zlo 2

• USA Evil Dead II (více)

Ash a jeho přítelkyně si vyrazili na opuštěnou chatu v lese. Na místě si pustí pásku, kde je nahrán text Necronomiconu, temné knihy mrtvých. Tím však vyvolají příšerné démony ze záhrobí... Když na chatu dorazí Ashovi přátelé, najdou je uprostřed záplavy krve! Zlo bylo odpoutáno a je třeba ho znovu zkrotit - za každou cenu! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

hhannie

Řekla bych, že popis je velmi zavádějící. Již v prvních minutách mi začalo docházet, že dvojka pokračováním opravdu nebude (maximálně jména zůstala stejná jako v prvním díle). Přidání komediálních prvků Evil dead 2 jen prospělo (SPOILER! scény s později amputovanou rukou, jelenem na zdi a řehtajícím se nábytkem..a mohla bych jmenovat dál a dál :D), i když s blížícím se koncem už to nebylo ono. Ale i tak jsem spokojená. ()

balba

Skutečně skvostné pokračování.Tento díl obsahuje daleko více děsivějších a temnějších scén.Pozor na lekací scény těch je tam opravdu dost.Skvělá podívaná. ()

johny89

takovouhle blbost sem už dlouho neviděl :D nejlepší je Ash s jednou rukou normální a druhou rukou s funkcí motorovky :D EDIT: zpytuju svědomí, rozleželo se mi to v hlavě.. měním hodnocení z odpadu na 3 hvězdičky a pořád přemýšlím jestli si to nezaslouží 5 hvězdiček.. Je to sice totální vypatlárna, ale když se na to člověk nemusí dívat sám tak se i docela zasměje :-D ()

(mOnkey)

Ash se opět musí vypořádat se šmejdem z lesů, tentokrát po něm pase i jeho vražedná ruka a děší ho vypreparovaná zvířata. Ó, panebože! ()

Joe321

Tohle je jasnej restart. Proč by se děj dvojky odehrával na stejném místě a vlastně i se stejným vývojem, ale bez návaznosti jako pro mě zoufalou jedničku? Lidi si jí snad pletou se dvojkou nebo nevim. Tentokrát je to sakra zábava! Odpornosti jsou požitý spárvně a ne jen aby bezúčelně hnusily diváka. Bruce "Groovy" Campbell hláškuje jak o život a některé scény, jako například s hlavou nebo rukou, mě opravdu rozesmály a pobavily. Po tragickym prvnim dílu se mi do dvojky vůbec nechtělo. Naštěstí jsem se odhodlal a teď se těšim na trojku. -"I'll swallow your soul!" -"Swallow this." BANG! ()

Hennes

Stejně jako na první díl, mám i na tento vzpomínky do dneška. Byla to prostě klasika a oba díly tak nějak patřili k sobě. Tenkrát velké trháky, dnes kultovní záležitosti. Horory jsou to velice dobré. ()

Martin741

V Evil Dead 2 reziser Sam Raimi vtiahne divaka do deja asi 7 minutovou uputavkou na predchadzajuci Evil Dead 1. Raimi vsak divakovi opat pripravil film plny krvi, brutality, gore scen a este viac krvi. Sceny s mrtvolou v pivnici, scena s nasadenim motorovej pily Brucom Campbellom sa proste nedaju zabudnut. Oproti jednotke vsak pribudlo viac komedialnych prvkov, co sa mne osobne na hororoch nepaci. Ale aj tak povinna jazda pre kazdeho, aspon trochu hororu znaleho cloveka : 95 % ()

M.i.k.e

prakticky to samé co jednička a to je vzhledem k tomu,že jsem očekával pokračování celkem zklamání.Masky a triky ani tentokrát nejsou kde co,ale naštěstí to celkem zachraňuje hodně černý humor.V tomhle ohledu je druhé Evil Dead o něco lepší a ačkoliv to ani v tomhle případě pro mě kult nebude,nenudil jsem se...50% ()

Jino

Sam Raimi po prvním díle nadchl diváky a v roce 1987 natočil druhý díl, tentokrát s o dost větším rozpočtem. Sam dokázal horor perfektně ochutit prvky černé komedie a Bruce Campbell udělal z Ashe kultovního hrdinu, který nejde pro skvělé hlášky daleko (např.: "Got you. Goodnight, you little sucker!"). Nevím co na to mám říct .... snad jen, kdo neviděl o dost přichází. ()

shyster

Některé scény jsou vypilované k dokonalosti (souboj s vlastní rukou a její uříznutí a samozřejmě nasazení motorové pily). Jenže jako horor nefunguje (a některé i ty komediální vsuvky byli zbytečné) a jako celek už vůbec ne. Jde v podstatě jen jako pouhou kopii prvního dílu. ()

Petoss1

Zábavne je to trošku, hororové vôbec a ako pokračovanie už aj tak slabej jednotky môže byť. Zlepšenie tam je. Bruce sa snaží a ide mu to, ale čo z toho, keď to je pekný blud. Nechápem čo na tom všetci vidia, pretože ja to nevidím. 45% ()

Attta

Druhý díl je pojatý trochu jinak a mě teda přihození srandovních momentů vůbec nevadilo a naopak jsem si to bezvadně užil. Samozdřejmě už to tím pádem ztratilo na kvalitě oproti jedničce co se týče kvality, ale pořád hodně dobrá podívaná. ()

Pugo

Neviem. Občas natrafím na film s prívlastkom kult. A pri sledovaní toho filmu absolútne netuším čo je na ňom také vynimočné, až kultové. Asi toľko. Fakt neviem o čo Raimimu šlo... ()

ad

O něco slapší než jednička, ale pořád ještě perfektní zábava... sice méně kompaktnější a druhá polovina pokulhává v tempu... ale odkazy jsou fajn a ruka Bruce Campbella je neodolatelná :) ()

cubajz

není to takovej nářez jako jednička, ale pořád to má něco do sebe a scéna se smějící se jelení hlavou je prostě dokonalá. ()

TomikZlesa

Bavil sem se víc než u jedničky která na mě působila spíš rádoby drsně, ale zase o něco mín než u trojky. Z tohodle ta prdel kouká na každym rohu. Ashovo posedlá pracka byla dokonalá, ještě že Ash nebyl prase, to by dostal film jiný rozměr :) ()

DruidKarel

927. hodnocený film: A máme tu opět jeden z těch tradičních hororů 80. let, kdy jen sotva lapáte po dechu a bojíte se od začátku do konce. Jste celí přikrčení, už máte jen zbytky prstů, neboť jste si okousali všechny nehty a zašli jste někdy i dál. Popcorn a cola vám už také došli, ale pro další nálož si nepůjdete, protože, co kdyby tam ten obluďák stál a počíhal si i na vás? Ne, tak tohle není přesně ten typ hororu, který jsem v krátkosti v předchozích pár větách popsal. Budete sice občas krčit oči, říkat si "fůůj", ale to je tak asi všechno. Čeká vás posusta zábavy a vy si to užijete od začátku do konce. Bruce Campbell se předvedl skutečně jako dobrý komik a nechyběla mu notná dávka dramatičnosti a strachu. 4* si proto tahle hororová komedie jistě zaslouží. 4* ()

dubinak

Byla to taková kravina, až se vážně někdy divím nad zdejším hodnocením. Takovou nesouvislou hovadinu jsem teda už dlouho neviděla. The Evil Dead je samo o sobě velice jedinečná záležitost a Raimi je prostě výjimečná osobnost, co se jeho filmů týče. Chystám se i na třetí díl, tak doufám, že z toho nebudu mít ještě smíšenější pocity než u tohoto dílu. ()

C0r0ner

Byly doby (skončily Spider-manem 2), kdy Raimi točil dobré filmy. Dokonce hodně dobré. Tak jako Evil Dead 2. Je to sice dost přesná kopie jedničky, ale ta směsice hororu a komedie je tak perfektně vyvážená, že vám vůbec nevadí vidět seberemake. Jak už jsem psal u Armády temnot, Campbell má pro šaškování vážně dokonalou hubu. 85% ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot